Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#10026 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by beni-bu-man »

Sid the sloth wrote:Evo i primjer one slike kruznog sto je neko vec spominjao, vidite znak na ukljucenju u kruzni

Image
a imaju i ovi mali trokutici na cesti koji se ofucali :D
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#10027 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by MOSALJOZE »

Ovdje govorimo o kružnim tokovima u Sarajevu,ne Parizu i slično..
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#10028 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by 530i »

Sid the sloth wrote:Kod nas na svim kruznim tokovima ima znak (bar ono sto sam ja vidio) tako da nema brige :)
Upravo tako.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#10029 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by basicm »

MOSALJOZE wrote:Ovdje govorimo o kružnim tokovima u Sarajevu,ne Parizu i slično..
Boli me cosak za Pariz, govorimo o bih. Znam i ja gdje imaju pravilo oni koji se ukljucuju, ali sta ih imamo spominjati ovdje.
ITNet
Posts: 998
Joined: 30/09/2016 11:47

#10030 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ITNet »

MOSALJOZE wrote:Ovdje govorimo o kružnim tokovima u Sarajevu,ne Parizu i slično..
Ali lola bas kontradiktoran sam sebi, prvo kenja oko lijevog zmigavca kako to nema u ZOBSU, kako to nije pravilo, jebo vase video-e iz Engleske i Hrvatske veze vi nemate, ovo ne vazi na nasu zemlju itd...karikiram ta neka prica...Onda prica posto nema kruznog toka i pravila u ZOBSU, zakaci se video iz Pariza i kao evo vidis da ovi u kruznom toku nemaju pravo prvenstva :-)
User avatar
Truba
Posts: 93789
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10031 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Truba »

tempuser wrote:
Black swan wrote:
tempuser wrote:
Vozilo koje se nalazi u kruznom toku nema prednost osim ako nema znaka koji to definise. Bez znaka vazi pravilo desne strane i prednost ima onaj koji se ukljujuce u kruzni tok.
dajte ljud kakva je ovo logika
:? :? :?

ko je u kružnom on ima prednost to je tako jasno
Logika poznatija kao pravilo desne strane. Tamo gdje nema obrutog trokuta oni koji ulaze u kruzni tok imaju prednost.
Zapitaj se ti koliko poznajes propise i po kojoj logici izmisljas nova saobr. pravila.
Postavio sam snima kruznog toka oko Trijumfalne kapije u Parizu, iskljivo prednost desne strane i meni su savjetovali gledaj samo prednji desni cosak, za sve ostalo te nije briga.
za početak se mani pariza
pa ćemo nastaviti pričati :thumbup:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#10032 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Seyfo wrote:A la selamet...svašta u bašči Božijoj

Ja se nadam da se tampuser šali.

U suprotnom predstavlja opasnost za živote sviju i pitanje je dana kada će neko poginuti zbog njegovog neznanja.

Btw zbog onih koji nisu sigurni šale li se ili ne, na nekim kružnim tokovima, kao npr.onom na Vlakovu koji sam spomenuo, ima postavljen znak na prilaznim putevima da nemaju prednost nad onima u kružnom toku.
Ne salim se. Pogledaj zaokruzeni znak na slici. Ako si ti u pravu i ako kruzni tok sam po sebi ima pravo prvnenstva, sta je svrha ovog znaka?
Sad se zapitaj koliko je tvoje neznanje i kolika si ti opasnost kad ne poznajes osnovne propise i ne citas saobr. znakove.

Imagefree photo upload
User avatar
Truba
Posts: 93789
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10033 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Truba »

kružni tok za mene je logično "preklapanje" 2-3 prave ceste

napravljen je da nema sudara zbog furanja i lakše je

pravilo jeste za desnu stranu na "raskrsnici" :D

ali kada si unutra kružnog toka ti imaš prednost

logično...

isto kao što imaš prednost na raskrsnici bez semafora ako si već unutra i neko auto dolazi...

pariz london ili gdje ste već bili.. to ostavite za fejsa da neku trebu fascinirate :thumbup:

govorimo naravno o kružnom toku kao takvom BEZ znakova i semafora

dođite na ilidžu :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 93789
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10034 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Truba »

seoBIH wrote: Ako nema znaka, prvenstvo ima onaj ko ulazi u raskrsnicu, tj kruzni tok, tj. onaj sa "desne strane". Nije kruzni tok "jaci" od znakova, ili "iznad" drugog tipa raskrsnice. Zato imas kruznih tokova u kojima prednost ima onaj ko se ukljucuje. Dobro, kod nas nema ni jedan, jer svi imaju znakove koji pokazuju ko ima prvenstvo.
ma hajte molim vas ljudi

