ne diraj nista...mozda se burek jos izvuci moze..beni-bu-man wrote: fali jogurt
Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
- HardcoreMX
- Posts: 4087
- Joined: 02/05/2016 19:08
- Location: das objektiv der objektivität
#10026 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#10027 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
Edo je ba bratBloo wrote:svi vole edubeni-bu-man wrote: poce i ti arzo ko edo s klopomi ateisti i vjernici i lazni i pravi
-
L u c i f e r
- Posts: 12480
- Joined: 30/11/2013 14:50
#10028 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
Ovi u IVZ bas teski siromasi
Treba im svako davati po 25% od imetka
A rade ljudi slomise se
Treba im svako davati po 25% od imetka
A rade ljudi slomise se
- JVC
- Posts: 919
- Joined: 12/05/2017 11:30
#10029 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
Sjajno! Koja perverzija drug moj. Ti is ovog gore izveo da se dobije 100 zenaSmrcak15 wrote: Matej 19,28 A Isus reče im: zaista vam kažem da će te vi koji idete za mnom, u drugom rođenju, kad sjede sin čovječij na prijestolu slave svoje, sješćete i vi na dvanaest prijestola i suditi nad dvanaest koljena Izrailjevijeh.
Matej 19,29 I svaki, koji ostavi kuće, ili braću, ili sestre, ili oca, ili mater, ili ženu, ili djecu, ili zemlju, imena mojega radi, primiće sto puta onoliko, i dobiće život vječni.
znaci ako te bude Zena nagovarala na nepokornost Bogu i ne slijedjenje Isusa, pa odabares put Isusa , za to ces dobiti 100 zena u Raju
ostavi kucu, dobit ces stotine kuca u Raju, ostavi zenu, dobit ces stotine zena u Raju, da bi ovo bilo tacno sto je isus rekao jedino moze da se obistini u Raju nikako drukcije.
Matej 22: 29-30 "Odgovori im Isus: »U zabludi ste jer ne razumijete Pisama ni sile Božje. Ta o uskrsnuću niti se žene niti udaju..."
Corak Smrle, nista od navodno obecanih 100 zena.
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#10030 mod-comment
Dakle burek ima više veze s ovom temom od ovog o čemu vas dvojica, a imate dosta tema prikladnih za to pa nastavite raspravo tamo. Priča o raju na temi ateizma, svašta...JVC wrote:Sjajno! Koja perverzija drug moj. Ti is ovog gore izveo da se dobije 100 zenaSmrcak15 wrote: Matej 19,28 A Isus reče im: zaista vam kažem da će te vi koji idete za mnom, u drugom rođenju, kad sjede sin čovječij na prijestolu slave svoje, sješćete i vi na dvanaest prijestola i suditi nad dvanaest koljena Izrailjevijeh.
Matej 19,29 I svaki, koji ostavi kuće, ili braću, ili sestre, ili oca, ili mater, ili ženu, ili djecu, ili zemlju, imena mojega radi, primiće sto puta onoliko, i dobiće život vječni.
znaci ako te bude Zena nagovarala na nepokornost Bogu i ne slijedjenje Isusa, pa odabares put Isusa , za to ces dobiti 100 zena u Raju
ostavi kucu, dobit ces stotine kuca u Raju, ostavi zenu, dobit ces stotine zena u Raju, da bi ovo bilo tacno sto je isus rekao jedino moze da se obistini u Raju nikako drukcije.Da li je taj vas raj samo za muskarce? Ah da, vecina osoba u paklu po Kuranu su zene, jer su bile neposlusne prema muzevima.
Matej 22: 29-30 "Odgovori im Isus: »U zabludi ste jer ne razumijete Pisama ni sile Božje. Ta o uskrsnuću niti se žene niti udaju..."
Corak Smrle, nista od navodno obecanih 100 zena.
- Smrcak15
- Posts: 11092
- Joined: 13/12/2015 13:23
#10031 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
nisi ti to razumio bas najboljeJVC wrote:Sjajno! Koja perverzija drug moj. Ti is ovog gore izveo da se dobije 100 zenaSmrcak15 wrote: Matej 19,28 A Isus reče im: zaista vam kažem da će te vi koji idete za mnom, u drugom rođenju, kad sjede sin čovječij na prijestolu slave svoje, sješćete i vi na dvanaest prijestola i suditi nad dvanaest koljena Izrailjevijeh.
Matej 19,29 I svaki, koji ostavi kuće, ili braću, ili sestre, ili oca, ili mater, ili ženu, ili djecu, ili zemlju, imena mojega radi, primiće sto puta onoliko, i dobiće život vječni.
znaci ako te bude Zena nagovarala na nepokornost Bogu i ne slijedjenje Isusa, pa odabares put Isusa , za to ces dobiti 100 zena u Raju
ostavi kucu, dobit ces stotine kuca u Raju, ostavi zenu, dobit ces stotine zena u Raju, da bi ovo bilo tacno sto je isus rekao jedino moze da se obistini u Raju nikako drukcije.Da li je taj vas raj samo za muskarce? Ah da, vecina osoba u paklu po Kuranu su zene, jer su bile neposlusne prema muzevima.
