Blokada puteva

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#1001 Re: Blokada puteva

Post by O'zone »

Lako tuđim k..em gloginje mlatiti.....

Evo prijenosa više nema. Fadil rekao da je protiv zakonito blokirati i eto nek sad to riješe.
User avatar
astala_vistala
Posts: 1602
Joined: 17/11/2009 23:31
Location: Namibija

#1002 Re: Blokada puteva

Post by astala_vistala »

spinovanje vec uveliko pocelo,vec se polako gura da su i ovi neciji placenici :-)

Radikalne promjene zahtjevaju radikalne radnje i ovo je nesto najblaze,ali kako uvjerit alpskog skijasa rekreativca inace uposlenika administracije zbog kojeg se dize kredit od MMF-a da je ovo bunt gladnih i prevarnih?

Pravda za sve!
caco372
Posts: 80
Joined: 03/09/2012 13:09

#1003 Re: Blokada puteva

Post by caco372 »

Jest evo ja sam uhljeb :od igmana treskavice krajine nišića zvijezde cijelog prstena oko sarajeva!
I jebem sve koji podržavaju ove kretene što blokiraju normalan život!!!
User avatar
drag_gost
Posts: 6417
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#1004 Re: Blokada puteva

Post by drag_gost »

Maraschino wrote:
plain vanilla wrote:Trebali su opkoliti zgradu Vlade i drzati ih kao taoce. Nema izaci iz zgrade dok se ne rijesi pitanje boraca. Rat stao prije 20 godina, a zbog mafije posteni ljudi su na dnu egzistencije. Kad kazes demobilisani borac kao da si rekao prosjak.
Ti ih nagovaras na istu situaciju kada su opkolili PS pa im nisu dali izaci a to se tretira jako nezgodno.
Ako vec nesto zele trebaju blokirati neke institucije prije nego ovi udju u njih. Necete ni vi raditi ako mi ne radimo dok ne ispunite nase uslove.
Ionako ne rade nista, tako da bi im samo u susret izasli.
Ci-Nick
Posts: 6884
Joined: 15/03/2015 17:38

#1005 Re: Blokada puteva

Post by Ci-Nick »

Bloo wrote:
uglavnomja wrote:
Ci-Nick wrote: A nije sumnjivo to da je tada "slučajno" u sat vremena planulo u Tuzli, Sarajevu, Zenici i Mostaru,.. ili ovo danas da blokiraju istovremeno bitne saobraćajnice a da nema sagovornika kao da i nije cilj dogovor i sporazum nego haos.
:thumbup:


hoce ostavke, hoce ovo ono, ostace na barikadama ... ali ne znaju ko im je sef :-)

spontano :D
Pa zar to nije pametna idea...nema šefa, nema vođe...ujedinjeni su u svom protestu kao jedno tijelo?
Ako daš ime i prezime vođe, fokus ide na tu osobu, i gubi se momentum.
Ovako pokušavaju da predstave priču a la Anonymous...
Jel to nešto ko Bitcoin,.. šalu na stranu.
Samo blokada institucija i to kad su u zgradi može dati rezultata, kao što je učinjeno kod problema sa JMBG,
User avatar
emigrazione
Posts: 7794
Joined: 01/09/2010 13:40

#1006 Re: Blokada puteva

Post by emigrazione »

Prosjaci i lesinari, 25 godina nakon rata on glumi demobilisanog borca...a prav zdrav, nije kahno od kako je rat stao. Propala ti firma, pa nađi drugu stoko, ljudi promijene po tri posla godisnje...joj da sam ja vlast :brusli:
User avatar
Janjicar
Posts: 5605
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#1007 Re: Blokada puteva

Post by Janjicar »

To su ljudi koji su na svojim ledjima podnijeli akcije na Vozucoj 95-e a vi im psujete mater ccc ne smije im niko nista jer svi znaju da su upravu.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1008 Re: Blokada puteva

Post by channel10 »

toska wrote:Budžet je vlasništvo svih građana FBiH.

Il će biti za svakoga bar 100 KM ili za nikoga.

Puna podrška borcima i ne miješajte stranke u ovo, konkretno antipatičnog "tornjaka".
Jesi li to njegov pulen? Ono tek se registrovao itd......... Ko ce ako nije on? Sda protiv sebe, nema sanse. Ko jos ima da je toliko zapeo protiv SDA?

I meni se SDA gadi, ali tornjak je gori od njih.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1009 Re: Blokada puteva

Post by General War »

kiligonzales wrote:
bogoljub wrote: IZMANIPULISANI!
KAKO NE VIDE DA 100 % NEDUŽNOM NARODU NANOSE ŠTETU!?
Nisu izmanipulisani, imali su svoje zahtijeve prije dvije godine i obecano im je svasta i izradila ih je vlada.

Ovaj put su prozreli da organizuju proteste, pa su uhapsili kolovodju proslih protesta sa optuznicom da je podvodio zene, kako bi ga sprijecili od protesta, iako je njegova djelatnost godinama bila javna tajna koju su i politicari ignorisali.

