Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
spree
Posts: 8667
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#10051 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by spree »

beni-bu-man wrote:Image
izlazi li neko iz ovog kruznog? izgleda ovdje svi samo ulaze :D
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10052 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Truba »

tempuser wrote:
Black swan wrote:
tempuser wrote:
Ako ti je logika ispravna i ako kruzni tok bez znaka i semafora ima prednost, cemu svrha znakona o ukrstanju sa putem sa pravom prvenstva?
ne znam i ne zanima me
A raspravljas o tome?! Sve jasno ko dan!
ne raspravljam ja samo ti kažem da nisi u beču
da u nas dva ureda iste institucije različito tumače isti zakon
a ja sam ovdje samo do sada čuo/pročitao
slova zakona koji kažu ko je unutra ima prednost

dakle nisam ni pokušao pojmiti šta pitaš jer se ne zamaram pretpostzavkama koje su bazirane na pogrešnim temeljima
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10053 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Truba »

Janjicar wrote:http://www.6yka.com/novost/110423/znate ... a-prednost


" Pri stupanju u kružni tok takođe je važno da obratite pažnju na činjenicu da vi nemate prednost već automobili u kružnom toku, koji vam dolaze sa lijeve strane. Svi koji vam dolaze sa lijeve strane imaju prednost, ali kada se jednom nađete u kružnom toku, vi imate prednost."
logično...
po svakom osnovu...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#10054 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

seoBIH wrote:Svasta :) Izgleda da NAS ima i previse koji su u konfliktu sa pravilima, na ovaj ili onaj nacin.

Kruzni tok vam je obicna raskrsnica, samo rotirajuca. Tu nema dalje rasprave. Kruzni tok nije nikakav ELEMENT u saobracaju, nema NIKAKVU VRIJEDNOST, vec se tretira kao obicna raskrsnica.

Da bi imao prednost u kruznom toku, mora postojati znak. Ako nema znaka na ukljucenju, onaj ko se ukljucuje ima prsvenstvo, jer dolazi sa desne strane.

Nema veze sa parizom, ili bilo kojom drugom pi.. materinom.
To ti je be-ha forumski strucnjak, raspravljao bi o kvantnoj fizici, a tablica mnozenja mu upitna!
Ulaze u finese kruzih tokova, a nisu savladali da je osnovno pravilo saobracaja pravilo desne strane.
Isto tako idu u finese u kojoj traci u gradju smijes da guslas tj ometas vozace iza sebe, a nisu savladali da je osnovno pravilo da je vozac prije svega duzan voziti desnom trakom.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#10055 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Black swan wrote:
Janjicar wrote:http://www.6yka.com/novost/110423/znate ... a-prednost


" Pri stupanju u kružni tok takođe je važno da obratite pažnju na činjenicu da vi nemate prednost već automobili u kružnom toku, koji vam dolaze sa lijeve strane. Svi koji vam dolaze sa lijeve strane imaju prednost, ali kada se jednom nađete u kružnom toku, vi imate prednost."
ma čista logika
ko prije knjužnom njegova prednost

kakava bi dzungla bila da onaj ko se uključuje ima prednost :lol:
iovako je dzungla
Autor teksta je jednalko strucnjak kao i ti! :skoljka:
Eno ti linkova i citata sa stranica autoskola koje bi trebale biti malo upucenije pa se malo konsultuj! Svaka, ali svaka napominje da ako nema znaka vazi pravilo desne strane. :run:
Last edited by tempuser on 17/05/2017 16:07, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10056 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Truba »

problem je kružnog što ga neki ljudi promatraju kao raskrsnicu kod alipašine džamije
ili na malti


recimo na ilidži

se tri trake uključuju u kružni tok s jednom trakom

i sad svi oni unutra trebaju čekati da auta iz tri trake prođu svoj poso
kakav bi to kolaps nastao :lol:

jedino pravilo ne napraviti sudar
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10057 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Truba »

tempuser wrote:
Autor teksta je jednalko strucnjak kao i ti! :skoljka:
Eno ti linkova i cistata sa stranica autoskola pa se malo konsultuj! Svaka, ali svaka napominje da ako nema znaka vazi pravilo desne strane. :run:
autoškola? :lol: :lol: :lol: nemam posla nemam škole daj da budem učitelj neznalicama :lol:

ko ne zna nešto on podučava :P :P :P :P

jašta ću otvarat neke linkove s virusima

problem s forumašima što ne kontaju da su 0.01% populacije

i onda se pojavi 1/2 od tih 0.01% da govore drugima kako treba i kako je "pravilno"

ovako kako je dobro je kakva smo zemlja
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#10058 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by beni-bu-man »

Na cesti s kružnim tokom prometa važe ista pravila kao i na svim ostalim cestama. Kružni tok, prema Zakonu, nije nikakav izuzetak!

