hrvatska-more

Post Reply
User avatar
šrilančananin
Posts: 450
Joined: 06/07/2013 12:36

#1001 Re: hrvatska-more

Post by šrilančananin »

Havatar wrote:Pricamo o opisanoj situaciji i ko je kriv ako je situacija tacna
Bio je u muriji po izvoru Avaza, pa će oni tražiti krivca, lako je zapaljivo sve sto ima veze sa nacionalizmom u BiH, vjeruj još samo u Srbiji i BiH se pale ljudi na to, već u Vojvodini je drugačije. Svima je važno da ti sve naplate na moru u Hrvatskoj, ništa nema gratis, možeš i divlju smokvu pojesti, al' ponesi violete, troslojne, bar 2 rolnice.
User avatar
Critty Bo
Posts: 397
Joined: 16/04/2011 21:25

#1002 Re: hrvatska-more

Post by Critty Bo »

Glupost dostojna Avaza. I ja bih mu isto rekla da me uzme na sabahu handrit. A Bosanka sam.

Nokija
Posts: 1590
Joined: 20/05/2012 14:46

#1003 Re: hrvatska-more

Post by Nokija »

elma89_ wrote:Turska je arapska zemlja,svaki dan nesto novo naucim :)
ah elmice...relax :D
sto je skupo
Posts: 122
Joined: 25/05/2013 10:08

#1004 Re: hrvatska-more

Post by sto je skupo »

E cuj budale dosao prije pocetka radnog vremena da kupuje novine,pa da je bilo gdje u Sarajevu dosao tako prosao bi jos i gore.Ljudi izmisljaju samo gluposti i samo seru bezveze. :run:
Nokija
Posts: 1590
Joined: 20/05/2012 14:46

#1005 Re: hrvatska-more

Post by Nokija »

- Naime, nakon ulaska Hrvatske u EU, 1. i 2. jula nije bilo "Dnevnog avaza" na kioscima.
Jao ovog Avaza. Pa i EU se digla protiv Bosnjaka :lol: :lol: :lol:
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#1006 Re: hrvatska-more

Post by Warashii »

Pismonosa wrote: Na što mi je ljutito odgovorila da nema za nas Bosance i da mrzi Bosance. Upitao sam je da li je uvijek tako ljubazna i da se stidi svojih godina jer ništa joj ružno nisam rekao, na što je odgovorila da nju neće Bosanac učiti kulturi.
Ja sam zbunjen.
Cas mi govore da Bosanac ne postoji a cas tuzbe zbog vrijedjanja na nacionalnoj osnovi :-) , jbte ja Bosanac, Bosnjak, Liliputanac sta sam vec ovo ne kontam. :lol:
User avatar
elma89_
Posts: 830
Joined: 03/07/2013 17:10

#1007 Re: hrvatska-more

Post by elma89_ »

Nokija wrote:
elma89_ wrote:Turska je arapska zemlja,svaki dan nesto novo naucim :)
ah elmice...relax :D
Ne nauci me jos nesto nokijice
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#1008 Re: hrvatska-more

Post by MedenoSrce »

miki.ba wrote:Cim on sabahile na odmoru ceka da kupi havaz ne moRe valjat.

garant vozi VW
User avatar
animals
Posts: 21612
Joined: 19/04/2013 22:13

#1009 Re: hrvatska-more

Post by animals »

E svasta, neces ovdje procitati, nema Avaza na kioscima, dva jutra, i odmah na nacionalistickoj bazi :D stvarno, oni Hrvati, nisu normalni, odmah Havaz na kioske ili propala sezona..ti meni nema Avaza... :D :D :D
User avatar
Šveđanin
Posts: 5649
Joined: 13/06/2013 00:19

#1010 Re: hrvatska-more

Post by Šveđanin »

Pismonosa wrote:
Prodavačica u Makarskoj mu poručila da mrzi Bosance
FOTO: A.H.
Prodavačica u Makarskoj mu poručila da mrzi Bosance







Redakciji "Dnevnog avaza" obratio se naš redovni čitalac A.H., kako bi "prenio neugodno iskustvo koje je doživio prilikom kupovine "Dnevnog avaza" u Makarskoj.

- Naime, nakon ulaska Hrvatske u EU, 1. i 2. jula nije bilo "Dnevnog avaza" na kioscima. 3. jula sam došao do kioska "Tisak" (u blizini tobogana i hotela Dalmacija) pitajući za "Dnevni avaz". Radnica mi je rekla da nije još ispakovala robu.

Nakon otprilike 10 minuta prilazim opet s istim pitanjem, te mi kaže da sam nekulturan, kako oni rade od 8 jer kod njih ipak postoji neki red (napominjem bilo je 7 i 55).



Ponovo sam se vratio u baštu kafića, te nakon što sam vidio kako dolaze neki ljudi i kupuju novine, opet sam prišao pitajući da li ima 8 sati da bih kupio novine ili za nas Bosance nema novina.

Na što mi je ljutito odgovorila da nema za nas Bosance i da mrzi Bosance. Upitao sam je da li je uvijek tako ljubazna i da se stidi svojih godina jer ništa joj ružno nisam rekao, na što je odgovorila da nju neće Bosanac učiti kulturi.



Ne mogu da vam citiram ništa jer se ne sjećam svake pojedinačne riječi, a i sada me preplavi bijes kada se sjetim. Naravno mi za njih nismo turisti vrijedni poštovanja iako im ostavimo po nekoliko hiljada kuna.



Nakon tog poniženja htio sam pozvati "Tisak" kako bih se žalio, međutim korisnici Ultra usluge ne mogu pozivati broj koji je pisao na kiosku, te sam se uputio u policijsku stanicu i tužio je za vrijeđanje na nacionalnoj osnovi (nisam mogao prijeći preko toga).



