Vjencanja - all about

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#101 Re: Vjencanje

Post by LaCici »

.
Last edited by LaCici on 20/06/2011 17:47, edited 1 time in total.
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#102 Re: Vjencanje

Post by LaCici »

Iskreno, ja smatram da se puno ljepse ikebane mogu uraditi u manje poznatim cvjecarama i to dostaaaaaa jeftinije, jer ove sto su izvikane su nabile cijene, pogotovo Agava. Meni su u jednoj cvjecari (da ne pisem naziv da ne reklamiram) uradili fantasticne visoke stalke sa cvijecem koje visi iz njih sto se stavi pored stola, predivni su bili, jako bogati a dosta jeftinije u odnosu na druge svjecare u kojima sam se raspitivala.
Moljito
Posts: 140
Joined: 30/03/2009 20:55

#103 Re: Vjencanje

Post by Moljito »

Možeš li reći koja je cvjećara vrlo rado bih otišao , samo ikebane ne dolaze u obzir
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#104 Re: Vjencanje

Post by LaCici »

Poslala pp. Sorry sto sam pisala u zenskom rodu, nisam skontala da si musko :D
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#105 Re: Vjencanje

Post by semmy »

Moljito wrote:Jel u Sarajevu ima neka cvjećara da svjetne aranžmane ne radi u ikebanama nego u vaznama i nekim folovima ??
Lično ikebane su mi odvratne ....
Našao sam u Mostaru ljude ali je poprilično skupo da dodju u Sa ..

http://www.idecor.ba/
Ljudi rade fenomenalno
probaj u prego cvjecari na dobrinji...rade sve i svasta a cijene normalne i realne...samo kazes zelju i to je to..ja sam imala bider majer od suncokreta i odusevljena sam bila s njim a nije bio skup...na nasem stolu nije bila ikebana nego ne znam ni ja kako se to zove ali isto od punooooooooo suncokreta, cak mi je napravila ukras za tortu sa dva bijela goluba i suncikret naravno :D

evo br.062/ 42 02 78
mogirl
Posts: 4
Joined: 23/02/2009 13:04

#106 Re: Vjencanje

Post by mogirl »

Danasnji posjet salonu vjencanica klix je bio jako neprijatno iskustvo...Vlasnica je bila neuljudna i veoma nezainteresovana da pomogne i zaradi koju marku. Na pitanje koje su nove vjencanice jer nam je bio ponovni posjet u roku od mjesec dana, gospodji je bilo mrsko da ustane sa stolice i da nam pokaze i na upit da se jedna vjencanica proba je bio negativan jer pobogu ta je vjencanica zauzeta za navedeni datum. U slucaju da promjenimo datum moze se probati vjencanica,sto govori, ako cete iznajmiti vjencanicu mozete je i probati...Ne mogu da vjerujem u ovakvoj situaciji kakvoj je citav svijet danas da neko moze tako da postupi sa svojim musterijama. Poslije toga smo otisli na carsiju u Agavu, gdje smo primili kraljevski tretman i stvarno odlican izbor vjencanica uz nevjerovatno dobru uslugu...Gospodja Vildana je extremno fina i uljudna i stvarno zeli da pomogne u svakom pogledu. A da ne pricamo o razlici cijena...u klix su vjencanice od 800 km i dalje a u agavi su sve vjencanice 250-300 km...
Last edited by mogirl on 02/02/2011 09:59, edited 1 time in total.
vareshka
Posts: 40
Joined: 06/01/2008 09:41

