Balkan Rap/Hip Hop sta god vol.2

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Koolin1
Posts: 494
Joined: 01/11/2010 23:19

#101 Re: Balkan Rap/Hip Hop sta god vol.2

Post by Koolin1 »

MAYER je tata rap-a svima na Balkanu... kraj price.
User avatar
cigara
Posts: 631
Joined: 17/09/2010 16:52

#102 Re: Balkan Rap/Hip Hop sta god vol.2

Post by cigara »

Koolin1 wrote:MAYER je tata rap-a svima na Balkanu... kraj price.
boli te qratz reko si nam svima, hladno i argumentovano
User avatar
Koolin1
Posts: 494
Joined: 01/11/2010 23:19

#103 Re: Balkan Rap/Hip Hop sta god vol.2

Post by Koolin1 »

cigara wrote:
Koolin1 wrote:MAYER je tata rap-a svima na Balkanu... kraj price.
boli te qratz reko si nam svima, hladno i argumentovano
Sta treba? da dajem obrazlozenje kad je ukus u pitanju... pricamo o muzici i umjetnosti a ne o fudbalskoj utakmici...

Ono sto sam zelio reci je to da nesto sto je dobro nekom, smece je nekom drugom... to je sasvim normalna stvar kad je muzika u pitanju :)... osim turbo folka i slicnih sranja, jer ta muzika nema nikakve artisticke vrijednosti...
User avatar
drugodtvogdruga
Posts: 878
Joined: 01/10/2010 02:30
Location: Mostar
Contact:

#104 Re: Balkan Rap/Hip Hop sta god vol.2

Post by drugodtvogdruga »

Da ne citiram lika iznad gore za ovo o Lobossima samo cu reci da pricas nebuloze... Opet ponavaljam ono sto je pocelo ovu diskusiju a to je da je sramota da na Lobosse dodje 15 ljudi u Sarajevu.... Zasto je sramota? Jer su veterani BiH Hip Hopa i zbog njih i ljudi poput njih BiH danas ima hip hop scenu, i ono najvaznije izdali su jako, jako, jako solidan album. A na istom tom koncertu je bio i Mayer i Capital City Crew.. da ne pricam vise znaci to je stvarno sramota.

Za one koji bubaju napamet o njima evo par dokaza:

Lobossi Live u Tuzli...




Novi album Lobossa, bilo bi kul da poslusate kompletan album par puta prije nego sto pocnete pricati koliko je los album

Download: http://bhoportal.com/download-zona/?did=1032

Kad to uradite onda ce te sami skontat da pricate nebuloze sto se tice Lobossa, to je samo jedan primjer...


Dovoljno je samo ovaj mix poslusat da se prisjetite koliko kvaliteta ima na BiH sceni i kakav potencijal scena ima...



01. Enigmatrikz -- U Dure Je (prod. by Komedii)
02. Ase -- Iza Mene (prod. by en decka beatz)
03. sterMa ft. Kontra -- To Je Samo Muzika (prod. by Kontra)
04. Srele & Mayer -- Zaluzine
05. Gilekolog -- Modus Operandi
06. Fatalista ft. SterMa -- Stranac (BSBD Beats)
07. Mayer, Neymar & Emby -- Ricochet (Killah Rahbeatz RMX)
08. Rikoche n Laert -- Kung Fu Kmic Hop ft D-Ba
09. Sheik Ba -- Bosancheros
10. Sixthman & D.Ba ft S.One -- Ovo je tek pocetak
11. BDZ -- Krioterapija (Terapija Ledom)
12. Akin -- Lutkarska Predstava
13. Mucenicka Grupa -- Pucaj
14. prof.sterMa -- Mejk Maj Dej (prod. by B.Sale & D.Hairy)
15. Zona 49 -- Novi Dan ft. Munja
16. Frenkie -- Frenkie (Prod. by Kontra)
17. Fudo MC -- Kad Bi Ja Bio Neko
18. Kontra -- Kolaz (Prod. by Kontra)
19. Mucenicka Grupa Ft. Magellano -- Ili oni ili Mi
20. OTG feat. Ernesto i Nexter -- Nemrdanje
21. Mayer ft. Srele & Fantom 91 -- Hipnotisan
22. Lobossi -- Placebo
23. OTG Crew - Boze Sacuvaj
24. Hamza -- Hala Haala
25. Hackone -- Pitas me sta vidim ft. Keydee
26. Fudo MC & Lena -- Puklo Sve
27. S.One -- Sve dok ne bude gotovo
28. Strava Skola -- BPSN
29. Priki ft. Don Adnan -- Domaca zadaca
30. Slicc & Aone -- Ja Sam Brate Faca
31. Rima D ft. Nexter & Kalil -- Nasih Pet Minuta (prod. by Kalil)
32. Fedjah -- Pjesmo Moja ft. Sedmica (prod. by Fedjah)
33. King Mire, Nici & Zuco -- Znas Li
34. Convict Ekipa -- Ne Moras Nas Slusat
35. Elko -- Kad nadjem mir
36. U Neka doba -- Gdje je tu pravda (Sukabeatz)
37. Rookie & Vecco -- Sve sto imam ft. Don Adnan
38. Admalish -- Bosanski zmaj
39. Edo Maajka -- Ove Godine
40. Nexter -- Zapitaj Se
41. K.e.l.l.y. & K.C. -- Zar nije Dosta
42. Liriktor & Kum -- Sad ili Nikad
43. Mejdan Family & Beba Duh- Nocima Motamo
44. Kalil -- Idol
45. Elko Ft. Admiral -- Life Without Music
User avatar
cigara
Posts: 631
Joined: 17/09/2010 16:52

