Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#10077 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kakvom tdi-ju? 
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10078 Re: Pitamo Mehanicare ?
Tomahawk11 wrote:Kakvom tdi-ju?
Posmatrac_007 wrote:
Pozdrav svima, imam jedno pitanje pa ukoliko neko moze da pomogne bio bih zahvalan
Vozilo je Golf 4 1.9TDI 81Kw 2000 godiste.
Juče sam auto uredno vozio i sve je funkcionisalo uredno. Sinoc parkirao, ugasio, nisam uocio nikakve simptome da nesto nije u redu.
Automobil stoji vani, dosta se ugrije kabina od sunca. Danas kada sam oko 13h pokusao da ga upalim samo naprazno vergla ali bez ikakvih najava da ce upaliti niti da uopste pokusava da "sastavi". Samo vrti naprazno, ima dovoljno struje i alnaser vrti vrlo brzo ali bez ikakvog efekta. Nijedna od lampica nista ne signalizuje, sve su se pogasile nakon paljenja kontakta.
Da li moze prijedlog do cega moze biti?
-
junior3
- Posts: 9131
- Joined: 20/02/2014 01:02
#10079 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma fudo se prosuo, a nije znao da se na ovom pdfu takve greške ne praštaju.
Vjerovatno da kod njega u Americi većina vozi benzince pa ga prenjelo.
Vjerovatno da kod njega u Americi većina vozi benzince pa ga prenjelo.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#10080 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja kontam za mene govori, pošto sam ja zadnji izašao s problemom 
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#10081 Re: Pitamo Mehanicare ?
Fakat, jesam laik, otkud svjećice na TDI 
-
junior3
- Posts: 9131
- Joined: 20/02/2014 01:02
#10082 Re: Pitamo Mehanicare ?
Joj ovih amatera.
Nema svjećica na dizelu, a ovaj kaže da ih provjeri pa se zato i isčuđavaju tom savjetu.
Nema svjećica na dizelu, a ovaj kaže da ih provjeri pa se zato i isčuđavaju tom savjetu.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10083 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni je najbolje pitanje bilo , zasto tedei ne vuce na niskim obrtajima , mislim da je bilo rijec o 1100 ili 1200 obrtaja
- konektovan
- Posts: 51443
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#10084 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma nisi jedini. Tako jednom moj rodjak, stariji cojek, i kupio pasata 5+tdi, i mi ga pitamo kako auto, slusa li, pazi li ga, savjet da obrati paznju na turbinu, kad je hladan da ga ne forsira, da sipa kvalitetno ulje na servisu, a on ce na to, ma sine, ja tu turbinu i ne palim, ne treba meni, ja polahko vozim.Tomahawk11 wrote:Fakat, jesam laik, otkud svjećice na TDI
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#10085 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa znam da nema svjećica na dizelu, mislim kod mene ima, na benzincujunior3 wrote:Joj ovih amatera.![]()
Nema svjećica na dizelu, a ovaj kaže da ih provjeri pa se zato i isčuđavaju tom savjetu.
-
junior3
- Posts: 9131
- Joined: 20/02/2014 01:02
#10086 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da li je muha konstatovao da se nešto pokvarilo?amar1994 wrote:![]()
![]()
Meni je najbolje pitanje bilo , zasto tedei ne vuce na niskim obrtajima , mislim da je bilo rijec o 1100 ili 1200 obrtaja![]()
![]()
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#10087 Re: Pitamo Mehanicare ?
To on gledao F&F, konta NOSkonektovan wrote:Ma nisi jedini. Tako jednom moj rodjak, stariji cojek, i kupio pasata 5+tdi, i mi ga pitamo kako auto, slusa li, pazi li ga, savjet da obrati paznju na turbinu, kad je hladan da ga ne forsira, da sipa kvalitetno ulje na servisu, a on ce na to, ma sine, ja tu turbinu i ne palim, ne treba meni, ja polahko vozim.Tomahawk11 wrote:Fakat, jesam laik, otkud svjećice na TDI
-
junior3
- Posts: 9131
- Joined: 20/02/2014 01:02
#10088 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ti onda provjeri grijače.Tomahawk11 wrote:Pa znam da nema svjećica na dizelu, mislim kod mene ima, na benzincujunior3 wrote:Joj ovih amatera.![]()
Nema svjećica na dizelu, a ovaj kaže da ih provjeri pa se zato i isčuđavaju tom savjetu.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#10089 Re: Pitamo Mehanicare ?