To je bitno imati na umu jer u kružnom toku također važi pravilo desne strane. Tako vozilo koje koje se nalazi u kružnom toku nema prednost prolaska pred vozilom koje mu nailazi s desne strane (ulazi u kružni tok), osim ako prometnim znakom nije drugačije određeno!
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10059 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Truba »

dajte član broj tog zakona
nookey
Posts: 1058
Joined: 13/10/2010 21:42

#10060 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nookey »

Zato je svaki regulisan znakom!
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#10061 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Black swan wrote:
tempuser wrote:
Autor teksta je jednalko strucnjak kao i ti! :skoljka:
Eno ti linkova i cistata sa stranica autoskola pa se malo konsultuj! Svaka, ali svaka napominje da ako nema znaka vazi pravilo desne strane. :run:
autoškola? :lol: :lol: :lol: nemam posla nemam škole daj da budem učitelj neznalicama :lol:

ko ne zna nešto on podučava :P :P :P :P

jašta ću otvarat neke linkove s virusima

problem s forumašima što ne kontaju da su 0.01% populacije

i onda se pojavi 1/2 od tih 0.01% da govore drugima kako treba i kako je "pravilno"

ovako kako je dobro je kakva smo zemlja
Standardno, kad ti od svega ostane upitnik iznad glave krene prica, ne znam, ne zanima me, sta cu otvarati linkove. Sva sreca pa postoje znakovi da ti i slicni izmisljaci propisa sami sebi ne bi davali prednost, samo je pitanje sta ce biti od vas kad zalutate malo dalje od BP i Ilidze.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10062 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Truba »

samo dajte članak i broj
da vidimo to

do sada sam čini mi se vidio samo harisov negdje zakon gdje kaže ko je unutra ima prednost
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10063 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Truba »

tempuser wrote: Standardno, kad ti od svega ostane upitnik iznad glave krene prica, ne znam, ne zanima me, sta cu otvarati linkove. Sva sreca pa postoje znakovi da ti i slicni izmisljaci propisa sami sebi ne bi davali prednost, samo je pitanje sta ce biti od vas kad zalutate malo dalje od BP i Ilidze.
meni je ovaj podforum najkomičniji
a nekoliko vas prednjači :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

šoferi i poštovanje zakona => :lol: :lol: :lol:

rezultate vidimo na šaljivim snimkama :lol:
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#10064 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by seoBIH »

Black swan wrote: recimo na ilidži

se tri trake uključuju u kružni tok s jednom trakom

i sad svi oni unutra trebaju čekati da auta iz tri trake prođu svoj poso
kakav bi to kolaps nastao :lol:

jedino pravilo ne napraviti sudar
Svima na forumu je jasno da ti imas problema sa voznjom, da nisi bas iskusan. Zasto onda dajes pravo sebi da komentarises materiju koju ne poznajes dovoljno?

Ovde se pominje kruzni tok BEZ ZNAKOVA!

Na Ilidzi naravno da prednost imaju vozila u kruznom toku, jer POSTOJI ZNAK koji te obavjestava o tome:

Image
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10065 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Truba »

vidiš uopće nisam govorio o toj strani
nisam ukupno 2 puta išao tuda
i obično odem oko benzinske crpke

ukupno me je nula (0) puta neko pustio prema vašim naklapanjima

pa baš što se u to ne razumijem sam bolji promatrač situacije od vaših ostrašćenih filozofija

laičko oko je često puta bolje od kvazistručnjaka
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10066 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Truba »

imam jedno pitanje za srtućnjake

kako ja iznutra mogu biti upoznat s onim što je vama metnulo na uključenju u kružni :?

kad moram paziti na damu koja tipka
i hadzu koji staje bez sva 4 da ispusti damu iz auta na sred kružnog
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#10067 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by seoBIH »

Nije nikakva filozofija, vec jasno poštivanje ZOBS u BIH koji mozes shvatiti na nacin

- kruzni tok bez znakova, ili druge signalizacije, pravo prvenstva imaju oni koji se ukljucuju u k.t

- kruzni tok regulisan znakovima, prvenstvo imaju oni u kruznom toku, jer svi nailaze na saobracajnicu koja ima prvenstvo prolaza.