Sada su se borci organizovali bez njega. Trazeci svoja prava.
:lol:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#1010 Re: Blokada puteva

Post by It_is_a_Leclerc »

caco372 wrote:Jest evo ja sam uhljeb :od igmana treskavice krajine nišića zvijezde cijelog prstena oko sarajeva!
I jebem sve koji podržavaju ove kretene što blokiraju normalan život!!!
Svaka vam čast.
Vi ste borac na kojeg smo ponosni i kome smo zahvalni za žrtvu.

Ovih što djecu i žene pokušavaju ubiti hladnoćom se jednostavno stidimo.

:bih:
kiligonzales
Posts: 5797
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#1011 Re: Blokada puteva

Post by kiligonzales »

Trebate pogledati. Recete da je ublehas i ubleharenje, ali ovi ljudi koji su bili na protestima iza njega, a kojim su mediji uskratili paznju, mahom su najugrozeniji dio boracke populacije, dosta njih je za vrijeme rata bilo maloljetnicima, koji su odgulili dosta ratista, a na kraju niko na njih nije obratio paznju...

https://www.facebook.com/udruzenje1dbr/ ... 472399032/
Last edited by kiligonzales on 01/03/2018 00:08, edited 1 time in total.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1012 Re: Blokada puteva

Post by Kikibombona »

It_is_a_Leclerc wrote:
Benjo34 wrote:Ali ovi likovi imaju legitimne zahtjeve, bar ovaj lik što je na ftv govorio.
Registar, ukidanje finansiranja borackih organizacija i dodatak za 60%+ invalide. Nije fer nazivati ih teroristima.
Zahtjevi su toliko realni i izvedivi da su mogli tražiti i bh. svemirski program i instaliranje lansirne rampe u Vandruku.
Zahtjevi su realni.

1. Ukinuti finansiranje svih udruzenja

2. Uraditi reviziju i sa liste poskidati lazne borce a takvi su vecina

3. Kada to dvoje uradis dobit ces novac da zbrines istinske borce koji su socijalno ugrozeni

...

Al' znamo da to SDA i HDZ nece nikada uraditi jer su pod tackama 1 i 2 njihovi clanovi i biracko tijelo.
User avatar
drag_gost
Posts: 6417
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#1013 Re: Blokada puteva

Post by drag_gost »

channel10 wrote:
toska wrote:Budžet je vlasništvo svih građana FBiH.

Il će biti za svakoga bar 100 KM ili za nikoga.

Puna podrška borcima i ne miješajte stranke u ovo, konkretno antipatičnog "tornjaka".
Jesi li to njegov pulen? Ono tek se registrovao itd......... Ko ce ako nije on? Sda protiv sebe, nema sanse. Ko jos ima da je toliko zapeo protiv SDA?

I meni se SDA gadi, ali tornjak je gori od njih.
Ni blizu.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1014 Re: Blokada puteva

Post by General War »

Janjicar wrote:To su ljudi koji su na svojim ledjima podnijeli akcije na Vozucoj 95-e a vi im psujete mater ccc ne smije im niko nista jer svi znaju da su upravu.
Sta, onaj iz konjica sto ljude drzi u tunelu bio na vozuci?
Djaba spinujes...
Benjo34
Posts: 2208
Joined: 21/01/2018 00:49

#1015 Re: Blokada puteva

Post by Benjo34 »

Kikibombona wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:
Benjo34 wrote:Ali ovi likovi imaju legitimne zahtjeve, bar ovaj lik što je na ftv govorio.
Registar, ukidanje finansiranja borackih organizacija i dodatak za 60%+ invalide. Nije fer nazivati ih teroristima.
Zahtjevi su toliko realni i izvedivi da su mogli tražiti i bh. svemirski program i instaliranje lansirne rampe u Vandruku.
Zahtjevi su realni.

1. Ukinuti finansiranje svih udruzenja

2. Uraditi reviziju i sa liste poskidati lazne borce a takvi su vecina

3. Kada to dvoje uradis dobit ces novac da zbrines istinske borce koji su socijalno ugrozeni

...

Al' znamo da to SDA i HDZ nece nikada uraditi jer su pod tackama 1 i 2 njihovi clanovi i biracko tijelo.
Pusti Kiki, lik je troll zesci, on određuje ko je pravi borac a ko ne.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#1016 Re: Blokada puteva

Post by It_is_a_Leclerc »

Kikibombona wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:
Benjo34 wrote:Ali ovi likovi imaju legitimne zahtjeve, bar ovaj lik što je na ftv govorio.
Registar, ukidanje finansiranja borackih organizacija i dodatak za 60%+ invalide. Nije fer nazivati ih teroristima.
Zahtjevi su toliko realni i izvedivi da su mogli tražiti i bh. svemirski program i instaliranje lansirne rampe u Vandruku.
Zahtjevi su realni.

1. Ukinuti finansiranje svih udruzenja

2. Uraditi reviziju i sa liste poskidati lazne borce a takvi su vecina

3. Kada to dvoje uradis dobit ces novac da zbrines istinske borce koji su socijalno ugrozeni

...

