Momak za 10, grafika perverzija - najbolja verzija 1060, znači nema fuleAverus wrote: btw hoćel' ko kupiti ASUS STRIX GTX 1060 6GB OC za 400KM?
PC gamerske konfiguracije
Moderator: Benq
- avaks
- Posts: 5660
- Joined: 03/03/2013 15:44
- Location: Sarajevo-x
#10026 Re: PC gamerske konfiguracije
- aditon
- Posts: 4661
- Joined: 09/11/2015 19:40
- Location: Somewhere in between
#10027 Re: PC gamerske konfiguracije
ma ta lista podržanih nema veze nikakve jer radi na svim freesync monitorima...ta lista je samo lista za koju nVidia garantuje da će raditi 100% kako treba mada sam dosta toga na netu našao gdje se govori da je lista jednostavno ubleha i marketinška priča jer ovaj novi feature radi na svim freesync monitorima besprijekorno...po meni, on nema uopšte freesync monitor...avaks wrote:Je li uopšte na listi podržanih?
inače ovaj novi feature je omogućen samo na seriji 10 i 20 nVidia kartica
- avaks
- Posts: 5660
- Joined: 03/03/2013 15:44
- Location: Sarajevo-x
#10028 Re: PC gamerske konfiguracije
Da li radi na svim, upitno je, jer ih ima preko 400...
Evo lista pa nek se sam nađe:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... g&sle=true
Evo lista pa nek se sam nađe:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... g&sle=true
- Averus
- Posts: 21286
- Joined: 13/02/2008 17:07
#10029 Re: PC gamerske konfiguracije
Ako ne trollaš, javi se na PP, pa da dogovorimoarnes_king wrote:Ima li ko da prodaje povoljno 1060 6GB ili 1070 ili 1080? Trazi mi kolega pa reko sigurnije je ovdje pitati za polovnu nego na olx
Prodajem ja svoju
@avaks hvala na reklami haha
- arnes_king
- Posts: 7655
- Joined: 01/03/2011 00:43
- Location: Bosna
#10030 Re: PC gamerske konfiguracije
Ne trolam, evo javio sam drugu pa ako mu bude odgovaralo poslat cu ti ppAverus wrote:Ako ne trollaš, javi se na PP, pa da dogovorimoarnes_king wrote:Ima li ko da prodaje povoljno 1060 6GB ili 1070 ili 1080? Trazi mi kolega pa reko sigurnije je ovdje pitati za polovnu nego na olx![]()
Prodajem ja svoju
@avaks hvala na reklami haha
- avaks
- Posts: 5660
- Joined: 03/03/2013 15:44
- Location: Sarajevo-x
#10031 Re: PC gamerske konfiguracije
Ništa drug, znamo svi kad si kupio i za šta je korištena, nema tu fule.
Inače im je cijena novih i nakon 2 godine viša za 50KM nego kada smo mi kupovali, znači ima još ljeba u njima
Inače im je cijena novih i nakon 2 godine viša za 50KM nego kada smo mi kupovali, znači ima još ljeba u njima
- typeOnegative
- Posts: 5418
- Joined: 06/03/2013 00:31
- Location: Winterfell
#10032 Re: PC gamerske konfiguracije
Na nekim monitorima treba freesync ugasit pa upalit u opcijama ili ugasiti pa upalit monitor da bi se gsync pojavio u nVCP . Probaj prvo todzeko1 wrote:Da li se moze postaviti g-sync/freesync na 1050 TI? Imam tu karticu i freesync monitor, ali u nvidia control panelu nemam opciju postavljanja g-sync-a?
- dzeko1
- Posts: 1221
- Joined: 18/09/2012 13:55
#10033 Re: PC gamerske konfiguracije
Ako cemo iskreno, nisam provjeravao da li mi je monitor u podrzanim, jer sam bas pogledao na yt da navodno radi na skoro svim freesync modelima. A monitor je Phillips,
https://www.philips.com.hk/en/c-p/246E9 ... wide-color
I gledao sam citav onaj meni na monitoru, nisam nasao opciju da se freesync ukljuci/iskljuci, valjda je po defaultu ukljucen.
https://www.philips.com.hk/en/c-p/246E9 ... wide-color
I gledao sam citav onaj meni na monitoru, nisam nasao opciju da se freesync ukljuci/iskljuci, valjda je po defaultu ukljucen.
