izlazi li neko iz ovog kruznog? izgleda ovdje svi samo ulazebeni-bu-man wrote:
Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- spree
- Posts: 8667
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#10051 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10052 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
ne raspravljam ja samo ti kažem da nisi u bečutempuser wrote:A raspravljas o tome?! Sve jasno ko dan!Black swan wrote:ne znam i ne zanima metempuser wrote:
Ako ti je logika ispravna i ako kruzni tok bez znaka i semafora ima prednost, cemu svrha znakona o ukrstanju sa putem sa pravom prvenstva?
da u nas dva ureda iste institucije različito tumače isti zakon
a ja sam ovdje samo do sada čuo/pročitao
slova zakona koji kažu ko je unutra ima prednost
dakle nisam ni pokušao pojmiti šta pitaš jer se ne zamaram pretpostzavkama koje su bazirane na pogrešnim temeljima
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10053 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
logično...Janjicar wrote:http://www.6yka.com/novost/110423/znate ... a-prednost
" Pri stupanju u kružni tok takođe je važno da obratite pažnju na činjenicu da vi nemate prednost već automobili u kružnom toku, koji vam dolaze sa lijeve strane. Svi koji vam dolaze sa lijeve strane imaju prednost, ali kada se jednom nađete u kružnom toku, vi imate prednost."
po svakom osnovu...
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#10054 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
To ti je be-ha forumski strucnjak, raspravljao bi o kvantnoj fizici, a tablica mnozenja mu upitna!seoBIH wrote:SvastaIzgleda da NAS ima i previse koji su u konfliktu sa pravilima, na ovaj ili onaj nacin.
Kruzni tok vam je obicna raskrsnica, samo rotirajuca. Tu nema dalje rasprave. Kruzni tok nije nikakav ELEMENT u saobracaju, nema NIKAKVU VRIJEDNOST, vec se tretira kao obicna raskrsnica.
Da bi imao prednost u kruznom toku, mora postojati znak. Ako nema znaka na ukljucenju, onaj ko se ukljucuje ima prsvenstvo, jer dolazi sa desne strane.
Nema veze sa parizom, ili bilo kojom drugom pi.. materinom.
Ulaze u finese kruzih tokova, a nisu savladali da je osnovno pravilo saobracaja pravilo desne strane.
Isto tako idu u finese u kojoj traci u gradju smijes da guslas tj ometas vozace iza sebe, a nisu savladali da je osnovno pravilo da je vozac prije svega duzan voziti desnom trakom.
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#10055 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Autor teksta je jednalko strucnjak kao i ti!Black swan wrote:ma čista logikaJanjicar wrote:http://www.6yka.com/novost/110423/znate ... a-prednost
" Pri stupanju u kružni tok takođe je važno da obratite pažnju na činjenicu da vi nemate prednost već automobili u kružnom toku, koji vam dolaze sa lijeve strane. Svi koji vam dolaze sa lijeve strane imaju prednost, ali kada se jednom nađete u kružnom toku, vi imate prednost."
ko prije knjužnom njegova prednost
kakava bi dzungla bila da onaj ko se uključuje ima prednost![]()
iovako je dzungla
Eno ti linkova i citata sa stranica autoskola koje bi trebale biti malo upucenije pa se malo konsultuj! Svaka, ali svaka napominje da ako nema znaka vazi pravilo desne strane.
Last edited by tempuser on 17/05/2017 16:07, edited 1 time in total.
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10056 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
problem je kružnog što ga neki ljudi promatraju kao raskrsnicu kod alipašine džamije
ili na malti
recimo na ilidži
se tri trake uključuju u kružni tok s jednom trakom
i sad svi oni unutra trebaju čekati da auta iz tri trake prođu svoj poso
kakav bi to kolaps nastao
jedino pravilo ne napraviti sudar
ili na malti
recimo na ilidži
se tri trake uključuju u kružni tok s jednom trakom
i sad svi oni unutra trebaju čekati da auta iz tri trake prođu svoj poso
kakav bi to kolaps nastao
jedino pravilo ne napraviti sudar
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10057 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
autoškola?tempuser wrote:
Autor teksta je jednalko strucnjak kao i ti!![]()
Eno ti linkova i cistata sa stranica autoskola pa se malo konsultuj! Svaka, ali svaka napominje da ako nema znaka vazi pravilo desne strane.
ko ne zna nešto on podučava
jašta ću otvarat neke linkove s virusima
problem s forumašima što ne kontaju da su 0.01% populacije
i onda se pojavi 1/2 od tih 0.01% da govore drugima kako treba i kako je "pravilno"
ovako kako je dobro je kakva smo zemlja
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#10058 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Na cesti s kružnim tokom prometa važe ista pravila kao i na svim ostalim cestama. Kružni tok, prema Zakonu, nije nikakav izuzetak!
