Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#10051 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by moonca »

Hillbilly...... :lol: :-) uh.
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#10052 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

insomnia78 wrote:
moonca wrote:
insomnia78 wrote: Ja bih u USA jedino zbog oruzja
Mozes li objasniti..zasto .?
Zato sto je cool
Otaj rad
Image
U mene kona jedan dan me zovnu, da mi nesto pokaze :mrgreen: iznese PAP-ovku :mrgreen:. Kaze ovo je negdje od vas :mrgreen:, daj reko da je rastavim na dijelove :mrgreen:.
Drugi dan komsija sa kalashom :mrgreen:.
Ludi su za oruzjem, jebote svaka kuca ima :-) .
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#10053 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by moonca »

Pa, ne da bas tako pokazuju. :zoka:
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#10054 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

pustopoljina wrote:
detroit-mercy wrote: Na, und?
Ja pijem samo vikendom nije isto sto i ja pijem svaki dan :mrgreen:.
Svaki dan casu crnog cak i preporucuju ;)
Ma da je ondje bila casa crnog ne bi niko zamjerio :mrgreen:. Nego bi se tu ljuljnule i dvije tri pive, pa jedno dva gemishta, pa presjeklo sa kojom ljutom :mrgreen: .
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10055 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Pa sto ne bi pokazivali? Nisu je kupili u sijenu da je drue
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#10056 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

moonca wrote:Pa, ne da bas tako pokazuju. :zoka:
To je samo mali djelic aresnala :mrgreen: obicno ne pokazuju nego znaju da je negdje dole od nas pa da vide da li znam nesto o tome.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10057 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

[quote="славянин"][/quote]
Kme, kme
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#10058 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by славянин »

insomnia78 wrote:
славянин wrote:
Kme, kme
:lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#10059 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by moonca »

Imaju pravila , dozvole..

Ne smije se vidjeti javno da imas pistolj , recimo ....do 3 god zatvora ...
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10060 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by pustopoljina »

insomnia78 wrote: Pa nisam ni ja bas sa beckog dvora
Valjda si iz tuzle, ne iz dubrava :lol:
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#10061 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by славянин »

pustopoljina wrote:
insomnia78 wrote: Pa nisam ni ja bas sa beckog dvora
Valjda si iz tuzle, ne iz dubrava :lol:
Boze sacuvaj, da se prekstim sa obje strane i proucim nesto da to nije sitina. :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10062 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

pustopoljina wrote:
insomnia78 wrote: Pa nisam ni ja bas sa beckog dvora
Valjda si iz tuzle, ne iz dubrava :lol:
Iz Gnojnice ako ti se ne gadi
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#10063 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

insomnia78 wrote:Pa sto ne bi pokazivali? Nisu je kupili u sijenu da je drue
Imas i onih sto za pasom nose, mi tako jedno vece izasli setamo carsijom kad lola ispred nas zapasan :mrgreen: Dje je reko ovaj kreno :mrgreen: .
Btw, kad nam Svabe ili Francuzi dodju u firmu oda hoce da ih vodimo na Shooting Range :mrgreen: i odma guzove uvale u Ram-ove, a sve ko biva pacifisti i ekoloski osvijesceni :-)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10064 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

moonca wrote:Imaju pravila , dozvole..

Ne smije se vidjeti javno da imas pistolj , recimo ....do 3 god zatvora ...
Pa nije isto u svim drzavama
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#10065 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

moonca wrote:Imaju pravila , dozvole..

Ne smije se vidjeti javno da imas pistolj , recimo ....do 3 god zatvora ...
Netacno, zavisi u kojoj si saveznoj drzavi.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#10066 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by славянин »

moonca wrote:Imaju pravila , dozvole..

