PC gamerske konfiguracije

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Averus
Posts: 21286
Joined: 13/02/2008 17:07

#10001 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

Joj jesam ostario :D

U moje vrijeme su gameri kupovali po samo jednom kriteriju: Čiji je veći! :lol:

Sad moramo fakultet završiti da upratimo dijagonale, panele, hercaže, odzive, klince, palce...




OT: Slažem se, što veće - to bolje! :D
User avatar
dzeko1
Posts: 1221
Joined: 18/09/2012 13:55

#10002 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by dzeko1 »

Averus wrote: U moje vrijeme su gameri kupovali po samo jednom kriteriju: Čiji je veći! :lol:
A takmicili se ciji ce mobitel biti manji :D
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#10003 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by arnes_king »

Averus wrote:Joj jesam ostario :D

U moje vrijeme su gameri kupovali po samo jednom kriteriju: Čiji je veći! :lol:

Sad moramo fakultet završiti da upratimo dijagonale, panele, hercaže, odzive, klince, palce...




OT: Slažem se, što veće - to bolje! :D
Slazem se :D

A monitor/TV ne mogu biti preveliki. Ja nedavno kupio 58'' TV i cinio mi se velik/prevelik samo prvih sat vremena, poslije sam pomislio pa mogao je i veci :D :lol:
User avatar
Maharadza
Posts: 17072
Joined: 30/01/2013 15:13

#10004 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Maharadza »

arnes_king wrote:
Averus wrote:Joj jesam ostario :D

U moje vrijeme su gameri kupovali po samo jednom kriteriju: Čiji je veći! :lol:

Sad moramo fakultet završiti da upratimo dijagonale, panele, hercaže, odzive, klince, palce...




OT: Slažem se, što veće - to bolje! :D
Slazem se :D

A monitor/TV ne mogu biti preveliki. Ja nedavno kupio 58'' TV i cinio mi se velik/prevelik samo prvih sat vremena, poslije sam pomislio pa mogao je i veci :D :lol:
TV ne može biti prevelik jer ipak sjediš dalje od njega ali monitor po meni može i to u odnosu na rezoluciju, npr. za 1080p sve iznad 24'' je po meni previše zrnasto!

Mada prodavači znaju za to i ovi 27'' 1080p monitori budu često na sniženju, barem u normalnim državama; https://www.mindfactory.de/product_info ... 49825.html
User avatar
Averus
Posts: 21286
Joined: 13/02/2008 17:07

#10005 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

Da sam imao love, uzeo bih 1080p 144hz 27", ali fkt mi je to previše novca...

btw kad je Euroexpress postao ovako futava firma? :oops:
Ispegla me fra'er k'o da mi džaba nešto radi :-)





btw hoćel' ko kupiti ASUS STRIX GTX 1060 6GB OC za 400KM? :D
User avatar
mobsterc
Posts: 2576
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#10006 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by mobsterc »

Ili mozda neko vega 56 pulse za 550 :D
User avatar
avaks
Posts: 5660
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#10007 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by avaks »

Averus wrote:Da sam imao love, uzeo bih 1080p 144hz 27", ali fkt mi je to previše novca...

btw kad je Euroexpress postao ovako futava firma? :oops:
Ispegla me fra'er k'o da mi džaba nešto radi :-)





btw hoćel' ko kupiti ASUS STRIX GTX 1060 6GB OC za 400KM? :D
Veliš da je talneš dok šta vrijedi još? :lol:
Ja vala svoje ne dam još...

Koji si monitor pazario?
User avatar
Averus
Posts: 21286
Joined: 13/02/2008 17:07

#10008 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

avaks wrote:
Veliš da je talneš dok šta vrijedi još? :lol:
Ja vala svoje ne dam još...

Koji si monitor pazario?
Acer KG251QF :)
25" 144hz 1ms TN panel

Jednostavno sam prezadovoljan bio ovim prethodnim ACER-om, pa ću se strpiti koji dan dok mi dođe novi :D

FYI sad radim na 22" Samsung Syncmaster 2053BW i isto da gledam kroz mutno staklo u odnosu na onaj :lol: :lol: :lol:




A grafu kontam udati, pa uzeti 1070 :roll:
User avatar
avaks
Posts: 5660
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#10009 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by avaks »

Ma predobar, i ja konto na 27'' da pređem ali mi je to velika investicija...
Valjda i grafu mijenjati i po računara pa ću najvjerovatnije ići dokle ova bude gurala.
User avatar
Averus
Posts: 21286
Joined: 13/02/2008 17:07

#10010 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

avaks wrote:Ma predobar, i ja konto na 27'' da pređem ali mi je to velika investicija...
Valjda i grafu mijenjati i po računara pa ću najvjerovatnije ići dokle ova bude gurala.
Ma i ja sam se pomirio s tim da ne mogu dobiti 27" i 144hz za lovu koju imam na raspolaganju, pa sam ipak odabrao srca (hertz) protiv veličine...