#107 Re: Vjencanje

Post by vareshka »

mogirl wrote:Danasnji posjet salonu vjencanica klix je bio jako neprijatno iskustvo...Vlasnica je bila neuljudna i veoma nezainteresovana da pomogne i zaradi koju marku. Na pitanje koje su nove vjencanice jer nam je bio ponovni posjet u roku od mjesec dana, gospodji je bilo mrsko da ustane sa stolice i da nam pokaze i na upit da se jedna vjencanica proba je bio negativan jer pobogu ta je vjencanica zauzeta za navedeni datum. U slucaju da promjenimo datum moze se probati vjencanica,sto govori, ako cete iznajmiti vjencanicu mozete je i probati...Ne mogu da vjerujem u ovakvoj situaciji kakvoj je citav svijet danas da neko moze tako da postupi sa svojim musterijama...E pa mi necemo biti musterije i zasigurno cemo svakome razglasiti da doticna gospodja je lijena i malo je reci bezobrazna. Poslije toga smo otisli na carsiju u Agavu, gdje smo primili kraljevski tretman i stvarno odlican izbor vjencanica uz nevjerovatno dobru uslugu...Gospodja Vildana je extremno fina i uljudna i stvarno zeli da pomogne u svakom pogledu.
Ja sam opet imala neugodno iskustvo sa Vildanom, ponasala se prema meni bas nekako bahato. Pitala sam je za neke ruze u pastel zutoj nijansi a ona ce ti meni: "To ti je zivo cvijece, zuta je zuta, ne bojim ja to temperama pa da ti sad imas nijansu kakvu hoces." Ovakav pristup stvarno nije bio neophodan s obzirom na cijenu koju sam platila za par buketa, mislim da se mogla udostojiti da mi dozvoli da budem bar malo izbirljiva.
Aranzmani su na kraju ispali lijepi i profesionalno uradjeni (osim buketa za kumu na kojem se bas vidi da ga je "sklepala" u zadnjoj minuti), ali usluga stvarno nije bila na nivou.
nova_korisnica
Posts: 1207
Joined: 19/09/2008 12:48

#108 Re: Vjencanje

Post by nova_korisnica »

da ne otvaram novu temu...pitanje se odnosi na vjencanje :D
zna li neko gdje se vadi uvjerenje o ledicnosti?? ono, da nisi udata/oznjen i da si sposoban/na za sklapanje braka :)
hvalaaaa
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#109 Re: Vjencanje

Post by LaCici »

Ja se ne sjecam da su meni to uopste i trazili. :-?
nova_korisnica
Posts: 1207
Joined: 19/09/2008 12:48

#110 Re: Vjencanje

Post by nova_korisnica »

meni traze :) pa eto ako neko zna...
:)
nova_korisnica
Posts: 1207
Joined: 19/09/2008 12:48

#111 Re: Vjencanje

Post by nova_korisnica »

nova_korisnica wrote:da ne otvaram novu temu...pitanje se odnosi na vjencanje :D
zna li neko gdje se vadi uvjerenje o ledicnosti?? ono, da nisi udata/oznjen i da si sposoban/na za sklapanje braka :)
hvalaaaa

dobila info da je u opstini gdje vadite i rodni list :) eto ako kome zatreba da zna :)
pozzzzzz
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#112 Re: Vjencanje

Post by LaCici »

Evo sjetih se da su mom muzu trazili, ali meni ne :-?
On je to dobio uz rodni list, znaci gdje vadis rodni list tu i tu potvrdu.
nova_korisnica
Posts: 1207
Joined: 19/09/2008 12:48

#113 Re: Vjencanje

Post by nova_korisnica »

djevojke, znate li nekoga da sije vjencanice?? mislim, da je provjereno?? neka snajderica/snajder??
sta je sa ovim dizajnerima? haad, husedzinovic i sl...ako im se donese gotova kreacija?? mislim, meni treba samo neko da sije, ne treba mi kreacija (to sam kopirala sa neta :D )
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#114 Re: Vjencanje

Post by LaCici »

.
Last edited by LaCici on 20/06/2011 17:47, edited 2 times in total.
Henny
Posts: 10
Joined: 17/03/2011 23:28

#115 Re: Vjencanje

Post by Henny »

nova_korisnica wrote:djevojke, znate li nekoga da sije vjencanice?? mislim, da je provjereno?? neka snajderica/snajder??
sta je sa ovim dizajnerima? haad, husedzinovic i sl...ako im se donese gotova kreacija?? mislim, meni treba samo neko da sije, ne treba mi kreacija (to sam kopirala sa neta :D )
Odlicna krojacica ima u Skenderiji. Poslacu ti PP pa provjeri, ja sam prezadovoljna svojom haljinom, nije vjencanica ali je odlicno ispala.
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#116 Re: Vjencanje

