Rehabilitovan Draža Mihailović

Post Reply
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#1001 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by GeeTnT »

L u c i f e r wrote:Suma sumarum u dvije recenice:

Cega se pametan stidi, time se budala ponosi.

Moramo raditi na sebi i biti sto jaci, kad iduci put krenu na nas da im to bude i zadnji.

Over & out.
,,ili dvije riječi:

SMRT FAŠIZMU!!!
User avatar
pici
Posts: 43830
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#1002 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by pici »

L u c i f e r wrote:Suma sumarum u dvije recenice:

Cega se pametan stidi, time se budala ponosi.

Moramo raditi na sebi i biti sto jaci, kad iduci put krenu na nas da im to bude i zadnji.

Over & out.

ma neka ih .Ba...svakako će ih Jopet bombardovat... :run: :meza1:
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#1003 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Martinez_ »

pici wrote:
L u c i f e r wrote:Suma sumarum u dvije recenice:

Cega se pametan stidi, time se budala ponosi.

Moramo raditi na sebi i biti sto jaci, kad iduci put krenu na nas da im to bude i zadnji.

Over & out.

ma neka ih .Ba...svakako će ih Jopet bombardovat... :run: :meza1:
Jel zbog Draže?
Duka Dizel
Posts: 1115
Joined: 25/01/2015 08:29

#1004 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Duka Dizel »

Kakav bi to paradoks bio.
Ameri šalju pilote da bombarduju Srbiju zbog Draže,kojeg su prethodno odlikovali zbog spasavanja američkih pilota. :)
User avatar
reis1
Posts: 2234
Joined: 07/11/2012 17:52
Location: Sarajevo

#1005 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by reis1 »

Martinez_ wrote: Ma strašan greh, stvoriti pobune i haos u Habzburškoj monarhiji i Osmanskom carstvu. Đe će im duša.

Šta se vama iz vizure današnjeg politikantstva i nacionalizma sve pobrkalo. Pa Draža je čuvar ancient regime-a a Tito buntovnik, revolucionar. A ne obratno, lol

Ako se to nama pobrkalo, pa se to kao vi kao "oslobadjali" od "okupatora" Mehmeda (plural), sto nije nikakav "greh", gdje su vam onda Makariji na tim vasim oslobodjenim teritorijama: u Budimu, u Pecuju, u Osijeku, Kninu, u Mostaru, u Sarajevu, u Podgorici, u Prizrenu, u Skoplju... :razz:

Image

To ti je brate po onoj "dosho Meho, za njim dosho Maka - otpeljo Meho, za njim otpeljo i Maka".

Da li je to moglo drugacije biti? Cak mislim da nije... vec je to ustvari projicirani put kojim mi hodimo, ne zato sto bismo mi to mozda zeljeli, vec zato sto nam je tako zacrtano, od novih sila. A slaganje tih sila, jest jednako, Drazo promasio ceo fudbal i nafilovan olovom.
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#1006 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Martinez_ »

Šta ti pokušavaš objasniti mapama iz 15. i 16. veka na ovoj temi, valjda samo ti znaš
User avatar
reis1
Posts: 2234
Joined: 07/11/2012 17:52
Location: Sarajevo

#1007 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by reis1 »

Martinez_ wrote:Šta ti pokušavaš objasniti mapama iz 15. i 16. veka na ovoj temi, valjda samo ti znaš
:lol:

Pa to da vam je Draza ratni zlocinac! I da nije, jeste, i pored ordena Trumanovog, i pored Karadjordjevica koji se potucali po Londonu - Tito dobio amin za ukenjat ga! :razz: Tj. Hrvat Tito dobio amin za ukenjat Srbina Drazu, jos prije 70 godina... :run:
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#1008 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by VCorp »

Putnik ali stvarno wrote:
LBVIEW wrote:
To jaje mozes slobodno gurnuti da ne kazem gdje, da imas zrncu stida i ljudskosti ne bi otvorio labrnju pokusavajuci relativizirati koljacki pokret i ideologiju.Paralelno sa ustaskim genocidom prema Srbima sprovoden je i onaj cetnicki prema Bosnjacima i to u krajevima poput istocne Bosne, gdje je ustaska vlast bila samo nominalna i gdje jos nije poceo njhov krvavi "pir".Tako je bilo i 90-tih kad su koljaci ponovili zlocin na drinskim mostovima "sveteci se" po drugi put. :oops:
Btw., tema nije Blajburg,s toga prestani sa zacatavanjem i relativizacijom ove srpske sramote.Da ne spominjem kako iza "blajburskog odobora" ne stoji drzava BiH i bosnjacko rukovodstvo k'o sto iza rehabilitacije cica Draze, a ranije i cetnickog pokreta, kad su u pravima izjednaceni s partizanima, Srbija i srpsko.
Kada se nema razloga onda nastaje galama :-)

