PC gamerske konfiguracije
Moderator: Benq
-
DonieBrasco
- Posts: 20112
- Joined: 31/08/2016 16:09
#10076 Re: PC gamerske konfiguracije
@hungalas nakon 960 nema ti druge nego neka Nvidia 10xx ili AMD 570/80, kod nas su cijene uzas yebem ti drzavu, porez, dazbine, carine, i sve sto je razlog ogromnih cijena hardvera. Samo sad pazi ako kupujes preko pika jer ima sad ovih polovnih od minovanja sto uvaljuju.
Ne znam sta Nvidia zeli sa ovom 1660ti sad kad su izbacili RTX seriju.
Ne znam sta Nvidia zeli sa ovom 1660ti sad kad su izbacili RTX seriju.
- SanskiBiser
- Posts: 9154
- Joined: 14/05/2007 02:18
- Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton
#10077 Re: PC gamerske konfiguracije
Juli mjesec trebala bi izaci RX 3080 Navi, performanse po najavama u rangu 1080TI (i oko 15% vece performanse od Vega64) i treba da bude u klasi sa Nvidia 2070 a boljih performansi i koliko se sjecam ima tdp oko 150W. Preporucena AMD cijena za taj model bi trebala biti oko 250$ a ne 350$ ...hungalas wrote:Moram promijeniti graficku, 960 4gb ima vec neko vrijeme bas pokazuje godine. Savjeti koju da nabavim a da me ne dodje bubrega?
Prvobitno razmisljao o 1060 6gb, al nedovoljan upgrade, za 1-2 godine ponovo mijenjaj. 1070 je 750-800 na piku, al kontam dok ja pare skontam, mogla bi do hiljade otici, a za te pare nije toliki upgrade. 1070ti je hiljadu trenutno, i samo ce ici gore, znaci od toga nista. RTX nisam ni pomislio, nisam lud. Kontam da cekam Navi graficke da izadju, navodno bi trebale biti oko 350 dolara, nerealno dobra za te pare, jer po leakovima bi trebala biti tu negdje sa 2070. Al dok se dogega do nas, kontam i ona bi mogla hiljadu nagurati. A takodje sam vidio i 1660ti navodno bi trebala biti zvijer za 1080p, bolja od 1070.
Zivi bili pa vidjeli. Ako je istina ovo za cijene kod nas kod svercera na OLX tesko da bude ispod 650 KM na pocetku prodaje.
- Maharadza
- Posts: 17071
- Joined: 30/01/2013 15:13
#10078 Re: PC gamerske konfiguracije
Ma def. se isplati ganjati dijasporu i moljakati da donese makar ih i čekao, evo npr RX580 na akciji kod švaba za 330KM:DonieBrasco wrote:@hungalas nakon 960 nema ti druge nego neka Nvidia 10xx ili AMD 570/80, kod nas su cijene uzas yebem ti drzavu, porez, dazbine, carine, i sve sto je razlog ogromnih cijena hardvera. Samo sad pazi ako kupujes preko pika jer ima sad ovih polovnih od minovanja sto uvaljuju.
Ne znam sta Nvidia zeli sa ovom 1660ti sad kad su izbacili RTX seriju.
https://www.mindfactory.de/product_info ... 73132.html
Kod švercera na PIK-u, najjeftinija 500KM.
- aditon
- Posts: 4661
- Joined: 09/11/2015 19:40
- Location: Somewhere in between
#10079 Re: PC gamerske konfiguracije
nisi rekao koliko si spreman platiti istu ali pretpostavljam da ideš na mid-range grafiku. U tom slučaju samo je jedan logičan izbor, po meni naravno, a da su cijene i perforamnse izbalansirane. RX 590hungalas wrote:Moram promijeniti graficku, 960 4gb ima vec neko vrijeme bas pokazuje godine. Savjeti koju da nabavim a da me ne dodje bubrega?
