Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Posmatrac_007
Posts: 422
Joined: 12/01/2012 11:36

#10051 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Posmatrac_007 »

Pozdrav svima, imam jedno pitanje pa ukoliko neko moze da pomogne bio bih zahvalan :)
Vozilo je Golf 4 1.9TDI 81Kw 2000 godiste.
Juče sam auto uredno vozio i sve je funkcionisalo uredno. Sinoc parkirao, ugasio, nisam uocio nikakve simptome da nesto nije u redu.
Automobil stoji vani, dosta se ugrije kabina od sunca. Danas kada sam oko 13h pokusao da ga upalim samo naprazno vergla ali bez ikakvih najava da ce upaliti niti da uopste pokusava da "sastavi". Samo vrti naprazno, ima dovoljno struje i alnaser vrti vrlo brzo ali bez ikakvog efekta. Nijedna od lampica nista ne signalizuje, sve su se pogasile nakon paljenja kontakta.
Da li moze prijedlog do cega moze biti?
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#10052 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Fudo387 »

Posmatrac_007 wrote:Pozdrav svima, imam jedno pitanje pa ukoliko neko moze da pomogne bio bih zahvalan :)
Vozilo je Golf 4 1.9TDI 81Kw 2000 godiste.
Juče sam auto uredno vozio i sve je funkcionisalo uredno. Sinoc parkirao, ugasio, nisam uocio nikakve simptome da nesto nije u redu.
Automobil stoji vani, dosta se ugrije kabina od sunca. Danas kada sam oko 13h pokusao da ga upalim samo naprazno vergla ali bez ikakvih najava da ce upaliti niti da uopste pokusava da "sastavi". Samo vrti naprazno, ima dovoljno struje i alnaser vrti vrlo brzo ali bez ikakvog efekta. Nijedna od lampica nista ne signalizuje, sve su se pogasile nakon paljenja kontakta.
Da li moze prijedlog do cega moze biti?
prazan ti akumulator.
Posmatrac_007
Posts: 422
Joined: 12/01/2012 11:36

#10053 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Posmatrac_007 »

Fudo387 wrote:
Posmatrac_007 wrote:Pozdrav svima, imam jedno pitanje pa ukoliko neko moze da pomogne bio bih zahvalan :)
Vozilo je Golf 4 1.9TDI 81Kw 2000 godiste.
Juče sam auto uredno vozio i sve je funkcionisalo uredno. Sinoc parkirao, ugasio, nisam uocio nikakve simptome da nesto nije u redu.
Automobil stoji vani, dosta se ugrije kabina od sunca. Danas kada sam oko 13h pokusao da ga upalim samo naprazno vergla ali bez ikakvih najava da ce upaliti niti da uopste pokusava da "sastavi". Samo vrti naprazno, ima dovoljno struje i alnaser vrti vrlo brzo ali bez ikakvog efekta. Nijedna od lampica nista ne signalizuje, sve su se pogasile nakon paljenja kontakta.
Da li moze prijedlog do cega moze biti?
prazan ti akumulator.
Samo vrti naprazno, ima dovoljno struje i alnaser vrti vrlo brzo ali bez ikakvog efekta.

Akumulator je nov, alnaser je remontovan, alternator je remontovan, boš pumpa remontovana, turbina remontovana.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#10054 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Fudo387 »

Posmatrac_007 wrote:
Fudo387 wrote:
Posmatrac_007 wrote:Pozdrav svima, imam jedno pitanje pa ukoliko neko moze da pomogne bio bih zahvalan :)
Vozilo je Golf 4 1.9TDI 81Kw 2000 godiste.
Juče sam auto uredno vozio i sve je funkcionisalo uredno. Sinoc parkirao, ugasio, nisam uocio nikakve simptome da nesto nije u redu.
Automobil stoji vani, dosta se ugrije kabina od sunca. Danas kada sam oko 13h pokusao da ga upalim samo naprazno vergla ali bez ikakvih najava da ce upaliti niti da uopste pokusava da "sastavi". Samo vrti naprazno, ima dovoljno struje i alnaser vrti vrlo brzo ali bez ikakvog efekta. Nijedna od lampica nista ne signalizuje, sve su se pogasile nakon paljenja kontakta.
Da li moze prijedlog do cega moze biti?
prazan ti akumulator.
Samo vrti naprazno, ima dovoljno struje i alnaser vrti vrlo brzo ali bez ikakvog efekta.

