Desavanja u Hrvatskoj
- zg1911
- Posts: 2042
- Joined: 22/06/2014 23:44
#10026 Re: Desavanja u Hrvatskoj
po kritici je hrvatski film zadnjih godina bolji od srpskog. al opet, zamjera mu se što je orijentiran više ka kritici no publici, odnosno da je pretežak za veći komercijalni uspjeh.
- Truba
- Posts: 93827
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10027 Re: Desavanja u Hrvatskoj
ovaj indeks je fakat bolestan ne idem na njihov profil ali vidim u linku šta piše...
zaista bolesno...i dalje nosaju relikvije iz kumrovca i svaki dan smaraju državu i narode i smeta što je jedan hrvatski svetac na tri dana donesen u zagreb povodom godine milosrđa... prvi put čini mi se nakon 75 godina da napušta italiju
zaista bolesno
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#10028 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Opravdana kritika HRT-u radi (cjelodnevnog?) prijenosa, ali ostatak teksta je prilično glup.
- Truba
- Posts: 93827
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10029 Re: Desavanja u Hrvatskoj
ja ne gledam tv nisam ni papu gledao u sarajevu
ali imaju 4 kanala i još 150 koliko ima svaki operater za kablovsku
+ internet + radio
zaista moraš biti jadnik kojemu to smeta
a zna se kojim jadnicima to smeta
mogu samo shvatiti da nekome gužva smeta u zagrebu ništa više
ali imaju 4 kanala i još 150 koliko ima svaki operater za kablovsku
+ internet + radio
zaista moraš biti jadnik kojemu to smeta
a zna se kojim jadnicima to smeta
mogu samo shvatiti da nekome gužva smeta u zagrebu ništa više
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#10030 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Hrvatski pas tornjak maskota Europskog prvenstva u rukometu 2018.
http://gol.dnevnik.hr/clanak/ostali_spo ... 33508.html
It is considered that the dogs of the Tornjak's type have existed in the area around and in Dinarides (Dinaric Alps), especially in the region around Vlašić (close to the city of Travnik, Bosnia and Herzegovina) as a central area of the region since the Roman times.
Tornjaks belong to the rare livestock protection breeds and share many characteristics with other Mountain dogs. The Tornjak is one of the very old breeds from ancient times, and it was mentioned in handwritten papers for the first time in the 9th century, in the documents of the Catholic Church. The breed was later mentioned in the 11th and 14th century. Descriptions of Tornjaks from these documents are the very same as they are today, except for the name of the breed, which was Bosanski Ovčar, meaning Bosnian Shepherd Dog.
- mayab
- Posts: 30846
- Joined: 06/03/2008 13:00
- Location: SARAJEVO
-
Bodkin
- Posts: 22543
- Joined: 03/09/2008 00:48
- Location: Overseas
#10032 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Ne znam po kojim kriticina ali je realno za dvije klase losiji od sr i bh filmovazg1911 wrote:po kritici je hrvatski film zadnjih godina bolji od srpskog. al opet, zamjera mu se što je orijentiran više ka kritici no publici, odnosno da je pretežak za veći komercijalni uspjeh.
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#10033 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Nije to nista, Janezi su patentirali ajvar i sudzuku.Banksy wrote:
Hrvatski pas tornjak maskota Europskog prvenstva u rukometu 2018.
http://gol.dnevnik.hr/clanak/ostali_spo ... 33508.html
It is considered that the dogs of the Tornjak's type have existed in the area around and in Dinarides (Dinaric Alps), especially in the region around Vlašić (close to the city of Travnik, Bosnia and Herzegovina) as a central area of the region since the Roman times.
Tornjaks belong to the rare livestock protection breeds and share many characteristics with other Mountain dogs. The Tornjak is one of the very old breeds from ancient times, and it was mentioned in handwritten papers for the first time in the 9th century, in the documents of the Catholic Church. The breed was later mentioned in the 11th and 14th century. Descriptions of Tornjaks from these documents are the very same as they are today, except for the name of the breed, which was Bosanski Ovčar, meaning Bosnian Shepherd Dog.
Jos samo da Srbi zastite baklavu i Crnogorci sevdalinku.
Inace, bosanski tornjak je nebrigom nasih guzonja morao biti zasticen kao bosanski i hrvatski tornjak.
Tako da nije pogresno reci "hrvatski tornjak", ali svejedno susjedi impliciraju da je samo njihov... kao i poznati ljubljanski cevap.
