Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10076 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

moonca wrote:
славянин wrote:
moonca wrote:Imaju pravila , dozvole..

Ne smije se vidjeti javno da imas pistolj , recimo ....do 3 god zatvora ...
Concealed carry dozvolu dobije i mos nosati gdje oces (osim u drzavne institucije i tamo gdje je naglaseno da ne mozes uci sa oruzijem) ima zafrkancija oko toga malo jer se zakoni razlikuju izmedju states tako da se zna desiti da neko upadne u problem iako ima ccp u jednoj state u drugoj ga peglaju.

Da, ali ne smije biti vidljiv.
Siguran sam da u nekim drzavama smije
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10077 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Nego jeste bili na Aljasci? Jes to meni fascinantno mjesto
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#10078 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

insomnia78 wrote: Pa to su opste poznate stvari. Za razliku od usporedbe cijene jetrene pastet u Irskoj i Njemackoj
Pa i to su opste poznate stvari ako te zanima i pratis prave biltene ili ako samo potrazis kataloge na netu ili npr. neko snimio police u trgovinama sa cijenama, milion nacina doci do tih podataka. Joj njega, odredjuje po sebi sta je opste poznata stvar. :-)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10079 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

mirsek wrote:
insomnia78 wrote: Pa to su opste poznate stvari. Za razliku od usporedbe cijene jetrene pastet u Irskoj i Njemackoj
Pa i to su opste poznate stvari ako te zanima i pratis prave biltene ili ako samo potrazis kataloge na netu ili npr. neko snimio police u trgovinama sa cijenama, milion nacina doci do tih podataka. Joj njega, odredjuje po sebi sta je opste poznata stvar. :-)
Stvarni zivot je nesto sasvim drugo a na njega utice milion faktora
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#10080 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

insomnia78 wrote:Nego jeste bili na Aljasci? Jes to meni fascinantno mjesto
Nisam al planiram u skoroj buducnosti
Ako si iole strucnjak, mozes se gore naklepati love za par godina, dobro placaju doktore, inzinjere i sl. plus mislim da nemaju sales taxu :mrgreen:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#10081 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sumirprimus »

Morel se kako do denvera???
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10082 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Pratim na tviteru nekak’og veterana koji zivi gore. Ludilo
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10083 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

sumirprimus wrote:Morel se kako do denvera???
More ako ozenis Latrishu
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10084 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by pustopoljina »

detroit-mercy wrote:
insomnia78 wrote:Pa sto ne bi pokazivali? Nisu je kupili u sijenu da je drue
Imas i onih sto za pasom nose, mi tako jedno vece izasli setamo carsijom kad lola ispred nas zapasan :mrgreen: Dje je reko ovaj kreno :mrgreen: .
Btw, kad nam Svabe ili Francuzi dodju u firmu oda hoce da ih vodimo na Shooting Range :mrgreen: i odma guzove uvale u Ram-ove, a sve ko biva pacifisti i ekoloski osvijesceni :-)
Sto? I ja bih...
Jedino me onaj čehov citat iritira...ono sa puskom sto visi na zidu u prvom cinu...
A da nesto strijela, luk...to mi je nesto lame...
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#10085 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

insomnia78 wrote:
mirsek wrote:
insomnia78 wrote: Pa to su opste poznate stvari. Za razliku od usporedbe cijene jetrene pastet u Irskoj i Njemackoj
Pa i to su opste poznate stvari ako te zanima i pratis prave biltene ili ako samo potrazis kataloge na netu ili npr. neko snimio police u trgovinama sa cijenama, milion nacina doci do tih podataka. Joj njega, odredjuje po sebi sta je opste poznata stvar. :-)
Stvarni zivot je nesto sasvim drugo a na njega utice milion faktora
Dobro, slazem se. Ali tvoj stvarni zivot nikako ne utice na cijene u katalogu i na policama.
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#10086 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

pustopoljina wrote:
detroit-mercy wrote:
moonca wrote:Imaju pravila , dozvole..

