Siguran sam da u nekim drzavama smijemoonca wrote:славянин wrote:Concealed carry dozvolu dobije i mos nosati gdje oces (osim u drzavne institucije i tamo gdje je naglaseno da ne mozes uci sa oruzijem) ima zafrkancija oko toga malo jer se zakoni razlikuju izmedju states tako da se zna desiti da neko upadne u problem iako ima ccp u jednoj state u drugoj ga peglaju.moonca wrote:Imaju pravila , dozvole..
Ne smije se vidjeti javno da imas pistolj , recimo ....do 3 god zatvora ...
Da, ali ne smije biti vidljiv.
Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#10076 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#10077 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Nego jeste bili na Aljasci? Jes to meni fascinantno mjesto
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#10078 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Pa i to su opste poznate stvari ako te zanima i pratis prave biltene ili ako samo potrazis kataloge na netu ili npr. neko snimio police u trgovinama sa cijenama, milion nacina doci do tih podataka. Joj njega, odredjuje po sebi sta je opste poznata stvar.insomnia78 wrote: Pa to su opste poznate stvari. Za razliku od usporedbe cijene jetrene pastet u Irskoj i Njemackoj
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#10079 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Stvarni zivot je nesto sasvim drugo a na njega utice milion faktoramirsek wrote:Pa i to su opste poznate stvari ako te zanima i pratis prave biltene ili ako samo potrazis kataloge na netu ili npr. neko snimio police u trgovinama sa cijenama, milion nacina doci do tih podataka. Joj njega, odredjuje po sebi sta je opste poznata stvar.insomnia78 wrote: Pa to su opste poznate stvari. Za razliku od usporedbe cijene jetrene pastet u Irskoj i Njemackoj
-
detroit-mercy
- Posts: 16994
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#10080 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Nisam al planiram u skoroj buducnostiinsomnia78 wrote:Nego jeste bili na Aljasci? Jes to meni fascinantno mjesto
Ako si iole strucnjak, mozes se gore naklepati love za par godina, dobro placaju doktore, inzinjere i sl. plus mislim da nemaju sales taxu
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#10081 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Morel se kako do denvera???
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#10082 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Pratim na tviteru nekak’og veterana koji zivi gore. Ludilo
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#10083 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
More ako ozenis Latrishusumirprimus wrote:Morel se kako do denvera???
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#10084 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Sto? I ja bih...detroit-mercy wrote:Imas i onih sto za pasom nose, mi tako jedno vece izasli setamo carsijom kad lola ispred nas zapasaninsomnia78 wrote:Pa sto ne bi pokazivali? Nisu je kupili u sijenu da je drueDje je reko ovaj kreno
.
Btw, kad nam Svabe ili Francuzi dodju u firmu oda hoce da ih vodimo na Shooting Rangei odma guzove uvale u Ram-ove, a sve ko biva pacifisti i ekoloski osvijesceni
Jedino me onaj čehov citat iritira...ono sa puskom sto visi na zidu u prvom cinu...
A da nesto strijela, luk...to mi je nesto lame...
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#10085 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Dobro, slazem se. Ali tvoj stvarni zivot nikako ne utice na cijene u katalogu i na policama.insomnia78 wrote:Stvarni zivot je nesto sasvim drugo a na njega utice milion faktoramirsek wrote:Pa i to su opste poznate stvari ako te zanima i pratis prave biltene ili ako samo potrazis kataloge na netu ili npr. neko snimio police u trgovinama sa cijenama, milion nacina doci do tih podataka. Joj njega, odredjuje po sebi sta je opste poznata stvar.insomnia78 wrote: Pa to su opste poznate stvari. Za razliku od usporedbe cijene jetrene pastet u Irskoj i Njemackoj
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#10086 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ja to kod nas bas rijetko vidjam.pustopoljina wrote:Sta bosna i usa imaju zajednicko?detroit-mercy wrote:Koji statemoonca wrote:Imaju pravila , dozvole..
Ne smije se vidjeti javno da imas pistolj , recimo ....do 3 god zatvora ...![]()
Jaranice, kod nas izglasali da mozes nosat za pasom.
Zato na svakom restoranu, gym-u, shopping mall-u imas naljepnicu da je zabranjeno unositi oruzje.
Naljepnice da je zabranjeno unositi oruzje.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#10087 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ima vala na kamaru objekata
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#10088 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Kakva ba latisa jbo latisu imam ja svoju zenu sta ce mi i tudja..insomnia78 wrote:More ako ozenis Latrishusumirprimus wrote:Morel se kako do denvera???
I nisu gor valjda sve crnci ima nesto i bijelaca??
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#10089 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Na drzavnim institucijama,bankama itd - isto tako po zakonu ne mozes po kaficima,trznim centrima i slicno mada oni ne lijepe naljepnice iako bi trebali.
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#10090 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Bo'me ja vidjam.
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#10091 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Vozaci kamiona i oni na naftnim platformama takodjer uzimaju bruku love, samo je psihicki izazovno.detroit-mercy wrote:Nisam al planiram u skoroj buducnostiinsomnia78 wrote:Nego jeste bili na Aljasci? Jes to meni fascinantno mjesto
Ako si iole strucnjak, mozes se gore naklepati love za par godina, dobro placaju doktore, inzinjere i sl. plus mislim da nemaju sales taxu
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#10092 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ima Detroitsumirprimus wrote:Kakva ba latisa jbo latisu imam ja svoju zenu sta ce mi i tudja..insomnia78 wrote:More ako ozenis Latrishusumirprimus wrote:Morel se kako do denvera???
I nisu gor valjda sve crnci ima nesto i bijelaca??
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#10093 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Dragi mirsek jes ti kad gledo diskaveri.ne bi ja ono radio nema tih para
-
detroit-mercy
- Posts: 16994
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#10094 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Pa nije bas da ne moze po zakonu po npr. kafanama, nego private property, ti odgovaras za moju sigurnostславянин wrote:Na drzavnim institucijama,bankama itd - isto tako po zakonu ne mozes po kaficima,trznim centrima i slicno mada oni ne lijepe naljepnice iako bi trebali.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#10095 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ne moze care, samo denverinsomnia78 wrote:...
Ima Detroit
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#10096 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ih ti sad iznivljašsumirprimus wrote:Ne moze care, samo denverinsomnia78 wrote:...
Ima Detroit
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#10097 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Sto bas tamo?sumirprimus wrote:Ne moze care, samo denverinsomnia78 wrote:...
Ima Detroit
Sta ima tamo?
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#10098 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Nisam citave epizode, dok listam kanale pa uhvatim koji minut. Od rodice mi brat radi na aljasci, e sad jel kamion il platforma ne sjecam se, znam da je pravo dobra lova ali da moraju jel po ugovoru ili zakonu praviti pauze svakih par mjeseci, valjda da ne bi otisli psihicki.sumirprimus wrote:Dragi mirsek jes ti kad gledo diskaveri.ne bi ja ono radio nema tih para
-
detroit-mercy
- Posts: 16994
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#10099 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
moze mu seinsomnia78 wrote:Ih ti sad iznivljašsumirprimus wrote:Ne moze care, samo denverinsomnia78 wrote:...
Ima Detroit
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#10100 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Nije iznivljanje jebga