čeka se da se uđe u kružni dok
1. te neko ne pusti
2. ne bude prazno da se uđe

tu bečku školu možete provoditi u uređenim zemljama

i najvažnije pravilo
ni sa kim se ne sudariti i ne kucnuti
čuvati živce i gledati svoj poso
User avatar
Truba
Posts: 93789
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10035 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Truba »

amar1994 wrote:Najgora situacija je kad da desni zmigavac za iskljucenje i nastavi kretnju kruznim tokom :-) :-) :run:

Zato samo otvorite 500 ociju i lagano :shock: :shock: :shock:
šta tebe briga za tuđi žmigavac :mrgreen:
voziš svoju vožnju
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#10036 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by seoBIH »

Black swan wrote:
govorimo naravno o kružnom toku kao takvom BEZ znakova i semafora
Bez znakova, prvenstvo ima onaj ko se ukljucuje, jer dolazi sa desne strane.
User avatar
Truba
Posts: 93789
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10037 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Truba »

bujrum dođi na ilidzu i treniraj strogoću :D

dajte presude u takvom kucanju ko je bio u pravu i ko je naplatio štetu



normala čekam da mi se oslobodi da uđem u kružni
unutra je bus koji mijenja traku i 14 auta

svi oni trebaju stati da se neko uključi
nelogično
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#10038 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

ITNet wrote:
MOSALJOZE wrote:Ovdje govorimo o kružnim tokovima u Sarajevu,ne Parizu i slično..
Ali lola bas kontradiktoran sam sebi, prvo kenja oko lijevog zmigavca kako to nema u ZOBSU, kako to nije pravilo, jebo vase video-e iz Engleske i Hrvatske veze vi nemate, ovo ne vazi na nasu zemlju itd...karikiram ta neka prica...Onda prica posto nema kruznog toka i pravila u ZOBSU, zakaci se video iz Pariza i kao evo vidis da ovi u kruznom toku nemaju pravo prvenstva :-)
Eto ti koji ne kenjas nadji zakon i propis koji definise lijevi zmigavac u kruzom toku.
Snimak iz Pariza je potvrda onoga sto tvrdim. Kod nas su kruzni tokovi uredjeni tako da u vecini slucajeva saobr. znakovima data prednost, pa ovdje neki strucnjaci zacas izmisle novo saobr. pravilo da kruzni tok sam po sebi ima prednost, ali to ne mjenja stvar da bez znaka vazi pravilo desne strane i da nisu u svakoj drzavi na isti nacin rjeseni.
User avatar
Janjicar
Posts: 5605
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#10039 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Janjicar »

http://www.6yka.com/novost/110423/znate ... a-prednost


" Pri stupanju u kružni tok takođe je važno da obratite pažnju na činjenicu da vi nemate prednost već automobili u kružnom toku, koji vam dolaze sa lijeve strane. Svi koji vam dolaze sa lijeve strane imaju prednost, ali kada se jednom nađete u kružnom toku, vi imate prednost."
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#10040 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Seyfo »

tempuser wrote:
Seyfo wrote:A la selamet...svašta u bašči Božijoj

Ja se nadam da se tampuser šali.

U suprotnom predstavlja opasnost za živote sviju i pitanje je dana kada će neko poginuti zbog njegovog neznanja.

Btw zbog onih koji nisu sigurni šale li se ili ne, na nekim kružnim tokovima, kao npr.onom na Vlakovu koji sam spomenuo, ima postavljen znak na prilaznim putevima da nemaju prednost nad onima u kružnom toku.
Ne salim se. Pogledaj zaokruzeni znak na slici. Ako si ti u pravu i ako kruzni tok sam po sebi ima pravo prvnenstva, sta je svrha ovog znaka?
Sad se zapitaj koliko je tvoje neznanje i kolika si ti opasnost kad ne poznajes osnovne propise i ne citas saobr. znakove.

