renault fluence

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

frngla
Posts: 3347
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#101 Re: renault fluence

Post by frngla »

goibos wrote:stavite karakteristike, opremu i cijenu najjeftinijeg fluensa sa jedne strane i stavite karakteristike, opremu i cijenu najjeftinije oktavije sa druge strane pa uporedite... sigurno da je fluens i bolji, napredniji i opremljeniji a cijena je tu negdje(čak je i jeftiniji jer kad bi se na osnovnu oktaviju dodala oprema koju fluens ima cijena bi joj skočila bar za 5K)
goibos wrote:ferari je prodao možda 1000 auta u svijetu u prošloj godini pa bi po toj tvojoj logici značilo da je škoda bolja od ferarija
normalno da se imaju dobru prodaju kad su jeftini, samo će im sad dacia uzeti dobar dio tržišta

bas ti si maloprije naveo kako je renault jeftiniji :lol:

doviđenja-doviđenja :)
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#102 Re: renault fluence

Post by Klodovik »

goibos wrote:
frngla wrote:nisam stavio najslabiju oktaviju naravno da bi igra bila bare-bare, najslabiji motor je jos jeftiniji, a ne skuplji :) šahu, idole, care :)

edit: na novom meagane-u moguce, samo sto kaska za autom nize klase, jedno cekaj 12 godina :) znaci 99 fabia imala gumenu tablu :)
normalno da je jeftiniji... trebao si njega staviti pa dodati opremu(ovo oprema kod škode znači: klima, 2 zračna jastuka(6 nikad neće imati), radio(mislim stvarno), pepeljara (da, da), komande za radio na volanu još nisu savladali pa to ne možete ni doplatiti, električni dizači) na te 22K sa opremom bi bilo preko 30K hhahaha za auto od 80KS xaxaxa

ne znam šta smatraš gumom, kažem ti da sam imao fabiju 1,4 mpi clasic paket + doplata za pepeljaru, upaljač i klimu , nije baš za pohvalu ni unutrašnjost ni motor a vanjski dizajn je bio odličan, puno ljepši od fabije2

i za kraj, novi megane je jedan od najljepših auta u klasi, eto :)

i
Pa ako išta možeš uraditi na Octaviji, to su doplate. Od multifunkcionalnog volana do električnih sjedišta za vozača i suvozača. Šta će mi pepeljara i upaljač, ne pušim. Skloni mi ih iz auta, doplatit ću ako mi treba (kod većine proizvođača se to svakako doplaćuje). Ali kod Renaulta moraš kupiti Fluenca sa najskupljom opremom (Dynamique) da bi imao pomjeranje volana po visini i dubini. Jeftinija oprema (Expression) ima dvozonsku klimu, aluminijske naplatke, ESP i volan koji se pomjera samo po visini. To je meni neshvatljivo.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#103 Re: renault fluence

Post by johntra »

Bilo kako bilo, Dacia je ozbiljan igrač, a ove godine je Sandero pretekao i Golfa po prodaji u BiH...
mislim, normala da je duplo jeftiniji od Golfa, ali barem je srušio tu psihološku barijeru tradicije Golfa...
User avatar
Better Man
Posts: 18730
Joined: 01/10/2006 20:10

#104 Re: renault fluence

Post by Better Man »

frngla wrote:
Better Man wrote:Recu ti da opet govoris gluposti u vezi kvalitet Renaulta! Kupio 2007. godine novog Clia, 1,2 16v benzinca, Dynamic oprema. Presao 81 hiljadu i nesto km i nikakvih problema nisam imao. Radi savrseno, samo redovni servisi i to je to. J....s auto koje se moze lako otvoriti i odvuci i sto je jos gore koje ti neko moze otkljucati kljucem svog auta. Prica mi kolegica s posla slucaj svoje prijateljice kad je dosla na parking po auto da ide kuci. Cura vozi Fabiu. Dosla ona na parking i fino otkljucala auto i krenula kuci, kad u po puta primjeti bruku opusaka u pepeljari, a ona ne pusi. Tad ona skonta da je otkljucala i upalila tudju Fabiu, a ne svoju. Vrati se na parking i sjedne u svoje auto. Tudja Fabia kju je otkljucala i upalila bila iste boje kao njena i parkirana do njene. Koliko god Clio bio gradsko auto, on je ipak udoban i nije tvrd kao Fabia, Polo ili Golf. Danas poslije posla odem u praonicu i prije mene bio na redu od mog prijatelja njegov gazda na poslu. Covjek kupio novu Opel Insigniu sa jacim Diesel motorom. Auto ga je do registarcije kostalo 41 hiljadu i nesto KM. Auto je sa full opremom kakvu za za te pare u Passatu mozes samo sanjati, a pitanje je dali bi Golfa Diesl verziju sa full opremom mogao dobiti za te pare. Jedan moj poznanik je Golfa 6, 2,0 TDI sa full opremom platio 48 hiljada KM. Reako sam mu da je lud, jer za te pare je mogao kupiti pravu limuzinu, npr. pomenutu Insigniu, C5, Lagunu, Mazdu 6, Toyotu Avensis. Dosta je vise precjenjenih pljackasa iz VW koncrna koji za puno novca daju malo!
odvadi malo, auta imaju kodirane kljuceve jos od 94-e :)