Akumulator je nov, alnaser je remontovan, alternator je remontovan, boš pumpa remontovana, turbina remontovana.
Isti slucaj nedavno, slomio se oko njega, sve radi, ima struje, al' nece da upali.
Kad me ispizdio od muke stavim nov akumulator i supak upali.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#10055 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Zupcasti remen...kad pukne auto vrti brzo
User avatar
Haris.ba
Posts: 35289
Joined: 08/09/2005 20:08

#10056 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Haris.ba »

Ima li iko u BiH da uvozi letve volana? Ustvari otišao električni servo motor.

Ne bih skidao polovne. Našao sam u Austriji da prodaju - Lizarte marka. Košta 1000 KM. - čitava letva volana sa motorom. Za polovnu sa otpada traže oko 600 KM minimalno (a i teško naći). A u ovlaštenom je oko 2500 KM.

Ima li iko iskustava i savjeta.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#10057 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Haris.ba wrote:Ima li iko u BiH da uvozi letve volana? Ustvari otišao električni servo motor.

Ne bih skidao polovne. Našao sam u Austriji da prodaju - Lizarte marka. Košta 1000 KM. - čitava letva volana sa motorom. Za polovnu sa otpada traže oko 600 KM minimalno (a i teško naći). A u ovlaštenom je oko 2500 KM.

Ima li iko iskustava i savjeta.
rastavi motor ,zamijeni cetkice i gas :thumbup:
Posmatrac_007
Posts: 422
Joined: 12/01/2012 11:36

#10058 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Posmatrac_007 »

basicm wrote:Zupcasti remen...kad pukne auto vrti brzo
To mi rece i majstor da pogledam :shock:
Jel moguce da pukne a da auto nije bilo u voznji i jel u ovom slucaju nastane steta tipa pucanje ventila i ostecenje klipova kao kada je to slucaj u voznji?
Vrti veoma brzo cak se i pocne tresti ako duze drzim verglanje, juce se normalno ugasio a jutros na leru samo vrti naprazno :|
Last edited by Posmatrac_007 on 08/08/2017 22:36, edited 1 time in total.
Posmatrac_007
Posts: 422
Joined: 12/01/2012 11:36

#10059 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Posmatrac_007 »

Greska
User avatar
Haris.ba
Posts: 35289
Joined: 08/09/2005 20:08

#10060 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Haris.ba »

bitanga_sa_otesa wrote:
Haris.ba wrote:Ima li iko u BiH da uvozi letve volana? Ustvari otišao električni servo motor.

Ne bih skidao polovne. Našao sam u Austriji da prodaju - Lizarte marka. Košta 1000 KM. - čitava letva volana sa motorom. Za polovnu sa otpada traže oko 600 KM minimalno (a i teško naći). A u ovlaštenom je oko 2500 KM.

Ima li iko iskustava i savjeta.
rastavi motor ,zamijeni cetkice i gas :thumbup:
Nemam uopće predstavu kako izgleda to što si rekao. :D

Šta da uradim?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10061 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Image
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#10062 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Haris.ba wrote: Šta da uradim?
koji auto? na nekima je motor na letvi,na nekim na stubu volana,skines motor i repariras,jer su vjerovatno cetkice otisle,vratis i vozis se...
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6510
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#10063 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Daryl Dixon »

lokacije auto otpada u Sarajevu i okolini? hvala :thumbup: :bih:
Nermin_BH
Posts: 1166
Joined: 03/01/2011 18:07

#10064 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Nermin_BH »

.
Last edited by Nermin_BH on 10/08/2017 14:12, edited 1 time in total.
Posmatrac_007
Posts: 422
Joined: 12/01/2012 11:36

#10065 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Posmatrac_007 »

Fudo387 wrote:
Posmatrac_007 wrote:Pozdrav svima, imam jedno pitanje pa ukoliko neko moze da pomogne bio bih zahvalan :)
Vozilo je Golf 4 1.9TDI 81Kw 2000 godiste.
Juče sam auto uredno vozio i sve je funkcionisalo uredno. Sinoc parkirao, ugasio, nisam uocio nikakve simptome da nesto nije u redu.
Automobil stoji vani, dosta se ugrije kabina od sunca. Danas kada sam oko 13h pokusao da ga upalim samo naprazno vergla ali bez ikakvih najava da ce upaliti niti da uopste pokusava da "sastavi". Samo vrti naprazno, ima dovoljno struje i alnaser vrti vrlo brzo ali bez ikakvog efekta. Nijedna od lampica nista ne signalizuje, sve su se pogasile nakon paljenja kontakta.
Da li moze prijedlog do cega moze biti?
prazan ti akumulator.

Evo probao sam sa drugim akumulatorom opet nista, samo vergla u prazno. Zupcasti remen nije pukao a i ovaj pipak na egr ventilu kada se rukom prizisne odmah se vrati nazad.

