Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
- animals
- Posts: 21623
- Joined: 19/04/2013 22:13
#10001 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Zasto je sad banovan..
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#10002 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Haha...odoljevam....nije velicina porcije problem...jednostavno necu.pustopoljina wrote:Nisu izmislili porciju za tebe. Uzmes skolsku, pa podijelis s drustvommoonca wrote:Ima...nisam ih jela...nigdje.![]()
Inace, kako je sve on topic, otkad havane nema.
How yes no.
i ja sam primjetila da ga nema....mislim da nije banovan....ah na temi o odlascima ili dolascima ...hm. Neki ga ne razumiju...
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#10003 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Pa kad sve saberes, najvise ih na zapadu deru upravo za to stanovanje i troskove kirije i rezija, u svemu drugom su cijene slicne ili manje nego kod nas. U C&A neki njihov parfem, solidno mirise, samo 4 KM , mexx parfem koji je u nasem dm-u 35 KM u njemackom dm-u je 24 KM. Sva NIVEA puno jeftinija nego u BIH. Racunica za stanove je otprilike takva da se oko trecine budzeta odvaja za to, tako u Svabiji planiraju troskove stanovanja. Znaci ako ti i supruga imate zajedno 2500 eura, stan trazis do 850 eura max, hrana oko 200 eura po osobi i ostale stvari za ostatak para tj. 1250 eura.todd_smith wrote:pa da je tako sto velite, zasto onda ne zive u zlatnim dvorovima, kada imaju trostruko veca primanja, a placaju isto kao i mi..![]()
pustite suplju, u Londonu kirija za 40m2 1500 funti
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#10004 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Zato sto je poslao na kurac 2-3 forumasa zaredom, jedan ga je zajebavao sarkazmom. Ocigledno je naletio nadrkan na forum i popustili zivci.animals wrote:Zasto je sad banovan..
Last edited by mirsek on 26/03/2019 17:56, edited 1 time in total.
- muha_sa
- Posts: 140458
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#10005 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Bogme su pretjerali cim su mogli Havanu iznerviratmirsek wrote:Zato sto je poslao na kurac 2-3 forumasa zaredom, jedan ga je zajebavao sarkazmom.animals wrote:Zasto je sad banovan..
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#10006 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Nismo mi dzaba propali gore od grcke.
Racunica bolje u 800 8
Nego u 4000 8
Taj rad
ova geometrija mi vazda isla
Racunica bolje u 800 8
Nego u 4000 8
Taj rad
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#10007 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ma bio je vjerovatno iznerviran zbog neceg drugog, nije zezancija bila puno izvan standardne.muha_sa wrote:Bogme su pretjerali cim su mogli Havanu iznerviratmirsek wrote:Zato sto je poslao na kurac 2-3 forumasa zaredom, jedan ga je zajebavao sarkazmom.animals wrote:Zasto je sad banovan..
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#10008 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ne bas to, prije bih rekao da malo smeta nabijanje svog merhametluka i uzivanja ljudima na temi gdje vecina gleda kako da ode ne iz cejfa nego iz nuzde i to jos zaciniti kako se sve moze u BIH , samo trebas.....nesto.pustopoljina wrote: Naravno da jeste. Sve ce ti ljudi oprostiti, ali srecu tesko.
Last edited by mirsek on 26/03/2019 18:08, edited 1 time in total.
-
todd_smith
- Posts: 30074
- Joined: 23/06/2009 14:14
- Location: Ja se ovdje samo zajebajem
#10009 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
jeste, naci ces ga za 850 a udaljen si od grada 45 minutamirsek wrote:Pa kad sve saberes, najvise ih na zapadu deru upravo za to stanovanje i troskove kirije i rezija, u svemu drugom su cijene slicne ili manje nego kod nas. U C&A neki njihov parfem, solidno mirise, samo 4 KM , mexx parfem koji je u nasem dm-u 35 KM u njemackom dm-u je 24 KM. Sva NIVEA puno jeftinija nego u BIH. Racunica za stanove je otprilike takva da se oko trecine budzeta odvaja za to, tako u Svabiji planiraju troskove stanovanja. Znaci ako ti i supruga imate zajedno 2500 eura, stan trazis do 850 eura max, hrana oko 200 eura po osobi i ostale stvari za ostatak para tj. 1250 eura.todd_smith wrote:pa da je tako sto velite, zasto onda ne zive u zlatnim dvorovima, kada imaju trostruko veca primanja, a placaju isto kao i mi..![]()
pustite suplju, u Londonu kirija za 40m2 1500 funti
to isto kao da zivis u Vogosci i pricas o shoppingu po SCCu