Nema potrebe razglabati dalje. Sve ovo je bilo čisto dobronamjerno ako odlepršate dalje od ilidje, pa naletite na kruzni tok bez znakova. Nisi Bog u kruznom toku.

Odgovor na tvoje pitanje je jednostavan. Vozi se taxijem. Cuj kako ces paziti koji je znak gdje :roll:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#10068 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by beni-bu-man »

Black swan wrote:dajte član broj tog zakona
Buraz Prvenstvo prolaza
samo je fazon sto su kod nas kruzni tokovi regulisani znakovima na stubovima ili octani na cesti
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10069 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Truba »

dečko

daj citat zakona
i ti i onaj gospodin gore

nije mi frka ispričat se

ja nisam šofer koji sve zna

daj citat zakona aktualnog
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10070 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Truba »

beni-bu-man wrote:
Black swan wrote:dajte član broj tog zakona
Buraz Prvenstvo prolaza
samo je fazon sto su kod nas kruzni tokovi regulisani znakovima na stubovima ili octani na cesti
u zemlji bezakonja se ljudi pozivaju na zakone samo kad im odgovara :D

ok shvatio sam ukratko si mi objasnio

hvala

dovoljno je

u krivu ste svi :thumbup:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#10071 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Black swan wrote:imam jedno pitanje za srtućnjake

kako ja iznutra mogu biti upoznat s onim što je vama metnulo na uključenju u kružni :?

kad moram paziti na damu koja tipka
i hadzu koji staje bez sva 4 da ispusti damu iz auta na sred kružnog
Odacu ti malu tajnu velikih majstora zasto znak "STOP" i znak krizanje sa putem sa pravom prvenstva imaju specificne oblike (8-kut i obrnuti trokut), a to je da se mogu identifkovati s ledja!
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10072 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Truba »

evo da ti odam jednu malu tajnu uspjeha
nije sramota ne znati
sramota je ne znati ko zna


studeni 2010.

citat pravog forumaša koji kaže:
Haris.ba wrote:Zakon je zakon, ali mislim da je za naš mentalitet za sada može tolerisati kruženje u kružno u desnoj traci. Najsigurnije je . Jednostavno narod ne zna kako se ponašati u kružnom. Bolje je da kruži desnom trakom i na treći izlaz nego da stoji u lijevoj traci i čeka da se uliva. Neće da kruži i gotovo. Zvuči nelogično, al tako je u praksi i najbolje na ovom kružnom na Ilidži, brži protok saobraćaja. A ovi ko fol što furaju pravilo desne strane u kružnom samo se možda mogu urazumiti ako dožive sudar u istom. Nije jedanput mi se desilo da lole koje su se zafurale da ulete u kružni nešta mi gestikuliraju što nisam stao u kružnom i pustio njih da se uključe.
User avatar
Janjicar
Posts: 5605
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#10073 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Janjicar »

Tema koja oslikava BH Svakodnevnicu... Palamudjenje tipičnog Bosnje, nakon konkretno iznesenih dokaza ko ima prednost opet palamudjenje o istom.

Nabijem Vas strucne!
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#10074 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Seyfo »

Tema napreduje...Bosnjo na autoputu krivim smjerom dodaje gas,nadajuci se da ce rastjerati neznalice oko sebe. Sta bi tek bilo da je bio u Londonu pa vidio da se vozi "krivom stranom". Zamolio bih samo tampusera i ovih par slicnih da navedu sta voze,da znam sta da izbjegavam kao vozac i pjesak. Evo priznacu da ste u pravu, i da nebo nije plavo,i sve sta treba,samo navedite sta vozite!
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#10075 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by seoBIH »

Zadrti Bošnjo u prknu evrope. Zato nam i jeste ovako :)
Post Reply