-
febo_acm
- Posts: 10317
- Joined: 10/02/2009 17:00
- Location: SARAJEVO
#10034 Re: PC gamerske konfiguracije
Preko display port treba treba povezati monitor.typeOnegative wrote:Na nekim monitorima treba freesync ugasit pa upalit u opcijama ili ugasiti pa upalit monitor da bi se gsync pojavio u nVCP . Probaj prvo todzeko1 wrote:Da li se moze postaviti g-sync/freesync na 1050 TI? Imam tu karticu i freesync monitor, ali u nvidia control panelu nemam opciju postavljanja g-sync-a?
- dzeko1
- Posts: 1221
- Joined: 18/09/2012 13:55
#10035 Re: PC gamerske konfiguracije
Eh to nisam uradio, tj. nemam display port kabl pa sam povezao sa HDMI. Gdje se moze doci do tih kablunga, gledao sam u Bingu, Robotu, Peniju i sl., imaju samo HDMI, nisam obilazio specijalizirane radnje za tehnologiju, pa ako neko ima prijedlog gdje ima jeftinijih. Vjerovatno ima u electronicu na Marindvoru, oni uvijek imaju sve sto ostali nemaju, ali su i najskuplji. 
Last edited by dzeko1 on 16/02/2019 16:19, edited 1 time in total.
-
febo_acm
- Posts: 10317
- Joined: 10/02/2009 17:00
- Location: SARAJEVO
#10036 Re: PC gamerske konfiguracije
dzeko1 wrote:Eh to nisam uradio, tj. nemam display port kabl pa sam povezao sa HDMI.
Ja sam trazio za svoj monitor rjesenje i kazu treba biti monitor povezan preko DP. Kazu i da moze adapter, pa cu ga kupiti kad mi ne bude mrsko, ima ih po 10-15 KM.
- typeOnegative
- Posts: 5418
- Joined: 06/03/2013 00:31
- Location: Winterfell
#10037 Re: PC gamerske konfiguracije
dzeko1 wrote:Eh to nisam uradio, tj. nemam display port kabl pa sam povezao sa HDMI. Gdje se moze doci do tih kablunga, gledao sam u Bingu, Robotu, Peniju i sl., imaju samo HDMI, nisam obilazio specijalizirane radnje za tehnologiju, pa ako neko ima prijedlog gdje ima jeftinijih. Vjerovatno ima u electronicu na Marindvoru, oni uvijek imaju sve sto ostali nemaju, ali su i najskuplji.
jbg to se podrazumjeva , mislio sam da je spojen preko DP . Naruci preko ebay iz neke UK radnje jer ce brze stici . par dolara ti je tamo
-
febo_acm
- Posts: 10317
- Joined: 10/02/2009 17:00
- Location: SARAJEVO
#10038 Re: PC gamerske konfiguracije
Bilo je u novom Bingu na Stupu(bivsi Merkur) u odjeli Geneleca.
- Maharadza
- Posts: 17070
- Joined: 30/01/2013 15:13
#10039 Re: PC gamerske konfiguracije
Ako si daleko od grada, imaš na Al.mostu preko puta remize tramvajske onaj uniexpert ue.ba imaju svi kablovi, saso mange. 
- dzeko1
- Posts: 1221
- Joined: 18/09/2012 13:55
#10040 Re: PC gamerske konfiguracije
Hvala svima na odgovoru, javim se ako zapnem negdje kad nabavim DP kabl. 
- dzeko1
- Posts: 1221
- Joined: 18/09/2012 13:55
#10041 Re: PC gamerske konfiguracije
Stiže 1660 TI (WTF?) kao nasljednik 1060-ke od NVidie.
Na 0:25 počinje dio o 1660 TI.
Na 0:25 počinje dio o 1660 TI.
- M416
- Posts: 2751
- Joined: 05/11/2014 13:45
- Location: AP
-
l33t
- Posts: 4788
- Joined: 04/09/2011 22:15
- Location: Sarajevo
#10043 Re: PC gamerske konfiguracije
Hoce li jedno 600KM biti na piku, ako ne i vise? Mora biti jeftinija od 2060.
- BaDa
- Posts: 2652
- Joined: 20/04/2009 23:42
- Location: Sarajevo
#10044 Re: PC gamerske konfiguracije
Pozdrav drustvo! Problem je sljedeci imam sapphire r9 280x 3gb. Evo vec skoro mjesec dana od kako je pocela da pravi probleme. Otvorim firefox i neki video na youtube cijeli firefox zaledi i video kao pocne da vrti ali zaledi i nakon par sekundi pocne, cak neke klipove nece da pustio zaledi cijeli racunar moram ctrl+alt i del da iskljucim firefox. Probao sam i na chromu ista istuacija.. Od druga sam posudio rx570 i sasvim normalno radilo sve bez problema.. Sve super radi dok ne pustim neki video i sl u vlcu pustim film ili seriju crna slika a cujem zvuk. Probao sam i drivere izbrisati pa ponovo instalirati ali problem ostaje isti! Ako neko ima preporuku sta uraditi?