Mislim da je dosta raje ovdje u zabludi. Da je bolje, jeste, ali toliko...morate odvaditi malo. Kazem opet, da je tako sve, onda bi ljudi zivjeli u dvorovima od zlata, a ne bi zivjeli da rade umjesto da rade da bi zivjeli
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#10010 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Pa ok, ne mora biti centar grada, sta fali predgradju za dvije osobe koje zive skoro na minimalcu , zar to nije dovoljno za njih ?todd_smith wrote:jeste, naci ces ga za 850 a udaljen si od grada 45 minutamirsek wrote:Pa kad sve saberes, najvise ih na zapadu deru upravo za to stanovanje i troskove kirije i rezija, u svemu drugom su cijene slicne ili manje nego kod nas. U C&A neki njihov parfem, solidno mirise, samo 4 KM , mexx parfem koji je u nasem dm-u 35 KM u njemackom dm-u je 24 KM. Sva NIVEA puno jeftinija nego u BIH. Racunica za stanove je otprilike takva da se oko trecine budzeta odvaja za to, tako u Svabiji planiraju troskove stanovanja. Znaci ako ti i supruga imate zajedno 2500 eura, stan trazis do 850 eura max, hrana oko 200 eura po osobi i ostale stvari za ostatak para tj. 1250 eura.todd_smith wrote:pa da je tako sto velite, zasto onda ne zive u zlatnim dvorovima, kada imaju trostruko veca primanja, a placaju isto kao i mi..![]()
pustite suplju, u Londonu kirija za 40m2 1500 funti
to isto kao da zivis u Vogosci i pricas o shoppingu po SCCu
Mislim da je dosta raje ovdje u zabludi. Da je bolje, jeste, ali toliko...morate odvaditi malo. Kazem opet, da je tako sve, onda bi ljudi zivjeli u dvorovima od zlata, a ne bi zivjeli da rade umjesto da rade da bi zivjeli
- 512MB
- Posts: 11212
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#10011 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Hrana je na zapadu jeftinija jer je ponuda a stim i konkurencija veca, jednostavna racunica..
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#10012 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ne vidimo to isto. U principu je njegovo uzivanje jednostavno...sto bi svabo rek'o- on je genügsam.mirsek wrote:Ne bas to, prije bih rekao da malo smeta nabijanje svog merhametluka i uzivanja ljudima na temi gdje vecina gleda kako da ode ne iz cejfa nego iz nuzde i to jos zaciniti kako se sve moze u BIH , samo trebas.....nesto.pustopoljina wrote: Naravno da jeste. Sve ce ti ljudi oprostiti, ali srecu tesko.
A i dobar dio raje na temi kaze da ne idu zbog love, nego zbog "svega".
- 512MB
- Posts: 11212
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#10013 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Na zapadu je djir zivjeti van grada, velika kuca sa bazenom i puno zemlje, naravno to radi ko seb moze priustiti tojest ko nije vezan za neke fabrikanerske poslove pa da se mora u 7 nacrtat na traci... u gradu zivi pretezno "fukara" sto no kaze Melburn, kriminal je veci i standard zivota je losiji (buka, pretrpano, auta, parking, sprceno, ...)mirsek wrote:Pa ok, ne mora biti centar grada, sta fali predgradju za dvije osobe koje zive skoro na minimalcu , zar to nije dovoljno za njih ?todd_smith wrote: jeste, naci ces ga za 850 a udaljen si od grada 45 minuta
to isto kao da zivis u Vogosci i pricas o shoppingu po SCCu
Mislim da je dosta raje ovdje u zabludi. Da je bolje, jeste, ali toliko...morate odvaditi malo. Kazem opet, da je tako sve, onda bi ljudi zivjeli u dvorovima od zlata, a ne bi zivjeli da rade umjesto da rade da bi zivjeli
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#10014 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Niko ne ide zato sto mu je ovdje sve ok i hoce malo da promijeni sredinu, vec sto ima nesto sto mu jako smeta. Bar sam ja takav dojam stekao.pustopoljina wrote:Ne vidimo to isto. U principu je njegovo uzivanje jednostavno...sto bi svabo rek'o- on je genügsam.mirsek wrote:Ne bas to, prije bih rekao da malo smeta nabijanje svog merhametluka i uzivanja ljudima na temi gdje vecina gleda kako da ode ne iz cejfa nego iz nuzde i to jos zaciniti kako se sve moze u BIH , samo trebas.....nesto.pustopoljina wrote: Naravno da jeste. Sve ce ti ljudi oprostiti, ali srecu tesko.
A i dobar dio raje na temi kaze da ne idu zbog love, nego zbog "svega".
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#10015 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Eki kuca s bazenom i puno zemlje 
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#10016 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Pa ima i u Jevropi okeansumirprimus wrote:Pa to ti kajem u evropi sve nesto sprceno
Pecas i veslas u jezeru.Oni tamo u okeanu.
