Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Herr Flick
Posts: 9074
Joined: 02/04/2012 13:00

#10001 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Herr Flick »

Danas mi je klima bila na max i kad sam je ugasio nesto mi zaklepeta,isto tako kad sam je ponovo upalio,gdje problem?? Normalno hladi,smrznem se u autu :-)
axe22
Posts: 2846
Joined: 11/03/2013 21:21

#10002 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by axe22 »

Herr Flick wrote:Danas mi je klima bila na max i kad sam je ugasio nesto mi zaklepeta,isto tako kad sam je ponovo upalio,gdje problem?? Normalno hladi,smrznem se u autu :-)
Spaner? remenica kompresora klime?
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#10003 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

https://www.olx.ba/artikal/26293691/pro ... at-vozila/

Naletih na piku pa mozda nekome zatreba da provjeri auto prije kupovine :)
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#10004 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzontra_Volta »

LikeLike wrote:https://www.olx.ba/artikal/26293691/pro ... at-vozila/

Naletih na piku pa mozda nekome zatreba da provjeri auto prije kupovine :)
Đe si "agencija"!? :D
Daš sto kaemova, a dobiješ neprovjerenu informaciju. Bolje otići u ovlašteni servis, ako oni ne mogu doći do istorijata vozila, ne može nikakva agencija.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#10005 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

Jao cim se ljudi bave :-)
User avatar
zforumas
Posts: 8730
Joined: 25/10/2016 20:35

#10006 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zforumas »

Djido Mova
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#10007 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

Dzontra_Volta wrote:
LikeLike wrote:https://www.olx.ba/artikal/26293691/pro ... at-vozila/

Naletih na piku pa mozda nekome zatreba da provjeri auto prije kupovine :)
Đe si "agencija"!? :D
Daš sto kaemova, a dobiješ neprovjerenu informaciju. Bolje otići u ovlašteni servis, ako oni ne mogu doći do istorijata vozila, ne može nikakva agencija.
Ja sam mislio mozda 20 markica das i oni ti sve odrade :D Cuj stoja za ovo :D
User avatar
van Basten
Posts: 7963
Joined: 21/09/2006 02:59

#10008 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by van Basten »

ne nadjoh adekvatniju temu pa da priupitam ovdje... gdje u Sarajevu ima da se uradi reparacija sjedišta (dodao bih i nebo i komandnu tablu uz to, pošto se ista odlijepila na jednom jestu pa se sad ta rupa lagano širi :D )?
User avatar
Romeo 80
Posts: 4627
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#10009 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Romeo 80 »

van Basten wrote:ne nadjoh adekvatniju temu pa da priupitam ovdje... gdje u Sarajevu ima da se uradi reparacija sjedišta (dodao bih i nebo i komandnu tablu uz to, pošto se ista odlijepila na jednom jestu pa se sad ta rupa lagano širi :D )?
Ima firma u Pazaricu http://autotex.ba. Bave se auto presvlakama, ali da li mogu uraditi reparaciju sjedista stvarno ne znam!
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#10010 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dgL_ »

van Basten wrote:ne nadjoh adekvatniju temu pa da priupitam ovdje... gdje u Sarajevu ima da se uradi reparacija sjedišta (dodao bih i nebo i komandnu tablu uz to, pošto se ista odlijepila na jednom jestu pa se sad ta rupa lagano širi :D )?
Kojem je autu rijec? Jel moguce da ti se isplati zajebavat oko "reparacije sjedista" vise nego naci polovna negdje na otpadu da izgledaju ko nova i platiti ih jeftinije nego sto bi platio sivanje presvlaka u Pazaricu?

Naravno ako je u pitanju neko auto srednje citaj normalne klase?
User avatar
van Basten
Posts: 7963
Joined: 21/09/2006 02:59

#10011 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by van Basten »

dgL_ wrote:
van Basten wrote:ne nadjoh adekvatniju temu pa da priupitam ovdje... gdje u Sarajevu ima da se uradi reparacija sjedišta (dodao bih i nebo i komandnu tablu uz to, pošto se ista odlijepila na jednom jestu pa se sad ta rupa lagano širi :D )?
Kojem je autu rijec? Jel moguce da ti se isplati zajebavat oko "reparacije sjedista" vise nego naci polovna negdje na otpadu da izgledaju ko nova i platiti ih jeftinije nego sto bi platio sivanje presvlaka u Pazaricu?