Nisam se želio u stranoj državi povlačiti po sudu, te sam pristao na usmenu opomenu (nadam se da je policija izvršila svoju obavezu). U prilogu vam šaljem sliku spornog kioska. Image
:lol: :lol: :lol:

Edit:

Ili bolje da ne komentarišem ništa. Procjenite sami o čemu se radi :D


Hahahah, tek sad vidim ovo. :D

Navalio na avaz u 7 jutro, bože bože... :-) :lol: :lol: :lol:
Smajic.smajo
Posts: 614
Joined: 01/07/2013 14:05

#1011 Re: hrvatska-more

Post by Smajic.smajo »

Al kolko je to debilno razmisljanje ne mozes da vjerujes... evo ako razmislis, sad se tvrdi da nas hrvati ne zele, da nas ne zele ne bi nam iznajmljivali sobe i apartmane. Hrvati zele novac. A da se nas rijese sta bi onda? Pala bi im zarada a to im nije u interesu jer su tu pare najbitnije...da se nas rijese izgubili bi jedan procenat zarade, taman da je i 1% i taman da svaki bosanac ne potrosi vise od marke dnevno, dolje ne vole papke isto sto i u bosni normalni ljudi ne vole papke, sto opet ne znaci da i oni nemaju svoje papke... i na kraju budimo realni, imamo papaka za izvoza, sto ovih domacih sto onih iz dijaspore.
User avatar
aveos
Posts: 1761
Joined: 28/02/2012 08:42

#1012 Re: hrvatska-more

Post by aveos »

Jel itko u Makarskoj na ljetovanju sada da proseta do te trafike i pita sta je bilo ? :D
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#1013 Re: hrvatska-more

Post by Mali_Vuk »

Dobro je znati na kojim destinacijama borave ovi "vjerni avazovi čitatelji", ako ništa drugo izbjegavati ta mjesta zbog njih.
mrAdil
Posts: 417
Joined: 06/08/2012 12:01

#1014 Re: hrvatska-more

Post by mrAdil »

Garant je po vama trebao kupiti Jutarnji.
Smajic.smajo
Posts: 614
Joined: 01/07/2013 14:05

#1015 Re: hrvatska-more

Post by Smajic.smajo »

mrAdil wrote:Garant je po vama trebao kupiti Jutarnji.
mogo je i oslobodjenje a sta fali jutarnjem, da vidis kaj se dela u jurop junjon :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51127
Joined: 29/06/2011 23:39

#1016 Re: hrvatska-more

Post by dječak sa šibicama »

Ako A.H. kaze, onda mora da je tako.

Pouzdan svjedok, u jos pouzdanijim novinama. Avaz ide prvi!
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#1017 Re: hrvatska-more

Post by MedenoSrce »

mrAdil wrote:Garant je po vama trebao kupiti Jutarnji.
nemoj da te kakav shejtan natjera da prosiris vidike, gluho bilo
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#1018 Re: hrvatska-more

Post by Mali_Vuk »

mrAdil wrote:Garant je po vama trebao kupiti Jutarnji.
Nije bitno o kojoj se novini radi. Sve dotle dok novinari ne pribjegnu ovako jeftinom populizmu, samopromociji u korelaciji sa samosažaljevanjem :D Onda čovjeku upada u oči to o kojoj firmi je riječ. A ovo je već standardna priča sa Avazom. Kad pomisliš da ne mogu niže, dočeka te ovako nešto :roll:
User avatar
JohnnyS
Posts: 17444
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#1019 Re: hrvatska-more

Post by JohnnyS »

Očito su preblage kontrole na granicama pa svakakve puštaju u Hrvatsku. Vidimo po primjeru ovog A.H.
User avatar
djordje5
Posts: 49
Joined: 09/06/2009 20:35

#1020 Re: hrvatska-more

Post by djordje5 »

Lajavikrelac wrote:Mene od HR primorja nije otjerala ni EU ni pasoš ni granica nego bezobrazne cijene domaćina...svake godine sve skuplje a isto dobijaš (ili čak manje :-? )

Koliko je to skuplje, i uopšte po kojoj cijeni s ti nudili apartman i gdje? Ajde baš me zanima.
miki.ba
Posts: 4595
Joined: 11/02/2011 19:45

#1021 Re: hrvatska-more

Post by miki.ba »

UĆerOš seljOku. :D
User avatar
Truba
Posts: 93781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#1022 Re: hrvatska-more

Post by Truba »

ko god vam dole kaze da mrzi bosance samo im recite
da razumjete kako mrzite svoju rodbinu :D

jer ih 3/4 vuče porijeklo sa teritorije bih

to sve stoji u knjigama
Smajic.smajo
Posts: 614
Joined: 01/07/2013 14:05

#1023 Re: hrvatska-more

Post by Smajic.smajo »

Black swan wrote:ko god vam dole kaze da mrzi bosance samo im recite
da razumjete kako mrzite svoju rodbinu :D

jer ih 3/4 vuče porijeklo sa teritorije bih

to sve stoji u knjigama
doduse, cesce sam uzimao sobe/apartmane /stavec od hercegovaca nego od dalmatinaca i u pravilu dalmatinci su puno bolji od nasih, u dalmatinaca bude svega, mozes sjest s njima, bude i rakije i vina i smokvi :D
User avatar
Edin H.
Posts: 53542
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1024 Re: hrvatska-more

Post by Edin H. »

Gdje se ovaj A.H. na sabahu na moru nadigao i na Avaz napenalio :D
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#1025 Re: hrvatska-more

Post by Havatar »

Mozda je stamparska greska mozda nije A.H. nego E.H. :mrgreen:
Post Reply