Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10076 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#10077 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tomahawk11 »

Kakvom tdi-ju? :?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10078 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Tomahawk11 wrote:Kakvom tdi-ju? :?
:D
Posmatrac_007 wrote:
Pozdrav svima, imam jedno pitanje pa ukoliko neko moze da pomogne bio bih zahvalan :)
Vozilo je Golf 4 1.9TDI 81Kw 2000 godiste.
Juče sam auto uredno vozio i sve je funkcionisalo uredno. Sinoc parkirao, ugasio, nisam uocio nikakve simptome da nesto nije u redu.
Automobil stoji vani, dosta se ugrije kabina od sunca. Danas kada sam oko 13h pokusao da ga upalim samo naprazno vergla ali bez ikakvih najava da ce upaliti niti da uopste pokusava da "sastavi". Samo vrti naprazno, ima dovoljno struje i alnaser vrti vrlo brzo ali bez ikakvog efekta. Nijedna od lampica nista ne signalizuje, sve su se pogasile nakon paljenja kontakta.
Da li moze prijedlog do cega moze biti?
:D :D
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#10079 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by junior3 »

Ma fudo se prosuo, a nije znao da se na ovom pdfu takve greške ne praštaju. :mrgreen:

Vjerovatno da kod njega u Americi većina vozi benzince pa ga prenjelo. :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#10080 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tomahawk11 »

Ja kontam za mene govori, pošto sam ja zadnji izašao s problemom :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#10081 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tomahawk11 »

Fakat, jesam laik, otkud svjećice na TDI :?
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#10082 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by junior3 »

Joj ovih amatera. :mrgreen:

Nema svjećica na dizelu, a ovaj kaže da ih provjeri pa se zato i isčuđavaju tom savjetu. :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10083 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

:lol: :lol: :lol:

Meni je najbolje pitanje bilo , zasto tedei ne vuce na niskim obrtajima , mislim da je bilo rijec o 1100 ili 1200 obrtaja :lol: :lol: :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51443
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#10084 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Tomahawk11 wrote:Fakat, jesam laik, otkud svjećice na TDI :?
Ma nisi jedini. Tako jednom moj rodjak, stariji cojek, i kupio pasata 5+tdi, i mi ga pitamo kako auto, slusa li, pazi li ga, savjet da obrati paznju na turbinu, kad je hladan da ga ne forsira, da sipa kvalitetno ulje na servisu, a on ce na to, ma sine, ja tu turbinu i ne palim, ne treba meni, ja polahko vozim. :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#10085 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tomahawk11 »

junior3 wrote:Joj ovih amatera. :mrgreen:

Nema svjećica na dizelu, a ovaj kaže da ih provjeri pa se zato i isčuđavaju tom savjetu. :mrgreen:
Pa znam da nema svjećica na dizelu, mislim kod mene ima, na benzincu :D
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#10086 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by junior3 »

amar1994 wrote::lol: :lol: :lol:

Meni je najbolje pitanje bilo , zasto tedei ne vuce na niskim obrtajima , mislim da je bilo rijec o 1100 ili 1200 obrtaja :lol: :lol: :lol:
Da li je muha konstatovao da se nešto pokvarilo? :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#10087 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tomahawk11 »

konektovan wrote:
Tomahawk11 wrote:Fakat, jesam laik, otkud svjećice na TDI :?
Ma nisi jedini. Tako jednom moj rodjak, stariji cojek, i kupio pasata 5+tdi, i mi ga pitamo kako auto, slusa li, pazi li ga, savjet da obrati paznju na turbinu, kad je hladan da ga ne forsira, da sipa kvalitetno ulje na servisu, a on ce na to, ma sine, ja tu turbinu i ne palim, ne treba meni, ja polahko vozim. :mrgreen:
To on gledao F&F, konta NOS :lol: :lol:
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#10088 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by junior3 »

Tomahawk11 wrote:
junior3 wrote:Joj ovih amatera. :mrgreen:

Nema svjećica na dizelu, a ovaj kaže da ih provjeri pa se zato i isčuđavaju tom savjetu. :mrgreen:
Pa znam da nema svjećica na dizelu, mislim kod mene ima, na benzincu :D
Ti onda provjeri grijače. :lol: :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#10089 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tomahawk11 »

junior3 wrote:
Tomahawk11 wrote:
junior3 wrote:Joj ovih amatera. :mrgreen:

Nema svjećica na dizelu, a ovaj kaže da ih provjeri pa se zato i isčuđavaju tom savjetu. :mrgreen:
Pa znam da nema svjećica na dizelu, mislim kod mene ima, na benzincu :D
Ti onda provjeri grijače. :lol: :lol:
:mrgreen: mrš
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#10090 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by junior3 »

Najbolje je muhu pitati šta je problem :D
Posmatrac_007
Posts: 422
Joined: 12/01/2012 11:36

#10091 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Posmatrac_007 »

Evo sad je dolazio majstor i kaze da je otkazao rele 109 jer nema na kontrolnoj signalizacije grijaca kada se upali kontakt. Kaze da ne vrijedi pokusati ugrijati grijace direktno preko kabla jer nece elektronika pustiti ostalu struju pa je zvao drugog majstora koji ce doci da zamijeni taj rele i da uradi dijagnostiku. Sad ne znam da li je bolje traziti polovan rele ili kupiti nov, ima kod Skoljica od 12, 16 i 36KM. Valjda taj od 36KM valja koliko toliko.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#10092 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tomahawk11 »

Šta će ti polovan, uzmi nov.
Mislim, to se ne uzima polovni, ti releji.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10093 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

junior3 wrote:
amar1994 wrote::lol: :lol: :lol:

Meni je najbolje pitanje bilo , zasto tedei ne vuce na niskim obrtajima , mislim da je bilo rijec o 1100 ili 1200 obrtaja :lol: :lol: :lol:
Da li je muha konstatovao da se nešto pokvarilo? :lol:
:D :D
User avatar
hellhammer
Posts: 513
Joined: 06/01/2015 19:24

#10094 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hellhammer »

Posmatrac_007 wrote:Evo sad je dolazio majstor i kaze da je otkazao rele 109 jer nema na kontrolnoj signalizacije grijaca kada se upali kontakt. Kaze da ne vrijedi pokusati ugrijati grijace direktno preko kabla jer nece elektronika pustiti ostalu struju pa je zvao drugog majstora koji ce doci da zamijeni taj rele i da uradi dijagnostiku. Sad ne znam da li je bolje traziti polovan rele ili kupiti nov, ima kod Skoljica od 12, 16 i 36KM. Valjda taj od 36KM valja koliko toliko.
Nemoj ba nov preskupo je to
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#10095 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

samo polovno... nopu je 36 mambi a bolje polovan orginal neg kinesko smeće
Posmatrac_007
Posts: 422
Joined: 12/01/2012 11:36

#10096 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Posmatrac_007 »

Donio je ovaj covjek sa sobom rele. Bavi se dosta ovim poslom pa kaze da ima sve za ovo auto. Za 10 min je zamijenio i auto je odmah upalio. Onaj sto je skinuo bio je bijele boje 109 a stavio je crni 109, kaze da on nabavlja vecu kolicinu i ima ugovor pa ga dodje jeftinije i zna koji valjaju. 30KM je sve kostalo sa njegovom dolaskom na adresu. Uglavnom dobro se zavrsilo :)
Hvala svima na pomoci i savjetima :)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10097 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

:thumbup:
Posmatrac_007
Posts: 422
Joined: 12/01/2012 11:36

#10098 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Posmatrac_007 »

Evo sada sam otvorio ovaj stari 109 rele. I mislim da je u pitanju ovaj lem koji se odvojio i vjerovatno nije imao adekvatan kontakt. Evo i slika, moze nekome posluziti :)

Image
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10099 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Hah , radio bi sa novim lemovima 90% :)
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#10100 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

sta je rele?
Post Reply