a onaj saraf kod steke, nisam corav da ga zamjenim sa rucicom podesavanja retrovizora :)

Znam da francuska auta odavno imaju kodirane ključeve za VW grupaciju ne znam. Vezano za navedeni slućaj nemam šta odvaditi, jer je to živa istina!
frngla
Posts: 3347
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#105 Re: renault fluence

Post by frngla »

Image

felicia ima kodiran kljuc, golf 3, caddy, a ona otkljucala fabiu tudju :lol: :)

Image
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#106 Re: renault fluence

Post by Klodovik »

Ma, Škodin ključ sve otvara. Na parkingu pritisnem dugme na ključu i otvori se svaka Škoda koja je tu. Proberem sebi auto i furam dalje. To je nepisani kodeks među vozačima Škode - biraj i vozi, što je moje, to je i tvoje.
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#107 Re: renault fluence

Post by Karabaja »

pa kod služi za to da o(ne)mogući paljenje a ne otvaranje vrata :)
frngla
Posts: 3347
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#108 Re: renault fluence

Post by frngla »

Karabaja wrote:pa kod služi za to da o(ne)mogući paljenje a ne otvaranje vrata :)
upravo tako, zato je od njegove kolegice s posla prijateljica otkljucala, upalila i vratila tudju fabiu :lol:
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#109 Re: renault fluence

Post by Karabaja »

hhaaha
tek sad vidim da je i upalila :D

jes jes :-D
User avatar
Better Man
Posts: 18730
Joined: 01/10/2006 20:10

#110 Re: renault fluence

Post by Better Man »

Rekao sam živa istina, a sad što vi ne želite da u to vjerujete vaš problem!
frngla
Posts: 3347
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#111 Re: renault fluence

Post by frngla »

dobar je memo :lol:
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#112 Re: renault fluence

Post by drndalo »

frngla wrote:Image

felicia ima kodiran kljuc, golf 3, caddy, a ona otkljucala fabiu tudju :lol: :)
Felicia barem u LX paketu opreme nije imala kodiran kljuc, a bogami sumnjam i u GLX da je bio...
frngla
Posts: 3347
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#113 Re: renault fluence

Post by frngla »

felicia do redizajna nije imala kodiran kljuc :)
sabanss
Posts: 4768
Joined: 13/08/2006 11:20

#114 Re: renault fluence

Post by sabanss »

drndalo wrote:
frngla wrote:Image

felicia ima kodiran kljuc, golf 3, caddy, a ona otkljucala fabiu tudju :lol: :)
Felicia barem u LX paketu opreme nije imala kodiran kljuc, a bogami sumnjam i u GLX da je bio...
Im'o LX i imala je kodirani kljuc - 99' godiste.

Da nisi sta pobrko ?
neki
Posts: 7952
Joined: 17/02/2005 07:57

#115 Re: renault fluence

Post by neki »

Better Man wrote: Tad ona skonta da je otkljucala i upalila tudju Fabiu, a ne svoju. Vrati se na parking i sjedne u svoje auto. Tudja Fabia kju je otkljucala i upalila bila iste boje kao njena i parkirana do njene.
Ovo je cista izmisljotina..imao sam Golfa 3 i znam problem s kljucevima. Tacno je da se moglo otkljucati pola trica po gradu s istim kljucem ali nema sanse da bi upalio drugu osim svoje, jer su kljuc i brava motora kodirani. Znam da su na cetvorkama popravili i problem sa otkljucavanjem vrata pa je bilo nemoguce otkljucati drugi auto. Moguce da na Fabiji jos nisu bili rijesili problem s vratima ali nema sanse da se moze upaliti drugi auto.
Neko tu malo lagi..jal ti, jal tvoja jaranica jal njena jaranica ne znam..
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#116 Re: renault fluence

Post by drndalo »

Jedino da nije ona Felicia sa 1.6 motorom iz VW-a imala isti, jer je jedino ona imala posten kompjuter, uh, doduse, bio je i model 1.3 LXi, i on je morao imati kompjuter...?