- zg1911
- Posts: 2042
- Joined: 22/06/2014 23:44
#10034 Re: Desavanja u Hrvatskoj
pa ja uglavnom čitam kritičare jutarnjeg lista, pavičića i polimca. lišeni su nacionalizma. al svoj sud ne bih dao jer slabo gledam filmove, a kamoli regionalne, naročito hrvatske. njihova poanta - hrvatski film je više art i privlačniji hard core filmoljupcima koji podnose i manje pitke filmove, a srpski film je pak pitkiji i bolje prolazi kod obične, normalne publike. bosanski film nije bio spomenut pa ga ni janisam spomenuo. ponavljam, nije moj stav, samo prenosim. vjerojatno ima forumaša koji su potkovaniji pa neka daju sud.Bodkin wrote:Ne znam po kojim kriticina ali je realno za dvije klase losiji od sr i bh filmovazg1911 wrote:po kritici je hrvatski film zadnjih godina bolji od srpskog. al opet, zamjera mu se što je orijentiran više ka kritici no publici, odnosno da je pretežak za veći komercijalni uspjeh.
-
Bodkin
- Posts: 22543
- Joined: 03/09/2008 00:48
- Location: Overseas
#10035 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Ma i ja svoje misljenje govorim. Nema veze sa nacijom filmazg1911 wrote:pa ja uglavnom čitam kritičare jutarnjeg lista, pavičića i polimca. lišeni su nacionalizma. al svoj sud ne bih dao jer slabo gledam filmove, a kamoli regionalne, naročito hrvatske. njihova poanta - hrvatski film je više art i privlačniji hard core filmoljupcima koji podnose i manje pitke filmove, a srpski film je pak pitkiji i bolje prolazi kod obične, normalne publike. bosanski film nije bio spomenut pa ga ni janisam spomenuo. ponavljam, nije moj stav, samo prenosim. vjerojatno ima forumaša koji su potkovaniji pa neka daju sud.Bodkin wrote:Ne znam po kojim kriticina ali je realno za dvije klase losiji od sr i bh filmovazg1911 wrote:po kritici je hrvatski film zadnjih godina bolji od srpskog. al opet, zamjera mu se što je orijentiran više ka kritici no publici, odnosno da je pretežak za veći komercijalni uspjeh.
- fakat
- Posts: 1954
- Joined: 21/06/2008 04:03
- Location: suburbia
#10036 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Srpska pa BH cinema, sve ostalo iz regije tanko mada slabo pratim u zadnje vrijeme pa nisam ekspert. Kuhinja takodjer, sto juznije to bolje. Hrvati puno bolji u sportu i politici. Joj muke tipkati sa mobilnog. Odustajem.
- zg1911
- Posts: 2042
- Joined: 22/06/2014 23:44
#10037 Re: Desavanja u Hrvatskoj
sto se klope tice to je bas subjektivno, kako se naviklo. meni se npr svidjaju samo okolnje, bliske kuhinje (hr, it, bih, sr). hrvatska klopa je raznovrsnija no srpska i bosanska. to je vidljivo cim se pogleda karta zemalja. hr ima i mediteransku komponentu koja je meni omiljena. u srbiji i bih je pak ulicna klopa (pod tim mislim na fast food, klopu s nogu ala burek, cevapi, sendvici) bolja i jeftinija + porcije su vece. pa tko sta voli...
-
krater
- Posts: 6991
- Joined: 27/09/2012 07:00
#10038 Re: Desavanja u Hrvatskoj
seln wrote:
Nije to nista, Janezi su patentirali ajvar i sudzuku.
Jos samo da Srbi zastite baklavu i Crnogorci sevdalinku.
Inace, bosanski tornjak je nebrigom nasih guzonja morao biti zasticen kao bosanski i hrvatski tornjak.
Tako da nije pogresno reci "hrvatski tornjak", ali svejedno susjedi impliciraju da je samo njihov... kao i poznati ljubljanski cevap.
http://www.rtvslo.si/moja-generacija/fo ... tro/390793
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66002
- Joined: 03/08/2010 19:04
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#10040 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Vidi slovenskih narodnih nosnji....krater wrote:seln wrote:
Nije to nista, Janezi su patentirali ajvar i sudzuku.
Jos samo da Srbi zastite baklavu i Crnogorci sevdalinku.
Inace, bosanski tornjak je nebrigom nasih guzonja morao biti zasticen kao bosanski i hrvatski tornjak.
Tako da nije pogresno reci "hrvatski tornjak", ali svejedno susjedi impliciraju da je samo njihov... kao i poznati ljubljanski cevap.
http://www.rtvslo.si/moja-generacija/fo ... tro/390793
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#10042 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Tornjak je Tornjakseln wrote:Nije to nista, Janezi su patentirali ajvar i sudzuku.Banksy wrote:
Hrvatski pas tornjak maskota Europskog prvenstva u rukometu 2018.
http://gol.dnevnik.hr/clanak/ostali_spo ... 33508.html
It is considered that the dogs of the Tornjak's type have existed in the area around and in Dinarides (Dinaric Alps), especially in the region around Vlašić (close to the city of Travnik, Bosnia and Herzegovina) as a central area of the region since the Roman times.
