odmetnuti wrote:Izrael se mora uključiti u ratu protiv ISIS-a. Oni ovako i onako žele napasti Izrael kada dobiju priliku tako da bolje sada kada Izrel nema fizičku granicu sa ISISom.
wahabijska drzava nije nikakva prijetnja Izraelu,sa wahabijskeog teoloskog gledista i njihove filozofije ,palestina je zemlja koja pripada jevrejskom narodu
Wahabije nikad nisu napali jevrejsku metu, napadi u Francuskoj nisu izvedene od clanova wahabijske ,,islamske,, drzave vec poremecenih pojedinaca koji su se samoproglasili clanovima ISIS-a.Napad u Bombaju 2008.kad je napadnut i jevrejski kulturni centar nije izveden od al qaide vec od samosvaznih clanova te teroristicke wahabijske organizacije
osakacena al qaidina ,paravojska zvana al nusra ,opstaje uz Izraelsku granicu samo zahvaljujuci IDF-u koja sprijeci svako al nustino unistenje od strane hezbolaha i SAA.Izraelu je bolje i sigurnije imati amatere uz granicu od profesionalaca,hezbolaha,irana i SAA.