1.3 karburator i 1.9 D od elektronike su imali akumulator, i radio-kasetofon-CD, kad ga ugradis...
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#117 Re: renault fluence

Post by Blobi »

Better Man je malo naporan sa ovom pricom o otkljucavanju jednog auta sa vise kljuceva. Cas je u igri Golf 4, pa malo tata i Golf 5, pa evo sad se i sve fabije otkljucavaju jednim kljucem :D... Koje mlacenje prazne slame :D
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#118 Re: renault fluence

Post by drndalo »

A da se mi vratimo na Fluence ? Najzad...?

Sad cu nas sviju zajedno prijaviti moderaciji da brise... :cry:

Kao sto rekoh i na temi Octavia vs. Fluence (mada ja njih tesko vidim kao direktnu konkurenciju, suvise su razliciti...), ja bih izmedju ta 2 izabrao Octavia-u, iako bih radje izabrao nesto trece... I to zato sto mi je Flence nedorecen, vec sam objasnjavao sta i kako meni "ne lezi"... Megane mi se svidja, Fluence ne bas... Mada ako cujete da neko poklanja jedan, slobodno me prijavite, a ja vodim na mesinu.......
User avatar
sheikh
Posts: 875
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#119 Re: renault fluence

Post by sheikh »

Better man baca male bombuse po forumu :D
ehheheheheheehh mafia neka ozbiljna :D
Meni je Octavia mnogo bolji izbor u odnosu na Fluence...Fluence je ok,ali jbg kako vidim i on te fino izadje.....
Nesto mi ljepse uzeti Octaviu TDI ili MPI kako ko voli nebitno....Izgleda mi nekako ozbiljnije,u globalu mi
vise odgovara od Fluenca.... :thumbup:
User avatar
Better Man
Posts: 18730
Joined: 01/10/2006 20:10

#120 Re: renault fluence

Post by Better Man »

Sta vam ja mogu kad ne vidite dalje od Vw koncerna i kad mislite da ono sto sam napisao nije tacno, kad jeste. Fringla samo se ti tjesi da je Fabia bolja od Clia i da ima kvalitetniju unutrasnost, jer i sam znas da nije tako!
User avatar
sheikh
Posts: 875
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#121 Re: renault fluence

Post by sheikh »

Better Man wrote:Sta vam ja mogu kad ne vidite dalje od Vw koncerna i kad mislite da ono sto sam napisao nije tacno, kad jeste. Fringla samo se ti tjesi da je Fabia bolja od Clia i da ima kvalitetniju unutrasnost, jer i sam znas da nije tako!

a de ti saznaj nesto novo :)
Jaro ba,jedina iskustva tvoja sa autima su,od tvojih prijateljica,prijatelja i njihovih roditelja :D
de ti nesto dozivi pa nam objasni to :D
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
bez ljutnje,namjera posta nije konflikt 8-)
frngla
Posts: 3347
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#122 Re: renault fluence

Post by frngla »

Better Man wrote:Sta vam ja mogu kad ne vidite dalje od Vw koncerna i kad mislite da ono sto sam napisao nije tacno, kad jeste. Fringla samo se ti tjesi da je Fabia bolja od Clia i da ima kvalitetniju unutrasnost, jer i sam znas da nije tako!
prosvijetli me, ti sveti covjece :-o

ima naravno :D

Image

Image

da se razumijemo, oba imaju dobru opremu :D
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#123 Re: renault fluence

Post by AmADin_gospo »

pusti mi se majke ti fotošopa

Klišo unutrašnjost

Image
Image


Fobija

Image
Image

fabija/fobija je strašno "sterilno" auto, neprimjetno izvana, unutra bezlično totalno, WAG usto motku svojim minimalističkim dizajnom u kombinaciji sa jeftinim materijalima. za razliku od nove, gdje su odmakli svjetlosnu godinu naspram ove skule sa slike.
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#124 Re: renault fluence

Post by citroen »

frngla wrote:
Better Man wrote:Sta vam ja mogu kad ne vidite dalje od Vw koncerna i kad mislite da ono sto sam napisao nije tacno, kad jeste. Fringla samo se ti tjesi da je Fabia bolja od Clia i da ima kvalitetniju unutrasnost, jer i sam znas da nije tako!
prosvijetli me, ti sveti covjece :-o

ima naravno :D

Image

Image

da se razumijemo, oba imaju dobru opremu :D
Frngla,ova fabia nema nista bolju plastiku od ovog clia(facelift),tu su negdje kad je u pitanju gornji dio instrument table (mekana gumirana plastika), ali zavrsna obrada je dosta bolja kod fabie.
frngla
Posts: 3347
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#125 Re: renault fluence

Post by frngla »

@ citroen

drago mi je da se razumijemo :)
Post Reply