Dragouljub Mihajlovic je rehabilitovan glede politickog sudjenja, koje je nazvano pravim imenom. To sudjenje pravno vise ne postoji.
Posledice sudijske odluke iz 1946te vise ne postoje, posthumno mu je vraceno gradjansko pravo. Njemu licno, ne njegovom ratnom putu niti
pokretu kojim rukovodio JVuO.

Sve ostalo, a ti pises samo o tome ostalom, nema veze sa ovom temom.

No Dragoljub Mihajlovic je radio sta I kako je radio pre 70 godina, kada ovde govorimo onda znaci, u fasistickoj NDH.

Dragoljub Mihajlovic nije krenuo za Blajburg sa ostalim fasistima. Nema Vladika srpskih da sluze pomen srpskim fasistima iz Blajburga.

Ali se uz Dragoljuba Mihajlovica obavezno kod vecine stavlja fasista, Neobicno, pogotovo kada I jedan apologeta NDH kao sto je povjesnicar Ivo

Banjac priznaje da on to nije bio. Neobicno takodje, jer je bio u ociglednom sukobu sa fasistima iz NDH.

Muftija Aziz Hasanovic danas 2015te godine sluzi pomen fastima iz te NDH, zajedno sa nadbiskupom Bozanicem. Ako on to danas radi

predpostavljam da se radi o znacajnom broju pastve koja je postradala na kriznom putu. Taj znacajni broj tada stanovnika NDH mogao je biti

uzrokom odnosa Dragoljuba Mihajlovica prema muslimanskom (tada) stanovnstvu NDH. Ne I opravdanje za nedela.

Nema opravdaja nikome, svi su oni nasi pretci I nase tesko nasledje. No to su bili oni u ono vreme. Danas smo mi I drugo je vreme, pa valja

prestati za pocetak sa vulgarnim progonom neistomisljenika.

PS Iza pomena u Blajburgu stoji pokrovitelj predsednica Hrvatske, dakle hrvatska drzava.
Iza procesa Dragoljubu Mihajlovicu stoji Sud I niko vise. Opusti se I ne napuhavaj bez potrebe pogotovo kada si u krivu.
Ko je Dragoljub Mihajlović ? Ja sam čuo za Dragoljuba Mihailovića zvanog Draža, četnički zločinac i nacistički kolaboracionist. Da ne rehabilitiraste vi pogrešna čovjeka jer vidim ovdje 99 % ljudi ne zna ni kako se prezivao taj ološ. :lol:
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#1009 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Martinez_ »

reis1 wrote:
Martinez_ wrote:Šta ti pokušavaš objasniti mapama iz 15. i 16. veka na ovoj temi, valjda samo ti znaš
:lol:

Pa to da vam je Draza ratni zlocinac! I da nije, jeste, i pored ordena Trumanovog, i pored Karadjordjevica koji se potucali po Londonu - Tito dobio amin za ukenjat ga! :razz: Tj. Hrvat Tito dobio amin za ukenjat Srbina Drazu, jos prije 70 godina... :run:

Draža jeste ratni zločinac samo ne znam kakve veze imaju ove mape sa tim.

Pritom veoma loše vladaš historijom, i bespotrebno učitavaš nekakav nacionalni obračun u taj period. Kad bi ti samo znao ko su i odakle su ovi ljudi sa slike

Image


I ko je bio njihov pretpostavljeni. Imenom i prezimenom - Slobodan Penezić.
User avatar
reis1
Posts: 2234
Joined: 07/11/2012 17:52
Location: Sarajevo

#1010 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by reis1 »

Martinez_ wrote: Draža jeste ratni zločinac samo ne znam kakve veze imaju ove mape sa tim.

Pritom veoma loše vladaš historijom, i bespotrebno učitavaš nekakav nacionalni obračun u taj period. Kad bi ti samo znao ko su i odakle su ovi ljudi sa slike

Mogu reci da veoma dobro baratam historijom.