Prvobitno razmisljao o 1060 6gb, al nedovoljan upgrade, za 1-2 godine ponovo mijenjaj. 1070 je 750-800 na piku, al kontam dok ja pare skontam, mogla bi do hiljade otici, a za te pare nije toliki upgrade. 1070ti je hiljadu trenutno, i samo ce ici gore, znaci od toga nista. RTX nisam ni pomislio, nisam lud. Kontam da cekam Navi graficke da izadju, navodno bi trebale biti oko 350 dolara, nerealno dobra za te pare, jer po leakovima bi trebala biti tu negdje sa 2070. Al dok se dogega do nas, kontam i ona bi mogla hiljadu nagurati. A takodje sam vidio i 1660ti navodno bi trebala biti zvijer za 1080p, bolja od 1070.
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#10080 Re: PC gamerske konfiguracije
Preporuka za konfiguraciju za unreal razvoj igara, do 1500 KM centralna, i monitor do 500 KM.
-
el_bake007
- Posts: 1094
- Joined: 16/03/2017 15:26
#10081 Re: PC gamerske konfiguracije
hungalas wrote:Moram promijeniti graficku, 960 4gb ima vec neko vrijeme bas pokazuje godine. Savjeti koju da nabavim a da me ne dodje bubrega?
Prvobitno razmisljao o 1060 6gb, al nedovoljan upgrade, za 1-2 godine ponovo mijenjaj. 1070 je 750-800 na piku, al kontam dok ja pare skontam, mogla bi do hiljade otici, a za te pare nije toliki upgrade. 1070ti je hiljadu trenutno, i samo ce ici gore, znaci od toga nista. RTX nisam ni pomislio, nisam lud. Kontam da cekam Navi graficke da izadju, navodno bi trebale biti oko 350 dolara, nerealno dobra za te pare, jer po leakovima bi trebala biti tu negdje sa 2070. Al dok se dogega do nas, kontam i ona bi mogla hiljadu nagurati. A takodje sam vidio i 1660ti navodno bi trebala biti zvijer za 1080p, bolja od 1070.
Pitanje je koliko će te Navi i 1660/Ti bit kad dođu kod nas, ako ti baš treba trenutno 1080p60 high card kupi minersku RX 580 sa garancijom iz plusa/neke radnje ili vidi da ti neko iz dijaspore donese karticu , kao što je neko spomenuo RX 580 bude po 330-350KM na mindfactoryu ali na garanciju možeš zaboraviti. RX570 4GB budu po 140 eura , ne znam koliko je shipping. Ispod 300KM na narudzbe iz inostranstva nema carine/pdva
P.S. Uvijek će izlaziti neka bolja kartica/procesor, po meni se ne isplati čekati i odugovlačiti, kupi ono što ti je trenutno najbolje ili ima najveći value
- diablobih
- Posts: 8302
- Joined: 28/12/2015 02:17
#10082 Re: PC gamerske konfiguracije
Ma 1660, to je to, ne trebas dalje traziti.
- aditon
- Posts: 4661
- Joined: 09/11/2015 19:40
- Location: Somewhere in between
#10083 Re: PC gamerske konfiguracije
Ryzen 2700x cca 630 KMmirsek wrote:Preporuka za konfiguraciju za unreal razvoj igara, do 1500 KM centralna, i monitor do 500 KM.
32 GB RAM @ 3200 + Mhz a ovo je oko 500 - 600 KM pretpostavljam
X470 Gigabyte Aours košta cca 250 KM....i već samo tu oko budžeta
Ryzen 1800x cca 480 KM
16 GB RAM-a @3200 Mhz cca 250 - 300 KM
neka X370 ploča...najjeftiniju nađeš
SSD Samsung 850 EVO 500 GB od 250 do 300 KM
Seasonic Focus Plus 600 W cca 200 KM (750 W mislim oko 250 KM košta)
Grafiku ti ne mogu preporučiti, možda RX 580 i neko kućište ako ti treba, dobro a jeftino MS black widow
monitor za tu svrhu i tvoj budžet nije jednostavno probrati..neki Dell model da pogledaš s IPS panelom
Last edited by aditon on 22/02/2019 08:50, edited 1 time in total.
-
vojopd
- Posts: 1930
- Joined: 28/05/2018 18:14
#10084 Re: PC gamerske konfiguracije
Ssd je 130, 140 KM
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#10085 Re: PC gamerske konfiguracije
aditon wrote:Ryzen 2700x cca 630 KMmirsek wrote:Preporuka za konfiguraciju za unreal razvoj igara, do 1500 KM centralna, i monitor do 500 KM.