-
detroit-mercy
- Posts: 16989
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#10017 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Trosi se previse, posebno ovdje. Auta stoje vani a duple garaze pune svega i svacega. Ljudi jednostavno nemaju mjeru u potrosnji i da zive puno visim standardom. To ti i daje odgovor na pitanje kako nemaju zlatne dvore.todd_smith wrote:jeste, naci ces ga za 850 a udaljen si od grada 45 minutamirsek wrote:Pa kad sve saberes, najvise ih na zapadu deru upravo za to stanovanje i troskove kirije i rezija, u svemu drugom su cijene slicne ili manje nego kod nas. U C&A neki njihov parfem, solidno mirise, samo 4 KM , mexx parfem koji je u nasem dm-u 35 KM u njemackom dm-u je 24 KM. Sva NIVEA puno jeftinija nego u BIH. Racunica za stanove je otprilike takva da se oko trecine budzeta odvaja za to, tako u Svabiji planiraju troskove stanovanja. Znaci ako ti i supruga imate zajedno 2500 eura, stan trazis do 850 eura max, hrana oko 200 eura po osobi i ostale stvari za ostatak para tj. 1250 eura.todd_smith wrote:pa da je tako sto velite, zasto onda ne zive u zlatnim dvorovima, kada imaju trostruko veca primanja, a placaju isto kao i mi..![]()
pustite suplju, u Londonu kirija za 40m2 1500 funti
to isto kao da zivis u Vogosci i pricas o shoppingu po SCCu
Mislim da je dosta raje ovdje u zabludi. Da je bolje, jeste, ali toliko...morate odvaditi malo. Kazem opet, da je tako sve, onda bi ljudi zivjeli u dvorovima od zlata, a ne bi zivjeli da rade umjesto da rade da bi zivjeli
Gledaj samo jednu stranu, sedani (normalna auta tipa Passata kod nas) u USA izumiru, cak stavise prestaju ih proizvoditi, sve se okrenulo na SUV i Truckove. Kuce sto se grade, u starijim naseljima mozes vidjeti manje kuce, novija naselja samo vece i vece. Prije su dvije garaze bile standard, sada su tri.
Dvoje inzinjera sa nesto staza kao od sale prave od 200k pa nadalje na godinu, pare su to kad pogledas i opet kad ih pitas kukaju nemaju para
A glede zivota izvan grada, pa nije bas da se nesto raja ovdje tiska da je u strogom epicentru
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#10018 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Dobro, imam zemlje.pratim
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#10019 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Neke radnje tipa new yorker imaju svuda manje vise iste cijene bez obzira na konkurenciju. Ako je majica 5 eura u Minhenu, u Sarajevu ce biti 10 KM.512MB wrote:Hrana je na zapadu jeftinija jer je ponuda a stim i konkurencija veca, jednostavna racunica..
Mislim nije hrana al opet se moze porediti.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#10020 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
De ba.dosta sto nam na nos nabijate kako vam je tamo fajn jos i okean da imate.malo morgeninsomnia78 wrote:Pa ima i u Jevropi okeansumirprimus wrote:Pa to ti kajem u evropi sve nesto sprceno
Pecas i veslas u jezeru.Oni tamo u okeanu.
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#10021 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Uh brate odvadi..to jos pises ti iz salzburga...mos' ga pretrcati. Kakav kriminal?512MB wrote:Na zapadu je djir zivjeti van grada, velika kuca sa bazenom i puno zemlje, naravno to radi ko seb moze priustiti tojest ko nije vezan za neke fabrikanerske poslove pa da se mora u 7 nacrtat na traci... u gradu zivi pretezno "fukara" sto no kaze Melburn, kriminal je veci i standard zivota je losiji (buka, pretrpano, auta, parking, sprceno, ...)mirsek wrote:Pa ok, ne mora biti centar grada, sta fali predgradju za dvije osobe koje zive skoro na minimalcu , zar to nije dovoljno za njih ?todd_smith wrote: jeste, naci ces ga za 850 a udaljen si od grada 45 minuta
to isto kao da zivis u Vogosci i pricas o shoppingu po SCCu
Mislim da je dosta raje ovdje u zabludi. Da je bolje, jeste, ali toliko...morate odvaditi malo. Kazem opet, da je tako sve, onda bi ljudi zivjeli u dvorovima od zlata, a ne bi zivjeli da rade umjesto da rade da bi zivjeli
Da imam love imala bih i stan u gradu i kucu na attersee...
Ali ovako...jedino da sam domacica i presla pedestu...onda bih radije na attersee...ne volim osjecaj izoliranosti.
-
detroit-mercy
- Posts: 16989
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#10022 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ma nista posebno nije bilo, cak bi reko i ispod normale zajebancija. Ma ja mislim da mu hanuma nije dala pa se naso istresat po forumumuha_sa wrote:Bogme su pretjerali cim su mogli Havanu iznerviratmirsek wrote:Zato sto je poslao na kurac 2-3 forumasa zaredom, jedan ga je zajebavao sarkazmom.animals wrote:Zasto je sad banovan..
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#10023 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ma nista ne propustas. Uvijek ‘ladan ko led, prljav, puno algisumirprimus wrote:De ba.dosta sto nam na nos nabijate kako vam je tamo fajn jos i okean da imate.malo morgeninsomnia78 wrote:Pa ima i u Jevropi okeansumirprimus wrote:Pa to ti kajem u evropi sve nesto sprceno
Pecas i veslas u jezeru.Oni tamo u okeanu.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#10024 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Manite lafine. Hinjski i coporativno su zajebavali cojka
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#10025 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Dakle da remiziramo koima love.zivi u londonu il americi.osim na srednjem zapadau.tam ne valja
