Desavanja u Hrvatskoj

Post Reply
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83481
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10001 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by _BataZiv_0809 »

Ono sa falsifikovanjem naslovnice je vrhunac debilizma. :-)
User avatar
asurbanipal
Posts: 6692
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#10002 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by asurbanipal »

Jakovina o opasnostima relativizacije ustaštva


User avatar
CSKA
Posts: 3628
Joined: 20/02/2008 16:28

#10003 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by CSKA »

Evo ga dokumentarac o kojem se prica ovih dana.Hrvatskom se bave zadnjih pola sata....nadam se da ce jednom biti i prijevoda.

radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#10004 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by radostan dan »

@hijena, sto vam ono Srbi i Jevreji nece na obiljezavanje godisnjice u Jasenovac?
Last edited by radostan dan on 12/04/2016 21:26, edited 1 time in total.
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#10005 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by radostan dan »

...Josipovic i Milanovic, takodje.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#10006 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by vivaldi »

radostan dan wrote:@hijena, sto vam ono Srbi i Jevreji nece na obiljezavanje godisnjice u Jasenovac?
jebe se kolindi sto nece doci. bitno je samo sta misli brisel i vasington, ustvari more li bit kakve konkretne politicko-ekonomske stete...a sve ostalo - macku o rep
User avatar
tututuuuu
Posts: 2600
Joined: 28/08/2015 22:58

#10007 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by tututuuuu »

CSKA wrote:Evo ga dokumentarac o kojem se prica ovih dana.Hrvatskom se bave zadnjih pola sata....nadam se da ce jednom biti i prijevoda.


Komentari ispod manje vise samo Srbi. I tako je i po stranim forumima ako uguglas npr. "Croats Srbs hate", pa fino Srbi onda standardno u svom stilu objasnjavaju kako su to sve Srbi, o zlocinima nad Srbima, kako izmisljaju jezike a u biti sve je to srpski a kako je njima to "smesno", kako su drugi ljubomorni na Srbe :D itd... Cudo jedno od ljudi, koja opsesija, al sad se boj junacki prenio na vasceli internet. :D i ovdje isto tako...
User avatar
CSKA
Posts: 3628
Joined: 20/02/2008 16:28

#10008 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by CSKA »

Dok ratuju na netu,a ne uzivo ja sam srecan :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#10010 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »

vivaldi wrote:
radostan dan wrote:@hijena, sto vam ono Srbi i Jevreji nece na obiljezavanje godisnjice u Jasenovac?
jebe se kolindi sto nece doci. bitno je samo sta misli brisel i vasington, ustvari more li bit kakve konkretne politicko-ekonomske stete...a sve ostalo - macku o rep
Bilo bi štete, zato je i bila primorana ...



istina, ne bez posljedica ... :D
'OBOJE STE POLITIČKI MRTVACI' Božidar Alić žestoko se obrušio na predsjednicu Grabar Kitarović i premijera Oreškovića
http://www.jutarnji.hr/-oboje-ste-polit ... a/1559174/
User avatar
pici
Posts: 46386
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#10011 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by pici »

Image

Tko nas BRE zavadi !!!


Koji je ovo stašaU braČo moja mila :oops:
Last edited by pici on 13/04/2016 13:13, edited 1 time in total.
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#10012 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by radostan dan »

Da ne guglam sad, jel Božidar Alić onaj Božidar Alić, glumac? Ako jeste, steta...postovao sam njegov talenat i umjece, zaista.
User avatar
pici
Posts: 46386
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#10013 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by pici »

radostan dan wrote:Da ne guglam sad, jel Božidar Alić onaj Božidar Alić, glumac? Ako jeste, steta...postovao sam njegov talenat i umjece, zaista.
jeste glumac jebo on mater svoju usrasku...snimio vise filmova za titina vakta neg za franjina... umjetnost i politika ne ide skupa to je ko nebo i zemlja...

Filmografija
Televizijske uloge

"Instruktor" kao talijanski ispitivač (2010.)
"Najbolje godine" kao Vuk Hajduk (2009.)
"Ponos Ratkajevih" kao Karlo pl. Ratkaj (2007.-2008.)
"Cimmer fraj" kao general Hans Haltersniffer (2006.-2007.)
"Obični ljudi" kao producent (2006.-2007.)
"Ljubav u zaleđu" kao inspektor (2006.)
"Zabranjena ljubav" kao Jure Vuković (2005.)
"Milijun eura" kao Mecena (2005.)
"Tales of Mystery and Imagination" kao Egaeus (1993.)
"Putovanje u Vučjak" kao Štefina (1986.)

Filmske uloge

"Inspektor Martin i banda puževa" kao inspektor Martin (2012.)
"Crveno i crno" kao kupac (2006.)
"Kravata" kao Aleksandar Acan Hranilović (2006.)
"Pušća Bistra" kao prodavač krumpira (2005.)
"Jeruzalemski sindrom" (2004.)
"Duga mračna noć" kao Jakob (2004.)
"Milost mora" (2003.)
"Infekcija" kao general Genz (2003.)
"Sjećanje na Georgiju" kao dr. Polimac (2002.)
"Holding" (2001.)
"Četverored" kao Vasa (1999.)
"Agonija" kao barun Lenbach (1998.)
"Olovna pričest" (1995.)
"The Sands of Time" (1992.)
"Sestre" (1992.)
"Papa Sixto V" (1992.)
"Kamenita vrata" (1992.)
"Pizza Colonia" kao Roncati (1991.)
"Memories of Midnight" kao Stavros (1991.)
"Smrt godišnjeg doba" kao Ivan (1988.)
"Eksperiment profesora Hinčića" kao Hinko Hinčić (1988.)
"Zadatak" kao Karlo (1985.)
"Nadia" kao George Condovici (1984.)
"Memed My Hawk" (1984.)
"Pod starim krovovima" (1984.)
"Pijanist" kao Maks (1983.)
"Treći ključ" kao Zvonko Kršlak (1983.)
"U logoru" kao Horvat (1983.)
"Obiteljski album" kao sin (1981.)
"O ovom pretužnom događaju" (1981.)
"Živi bili pa vidjeli" kao Mate Alić (1979.)
"Istarska rapsodija" (1978.)
"Akcija stadion" (1977.) kao Ferko