Ne smije se vidjeti javno da imas pistolj , recimo ....do 3 god zatvora ...
Koji state :mrgreen:
Jaranice, kod nas izglasali da mozes nosat za pasom :mrgreen:.
Zato na svakom restoranu, gym-u, shopping mall-u imas naljepnicu da je zabranjeno unositi oruzje :mrgreen: .
Sta bosna i usa imaju zajednicko?
Naljepnice da je zabranjeno unositi oruzje.
Ja to kod nas bas rijetko vidjam.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10087 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Ima vala na kamaru objekata
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#10088 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sumirprimus »

insomnia78 wrote:
sumirprimus wrote:Morel se kako do denvera???
More ako ozenis Latrishu
Kakva ba latisa jbo latisu imam ja svoju zenu sta ce mi i tudja..
I nisu gor valjda sve crnci ima nesto i bijelaca??
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#10089 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by славянин »

Na drzavnim institucijama,bankama itd - isto tako po zakonu ne mozes po kaficima,trznim centrima i slicno mada oni ne lijepe naljepnice iako bi trebali.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10090 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by pustopoljina »

Bo'me ja vidjam.
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#10091 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

detroit-mercy wrote:
insomnia78 wrote:Nego jeste bili na Aljasci? Jes to meni fascinantno mjesto
Nisam al planiram u skoroj buducnosti
Ako si iole strucnjak, mozes se gore naklepati love za par godina, dobro placaju doktore, inzinjere i sl. plus mislim da nemaju sales taxu :mrgreen:
Vozaci kamiona i oni na naftnim platformama takodjer uzimaju bruku love, samo je psihicki izazovno.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10092 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

sumirprimus wrote:
insomnia78 wrote:
sumirprimus wrote:Morel se kako do denvera???
More ako ozenis Latrishu
Kakva ba latisa jbo latisu imam ja svoju zenu sta ce mi i tudja..
I nisu gor valjda sve crnci ima nesto i bijelaca??
Ima Detroit
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#10093 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sumirprimus »

Dragi mirsek jes ti kad gledo diskaveri.ne bi ja ono radio nema tih para
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#10094 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

славянин wrote:Na drzavnim institucijama,bankama itd - isto tako po zakonu ne mozes po kaficima,trznim centrima i slicno mada oni ne lijepe naljepnice iako bi trebali.
Pa nije bas da ne moze po zakonu po npr. kafanama, nego private property, ti odgovaras za moju sigurnost :mrgreen: Dodje lola propuca me, ja ne tuzim lolu nego kafanu :mrgreen:, vidis razliku :mrgreen: .
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#10095 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sumirprimus »

insomnia78 wrote:...
Ima Detroit
Ne moze care, samo denver
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10096 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

sumirprimus wrote:
insomnia78 wrote:...
Ima Detroit
Ne moze care, samo denver
Ih ti sad iznivljaš
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10097 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by pustopoljina »

sumirprimus wrote:
insomnia78 wrote:...
Ima Detroit
Ne moze care, samo denver
Sto bas tamo?
Sta ima tamo?
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#10098 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

sumirprimus wrote:Dragi mirsek jes ti kad gledo diskaveri.ne bi ja ono radio nema tih para
Nisam citave epizode, dok listam kanale pa uhvatim koji minut. Od rodice mi brat radi na aljasci, e sad jel kamion il platforma ne sjecam se, znam da je pravo dobra lova ali da moraju jel po ugovoru ili zakonu praviti pauze svakih par mjeseci, valjda da ne bi otisli psihicki.
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#10099 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

insomnia78 wrote:
sumirprimus wrote:
insomnia78 wrote:...
Ima Detroit
Ne moze care, samo denver
Ih ti sad iznivljaš
moze mu se :mrgreen:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#10100 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sumirprimus »

Nije iznivljanje jebga
Post Reply