junior3 wrote:Ti onda provjeri grijače.Tomahawk11 wrote:Pa znam da nema svjećica na dizelu, mislim kod mene ima, na benzincujunior3 wrote:Joj ovih amatera.![]()
Nema svjećica na dizelu, a ovaj kaže da ih provjeri pa se zato i isčuđavaju tom savjetu.![]()
-
junior3
- Posts: 9131
- Joined: 20/02/2014 01:02
#10090 Re: Pitamo Mehanicare ?
Najbolje je muhu pitati šta je problem 
-
Posmatrac_007
- Posts: 422
- Joined: 12/01/2012 11:36
#10091 Re: Pitamo Mehanicare ?
Evo sad je dolazio majstor i kaze da je otkazao rele 109 jer nema na kontrolnoj signalizacije grijaca kada se upali kontakt. Kaze da ne vrijedi pokusati ugrijati grijace direktno preko kabla jer nece elektronika pustiti ostalu struju pa je zvao drugog majstora koji ce doci da zamijeni taj rele i da uradi dijagnostiku. Sad ne znam da li je bolje traziti polovan rele ili kupiti nov, ima kod Skoljica od 12, 16 i 36KM. Valjda taj od 36KM valja koliko toliko.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#10092 Re: Pitamo Mehanicare ?
Šta će ti polovan, uzmi nov.
Mislim, to se ne uzima polovni, ti releji.
Mislim, to se ne uzima polovni, ti releji.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10093 Re: Pitamo Mehanicare ?
junior3 wrote:Da li je muha konstatovao da se nešto pokvarilo?amar1994 wrote:![]()
![]()
Meni je najbolje pitanje bilo , zasto tedei ne vuce na niskim obrtajima , mislim da je bilo rijec o 1100 ili 1200 obrtaja![]()
![]()
- hellhammer
- Posts: 513
- Joined: 06/01/2015 19:24
#10094 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nemoj ba nov preskupo je toPosmatrac_007 wrote:Evo sad je dolazio majstor i kaze da je otkazao rele 109 jer nema na kontrolnoj signalizacije grijaca kada se upali kontakt. Kaze da ne vrijedi pokusati ugrijati grijace direktno preko kabla jer nece elektronika pustiti ostalu struju pa je zvao drugog majstora koji ce doci da zamijeni taj rele i da uradi dijagnostiku. Sad ne znam da li je bolje traziti polovan rele ili kupiti nov, ima kod Skoljica od 12, 16 i 36KM. Valjda taj od 36KM valja koliko toliko.
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#10095 Re: Pitamo Mehanicare ?
samo polovno... nopu je 36 mambi a bolje polovan orginal neg kinesko smeće
-
Posmatrac_007
- Posts: 422
- Joined: 12/01/2012 11:36
#10096 Re: Pitamo Mehanicare ?
Donio je ovaj covjek sa sobom rele. Bavi se dosta ovim poslom pa kaze da ima sve za ovo auto. Za 10 min je zamijenio i auto je odmah upalio. Onaj sto je skinuo bio je bijele boje 109 a stavio je crni 109, kaze da on nabavlja vecu kolicinu i ima ugovor pa ga dodje jeftinije i zna koji valjaju. 30KM je sve kostalo sa njegovom dolaskom na adresu. Uglavnom dobro se zavrsilo 
Hvala svima na pomoci i savjetima
Hvala svima na pomoci i savjetima
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
-
Posmatrac_007
- Posts: 422
- Joined: 12/01/2012 11:36
#10098 Re: Pitamo Mehanicare ?
Evo sada sam otvorio ovaj stari 109 rele. I mislim da je u pitanju ovaj lem koji se odvojio i vjerovatno nije imao adekvatan kontakt. Evo i slika, moze nekome posluziti 


- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#10099 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hah , radio bi sa novim lemovima 90% 