Post by CherryLips »

Ima li friskih mladih,gdje mi je najbolje da pogledam burme,samo nemojte reci " u Zlatarskoj ulici",ima li neka konkretna radnja? :-D
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#117 Re: Vjencanje

Post by LaCici »

Ako mozes priustiti idi u Celje, definiitvno nakvalitetniji. Moj muz i ja smo kupili u Zlatarskoj ulici i pokajala sam se uzasno jer su se burme nakon samo 2 mjeseca totoalno izlizale i izgrebale, dok mi vjerenicki koji je kupljen u Celju nema ni packicu na sebi. Tako da smo mi odlucili da cemo cim budemo mogli zamijeniti burme i gledala sam cijene u Celju, krecu se od 1000 KM pa nadalje, tako da ko moze priustiti neka tamo uzima, jer je burma ipak za cijeli zivot.
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#118 Re: Vjencanje

Post by CherryLips »

To nam je malo previse uz sve ostale troskove,a znam da je u Celju sve super kvalitet..
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#119 Re: Vjencanje

Post by LaCici »

OK, zato sam i rekla ko moze priustiti. Uglavnom mi smo svoje uzeli u Atagic radnji i nisam zadovoljna, a bile su 650 KM.
daisy888
Posts: 42
Joined: 11/11/2010 14:48

#120 Re: Vjencanje

Post by daisy888 »

CherryLips wrote:To nam je malo previse uz sve ostale troskove,a znam da je u Celju sve super kvalitet..
Probaj vidjeti u Altinbas, muž i ja smo svoje tamo kupili, stvarno kvalitetne i lijepe. jest da su malo skuplje, ali vrijedi
nova_korisnica
Posts: 1207
Joined: 19/09/2008 12:48

#121 Re: Vjencanje

Post by nova_korisnica »

ja sam neki dan u altinbasu gledala set burmi...oko 600 km kostaju...bijelo zlato (mislim da je 14 k)...muska je bez icega, na zenskoj ima mali brilijantic (0,03 k :( )
ustvari to je ona radnjica na dnu zlatarske sto prodaje altinbas nakit...
daisy888
Posts: 42
Joined: 11/11/2010 14:48

#122 Re: Vjencanje

Post by daisy888 »

nova_korisnica wrote:ja sam neki dan u altinbasu gledala set burmi...oko 600 km kostaju...bijelo zlato (mislim da je 14 k)...muska je bez icega, na zenskoj ima mali brilijantic (0,03 k :( )
ustvari to je ona radnjica na dnu zlatarske sto prodaje altinbas nakit...
ma idi ti u BBI, tamo imaš puno veći izbor
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#123 Re: Vjencanje

Post by CherryLips »

Buduci muz zeli srebrnu a ja bih zlatnu,tj.od bijelog zlata..hvala svakako,na Altinbas sam skroz bila zaboravila.
Mada ni kod Novalije ne bi trebalo biti fus burmi,moram i tu vidjeti...
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#124 Re: Vjencanje

Post by CherryLips »

Ima li neko preporuku za cvjecaru (osim Agave) a da je ovdje negdje u gradu,stari grad-centar?
Moze i na pp ..hvala. Koliko prije vjencanja je potrebno otici da narucim bidermajer i cvjetice za kicenje,ako kicenja bude?
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#125 Re: Vjencanje

Post by semmy »

CherryLips wrote:Ima li neko preporuku za cvjecaru (osim Agave) a da je ovdje negdje u gradu,stari grad-centar?
Moze i na pp ..hvala. Koliko prije vjencanja je potrebno otici da narucim bidermajer i cvjetice za kicenje,ako kicenja bude?
najbolja u gradu je prego ali je na dobrinji
Post Reply