32 GB RAM @ 3200 + Mhz a ovo je oko 500 - 600 KM pretpostavljam
X470 Gigabyte Aours košta cca 250 KM....i već samo tu oko budžeta
Ryzen 1800x cca 480 KM
16 GB RAM-a @3200 Mhz cca 250 - 300 KM
neka X370 ploča...najjeftiniju nađeš
SSD Samsung 850 EVO od 250 do 300 KM
Seasonic Focus Plus 600 W cca 200 KM (750 W mislim oko 250 KM košta)
Grafiku ti ne mogu preporučiti, možda RX 580 i neko kućište ako ti treba, dobro a jeftino MS black widow
monitor za tu svrhu i tvoj budžet nije jednostavno probrati..neki Dell model da pogledaš s IPS panelom
-
DonieBrasco
- Posts: 20112
- Joined: 31/08/2016 16:09
#10086 Re: PC gamerske konfiguracije
U ovisnosti na kojem nivou radis to, da li profesionalno ili si amater, cak mozes da i ustedis na procesoru i ploci, realno neces osjetiti razliku sa Ryzen 1800 i ovim sa X, kao i sa plocom X370 (cipset) je za nijansu bolji od B350 u pogledu overclocka, za nijansu stabilini RAM.
Ja barem mislim da si sa 1800 i B350 super opremljen.
Ako ti nije zurba sa tim racunarom i sklapanjem, mozda da sacekas jer sad u julu izlazi Ryzen 3000 serija kao i nove ploce X570 (nesto kasnije B550), pa mozda ovi Ryzen 2000 i B450/X470 pojeftine.
Ja barem mislim da si sa 1800 i B350 super opremljen.
Ako ti nije zurba sa tim racunarom i sklapanjem, mozda da sacekas jer sad u julu izlazi Ryzen 3000 serija kao i nove ploce X570 (nesto kasnije B550), pa mozda ovi Ryzen 2000 i B450/X470 pojeftine.
-
Papucarec
- Posts: 134
- Joined: 06/12/2016 21:34
#10087 Re: PC gamerske konfiguracije
Pozdrav, Trezim monitor za kupiti do 300KM, ako ima ko iskutva da mi ponudi ovdje linkove s pika.. Poželjno je da je NOV. Sta trebam gledat koji su sada moderni itd...
https://www.olx.ba/artikal/30576514/phi ... l-hd-hdmi/ Valja li ovaj ??
https://imtec.ba/monitori/24632-philips ... 89919.html Valja li ovaj čemu??
Sve ideje za monitor su dobro dosle. Hvala od srca...
https://www.olx.ba/artikal/30576514/phi ... l-hd-hdmi/ Valja li ovaj ??
https://imtec.ba/monitori/24632-philips ... 89919.html Valja li ovaj čemu??
Sve ideje za monitor su dobro dosle. Hvala od srca...
-
Elubrylla
- Posts: 372
- Joined: 07/02/2010 15:12
#10088 Re: PC gamerske konfiguracije
Mislim da je ovo dobar izbor za 300KM, IPS, 75Hz, lijep dizajn.Papucarec wrote:Pozdrav, Trezim monitor za kupiti do 300KM, ako ima ko iskutva da mi ponudi ovdje linkove s pika.. Poželjno je da je NOV. Sta trebam gledat koji su sada moderni itd...
https://www.olx.ba/artikal/30576514/phi ... l-hd-hdmi/ Valja li ovaj ??
https://imtec.ba/monitori/24632-philips ... 89919.html Valja li ovaj čemu??
Sve ideje za monitor su dobro dosle. Hvala od srca...
https://www.olx.ba/artikal/32509677/aoc ... -5ms-slim/
-
DonieBrasco
- Posts: 20112
- Joined: 31/08/2016 16:09
#10089 Re: PC gamerske konfiguracije
Da li je neko od vas mozda kupova djelove na Aliexpress ? Salju li on uopste za BiH, kakva je pouzdanost, ima li prevara ?