Imagefree photo upload
Procitaj ponovo posljednju recenicu koju sam napisao; to stavljaju zbog takvih kao ti,koji ne znaju. Inace,jos se uvijek nadam da se salis. Nada zadnja umire. U svakom slucaju,sad imam jos argumenata da su lezeci policajci na prilazima kruznom neophodni 150%. Dzaba kad Bosnjo ne zna,kruzni tok je vidio juce prvi put. Kako ce znati kad nema znaka a testove mu sredio tetak? Nije znao ni voziti autoputem do neki dan,doduse ni sad nije siguran jer se do Makarske moze i starim putem,skupo mu.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#10041 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Black swan wrote:kružni tok za mene je logično "preklapanje" 2-3 prave ceste

napravljen je da nema sudara zbog furanja i lakše je

pravilo jeste za desnu stranu na "raskrsnici" :D

ali kada si unutra kružnog toka ti imaš prednost

logično...

isto kao što imaš prednost na raskrsnici bez semafora ako si već unutra i neko auto dolazi...

pariz london ili gdje ste već bili.. to ostavite za fejsa da neku trebu fascinirate :thumbup:

govorimo naravno o kružnom toku kao takvom BEZ znakova i semafora

dođite na ilidžu :thumbup:
Ako ti je logika ispravna i ako kruzni tok bez znaka i semafora ima prednost, cemu svrha znakona o ukrstanju sa putem sa pravom prvenstva?
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#10042 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by beni-bu-man »

Seyfo wrote:
tempuser wrote:
Seyfo wrote:A la selamet...svašta u bašči Božijoj

Ja se nadam da se tampuser šali.

U suprotnom predstavlja opasnost za živote sviju i pitanje je dana kada će neko poginuti zbog njegovog neznanja.

Btw zbog onih koji nisu sigurni šale li se ili ne, na nekim kružnim tokovima, kao npr.onom na Vlakovu koji sam spomenuo, ima postavljen znak na prilaznim putevima da nemaju prednost nad onima u kružnom toku.
Ne salim se. Pogledaj zaokruzeni znak na slici. Ako si ti u pravu i ako kruzni tok sam po sebi ima pravo prvnenstva, sta je svrha ovog znaka?
Sad se zapitaj koliko je tvoje neznanje i kolika si ti opasnost kad ne poznajes osnovne propise i ne citas saobr. znakove.

Imagefree photo upload
Procitaj ponovo posljednju recenicu koju sam napisao; to stavljaju zbog takvih kao ti,koji ne znaju. Inace,jos se uvijek nadam da se salis. Nada zadnja umire. U svakom slucaju,sad imam jos argumenata da su lezeci policajci na prilazima kruznom neophodni 150%. Dzaba kad Bosnjo ne zna,kruzni tok je vidio juce prvi put. Kako ce znati kad nema znaka a testove mu sredio tetak? Nije znao ni voziti autoputem do neki dan,doduse ni sad nije siguran jer se do Makarske moze i starim putem,skupo mu.
i ovu stvar treba uzaeti u obzir Trokut okrenut vrhom prema vozilu
Image
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#10043 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Seyfo »

Evo odgovor na pitanje iz naslova: nerviraju me ovi koji ce sutra ubiti nekog jer su sigurni da su u pravu jer su u Parizu bili.Ta ce ZOBS,ja u Parizu bio! Kao vic o Muji koji pici autoputem u suprotnom smjeru,uvjeren da su sve ludjaci oko njega
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#10044 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by seoBIH »

Svasta :) Izgleda da NAS ima i previse koji su u konfliktu sa pravilima, na ovaj ili onaj nacin.

Kruzni tok vam je obicna raskrsnica, samo rotirajuca. Tu nema dalje rasprave. Kruzni tok nije nikakav ELEMENT u saobracaju, nema NIKAKVU VRIJEDNOST, vec se tretira kao obicna raskrsnica.

Da bi imao prednost u kruznom toku, mora postojati znak. Ako nema znaka na ukljucenju, onaj ko se ukljucuje ima prsvenstvo, jer dolazi sa desne strane.

Nema veze sa parizom, ili bilo kojom drugom pi.. materinom.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#10045 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Seyfo wrote: Procitaj ponovo posljednju recenicu koju sam napisao; to stavljaju zbog takvih kao ti,koji ne znaju. Inace,jos se uvijek nadam da se salis. Nada zadnja umire. U svakom slucaju,sad imam jos argumenata da su lezeci policajci na prilazima kruznom neophodni 150%. Dzaba kad Bosnjo ne zna,kruzni tok je vidio juce prvi put. Kako ce znati kad nema znaka a testove mu sredio tetak? Nije znao ni voziti autoputem do neki dan,doduse ni sad nije siguran jer se do Makarske moze i starim putem,skupo mu.
Da ti ponovim pitanje? Ako kruzni tok sam po sebi ima prednost, sta je svrha znaka?
Saobr. znakovi se ne posravljaju prema ljudima nego prema propisima.
Vidim i tebi je tetak zavrsio testove. :run:

http://www.instruktor-voznje.com.hr/kruzni_tok_rotor/

Prilikom ulaska u kružni tok nailazite na znak Dolazak na cestu sa prvenstvom prolask akoji govori da dolazite na raskrižje sa cestom koja ima prednost prolaska. Vozila koja se nalaze u kružnom toku imaju prednost prolaska pred vama koji ulazite u kružni tok ! Da nema prometnog znaka prednost bi imala vozila koja se uključuju u kružni tok, odnosno dolaze sa desne strane vozilu koje je u kružnom toku.