To je bitno imati na umu jer u kružnom toku također važi pravilo desne strane. Tako vozilo koje koje se nalazi u kružnom toku nema prednost prolaska pred vozilom koje mu nailazi s desne strane (ulazi u kružni tok), osim ako prometnim znakom nije drugačije određeno!
To je bitno imati na umu jer u kružnom toku također važi pravilo desne strane. Tako vozilo koje koje se nalazi u kružnom toku nema prednost prolaska pred vozilom koje mu nailazi s desne strane (ulazi u kružni tok), osim ako prometnim znakom nije drugačije određeno!
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10059 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
dajte član broj tog zakona
-
nookey
- Posts: 1058
- Joined: 13/10/2010 21:42
#10060 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Zato je svaki regulisan znakom!
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#10061 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Standardno, kad ti od svega ostane upitnik iznad glave krene prica, ne znam, ne zanima me, sta cu otvarati linkove. Sva sreca pa postoje znakovi da ti i slicni izmisljaci propisa sami sebi ne bi davali prednost, samo je pitanje sta ce biti od vas kad zalutate malo dalje od BP i Ilidze.Black swan wrote:autoškola?tempuser wrote:
Autor teksta je jednalko strucnjak kao i ti!![]()
Eno ti linkova i cistata sa stranica autoskola pa se malo konsultuj! Svaka, ali svaka napominje da ako nema znaka vazi pravilo desne strane.![]()
![]()
nemam posla nemam škole daj da budem učitelj neznalicama
![]()
ko ne zna nešto on podučava![]()
![]()
![]()
![]()
jašta ću otvarat neke linkove s virusima
problem s forumašima što ne kontaju da su 0.01% populacije
i onda se pojavi 1/2 od tih 0.01% da govore drugima kako treba i kako je "pravilno"
ovako kako je dobro je kakva smo zemlja
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10062 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
samo dajte članak i broj
da vidimo to
do sada sam čini mi se vidio samo harisov negdje zakon gdje kaže ko je unutra ima prednost
da vidimo to
do sada sam čini mi se vidio samo harisov negdje zakon gdje kaže ko je unutra ima prednost
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10063 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
meni je ovaj podforum najkomičnijitempuser wrote: Standardno, kad ti od svega ostane upitnik iznad glave krene prica, ne znam, ne zanima me, sta cu otvarati linkove. Sva sreca pa postoje znakovi da ti i slicni izmisljaci propisa sami sebi ne bi davali prednost, samo je pitanje sta ce biti od vas kad zalutate malo dalje od BP i Ilidze.
a nekoliko vas prednjači
šoferi i poštovanje zakona =>
rezultate vidimo na šaljivim snimkama
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#10064 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Svima na forumu je jasno da ti imas problema sa voznjom, da nisi bas iskusan. Zasto onda dajes pravo sebi da komentarises materiju koju ne poznajes dovoljno?Black swan wrote: recimo na ilidži
se tri trake uključuju u kružni tok s jednom trakom
i sad svi oni unutra trebaju čekati da auta iz tri trake prođu svoj poso
kakav bi to kolaps nastao![]()
jedino pravilo ne napraviti sudar
Ovde se pominje kruzni tok BEZ ZNAKOVA!
Na Ilidzi naravno da prednost imaju vozila u kruznom toku, jer POSTOJI ZNAK koji te obavjestava o tome:

- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10065 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
vidiš uopće nisam govorio o toj strani
nisam ukupno 2 puta išao tuda
i obično odem oko benzinske crpke
ukupno me je nula (0) puta neko pustio prema vašim naklapanjima
pa baš što se u to ne razumijem sam bolji promatrač situacije od vaših ostrašćenih filozofija
laičko oko je često puta bolje od kvazistručnjaka
nisam ukupno 2 puta išao tuda
i obično odem oko benzinske crpke
ukupno me je nula (0) puta neko pustio prema vašim naklapanjima
pa baš što se u to ne razumijem sam bolji promatrač situacije od vaših ostrašćenih filozofija
laičko oko je često puta bolje od kvazistručnjaka
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10066 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
imam jedno pitanje za srtućnjake
kako ja iznutra mogu biti upoznat s onim što je vama metnulo na uključenju u kružni
kad moram paziti na damu koja tipka
i hadzu koji staje bez sva 4 da ispusti damu iz auta na sred kružnog
kako ja iznutra mogu biti upoznat s onim što je vama metnulo na uključenju u kružni
kad moram paziti na damu koja tipka
i hadzu koji staje bez sva 4 da ispusti damu iz auta na sred kružnog
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#10067 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Nije nikakva filozofija, vec jasno poštivanje ZOBS u BIH koji mozes shvatiti na nacin
- kruzni tok bez znakova, ili druge signalizacije, pravo prvenstva imaju oni koji se ukljucuju u k.t
- kruzni tok regulisan znakovima, prvenstvo imaju oni u kruznom toku, jer svi nailaze na saobracajnicu koja ima prvenstvo prolaza.