A mape, normalno da imaju veze, itekako imaju veze, s Drazom. :razz:
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#1011 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Martinez_ »

Još jedna fotografija za reisa, oficiri OZNE sa gornje slike (sa Kalabićem)
Image
Predvodnik grupe koja se prerušila u četničke uniforme bio je tada potpukovnik Svetolik Lazarević, a u grupi su bili operativci major Dragoljub Vasović, major Slobodan Krstić, major Milovan Pejanović, major Radenko Mandić, major Živa Čiklovan, kapetan Đorđe Nešić, poručnik Janko Dimić, zastavnik Raša Nešovanović, vodnik Mane Trkulja, vodnik Zvonko Sitarić i kurir-borac Mile Bulajić.
User avatar
pici
Posts: 43830
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#1012 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by pici »

Martinez_ wrote:
pici wrote:
L u c i f e r wrote:Suma sumarum u dvije recenice:

Cega se pametan stidi, time se budala ponosi.

Moramo raditi na sebi i biti sto jaci, kad iduci put krenu na nas da im to bude i zadnji.

Over & out.

ma neka ih .Ba...svakako će ih Jopet bombardovat... :run: :meza1:
Jel zbog Draže?

ma joK zbog malina i granda
User avatar
reis1
Posts: 2234
Joined: 07/11/2012 17:52
Location: Sarajevo

#1013 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by reis1 »

Martinez_ wrote:Još jedna fotografija za reisa, oficiri OZNE sa gornje slike (sa Kalabićem)
Image
Predvodnik grupe koja se prerušila u četničke uniforme bio je tada potpukovnik Svetolik Lazarević, a u grupi su bili operativci major Dragoljub Vasović, major Slobodan Krstić, major Milovan Pejanović, major Radenko Mandić, major Živa Čiklovan, kapetan Đorđe Nešić, poručnik Janko Dimić, zastavnik Raša Nešovanović, vodnik Mane Trkulja, vodnik Zvonko Sitarić i kurir-borac Mile Bulajić.
Pametni ljudi, koji su vjerovatno kontali da Drazina ideologija - kako Gavrilova prije, ili Slobina poslije - donosi samo zlo, najvise po same Srbe.
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#1014 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Martinez_ »

reis1 wrote:
Pametni ljudi, koji su vjerovatno kontali da Drazina ideologija - kako Gavrilova prije, ili Slobina poslije - donosi samo zlo, najvise po same Srbe.
Gavrilova ideologija? Gavrilo em nije bio ideolog, em je bio heroj za sve ove ljude sa slike, naročito njihove pretpostavljene.
Duka Dizel
Posts: 1115
Joined: 25/01/2015 08:29

#1015 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Duka Dizel »

Martinez_ wrote:
reis1 wrote:
Pametni ljudi, koji su vjerovatno kontali da Drazina ideologija - kako Gavrilova prije, ili Slobina poslije - donosi samo zlo, najvise po same Srbe.
Gavrilova ideologija? Gavrilo em nije bio ideolog, em je bio heroj za sve ove ljude sa slike, naročito njihove pretpostavljene.
Tačno. Gavrilo Princip je bio "svetac" kod komunista.
Reis ne zna o čemu priča. Otkriva svoje revizionističke sklonosti.
User avatar
reis1
Posts: 2234
Joined: 07/11/2012 17:52
Location: Sarajevo

#1016 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by reis1 »

Ja sam i napisao "vjerovatno kontali". :oops:

Kad su prestali kontat, onda su ih njihovi saveznici, Ameri, Englezi, Francuzi, pride jos i novi Italijenorosti i Svabenziji - uz amin i Rusa - sta?

Pa zbombali jarane... :razz:
Duka Dizel
Posts: 1115
Joined: 25/01/2015 08:29

#1017 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Duka Dizel »

reis1 wrote:Ja sam i napisao "vjerovatno kontali". :oops:

Kad su prestali kontat, onda su ih njihovi saveznici, Ameri, Englezi, Francuzi, pride jos i novi Italijenorosti i Svabenziji - uz amin i Rusa - sta?

Pa zbombali jarane... :razz:
Mislim da da ti lično ni sam ne razumeš poentu onog što si napisao.
Uostalom, Bošnjaci su poslednji narod koji Srbima mogu držati lekcije o "kontanju stvari".
User avatar
reis1
Posts: 2234
Joined: 07/11/2012 17:52
Location: Sarajevo

#1018 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by reis1 »

Znas sta je tu jos znacajno?