Al' znamo da to SDA i HDZ nece nikada uraditi jer su pod tackama 1 i 2 njihovi clanovi i biracko tijelo.
1. Netačno. Jutrošnji zahtjev je bio "ukidanje udruženja", pa se do poslijepodne valjda skontalo da se ne može tek tako vršljati po registru Ministarstva pravde, pa je evo sad - ukidanje financiranja.
2. Revizija se izvodi. Zukan Helez je upropastio proces i sad se ljudi vraćaju u pravo, iako prvobitno izvedeni iz njega, temeljem presuda suda. Ostalo - ide sasvim regularno. Registar primatelja boračkih naknada postoji, dostupan je u svim ministarstvima na nivou kantona, u svim općinama, u svim boračkim organizacijama. Registar ne može biti javan jer postoji Zakon o zaštiti ličnih podataka. Ti ne možeš objaviti nečiji ratni put bez njegove dozvole. Postoji presuda.
3. Formiranje boračkog dodatka od 200 maraka mjesečno je neizvedivo. Od kojih para to da se plati?
User avatar
Janjicar
Posts: 5605
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#1017 Re: Blokada puteva

Post by Janjicar »

General War wrote:
Janjicar wrote:To su ljudi koji su na svojim ledjima podnijeli akcije na Vozucoj 95-e a vi im psujete mater ccc ne smije im niko nista jer svi znaju da su upravu.
Sta, onaj iz konjica sto ljude drzi u tunelu bio na vozuci?
Djaba spinujes...
Ne nego na blokadu u Tuzli, inace tu poznajem ljude koji su trenutno na toj raskrsnici.
Dino79
Posts: 1217
Joined: 05/02/2017 13:41

#1018 Re: Blokada puteva

Post by Dino79 »

O'zone wrote:Lako tuđim k..em gloginje mlatiti.....

Evo prijenosa više nema. Fadil rekao da je protiv zakonito blokirati i eto nek sad to riješe.
Nema prenosa valjda ce jutro osvanuti sa deblokadom i velikim minusom.
Imacemo samo kratke vijesti da je specijalna policija odradila posao u toku noci i pohapsila organizatore.
Samo treba malo vremena da se sinhrozuje deblokada tako da akcija pocne u isto vreme na svim mjestima.
Last edited by Dino79 on 01/03/2018 00:14, edited 2 times in total.
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#1019 Re: Blokada puteva

Post by bogoljub »

JNA I VOSKA RS JE BLOKIRALA SARAJEVO 92.
A EVO NAKON 26 GODINA DOŽIVJESMO DA NEKI IZ ARMIJE BIH OPKOLE I BLOKIRAJU SARAJEVO.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#1020 Re: Blokada puteva

Post by vatrogasac »

It_is_a_Leclerc wrote:Samo dok se ugase kamere i ovi malo zadrijemaju...

Sa teroristima nema pregovora. Oni niti znaju ko im je pregovarač, ko je glavni, ko ima ovlasti, šta hoće... Alternativa je da se ovo otegne do u nedogled, dok ih neko na pogazi.
Ti se navio kao Galijašević. Već drugi komentar u kojima ih nazivaš teroristima.
User avatar
rajv0sa
Posts: 3160
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#1021 Re: Blokada puteva

Post by rajv0sa »


:mrgreen:
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#1022 Re: Blokada puteva

Post by zrakomlat »

Kikibombona wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:
Benjo34 wrote:Ali ovi likovi imaju legitimne zahtjeve, bar ovaj lik što je na ftv govorio.
Registar, ukidanje finansiranja borackih organizacija i dodatak za 60%+ invalide. Nije fer nazivati ih teroristima.
Zahtjevi su toliko realni i izvedivi da su mogli tražiti i bh. svemirski program i instaliranje lansirne rampe u Vandruku.
Zahtjevi su realni.

1. Ukinuti finansiranje svih udruzenja

2. Uraditi reviziju i sa liste poskidati lazne borce a takvi su vecina

3. Kada to dvoje uradis dobit ces novac da zbrines istinske borce koji su socijalno ugrozeni

...

Al' znamo da to SDA i HDZ nece nikada uraditi jer su pod tackama 1 i 2 njihovi clanovi i biracko tijelo.
Tačno
User avatar
drag_gost
Posts: 6417
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#1023 Re: Blokada puteva

Post by drag_gost »

bogoljub wrote:JNA I VOSKA RS JE BLOKIRALA SARAJEVO 92.
A EVO NAKON 26 GODINA DOŽIVJESMO DA NEKI IZ ARMIJE BIH OPKOLE I BLOKIRAJU SARAJEVO.
i tebi je to isto?
mahalik
Posts: 2007
Joined: 12/09/2009 16:48

#1024 Re: Blokada puteva

Post by mahalik »

bh.tornjak wrote:
mahalik wrote:Tornjak nije svjestan kakav je haos izazvao
nista ja izazvao nisam... :D
Onaj iz Tesanjske
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#1025 Re: Blokada puteva

Post by jao_situacije »

joj priče, gledaj botova
došo janjičar da nam kaže da su svi bili na vozući i onaj mali drogirani što ima 25 godina i 2 dlake na licu

neće vam uspjeti državni udar
krimos sa prokletija ne shvata da se ukopava sve više i više
Locked