- SanskiBiser
- Posts: 9154
- Joined: 14/05/2007 02:18
- Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton
#10045 Re: PC gamerske konfiguracije
A igre rade ili ne?BaDa wrote:Pozdrav drustvo! Problem je sljedeci imam sapphire r9 280x 3gb. Evo vec skoro mjesec dana od kako je pocela da pravi probleme. Otvorim firefox i neki video na youtube cijeli firefox zaledi i video kao pocne da vrti ali zaledi i nakon par sekundi pocne, cak neke klipove nece da pustio zaledi cijeli racunar moram ctrl+alt i del da iskljucim firefox. Probao sam i na chromu ista istuacija.. Od druga sam posudio rx570 i sasvim normalno radilo sve bez problema.. Sve super radi dok ne pustim neki video i sl u vlcu pustim film ili seriju crna slika a cujem zvuk. Probao sam i drivere izbrisati pa ponovo instalirati ali problem ostaje isti! Ako neko ima preporuku sta uraditi?
- M416
- Posts: 2751
- Joined: 05/11/2014 13:45
- Location: AP
#10046 Re: PC gamerske konfiguracije
Vjerovatno jer je preporucena cijena 279$ ili eura sto znaci otprilike tu negdje oko 600-650km kod pik preprodavaca.l33t wrote:Hoce li jedno 600KM biti na piku, ako ne i vise? Mora biti jeftinija od 2060.
- BaDa
- Posts: 2652
- Joined: 20/04/2009 23:42
- Location: Sarajevo
#10047 Re: PC gamerske konfiguracije
Rade sasvim normalnoSanskiBiser wrote:A igre rade ili ne?BaDa wrote:Pozdrav drustvo! Problem je sljedeci imam sapphire r9 280x 3gb. Evo vec skoro mjesec dana od kako je pocela da pravi probleme. Otvorim firefox i neki video na youtube cijeli firefox zaledi i video kao pocne da vrti ali zaledi i nakon par sekundi pocne, cak neke klipove nece da pustio zaledi cijeli racunar moram ctrl+alt i del da iskljucim firefox. Probao sam i na chromu ista istuacija.. Od druga sam posudio rx570 i sasvim normalno radilo sve bez problema.. Sve super radi dok ne pustim neki video i sl u vlcu pustim film ili seriju crna slika a cujem zvuk. Probao sam i drivere izbrisati pa ponovo instalirati ali problem ostaje isti! Ako neko ima preporuku sta uraditi?
-
Ramsey8
- Posts: 657
- Joined: 04/11/2018 11:23
#10048 Re: PC gamerske konfiguracije
kupi novi kompjuter
- SanskiBiser
- Posts: 9154
- Joined: 14/05/2007 02:18
- Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton
#10049 Re: PC gamerske konfiguracije
BaDa wrote:Rade sasvim normalnoSanskiBiser wrote:A igre rade ili ne?BaDa wrote:Pozdrav drustvo! Problem je sljedeci imam sapphire r9 280x 3gb. Evo vec skoro mjesec dana od kako je pocela da pravi probleme. Otvorim firefox i neki video na youtube cijeli firefox zaledi i video kao pocne da vrti ali zaledi i nakon par sekundi pocne, cak neke klipove nece da pustio zaledi cijeli racunar moram ctrl+alt i del da iskljucim firefox. Probao sam i na chromu ista istuacija.. Od druga sam posudio rx570 i sasvim normalno radilo sve bez problema.. Sve super radi dok ne pustim neki video i sl u vlcu pustim film ili seriju crna slika a cujem zvuk. Probao sam i drivere izbrisati pa ponovo instalirati ali problem ostaje isti! Ako neko ima preporuku sta uraditi?
U Firefox odes u opcije pa pod General potrazi ove i ugasi da budu kao na slici obe>

Restart firefox pa probaj, vidi radi li. I obavezno probaj sa zadnjom verzijom Microsoft Edge web browser, vidi javlja li se isti problem.
-
Ramsey8
- Posts: 657
- Joined: 04/11/2018 11:23
#10050 Re: PC gamerske konfiguracije
Ma nema to veze s tim vidis da kaze da kad film pusti u vlc-u da nema slike