Matej 22: 29-30 "Odgovori im Isus: »U zabludi ste jer ne razumijete Pisama ni sile Božje. Ta o uskrsnuću niti se žene niti udaju..."
Corak Smrle, nista od navodno obecanih 100 zena.
Ovdje kad Isus govori o Uskrsnucu, to je najvjerovatnije berzah period, uskrsnuce duse, koja zivi u bez tjelesnom stanju, u izcekivanju SUdnjeg dana, i tu nema udaje niti zenidbe, nego udaja i zenidba dolazi tek, kad se dusa i tijelo spoji i covjek i zena udju u Raj, tek tad moze da dodje do vjencanja u Raju a ne prije.
jer jasno ti i biblija kaze da je Raj materijalan , tjelesno i dusevno uzivanje.
ne apsolutno ne, nego i za zene sa ovog svijeta.Da li je taj vas raj samo za muskarce?
ne nisi korektan ovdje, niti govoris onako kako je recenoAh da, vecina osoba u paklu po Kuranu su zene, jer su bile neposlusne prema muzevima.
Da zene su u vecina i u Paklu i u Raju, ali u Raju su vecina zbog jedne stvari, ne zbog neposlusnosti prema muzu, aposlutna laz, nego zato ako je bila nezahvalna na dobroti svoga muza, takva ce u Pakao. sta znaci biti nezahvalna na dobroti, pa jkednostavno covjek se bori i radi da bi priustio koju paru njoj sebi i djeci, a kad uradi neku gresku, zanijece mu svu dobrotu koju uradi njoj, i kaaze nikad dobra o Tebe nisam vidila, znaci zanijece svo dobro zbog neke gluposti. A onaj ko nije zahvalan ljudima nije zahvalan ni Bogu, jer lakse je zahvaliti ljudima nego BOgu, ljude vidis i vidis njihova djela pa je lakse i biti zahvalan njima, dok Boga nevidimo nego vjerujemo, a jos teze je povezati Boga sa dobrotom koju ti daje svakodnevno, to samo mogu oni dubokog razmisljanja, dok kod ljudi nije potrebno duboko razmisljanje dovoljno da ih vidis.
- Smrcak15
- Posts: 11092
- Joined: 13/12/2015 13:23
#10032 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
Dali ce biti seksa u Raju, sporedjenje krscanskog i islamskog vjerovanja
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#10033 mod-comment
Jesi li ti Smrle obnevidio il' moram zvat Centralu? Predzadnji moj post je upozorenje da prestanete s tom pričom.
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#10034 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
Kazem ja nije bardo Smrle 
- Smrcak15
- Posts: 11092
- Joined: 13/12/2015 13:23
#10035 Re: mod-comment
dobro druze....arzuhal wrote:Jesi li ti Smrle obnevidio il' moram zvat Centralu? Predzadnji moj post je upozorenje da prestanete s tom pričom.
-
r_faruk
- Posts: 4804
- Joined: 20/01/2003 00:00
#10036 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
jel ono zeljanica neuzubilah......
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#10037 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
sta god je, nema jogurta ili barem ayranar_faruk wrote:jel ono zeljanica neuzubilah......
-
sekerbay
- Posts: 3747
- Joined: 04/01/2017 22:45
#10038 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
A poznat ćete ih po površinom, vrlo slabom poznavanju vjere kojoj se pripisuju.arzuhal wrote:Neiskreni ateista bi, valjda, bio istinski ateista (dakle onaj koji jest ateista u svojoj suštini, u svom intimnom uvjerenju, u duši, svom stavu, svojoj duhovnoj pripravi, čiji ateizam nije upitan u tom smislu) ali koji se - zbog nekog interesa koji mu je preči i važniji od samog (posebno deklarativnog) ateizma - pretvara da je vjernik, formalno se predstavlja vjernikom, učestvuje u vjerskom obredoslovlju, zastupa interese vjernika, veliča vjeru, Boga, itd.
Neiskreni ateista je najnesretniji spoj vjere i nevjereI ne radi se tu o spoju same vjere i samog ateizma, nego o konkretnom čovjeku kao čvorištu kojeg karakterizira dvoličnjaštvo, licemjerje, munafikluk.
Uvijek je, na kraju, do (konkretnog) čovjeka...
Dakle, arzo, izvoli na optuženičku klupu
Ps.
Posebna zahvala(u ovom slučaju možda i zavala) ateistima jer su u svoje redove prihvatili lucifera.
Usvojili ste (krivo)vjernika koji je za boga uzeo svoju strast.
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#10039 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
A za šta me optužuješ?sekerbay wrote:A poznat ćete ih po površinom, vrlo slabom poznavanju vjere kojoj se pripisuju.arzuhal wrote:Neiskreni ateista bi, valjda, bio istinski ateista (dakle onaj koji jest ateista u svojoj suštini, u svom intimnom uvjerenju, u duši, svom stavu, svojoj duhovnoj pripravi, čiji ateizam nije upitan u tom smislu) ali koji se - zbog nekog interesa koji mu je preči i važniji od samog (posebno deklarativnog) ateizma - pretvara da je vjernik, formalno se predstavlja vjernikom, učestvuje u vjerskom obredoslovlju, zastupa interese vjernika, veliča vjeru, Boga, itd.