Tito je prvi Hrvat koji ju ustvari poslije 1000 godina napravio Hrvatsku - ujedinio Hrvatsku-Slavoniju s Dalmacijom, i jos pride dodao Dubrovnik i Istru. A s druge strane Srbiji je oduzeo Kosovo i Vojvodine. Znaci osim sto je napenalio Karadjordjevice, poslozio je stvari onako kako su to saveznicke sile htjele.

A kada su se Srbi kontra toga pobunili, tj. kad su se Karadjordjevici nakon vucaranja po Londonu konacno vratili u Srbiju, onda te saveznicke sile ne samo da su odobrili Oluju, nego su naposljetku i sami dosli i zbombali Srbe po Srbiji, Bosni, Kosovu. :razz:
Duka Dizel
Posts: 1115
Joined: 25/01/2015 08:29

#1019 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Duka Dizel »

reis1 wrote:Znas sta je tu jos znacajno?

Tito je prvi Hrvat koji ju ustvari poslije 1000 godina napravio Hrvatsku - ujedinio Hrvatsku-Slavoniju s Dalmacijom, i jos pride dodao Dubrovnik i Istru. A s druge strane Srbiji je oduzeo Kosovo i Vojvodine. Znaci osim sto je napenalio Karadjordjevice, poslozio je stvari onako kako su to saveznicke sile htjele.

A kada su se Srbi kontra toga pobunili, tj. kad su se Karadjordjevici nakon vucaranja po Londonu konacno vratili u Srbiju, onda te saveznicke sile ne samo da su odobrili Oluju, nego su naposljetku i sami dosli i zbombali Srbe po Srbiji, Bosni, Kosovu. :razz:
Dobro. I?
I dalje tvrdiš da su oni Srbi što su hapsili Dražu "dobro kontali"?
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#1020 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by GeeTnT »

Mislim da je Jovo Kapičić jako dobro rezonovao...to je samo primjer. Medjutim, pitanje je da li današnji Srbi u cjelini shvataju koliku hipoteku preuzimaju na sebe ovom presudom...

Mislim da nisu svjesni...
User avatar
reis1
Posts: 2234
Joined: 07/11/2012 17:52
Location: Sarajevo

#1021 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by reis1 »

Duka Dizel wrote:
reis1 wrote:Ja sam i napisao "vjerovatno kontali". :oops:

Kad su prestali kontat, onda su ih njihovi saveznici, Ameri, Englezi, Francuzi, pride jos i novi Italijenorosti i Svabenziji - uz amin i Rusa - sta?

Pa zbombali jarane... :razz:
Mislim da da ti lično ni sam ne razumeš poentu onog što si napisao.
Uostalom, Bošnjaci su poslednji narod koji Srbima mogu držati lekcije o "kontanju stvari".
Istina.

Mi Bosnjaci smo kao nacija nastali iz muslimanske komponeneta naseg istog juznoslavenskog naroda. I mi dugo nismo kontali, nije nam bilo jasno, zasto smo mi ovoj pravoslavnoj komponenti naseg juznoslavenskog naroda morali na jastuku predati kljuceve Beograda, Uzica, Cacka, Valjeva... i otpeljati oTanle.

Sad ustvari vidim da vama nije jasno, ne kontate, zasto ste sada vi morali na jastuku predati kljuceve Sarajeva, Podgorice, Knina, Peci... i otpeljati oTanle. :razz:
Duka Dizel
Posts: 1115
Joined: 25/01/2015 08:29

#1022 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Duka Dizel »

GeeTnT wrote:Mislim da je Jovo Kapičić jako dobro rezonovao...to je samo primjer. Medjutim, pitanje je da li današnji Srbi u cjelini shvataju koliku hipoteku preuzimaju na sebe ovom presudom...

Mislim da nisu svjesni...
Jovo Kapičić je bio klasičan komunistički zlotvor, kakvog je samo posleratna UDBA mogla izroditi.
Govorim naravno sa aspekta Srba i Srbije.
Mišljenje drugih u vezi njega je nerelevatno, jer taj nije ni ubijao po BiH i Hrvatskoj.

Srbi ovom presudom ne preuzimaju nikakvu hipoteku. To je samo presuda jednog slobodnog i demokratskog suda.