Ne smije se vidjeti javno da imas pistolj , recimo ....do 3 god zatvora ...
Concealed carry dozvolu dobije i mos nosati gdje oces (osim u drzavne institucije i tamo gdje je naglaseno da ne mozes uci sa oruzijem) ima zafrkancija oko toga malo jer se zakoni razlikuju izmedju states tako da se zna desiti da neko upadne u problem iako ima ccp u jednoj state u drugoj ga peglaju.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10067 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

detroit-mercy wrote:
insomnia78 wrote:Pa sto ne bi pokazivali? Nisu je kupili u sijenu da je drue
Imas i onih sto za pasom nose, mi tako jedno vece izasli setamo carsijom kad lola ispred nas zapasan :mrgreen: Dje je reko ovaj kreno :mrgreen: .
Btw, kad nam Svabe ili Francuzi dodju u firmu oda hoce da ih vodimo na Shooting Range :mrgreen: i odma guzove uvale u Ram-ove, a sve ko biva pacifisti i ekoloski osvijesceni :-)
Pa normala. :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#10068 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by moonca »

Texas moguce da moze....ne znam da iko normalan tamo zivi :-) :-)
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#10069 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

moonca wrote:Imaju pravila , dozvole..

Ne smije se vidjeti javno da imas pistolj , recimo ....do 3 god zatvora ...
Koji state :mrgreen:
Jaranice, kod nas izglasali da mozes nosat za pasom :mrgreen:.
Zato na svakom restoranu, gym-u, shopping mall-u imas naljepnicu da je zabranjeno unositi oruzje :mrgreen: .
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#10070 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

insomnia78 wrote:
moonca wrote:Imaju pravila , dozvole..

Ne smije se vidjeti javno da imas pistolj , recimo ....do 3 god zatvora ...
Pa nije isto u svim drzavama
Ti bio licno pa znas ? Da ti malo vratim :D
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10071 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by pustopoljina »

insomnia78 wrote:
pustopoljina wrote:
insomnia78 wrote: Pa nisam ni ja bas sa beckog dvora
Valjda si iz tuzle, ne iz dubrava :lol:
Iz Gnojnice ako ti se ne gadi
E tu jos nisam bila, nemam misljenje.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#10072 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by moonca »

славянин wrote:
moonca wrote:Imaju pravila , dozvole..

Ne smije se vidjeti javno da imas pistolj , recimo ....do 3 god zatvora ...
Concealed carry dozvolu dobije i mos nosati gdje oces (osim u drzavne institucije i tamo gdje je naglaseno da ne mozes uci sa oruzijem) ima zafrkancija oko toga malo jer se zakoni razlikuju izmedju states tako da se zna desiti da neko upadne u problem iako ima ccp u jednoj state u drugoj ga peglaju.

Da, ali ne smije biti vidljiv.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10073 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by pustopoljina »

detroit-mercy wrote:
moonca wrote:Imaju pravila , dozvole..

Ne smije se vidjeti javno da imas pistolj , recimo ....do 3 god zatvora ...
Koji state :mrgreen:
Jaranice, kod nas izglasali da mozes nosat za pasom :mrgreen:.
Zato na svakom restoranu, gym-u, shopping mall-u imas naljepnicu da je zabranjeno unositi oruzje :mrgreen: .
Sta bosna i usa imaju zajednicko?
Naljepnice da je zabranjeno unositi oruzje.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10074 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

mirsek wrote:
insomnia78 wrote:
moonca wrote:Imaju pravila , dozvole..

Ne smije se vidjeti javno da imas pistolj , recimo ....do 3 god zatvora ...
Pa nije isto u svim drzavama
Ti bio licno pa znas ? Da ti malo vratim :D
Pa to su opste poznate stvari. Za razliku od usporedbe cijene jetrene pastet u Irskoj i Njemackoj
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#10075 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by славянин »

moonca wrote:
славянин wrote:
moonca wrote:Imaju pravila , dozvole..

Ne smije se vidjeti javno da imas pistolj , recimo ....do 3 god zatvora ...
Concealed carry dozvolu dobije i mos nosati gdje oces (osim u drzavne institucije i tamo gdje je naglaseno da ne mozes uci sa oruzijem) ima zafrkancija oko toga malo jer se zakoni razlikuju izmedju states tako da se zna desiti da neko upadne u problem iako ima ccp u jednoj state u drugoj ga peglaju.

Da, ali ne smije biti vidljiv.
Concealed carry je zapravo teze dobiti nego open carry koji ti je zagarantovan ustavom... cak naprimjer kada kupis pistolj ako ne trazis concealed carry permit mozes da hodas dok god je isti vidljiv ali ga ne smijes kriti :D znam .. bizarno :D

Gdje oruzije mos nositi bez ccp tj. da se vidi:
Image
Last edited by славянин on 26/03/2019 19:07, edited 1 time in total.
Post Reply