Neiskreni ateista je najnesretniji spoj vjere i nevjereI ne radi se tu o spoju same vjere i samog ateizma, nego o konkretnom čovjeku kao čvorištu kojeg karakterizira dvoličnjaštvo, licemjerje, munafikluk.
Uvijek je, na kraju, do (konkretnog) čovjeka...
Dakle, arzo, izvoli na optuženičku klupu![]()
Ps.
Posebna zahvala(u ovom slučaju možda i zavala) ateistima jer su u svoje redove prihvatili lucifera.
Usvojili ste (krivo)vjernika koji je za boga uzeo svoju strast.
- HardcoreMX
- Posts: 4087
- Joined: 02/05/2016 19:08
- Location: das objektiv der objektivität
#10040 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
mescini da ti od prekomjernih bureka nisi skontala folBloo wrote:JA lično, prvi put čujem za neiskreni ateista.HardcoreMX wrote:neiskreni ateista ima istu konotaciju kao i neiskreni vjernik..
Šta je to?
Neko ko tvrdi da je ateista, a u dubini duše malkice vjeruje?
Lažni ateista - neko ko tvrdi da je ateista da bi imao koristi?
a mescini i da nisam odgovorio..dakle kao sto kazes ..definicija tog neiskrenog ateiste nije uskog znacenja, moze podrazumjevati viseslojne grupe..nesigurnost uvjerenja, korist, interes prihoda i slicno..
-
sekerbay
- Posts: 3747
- Joined: 04/01/2017 22:45
#10041 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
Dovođenje u pitanje uspjeha milog nam preCednika.arzuhal wrote: A za šta me optužuješ?
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#10042 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
sekerbay wrote:Dovođenje u pitanje uspjeha milog nam preCednika.arzuhal wrote: A za šta me optužuješ?
- aurora313
- Posts: 2202
- Joined: 10/10/2010 12:47
#10043 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
”Duševni mir, smirenost, radost srca, iščeznuće briga i tuge su cilj i težnja svakog čovjeka čime postiže ugodan život i upotpunjuje radost i zadovoljstvo. Sve to ima svoje vjerske, prirodne i praktične predispozicije. Sve skupa se može naći samo kod vjernika muslimana. Što se tiče drugih, oni, djelomično, mogu zadovoljiti te predispozicije, dok ih, na drugoj strani, mimoilaze mnogi njihovi fragmenti.”
http://istina.ba/dusevni-mir-vjernika/
Kada bi neko od ateista napisao:
Sve skupa se može naći samo kod ateista..., najprije bi mu sami ateisti poručili da ne lupeta, a da ne govorimo kakvi bi tek bili komentari vjernika-nemuslimana.
Da li je uopšte fer da neko može ovo staviti na Internet? Je li i ovo ‘oholost‘ koju Kuran kritikuje i za koju vrijedi kazna kada za to dođe vrijeme? I čemu sve ovo kada se kosi sa svim vrijednostima vjere?
http://istina.ba/dusevni-mir-vjernika/
Kada bi neko od ateista napisao:
Sve skupa se može naći samo kod ateista..., najprije bi mu sami ateisti poručili da ne lupeta, a da ne govorimo kakvi bi tek bili komentari vjernika-nemuslimana.
Da li je uopšte fer da neko može ovo staviti na Internet? Je li i ovo ‘oholost‘ koju Kuran kritikuje i za koju vrijedi kazna kada za to dođe vrijeme? I čemu sve ovo kada se kosi sa svim vrijednostima vjere?
- aurora313
- Posts: 2202
- Joined: 10/10/2010 12:47
#10044 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
Ah, ti snovi.... ti pusti snovi o hurijama... i hladnoj vodi koja žubori... a niđe pustinjskog pijeska, samo zelenilo, voće i punogrudne...Smrcak15 wrote:Dali ce biti seksa u Raju, sporedjenje krscanskog i islamskog vjerovanja

- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#10045 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
Ja bih voljela da oprihodujem svoj ateizam ako kako može 
-
sekerbay
- Posts: 3747
- Joined: 04/01/2017 22:45
#10046 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
Neg, šta ćeš ti ovdje(samo mojne lafine da si tu po službenojarzuhal wrote:sekerbay wrote:Dovođenje u pitanje uspjeha milog nam preCednika.arzuhal wrote: A za šta me optužuješ?
Neko napisa da redovno gostuješ na temi lj&s...
Ti si u vjeri svog čojkaBloo wrote:voljela
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#10047 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
sekerbay wrote: Ti si u vjeri svog čojka
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#10048 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
Obecava kolace, a potura zeljanicur_faruk wrote:jel ono zeljanica neuzubilah......
To su ti bosnjaci
-
sekerbay
- Posts: 3747
- Joined: 04/01/2017 22:45
#10049 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
Šta je smiješno?
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#10050 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam
Ja sam militantna feminazi lezbejska ateistkinjasekerbay wrote:Šta je smiješno?