Image
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#10014 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by vivaldi »

Banksy wrote:
vivaldi wrote:
radostan dan wrote:@hijena, sto vam ono Srbi i Jevreji nece na obiljezavanje godisnjice u Jasenovac?
jebe se kolindi sto nece doci. bitno je samo sta misli brisel i vasington, ustvari more li bit kakve konkretne politicko-ekonomske stete...a sve ostalo - macku o rep
Bilo bi štete, zato je i bila primorana ...



istina, ne bez posljedica ... :D
'OBOJE STE POLITIČKI MRTVACI' Božidar Alić žestoko se obrušio na predsjednicu Grabar Kitarović i premijera Oreškovića
http://www.jutarnji.hr/-oboje-ste-polit ... a/1559174/
jebiga, to je real politika. stavis na papir korist vs steta i doneses odluku. nema tu emocija, empatijska glodjanja su za siroke narodne mase mada da bi sjedila tu gdje sjedi mora koketirati sa nardonom voljon kakva god da je jer se u fotelje sjeda preko izbora.

u ovom slucaju joj je sreca sto su izbori taman prosli pa nece biti neke stete na popularnosti. do narednih ce narod ovo zaboraviti

uradila je ovo dosta dobro, a eto i srece je malo imala
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#10015 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »

Rekla je ono što je Evropa očekivala i tražila, ali njeni glasači su svjesni da je to, pod prisilom i nevoljko, morala uraditi, i da su njena razmišljanja i svjetonazor drugačiji, da je ipak njihova, ''na njihovoj strani''.

Kolindina VIP loža: Fašisti, lopovi, ubojice ...

http://www.index.hr/vijesti/clanak/koli ... 01382.aspx

A Božo, Božo je milostiv, oprostiće ... :D

radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#10016 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by radostan dan »

A jeS propO, jebo sliku svoju, mislim - fizicki...
Steta, i inace su tanjez spram srbijanske, a bogami i bh glumacke scene. Jedan od rijetkih koji im je mogao parirati, uz Relju Basica, Ivu Gregurevica i jos par njih..
Last edited by radostan dan on 13/04/2016 19:03, edited 1 time in total.
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#10017 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by radostan dan »

Najsmjesnije, vezano za situaciju u kojoj se Kolinda nalazi, je da je prosle godine bojkotovala godisnjicu Jasenovca, a ove mora da moli - da se ne bojkotuje.
Pocela da guta zabe kO kolega joj Vučko... :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#10018 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »

Zaboravio si Fabijana Šovagovića, prije svih.

Sad nešto listam, dobar izbor ...
NAJBOLJI HRVATSKI FILMOVI SVIH VREMENA (izbor kritičara)
(anketa časopisa Hollywood objavljena u br. 50/1999)

1. Tko pjeva zlo ne misli, Krešo Golik, 1970.
2. H-8, Nikola Tanhofer, 1958.
3. Rondo, Zvonimir Berković, 1966.
4. Lisice, Krsto Papić, 1969.
5. Ritam zločina, Zoran Tadić, 1981.
6. Breza, Ante Babaja, 1967.
7. Koncert, Branko Belan, 1954.
8. Ne okreći se sine, Branko Bauer, 1956.
9. Samo ljudi, Branko Bauer, 1957.
10. U gori raste zelen bor, Antun Vrdoljak, 1969.
11. Imam 2 mame i 2 tate, Krešo Golik, 1968.
12. Samo jednom se ljubi, Rajko Grlić, 1981.
13. Izgubljeni zavičaj, Ante babaja, 1980.
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#10019 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by radostan dan »

Tanjez...serije su im bolje. Kao i zabavni programi, al to ih je naucio onaj stari italijan, reziser, jel bjese anton marti?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83481
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10020 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by _BataZiv_0809 »

Zarko Radic, Rene Bitorajac, Vedran Mlikota :zoka:
User avatar
CSKA
Posts: 3628
Joined: 20/02/2008 16:28

#10021 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by CSKA »

Jedan jedini,pokoj mu dusi :

Predrag Vusovic,zvani gazda :D

Image
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66002
Joined: 03/08/2010 19:04

#10022 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

radostan dan wrote:Tanjez...serije su im bolje. Kao i zabavni programi, al to ih je naucio onaj stari italijan, reziser, jel bjese anton marti?


jeste
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66002
Joined: 03/08/2010 19:04

#10023 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by kakavdanakneiskustvu »

CSKA wrote:Jedan jedini,pokoj mu dusi :

Predrag Vusovic,zvani gazda :D

Image
:thumbup: :thumbup:
Juliuscezar
Posts: 6717
Joined: 11/05/2014 23:47

#10024 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Juliuscezar »

kakavdanakneiskustvu wrote:
CSKA wrote:Jedan jedini,pokoj mu dusi :

Predrag Vusovic,zvani gazda :D

Image
:thumbup: :thumbup:
Mecanje
User avatar
mayab
Posts: 30846
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#10025 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by mayab »

Post Reply