Tornjaks belong to the rare livestock protection breeds and share many characteristics with other Mountain dogs. The Tornjak is one of the very old breeds from ancient times, and it was mentioned in handwritten papers for the first time in the 9th century, in the documents of the Catholic Church. The breed was later mentioned in the 11th and 14th century. Descriptions of Tornjaks from these documents are the very same as they are today, except for the name of the breed, which was Bosanski Ovčar, meaning Bosnian Shepherd Dog.
Jos samo da Srbi zastite baklavu i Crnogorci sevdalinku.
Inace, bosanski tornjak je nebrigom nasih guzonja morao biti zasticen kao bosanski i hrvatski tornjak.
Tako da nije pogresno reci "hrvatski tornjak", ali svejedno susjedi impliciraju da je samo njihov... kao i poznati ljubljanski cevap.
- asurbanipal
- Posts: 6692
- Joined: 28/06/2010 15:54
- Location: opet sam ti u kafani
#10043 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Zagreb: Ustaški i naci grafiti na spomeniku žrtvama
Nepoznati vandali su fašističkim simbolima šarali spomenik žrtvama fašizma u spomen parku Dotrščina u Zagrebu, objavila je nevladina organizacija "Antifašistički vjesnik" na svojoj Facebook stranici.
Širom parka na spomenicima su crnim sprejom iscrtani slovo "U", koje simbolizuje ustaški pokret, kukasti krst, ali slovo "d" koje predstavlja zaštitni znak navijača fudbalskog kluba Dinamo iz Zagreba.
Članovi "Antifašističkog vjesnika" sugerisali su svojim pratiocima da se putem imejla ovim povodom obrate predsednici Hrvatske, odseku za građane, kao i svojim saborskim zastupnicima.
http://www.slobodnaevropa.org/archive/n ... d=27679896
Zagreb: Bačena bomba na zgradu vrtića za romsku manjinu
Kako pišu mediji u Hrvatskoj, u Zagrebu je noćas nepoznati počinitelj bacio bombu na zgradu Dječjeg vrtića za romsku nacionalnu manjinu i sjedište udruge Roma Hrvatske u naselju Peščenica.
U eksploziji su oštećeni zgrada i četiri automobila koja su bila parkirana u dvorištu.
U sklopu dvorišta nalazi se i Udruga Roma Hrvatske.
Riječki Novi list u naslovu ističe da se radi o rasističkom napadu, te da sve ukazuje na to da je motiv napada - zločin iz mržnje.
To će pokazati istraga, koja je u toku.
http://www.radiosarajevo.ba/novost/2230 ... u-manjinu-
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66002
- Joined: 03/08/2010 19:04
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66002
- Joined: 03/08/2010 19:04
-
krater
- Posts: 6991
- Joined: 27/09/2012 07:00
#10046 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Turče se pomahnitale usraše
Željko Lacković došao na zanimljivu ideju kako da privuče turiste u svoj kraj
SVE ZA TURISTE Gradonačelnik kupuje tri jednogrbe deve za 12.000 eura
Gradonačelnik hrvatskog grada Đurđevca Željko Lacković došao je na zanimljivu ideju kako da privuče turiste u svoj kraj - kupovinom nekoliko deva.
- Imamo idealnu turističku destinaciju - Đurđevačke pijeske - no nemamo proizvod. Jahanje na devama zasigurno će biti prava atrakcija za turiste. Moramo maksimalno iskoristiti naše turističke potencijale - pojasnio je Lacković svoju domišljatu ideju.
Kako god na prvi pogled izgledalo nemoguće, u Đurđevac zaista stižu tri jednogrbe deve. Bit će to još neviđena turistička atrakcija ne samo na području Đurđevca, nego cijele Hrvatske.
Deve će boraviti na Đurđevačkim pijescima, a turisti će moći iskusiti čari jahanja Podravskom Saharom.
Lacković je dodao da će ove arapske životinje dobiti domaća imena, stare su od pet do devet godina, a riječ je o dvije ženke i jednom mužjaku.
Cijena jedne deve je oko 3.000 eura, dok transport varira te također iznosi oko 3.000 eura. To znači da će grad za deve izdvojiti oko 12.000 eura ili oko 90.000 kuna, piše epodravina.hr.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66002
- Joined: 03/08/2010 19:04
- Point.
- Posts: 33493
- Joined: 28/10/2008 00:24
- Location: Bagni di Lucca
#10048 Re: Desavanja u Hrvatskoj
Hrvati bi patentirali i Bosnu da mogu.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66002
- Joined: 03/08/2010 19:04



