INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10076 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Truba »

Ak mi se pojavi viska 12 km mozda kupim na snizenju :mrgreen:
Mozda mognem izdvojiti ta sredstva
Ali sto ako mi se svidi
To ce biti najgora investicija
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#10077 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by n+1 »

Truba wrote: 09/01/2023 16:05 Ak mi se pojavi viska 12 km mozda kupim na snizenju :mrgreen:
Mozda mognem izdvojiti ta sredstva
Ali sto ako mi se svidi
To ce biti najgora investicija
Kad uvališ nekome knjigu ili strip.
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10078 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Truba »

Te pare idu na hrpu pare za knjige :mrgreen:
U minusu sam 6000 :mrgreen:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51278
Joined: 29/06/2011 23:39

#10079 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by dječak sa šibicama »

akcija007 wrote: 08/01/2023 23:04 Kako je svinjsko meso poskupilo. Prasetina u Konzumu 1 kg cijela je 15,45 KM po kg, a sijecena cak 17,45 KM po kg.
Stravaa
Prasetina je i bila skupa u odnosu na svinjetinu, mada ovo jeste veliko poskupljenje jer je prije "krize" bila 10-11 km

Svinjetina je trenutno oko 10 do 12 km, prije ovog sranja bilo je i za 8 km but u Tropicu. Sad u Jabuci but ja mislim 11 km, sto je opet puno jeftinije od preskupe teletine.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51278
Joined: 29/06/2011 23:39

#10080 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by dječak sa šibicama »

Konzum nastavlja sa starim navadama, ona Delamaris riba sa povrcem, bila je oko 2.40 mislim, snizili cijeli decembar na 2.10 i od jucer je 2.80

Redovno to rade, kad vidis da je nesto na akciji duze vrijeme, znaj da ce nakon akcije biti preskupo.

Poskupljenja ne prestaju, ovo je sad vec silovanje naroda. A narod i dalje suti.
User avatar
Ironmen
Posts: 7503
Joined: 29/07/2015 17:36

#10081 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Ironmen »

suspect_zero wrote: 08/01/2023 23:56
Ironmen wrote: 08/01/2023 14:50 Pakovanje kafe evo sad po 400 grama a stave cijenu kao od 500 grama ako malo negledas jeban si :lol: :lol:
Misliš na ona pakovanja haman pa 400 gr....ono 378 gr?
Odavno je Brazil uveo to, samo sam se jednom zajebala.
Ma fataju starije ljude najlakse ih je prevariti, na sve moguce nacine nas kradu, nemamo agenciju za zastitu potrosaca i radi se sta je kome volja.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#10082 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by n+1 »

Mi ćemo radije lišće jesti nego dignuti glas protiv nečega.
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10083 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Truba »

Bome 10.95 cini mi se u ovoj aldisu za siromasne :mrgreen: riomare
nlt
Posts: 2610
Joined: 18/05/2014 18:02

#10084 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by nlt »

Jeo sam jutros taj rio mare iz te prodavnice za siromašne :lol:
Dobra tunjevina
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10085 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Truba »

:skoljka: e vala kad ti mozes mogu i ja kupit :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#10086 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

n+1 wrote: 09/01/2023 16:40 Mi ćemo radije lišće jesti nego dignuti glas protiv nečega.
:thumbup:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#10087 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by citroen xm »

Ja rado kupim proizvod 20-30% skuplji ako stvarno dobijem kvalitet. Nekada nije problem ni 50% ako baš, baš vrijedi. Ali ovi brendovi poput Rio mare tunjevine koji su po 100+ % skuplji od konkurencije su čista pljačka.
nlt
Posts: 2610
Joined: 18/05/2014 18:02

#10088 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by nlt »

Ima ona dobra tunjevina. Calvo čini mi se, plava konzerva
Nokian808
Posts: 1036
Joined: 13/05/2013 20:50

#10089 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Nokian808 »

Evo gas pojeftinjuje 9.6% retroaktivno od 1 januara...Pustimo sad na stranu da je sa obzirom na pad cijena nafte i pad vrijednosti dolara uz sta se veze cijena gasa to malo pojeftinjenje. Ono sta me zanima da li ce sarajevske toplane sa obzirom na to i na jos veoma blagu zimu koja im ide na ruku imati obraza zadrzati ove zadnje bezobrazno dignute cijene?
User avatar
pepeljara
Posts: 7364
Joined: 22/08/2003 00:00

#10090 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by pepeljara »

Trebali bi da promjene za isto i cijene grijanja obzirom da su povecali bezobrazno 2x
User avatar
Mate_Miso_Kovac
Posts: 1649
Joined: 09/09/2019 10:05

#10091 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Mate_Miso_Kovac »

nlt wrote: 09/01/2023 19:48 Ima ona dobra tunjevina. Calvo čini mi se, plava konzerva
Calvo u maslinovom ulju je neznatno jeftinij od rio mareta. Tuna koja je značajno jeftinija od rio mare je ili u nekom biljnom ulju ili neka mljevena varijanta sa neselektiranim mesom (crni komadi, koza, koščice itd...) ili (najcesce) oboje. 8)
pepeljara wrote: 09/01/2023 20:58 Trebali bi da promjene za isto i cijene grijanja obzirom da su povecali bezobrazno 2x
oće garant. Kvota 1.05 :evil:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83504
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10092 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by _BataZiv_0809 »

n+1 wrote: 09/01/2023 16:40 Mi ćemo radije lišće jesti nego dignuti glas protiv nečega.
Uslika račun. Stavi na instagram uz komentar "šta nam rade". Nastavi sa svojim životom :lol:
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 25328
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
Grijem se na: Toplane
Vozim: Peugeot
Contact:

#10093 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by teskeredzic_22 »

konektovan wrote: 09/01/2023 19:08
n+1 wrote: 09/01/2023 16:40 Mi ćemo radije lišće jesti nego dignuti glas protiv nečega.
:thumbup:
Upravo gledam i svima preporučujem da vrate i pogledaju dokumentarac o ekonomskom krahu u Libanu na HRT2.
Ova poskupljenja kod nas , naša mafija , političari , manipulacije su šega - šaša , dječja igra na ono što se trenutno događa u Libanu.