A svi bi mi koji inč više :D
User avatar
avaks
Posts: 5660
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#10011 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by avaks »

Dabome, velik je samo prvih 5 minuta a onda nema više nazad :lol:
User avatar
Averus
Posts: 21286
Joined: 13/02/2008 17:07

#10012 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

:D

Evo sknotah postavke za ovaj "privremeni" da ide na 75Hz :lol:
Utjeha u danima tuge :D
User avatar
avaks
Posts: 5660
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#10013 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by avaks »

Ajde šuti ja Dela OC na 72hz i "uživam" haha :thumbup:
User avatar
Averus
Posts: 21286
Joined: 13/02/2008 17:07

#10014 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

PCMR 8-) :lol:
User avatar
avaks
Posts: 5660
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#10015 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by avaks »

Tako je :lol:
Image
User avatar
typeOnegative
Posts: 5418
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#10016 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by typeOnegative »

avaks wrote:Ajde šuti ja Dela OC na 72hz i "uživam" haha :thumbup:
Ja svog delboya na 75 i ekstra mi :-D
Al razmišljam o nekom freesync dok su ovako pristupačni jer će sigurno poskupiti zbog gsync koji je omogućen i sve veće potražnje za njima.
User avatar
dzeko1
Posts: 1221
Joined: 18/09/2012 13:55

#10017 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by dzeko1 »

Da li se moze postaviti g-sync/freesync na 1050 TI? Imam tu karticu i freesync monitor, ali u nvidia control panelu nemam opciju postavljanja g-sync-a?
User avatar
M416
Posts: 2751
Joined: 05/11/2014 13:45
Location: AP

#10018 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by M416 »

dzeko1 wrote:Da li se moze postaviti g-sync/freesync na 1050 TI? Imam tu karticu i freesync monitor, ali u nvidia control panelu nemam opciju postavljanja g-sync-a?
Instaliraj zadnji driver ako vec nemas i ukljuci freesync na monitoru,a onda ovako podesi i resetetuj masinu :

https://imgur.com/a/pDWv4cV
User avatar
dzeko1
Posts: 1221
Joined: 18/09/2012 13:55

#10019 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by dzeko1 »

Ovo mi se pojavljuje:

https://imgur.com/a/u1q6DIf

Verzija drivera: 418.91 ( 13.02.2019 )
User avatar
M416
Posts: 2751
Joined: 05/11/2014 13:45
Location: AP

#10020 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by M416 »

dzeko1 wrote:Ovo mi se pojavljuje:

https://imgur.com/a/u1q6DIf

Verzija drivera: 418.91 ( 13.02.2019 )
Vjerovatno ces morati sa DDU ocistiti driver u normal i safe modu pa nanovo instalirati.Imao sam identican problem i kada sam to odradio pojavile su se ove opcije u settingsu.

https://www.guru3d.com/files-details/di ... nload.html
User avatar
dzeko1
Posts: 1221
Joined: 18/09/2012 13:55

#10021 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by dzeko1 »

Skoro sam radio sistem, i nanovo su isli driveri, ali sam vec imao racun na geforce experience, pa cu pokusati prvo njega zamijeniti i reinstalirati, ako ne uspije pokusati cu sa ovim ddu, hvala u svakom slucaju :D
User avatar
M416
Posts: 2751
Joined: 05/11/2014 13:45
Location: AP

#10022 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by M416 »

dzeko1 wrote:Skoro sam radio sistem, i nanovo su isli driveri, ali sam vec imao racun na geforce experience, pa cu pokusati prvo njega zamijeniti i reinstalirati, ako ne uspije pokusati cu sa ovim ddu, hvala u svakom slucaju :D
Nema na cemu drug.To mi je bilo sa 417.71 kada sam cistio sa DDU,a i ja sam prije 5-6 dana odradio novi sistem instalirao 418.81 i nije bilo problema kao sa 417.71.
User avatar
aditon
Posts: 4661
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#10023 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by aditon »

dzeko1 wrote:Skoro sam radio sistem, i nanovo su isli driveri, ali sam vec imao racun na geforce experience, pa cu pokusati prvo njega zamijeniti i reinstalirati, ako ne uspije pokusati cu sa ovim ddu, hvala u svakom slucaju :D
ako sam dobro vidio na slici koju si ostavio, nemaš uopšte opcije za g-sync compatibile? Jesi siguran da ti je monitor freesync?
User avatar
avaks
Posts: 5660
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#10024 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by avaks »

Je li uopšte na listi podržanih?
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#10025 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by arnes_king »

Ima li ko da prodaje povoljno 1060 6GB ili 1070 ili 1080? Trazi mi kolega pa reko sigurnije je ovdje pitati za polovnu nego na olx :D
Post Reply