Mislim, tamo po Baltiku su se odavno rehabilitovali kvislinzi i nacisti, te ulicama Rige , Talina, Viljnusa i Kijeva paradiraju nekakve SS divizije...a Srbima će se sad natovariti hipoteka zbog rehabilitacije jednog od saveznika odlikovanog čoveka.
Moš misliti...pazi da neće.
Duka Dizel
Posts: 1115
Joined: 25/01/2015 08:29

#1023 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Duka Dizel »

reis1 wrote:

Istina.

Mi Bosnjaci smo kao nacija nastali iz muslimanske komponeneta naseg istog juznoslavenskog naroda. I mi dugo nismo kontali, nije nam bilo jasno, zasto smo mi ovoj pravoslavnoj komponenti naseg juznoslavenskog naroda morali na jastuku predati kljuceve Beograda, Uzica, Cacka, Valjeva... i otpeljati oTanle.

Sad ustvari vidim da vama nije jasno, ne kontate, zasto ste sada vi morali na jastuku predati kljuceve Sarajeva, Podgorice, Knina, Peci... i otpeljati oTanle. :razz:
Mi kontamo da se točak istorije neprestano okreće.
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#1024 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Mister Yes »

L u c i f e r wrote: Ma ja, Tile je kriv, a nikako velikosrpski nacionalizam kojem je zinula guzica da pravi Veliku Srbiju i pritom zarati sa Slovenijom, Hrvatskom, Bosnom i Kosovom.
Taj velikosrpski nacionalizam je konstanta i bilo ga je i prije Tita. Titova je greška što je smatrao (ako je smatrao) da se nacionalizmi i očigledna mržnja koju su ovdašnji narodi pokazali jedni prema drugima u WW2 mogu prevladati jednopartijskim sistemom. To jest, što je smatrao da će jednopartijski sistem trajati vječno. Ako je to smatrao. Moguće je da je znao da jednopartijski sistem nije vječan i da nakon njega nastavljamo drugo poluvrijeme mržnje i ubijanja ali ga je bolio kurko. Ono "nakon mene potop".

U svakom slučaju samo smo bespotrebno izgubili 50 godina. Ostatak evrope je počeo ispočetka od 1945-te a mi smo počeli iz početka od 1995-te. Samo zahvaljujući tome što je Tito "zaledio" rješavanje nacionalnih pitanja na ovim prostorima za 50 godina. Bez Tita i komunizma naši narodi bi se podjelili već nakon drugog svjetskog rata i tada 1945 bi imali novi početak. Jasno je da uz toliku mržnju i već formirane nacionalne identitete naši narodi nisu mogli zajedno. Nasilno i neprirodno, slobodno možemo reći mimo svoje volje (jer komunisti su imali minornu podršku prije rata a i tokom samog rata posebno u početku) naši narodi su spriječeni i zadržani 50 godina da riješe svoje nacionalne probleme koje je ostatak evrope davno rješio. I zato smo mi krenuli od početka 95-te umjesto 45-te kada i ostatak evrope. Tačno se vidi da sada kaskamo za evropom tih 50 godina koje nam je Tito oduzeo iluzijom i egoističnim pokušajem nemogućeg.
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#1025 Re: Rehabilitovan Draža Mihailović

Post by Mister Yes »

L u c i f e r wrote: Jednog dana zemlja ce pasti na sunce, kasnije ce sunce eksplodirati i prestati da postoji, jos kasnije ce doci do spajanja i implozije galaksija, te na kraju i samog svemira.

Zasto onda uopste ustati iz kreveta, ili preduzimati bilo sta, ili recimo - praviti se blesav na forumu i pisati apolegeticke postove zlocincima koji nemaju blage veze sa zdravim razumom...?

Porque?!
To je već filozofija.

Dok ti filozofiraš Hrvatska pjeva danke dojčland praktično etnički očišćena od Srba. Albanci još malo pa dobiše veliku albaniju. Rumuni, Mađari, Bugari svi u EU. Saveznici Hitlera svi profitiraju što jest jest. Njemačka opet dominira evropom. Sa druge strane SSSR podjeljen, Jugoslavija podjeljena, Rusija pod sankcijama itd.

I šta kažu, dan pobjede nad fašizmom? :lol: Kakve kurčeve pobjede

Image
Post Reply