Jadni ljudi , plata je oko 100 KM , troškovi života veći nego kod nas , bukvalno su gladni jadni ljudi , fukara i sirotinja uvijek najebe , struju im puštaju dva do tri sata dnevno a postoje "ugledni biznismeni" koji putem džinovskih agregata proizvode struju i prodaju je 20 puta skuplje onima koji mogu da plate.

Mislio sam da nema dna ali ima , naša zemlja može doživjeti ekonomski krah poput Libana jer oni koji vode i nas i Liban su potpuno isti , gomila bezobraznih kriminalaca.
Last edited by teskeredzic_22 on 09/01/2023 21:14, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10094 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Truba »

Mi imamo curency board i dijasporu :mrgreen:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#10095 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by citroen xm »

Baš odgledah večeras emisiju o Libanu, strahota. A oni su se od dobrog standarda do ovoga srozali za 2-3 godine. :skoljka:

Nokian808 wrote: 09/01/2023 20:26 Evo gas pojeftinjuje 9.6% retroaktivno od 1 januara...Pustimo sad na stranu da je sa obzirom na pad cijena nafte i pad vrijednosti dolara uz sta se veze cijena gasa to malo pojeftinjenje. Ono sta me zanima da li ce sarajevske toplane sa obzirom na to i na jos veoma blagu zimu koja im ide na ruku imati obraza zadrzati ove zadnje bezobrazno dignute cijene?
Šta bi sada od priče direktora koji je prije par dana tvrdio da ide gas dole minimum 20%?
nlt
Posts: 2610
Joined: 18/05/2014 18:02

#10096 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by nlt »

BIH je u Evropi, Liban nije
Jedina, ali životno bitna razlika
User avatar
pepeljara
Posts: 7364
Joined: 22/08/2003 00:00

#10097 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by pepeljara »

citroen xm wrote: 09/01/2023 21:58 Baš odgledah večeras emisiju o Libanu, strahota. A oni su se od dobrog standarda do ovoga srozali za 2-3 godine. :skoljka:

Nokian808 wrote: 09/01/2023 20:26 Evo gas pojeftinjuje 9.6% retroaktivno od 1 januara...Pustimo sad na stranu da je sa obzirom na pad cijena nafte i pad vrijednosti dolara uz sta se veze cijena gasa to malo pojeftinjenje. Ono sta me zanima da li ce sarajevske toplane sa obzirom na to i na jos veoma blagu zimu koja im ide na ruku imati obraza zadrzati ove zadnje bezobrazno dignute cijene?
Šta bi sada od priče direktora koji je prije par dana tvrdio da ide gas dole minimum 20%?

valja KPI ispuniti
El_comadante
Posts: 9046
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#10098 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by El_comadante »

teskeredzic_22 wrote: 09/01/2023 21:12
konektovan wrote: 09/01/2023 19:08

:thumbup:
Upravo gledam i svima preporučujem da vrate i pogledaju dokumentarac o ekonomskom krahu u Libanu na HRT2.
Ova poskupljenja kod nas , naša mafija , političari , manipulacije su šega - šaša , dječja igra na ono što se trenutno događa u Libanu.

Jadni ljudi , plata je oko 100 KM , troškovi života veći nego kod nas , bukvalno su gladni jadni ljudi , fukara i sirotinja uvijek najebe , struju im puštaju dva do tri sata dnevno a postoje "ugledni biznismeni" koji putem džinovskih agregata proizvode struju i prodaju je 20 puta skuplje onima koji mogu da plate.

Mislio sam da nema dna ali ima , naša zemlja može doživjeti ekonomski krah poput Libana jer oni koji vode i nas i Liban su potpuno isti , gomila bezobraznih kriminalaca.
Da gledao sam. Kaže manje su im plate nego u Afganistanu i da se njihove pare, funte se zovu, skoro bezvrijedne.
El_comadante
Posts: 9046
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#10099 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by El_comadante »

nlt wrote: 09/01/2023 22:21 BIH je u Evropi, Liban nije
Jedina, ali životno bitna razlika
Slažem se, ali ovo što "naši" rade je javašluk i pljačka naroda kao u Libanu a nekada su bili baš ekonomski jaki. Zamisli gdje bi mi bili da se manje krade...
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 25328
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
Grijem se na: Toplane
Vozim: Peugeot
Contact:

#10100 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by teskeredzic_22 »

nlt wrote: 09/01/2023 22:21 BIH je u Evropi, Liban nije
Jedina, ali životno bitna razlika
To ne znači da bh.političari neće srokati ovu zemlju poput libanskih koji su srokali Liban.

Ništa im nije sveto osim vlastitih džepova i nikoga se ne boje.
Vrlo jednostavno.
Post Reply