Zupčasti:
Image

Pipak na EGR-u

Image

Ima li još neko prijedlog do čega može biti? :-?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#10066 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

sta je to masno ispod zupcastog?? da nije preskocio???
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#10067 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Fudo387 »

Posmatrac_007 wrote:
Fudo387 wrote:
Posmatrac_007 wrote:Pozdrav svima, imam jedno pitanje pa ukoliko neko moze da pomogne bio bih zahvalan :)
Vozilo je Golf 4 1.9TDI 81Kw 2000 godiste.
Juče sam auto uredno vozio i sve je funkcionisalo uredno. Sinoc parkirao, ugasio, nisam uocio nikakve simptome da nesto nije u redu.
Automobil stoji vani, dosta se ugrije kabina od sunca. Danas kada sam oko 13h pokusao da ga upalim samo naprazno vergla ali bez ikakvih najava da ce upaliti niti da uopste pokusava da "sastavi". Samo vrti naprazno, ima dovoljno struje i alnaser vrti vrlo brzo ali bez ikakvog efekta. Nijedna od lampica nista ne signalizuje, sve su se pogasile nakon paljenja kontakta.
Da li moze prijedlog do cega moze biti?
prazan ti akumulator.

Evo probao sam sa drugim akumulatorom opet nista, samo vergla u prazno. Zupcasti remen nije pukao a i ovaj pipak na egr ventilu kada se rukom prizisne odmah se vrati nazad.

Zupčasti:
Image

Pipak na EGR-u

Image

Ima li još neko prijedlog do čega može biti? :-?
Ostalo ti je jos da promijenis svijecice, provjeris pumpu za gorivo, i ako je zupcasti preskocio mozes ga jebat.
Jesi li stavio novi akumulator u auto ili si ga pokusao upaliti kablovima sa drugog auta?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#10068 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tomahawk11 »

Zna li neko, gdje se može izmjeriti pritisak ulja?
Dakle, ko ima tu spravu za mjerenje pritiska ulja?
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#10069 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by pirpa »

Tomahawk11 wrote:Zna li neko, gdje se može izmjeriti pritisak ulja?
Dakle, ko ima tu spravu za mjerenje pritiska ulja?
ja mislim da oni imaju tu spravu za pritisak,al u svakom slucaju ti nazovi i provjeri :mrgreen:

http://www.unisautomobili.ba/servis.html
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#10070 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by junior3 »

Tomahawk11 wrote:Zna li neko, gdje se može izmjeriti pritisak ulja?
Dakle, ko ima tu spravu za mjerenje pritiska ulja?
Šta oćeš tablete da kupiš pa ne znaš je l' nizak ili visok? :skoljka:

Najbolje iz kamiona ubaciti onaj mjerač. :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#10071 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Tomahawk11 wrote:Zna li neko, gdje se može izmjeriti pritisak ulja?
Dakle, ko ima tu spravu za mjerenje pritiska ulja?
imam ja :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#10072 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tomahawk11 »

bitanga_sa_otesa wrote:
Tomahawk11 wrote:Zna li neko, gdje se može izmjeriti pritisak ulja?
Dakle, ko ima tu spravu za mjerenje pritiska ulja?
imam ja :D
Čuj to :)
Ma ovaj jedan ''majstor'' je ovu moju skulu, da izvineš, ujebo i kad god ja odem, ma nije to ništa, vozi :roll:

Rezultat je promjena lanca, španera, vodene pumpe....da ne nabrajam.
I sad mi ovaj drugi majstor reče da trebam provjeriti pritisak ulja.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#10073 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tomahawk11 »

junior3 wrote:
Tomahawk11 wrote:Zna li neko, gdje se može izmjeriti pritisak ulja?
Dakle, ko ima tu spravu za mjerenje pritiska ulja?
Šta oćeš tablete da kupiš pa ne znaš je l' nizak ili visok? :skoljka:

Najbolje iz kamiona ubaciti onaj mjerač. :mrgreen:
Jelde :D
Čuj to, nemoj zezati :lol: :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#10074 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tomahawk11 »

pirpa wrote:
Tomahawk11 wrote:Zna li neko, gdje se može izmjeriti pritisak ulja?
Dakle, ko ima tu spravu za mjerenje pritiska ulja?
ja mislim da oni imaju tu spravu za pritisak,al u svakom slucaju ti nazovi i provjeri :mrgreen:

http://www.unisautomobili.ba/servis.html
:thumbup:
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#10075 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

svjecice na tdi-ju???? ooooo zemljo... Đenade pusti me da izađem...
Post Reply