Nema potrebe razglabati dalje. Sve ovo je bilo čisto dobronamjerno ako odlepršate dalje od ilidje, pa naletite na kruzni tok bez znakova. Nisi Bog u kruznom toku.
Odgovor na tvoje pitanje je jednostavan. Vozi se taxijem. Cuj kako ces paziti koji je znak gdje
- kruzni tok bez znakova, ili druge signalizacije, pravo prvenstva imaju oni koji se ukljucuju u k.t
- kruzni tok regulisan znakovima, prvenstvo imaju oni u kruznom toku, jer svi nailaze na saobracajnicu koja ima prvenstvo prolaza.
Nema potrebe razglabati dalje. Sve ovo je bilo čisto dobronamjerno ako odlepršate dalje od ilidje, pa naletite na kruzni tok bez znakova. Nisi Bog u kruznom toku.
Odgovor na tvoje pitanje je jednostavan. Vozi se taxijem. Cuj kako ces paziti koji je znak gdje
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#10068 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Buraz Prvenstvo prolazaBlack swan wrote:dajte član broj tog zakona
samo je fazon sto su kod nas kruzni tokovi regulisani znakovima na stubovima ili octani na cesti
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10069 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
dečko
daj citat zakona
i ti i onaj gospodin gore
nije mi frka ispričat se
ja nisam šofer koji sve zna
daj citat zakona aktualnog
daj citat zakona
i ti i onaj gospodin gore
nije mi frka ispričat se
ja nisam šofer koji sve zna
daj citat zakona aktualnog
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10070 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
u zemlji bezakonja se ljudi pozivaju na zakone samo kad im odgovarabeni-bu-man wrote:Buraz Prvenstvo prolazaBlack swan wrote:dajte član broj tog zakona
samo je fazon sto su kod nas kruzni tokovi regulisani znakovima na stubovima ili octani na cesti
ok shvatio sam ukratko si mi objasnio
hvala
dovoljno je
u krivu ste svi
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#10071 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Odacu ti malu tajnu velikih majstora zasto znak "STOP" i znak krizanje sa putem sa pravom prvenstva imaju specificne oblike (8-kut i obrnuti trokut), a to je da se mogu identifkovati s ledja!Black swan wrote:imam jedno pitanje za srtućnjake
kako ja iznutra mogu biti upoznat s onim što je vama metnulo na uključenju u kružni![]()
kad moram paziti na damu koja tipka
i hadzu koji staje bez sva 4 da ispusti damu iz auta na sred kružnog
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10072 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
evo da ti odam jednu malu tajnu uspjeha
nije sramota ne znati
sramota je ne znati ko zna
studeni 2010.
citat pravog forumaša koji kaže:
nije sramota ne znati
sramota je ne znati ko zna
studeni 2010.
citat pravog forumaša koji kaže:
Haris.ba wrote:Zakon je zakon, ali mislim da je za naš mentalitet za sada može tolerisati kruženje u kružno u desnoj traci. Najsigurnije je . Jednostavno narod ne zna kako se ponašati u kružnom. Bolje je da kruži desnom trakom i na treći izlaz nego da stoji u lijevoj traci i čeka da se uliva. Neće da kruži i gotovo. Zvuči nelogično, al tako je u praksi i najbolje na ovom kružnom na Ilidži, brži protok saobraćaja. A ovi ko fol što furaju pravilo desne strane u kružnom samo se možda mogu urazumiti ako dožive sudar u istom. Nije jedanput mi se desilo da lole koje su se zafurale da ulete u kružni nešta mi gestikuliraju što nisam stao u kružnom i pustio njih da se uključe.
- Janjicar
- Posts: 5605
- Joined: 04/08/2011 13:23
- Location: Tuzla :)
#10073 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Tema koja oslikava BH Svakodnevnicu... Palamudjenje tipičnog Bosnje, nakon konkretno iznesenih dokaza ko ima prednost opet palamudjenje o istom.
Nabijem Vas strucne!
Nabijem Vas strucne!
-
Seyfo
- Posts: 4540
- Joined: 23/08/2011 14:12
#10074 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Tema napreduje...Bosnjo na autoputu krivim smjerom dodaje gas,nadajuci se da ce rastjerati neznalice oko sebe. Sta bi tek bilo da je bio u Londonu pa vidio da se vozi "krivom stranom". Zamolio bih samo tampusera i ovih par slicnih da navedu sta voze,da znam sta da izbjegavam kao vozac i pjesak. Evo priznacu da ste u pravu, i da nebo nije plavo,i sve sta treba,samo navedite sta vozite!
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#10075 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Zadrti Bošnjo u prknu evrope. Zato nam i jeste ovako 