Naravno ako je u pitanju neko auto srednje citaj normalne klase?
Laguna 2 je u pitanju. Vozacevo sjediste je otislo i to samo oni rubni kozni dijelovi. Pa sam htio da vidim moze li se to negdje uraditi za "normalnu cijenu", svakako nisam mislio lupam sad dati 200KM za to
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#10012 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

van Basten wrote:
dgL_ wrote:
van Basten wrote:ne nadjoh adekvatniju temu pa da priupitam ovdje... gdje u Sarajevu ima da se uradi reparacija sjedišta (dodao bih i nebo i komandnu tablu uz to, pošto se ista odlijepila na jednom jestu pa se sad ta rupa lagano širi :D )?
Kojem je autu rijec? Jel moguce da ti se isplati zajebavat oko "reparacije sjedista" vise nego naci polovna negdje na otpadu da izgledaju ko nova i platiti ih jeftinije nego sto bi platio sivanje presvlaka u Pazaricu?

Naravno ako je u pitanju neko auto srednje citaj normalne klase?
Laguna 2 je u pitanju. Vozacevo sjediste je otislo i to samo oni rubni kozni dijelovi. Pa sam htio da vidim moze li se to negdje uraditi za "normalnu cijenu", svakako nisam mislio lupam sad dati 200KM za to
Onda bolje potraži sjedišta, svi ti tapaceri eć ti reći da moraš čitavo presvući aman zaman
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#10013 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

zaboravio sam kako se zove, bakir1 ga je preporucivao... ima majstor u visokom koji to fino popravlja... mislim da je oko 50-60 maraka da popravi štof, ne znam koliko je koža...
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#10014 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

van Basten wrote:ne nadjoh adekvatniju temu pa da priupitam ovdje... gdje u Sarajevu ima da se uradi reparacija sjedišta (dodao bih i nebo i komandnu tablu uz to, pošto se ista odlijepila na jednom jestu pa se sad ta rupa lagano širi :D )?
Imas pp
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#10015 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Zna li ko majstora koji se bavi diferencijalima?
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#10016 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mad_max_ba »

jakara??
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#10017 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

mad_max_ba wrote:jakara??
Hvala, vidjecu i njega, raspitacu se jos za nekoga, mozda ovi sa terencima budu znali.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#10018 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by MOSALJOZE »

Gdje ugraditi šajbu u Sarajevu?Može i kod nas na إليدزا :zoka:
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#10019 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _ado_ »

van Basten wrote:ne nadjoh adekvatniju temu pa da priupitam ovdje... gdje u Sarajevu ima da se uradi reparacija sjedišta (dodao bih i nebo i komandnu tablu uz to, pošto se ista odlijepila na jednom jestu pa se sad ta rupa lagano širi :D )?
Ako je potrebna zamjena samo koze/platna onda Esmer u Visokom. Meni popravljao platnenu presvlaku pezo 206 i koznu na Astri gtc, cijena oko 50 km, ne sjecam se tacno. Ne primjeti se razlika uopste. Sve preporuke
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#10020 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _ado_ »

MOSALJOZE wrote:Gdje ugraditi šajbu u Sarajevu?Može i kod nas na إليدزا :zoka:
MX Brijesce.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#10021 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

_ado_ wrote:
MOSALJOZE wrote:Gdje ugraditi šajbu u Sarajevu?Može i kod nas na إليدزا :zoka:
MX Brijesce.
Ja u Novusu kupio i ugradio :D
adis204
Posts: 257
Joined: 15/06/2012 19:21

#10022 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by adis204 »

Zna li ko šta je ovom mjenjaču? Imam istu situaciju na Kia Ceedu. Dešava se zapinjanje, nešto poskoči iz prve u drugu (na početku videa). Poslije ne zapinje, što je takođe identično kod mene. Naročito dodje do izrazaja u servisu, gdje mi kazu da da je sve ok ustvari. Nervira u pm.
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#10023 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kafanski_covjek »

skafiskafsnjak wrote:
_ado_ wrote:
MOSALJOZE wrote:Gdje ugraditi šajbu u Sarajevu?Može i kod nas na إليدزا :zoka:
MX Brijesce.
Ja u Novusu kupio i ugradio :D
http://www.autoglas505.com/

nema dalje :izet:
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#10024 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by MOSALJOZE »

kafanski_covjek wrote:
skafiskafsnjak wrote:
_ado_ wrote: MX Brijesce.
Ja u Novusu kupio i ugradio :D
http://www.autoglas505.com/

nema dalje :izet:
Hvala :thumbup:
Čitao sam još jednu temu,nekako mi 505 najbolje preporuke ima.
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#10025 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hladan.preminger »

konektovan wrote:
hladan.preminger wrote:Gjde ima uzeti grijace za 220CDI W203 motor OM646 i koji su kvalitetni proizvođači a sta izbgjegavati?

KOliko je cijena po komadu otprilike?

Od zadnjeg raspitivanja za cijene grijaca, bar za moj auto, citroen, najskuplji proizvodjac je beru, 40 KM cijena za jedan, kazu i najbolji, pa onda, ngk, bosch, a od jeftinijih, nudio se borg, iskra, duplo i vise jeftiniji.

Zamjenjen grijač, ugrađen NGK. 25KM.
Post Reply