- aditon
- Posts: 4661
- Joined: 09/11/2015 19:40
- Location: Somewhere in between
#10090 Re: PC gamerske konfiguracije
sitnije neke stvari, free shiping, sve uredu prošlo..DonieBrasco wrote:Da li je neko od vas mozda kupova djelove na Aliexpress ? Salju li on uopste za BiH, kakva je pouzdanost, ima li prevara ?
- diablobih
- Posts: 8302
- Joined: 28/12/2015 02:17
#10092 Re: PC gamerske konfiguracije
Je li ne razumijes sta je aliexpress? Alibaba grupacija je haman veca od Amazona. Moze se samo desiti greska koja se ispravi, nikako prevara.DonieBrasco wrote:Da li je neko od vas mozda kupova djelove na Aliexpress ? Salju li on uopste za BiH, kakva je pouzdanost, ima li prevara ?
- Averus
- Posts: 21286
- Joined: 13/02/2008 17:07
#10093 Re: PC gamerske konfiguracije
Naravno da ima prevara, kao i svugdje. Zavisi šta kupuješ i po kojoj cijeni.DonieBrasco wrote:Da li je neko od vas mozda kupova djelove na Aliexpress ? Salju li on uopste za BiH, kakva je pouzdanost, ima li prevara ?
Opće pravilo je - if it's too good to be true, it's not.
-
l33t
- Posts: 4788
- Joined: 04/09/2011 22:15
- Location: Sarajevo
#10094 Re: PC gamerske konfiguracije
Zna li iko kako najlakse spojiti ARGB controller sa maticnom (CM masterair ma410m)- ploca msi -4pin, ne moze se spojiti cooler na RGB header na maticnoj... pa valjda mora sa microusb or something - koji ne dodje sa coolerom 
i da taj jrgb1 na maticnoj je sada zauzet - rgb fanovi od kucista
ma zaboravite, kupio jos jedan kontroler pa ce valjda fercerat haha
i da taj jrgb1 na maticnoj je sada zauzet - rgb fanovi od kucista
ma zaboravite, kupio jos jedan kontroler pa ce valjda fercerat haha
-
soha96
- Posts: 2379
- Joined: 13/01/2015 23:30
#10095 Re: PC gamerske konfiguracije
Pozz raja, nisam strucnjak za komponente pa ako neko moze odgovoriti kolika je razlika izmedju ove dvije graficke:
Geforce GTX 1050 Ti 4gb i AMD Radeon R9 380 2gb ?
Hvala
Geforce GTX 1050 Ti 4gb i AMD Radeon R9 380 2gb ?
Hvala
-
febo_acm
- Posts: 10317
- Joined: 10/02/2009 17:00
- Location: SARAJEVO
#10096 Re: PC gamerske konfiguracije
Idi svakako na 1050 Ti zbog 4gb memorije.
-
soha96
- Posts: 2379
- Joined: 13/01/2015 23:30
#10097 Re: PC gamerske konfiguracije
Mogu dobiti pc slicnih karakteristika dosta povoljnije samo je graficka ova r9 380. Pretpostavljam da je ova 1050 Ti jaca ali ako nije prevelika razlika radije bih drugu varijantu.febo_acm wrote:Idi svakako na 1050 Ti zbog 4gb memorije.
Ne trosim puno vremena na gaming nek moze samo poneka partija fife pesa i nba
-
febo_acm
- Posts: 10317
- Joined: 10/02/2009 17:00
- Location: SARAJEVO
#10098 Re: PC gamerske konfiguracije
ma to sa 2gb je malo, 1050ti je sasvim ok za to sto si naveo. r9 380 4gb je vec nesto drugo. ali u tom rangu, samo deri sa 1050ti 
-
soha96
- Posts: 2379
- Joined: 13/01/2015 23:30
#10099 Re: PC gamerske konfiguracije
Hvalafebo_acm wrote:ma to sa 2gb je malo, 1050ti je sasvim ok za to sto si naveo. r9 380 4gb je vec nesto drugo. ali u tom rangu, samo deri sa 1050ti
- Averus
- Posts: 21286
- Joined: 13/02/2008 17:07
#10100 Re: PC gamerske konfiguracije
Gdje kupujete komponente?
Hoću da uzmem monitor, ali izgleda da su svima (OLX) dobavljači zakazali...
Hoću da uzmem monitor, ali izgleda da su svima (OLX) dobavljači zakazali...