http://automobili.dnevnik.hr/novosti/sa ... sce-greske

Izuzetno, promet može biti reguliran bez prometnog znaka “nailazak na cestu sa prvenstvom prolaza”, npr. sa svjetlosnom signalizacijom (semaforima) ili drugim prometnim znakovima te se u tim slučajevima primjenjuju opća pravila prvenstva prolaska, a u skladu sa postavljenom signalizacijom.

http://ltablice.com/pravila-saobracaja/ ... znim-tokom

Da nema znakova ukrštanje sa putem sa prvenstvom prolaza važilo bi pravilo saobraćaja koje nalaže vozaču da u raskrsnici, pri susretu sa drugim vozilima, propusti vozila koja dolaze sa njegove desne strane – pravilo desne strane.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#10046 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by beni-bu-man »

seoBIH wrote:Svasta :) Izgleda da NAS ima i previse koji su u konfliktu sa pravilima, na ovaj ili onaj nacin.

Kruzni tok vam je obicna raskrsnica, samo rotirajuca. Tu nema dalje rasprave. Kruzni tok nije nikakav ELEMENT u saobracaju, nema NIKAKVU VRIJEDNOST, vec se tretira kao obicna raskrsnica.

Da bi imao prednost u kruznom toku, mora postojati znak. Ako nema znaka na ukljucenju, onaj ko se ukljucuje ima prsvenstvo, jer dolazi sa desne strane.

Nema veze sa parizom, ili bilo kojom drugom pi.. materinom.
Cista logika :thumbup:
Al znas kako kod nas narod veli ti si bog u kruznom toku :-)
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#10047 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Seyfo wrote:Evo odgovor na pitanje iz naslova: nerviraju me ovi koji ce sutra ubiti nekog jer su sigurni da su u pravu jer su u Parizu bili.Ta ce ZOBS,ja u Parizu bio! Kao vic o Muji koji pici autoputem u suprotnom smjeru,uvjeren da su sve ludjaci oko njega
Ne znam kako si to izveo ali uspjevas da nerviras sam sebe!? :lol: :run:
User avatar
Truba
Posts: 93789
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10048 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Truba »

tempuser wrote:
Ako ti je logika ispravna i ako kruzni tok bez znaka i semafora ima prednost, cemu svrha znakona o ukrstanju sa putem sa pravom prvenstva?
ne znam i ne zanima me
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#10049 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Black swan wrote:
tempuser wrote:
Ako ti je logika ispravna i ako kruzni tok bez znaka i semafora ima prednost, cemu svrha znakona o ukrstanju sa putem sa pravom prvenstva?
ne znam i ne zanima me
A raspravljas o tome?! Sve jasno ko dan!
User avatar
Truba
Posts: 93789
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10050 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Truba »

Janjicar wrote:http://www.6yka.com/novost/110423/znate ... a-prednost


" Pri stupanju u kružni tok takođe je važno da obratite pažnju na činjenicu da vi nemate prednost već automobili u kružnom toku, koji vam dolaze sa lijeve strane. Svi koji vam dolaze sa lijeve strane imaju prednost, ali kada se jednom nađete u kružnom toku, vi imate prednost."
ma čista logika
ko prije knjužnom njegova prednost

kakava bi dzungla bila da onaj ko se uključuje ima prednost :lol:
iovako je dzungla

imamo ljude koji se plaše semafora
:lol:
konjske zaprege u kružnom
tračnica iskače
tramvaj ne može proć jer je na terminalu 5 tramvaja...
dvije trake x2 nemaju pjeački a ljudi prelaze
imamo poplavu na jednoj uključnoj traci kad pada kiša
imamo jednu uključnu a dvije isključne tek na drugom isključnom skretanju :D
na trećem opet jedna :D

i kaže poštuj "pravila" za koja nisu ni sigurni da pišu
Post Reply