#105 Re: Balkan Rap/Hip Hop sta god vol.2

Post by cigara »

Ma ja se slazem da je sramota, meni je prvom muka gledati prazne partije al ne mozes reci da je sve do publike, to zelim reci :)
Pazi opet me nisi skontao, pricao sam striktno za veterane i starije ekipe (gore nisu svi veterani tipa lobossi mayer frenkie edo) i opet kazem, jedno je na traci urokati al druga stvar je to uraditi na nastupu
Ne znam jesil bio na MOP-u, ljudi nisu sve pjesme izveli do kraja, nisu samo repali pjesmu za pjesmom... isli su na to da sto vise dignu masu, deranje "say MOP" nakon cega stotinjak ljudi ponovi "MOP" je... ludilo, kod nasih repera jako fali te interakcije s publikom ispred bine.
Ne znam shvatas li me sta hocu reci, traka i nastup nisu isto

primjer, Edo i Frenkie nastup i nastup Lobossa.... 2 razlicita svijeta
Dialer
Posts: 928
Joined: 06/05/2010 09:42

#106 Re: Balkan Rap/Hip Hop sta god vol.2

Post by Dialer »

Po vama nasa scena je beton. Ajde dobro, zivite u zabludi. Ovaj mix sto si objavio 90% pjesmi je :skoljka: :skoljka: ... Al dobro bitno je radit. :thumbup:
User avatar
zli_hordas
Posts: 1250
Joined: 27/05/2010 08:58

#107 Re: Balkan Rap/Hip Hop sta god vol.2

Post by zli_hordas »

Scena je tanka iskreno
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#108 Re: Balkan Rap/Hip Hop sta god vol.2

Post by mrtva kokoš »

nemam sad nesto vremena ali samo da se osvrnem na par stvari koje ste pomenuli...
drugodtvogdruga wrote:Hajd sada budi iskren i reci kada si zadnji put nekom dao sansu u Bosni i Hercegovini i poslusao kompletan album neciji? Normala da svako ima pravo slusat sta mu se kurcu cefne ali u Bosni i Hercegovini postoji kvalitetan hip hop i ljudi ga ne podrzavaju samo zato jer dolazi iz Bosne i Hercegovine, ne sto nije kvalitetan... Vidim samo srbe promovises i srpski rep siris, zvao sam te da radis na BHOP-u (ex-hhba) i to si odbio... Treba samo realan biti i dat sansu ljudima i njihovoj muzici i sami cete vidjeti da ovdje kvalitet postoji, samo jedna stvar ne postoji a to je publika... a sto publika ne postoji.. hah o tome mozemo pricati danima...
- zadnji put kome sam dao sansu, mislim frenkiu, zezam se. evo na pamet mi padaju demo ortaci iz sarajeva.
MaJaBa, jes da nisu iskljucivo hip hop "bend" tu ima reggea, ska, hip hop-a ali mi oni bas prijaju uhu i uopste nemaju album ali svaku njihovu novu pjesmu skinem. drugi bend, zoster, nesto sasvim neobicno, orginalno i sa
nimalo rap-a pretezno reggae i neki fanki jaz. slusam i defence, iako nazalost nisu izdali album od neolita, i opet nemaju veze sa hip hopom, pretezno sviraju reggae i dub step. sta ovo govori, govori da je kod nas rap tanak.
tako da slusam vecinom druge muzicke pravce, kada je u pitanju nasa scena.

-vidi ovo. ja prvi put kada sam cuo edu, nije mi se svidio, nimalo. cak sta vise odbijao sam da ga slusam. kako je rastao hajp, spot, dva koji su se vrtli po tv-u, udje lagano u uho, sad mi je u top 5 repera. frenkia isto tako nisam mogao. malo po malo, iako ga ne slusam nesto cesto frenki je postao sami vrh zahvaljujuci edi a ponajvise sebi jer da on nema ono nesto sto je potrebno za "uspjeh" ne bi mu pomoglo ni jos 10 maajkara. budimo realni, nista vise,
svako ko ima kvalitet popracen ovim vec pomenutim "ludilom" ce se probiti, to je cinjenica. a nesto ako je toliko kvalitetno ce zasigurno doci do mojih usiju na ovaj ili onaj nacin.

-da ne bude da samo bezveze pricam, poslusam ovaj album od lobossa. za moje uho je potrebno par preslusavanja ako se radi o nekom novom i to je opet pitanje da li cu ga svariti ili ne. i tako je sa svakim reperom ili grupom. bez obzira, svi su morali proci prilagodbu kroz moje usi ni jednog repera ni grupu nisam zagotivio na prvu.

-bezveze je prica da ljudi ne podrzavaju BH hip hop samo zato sto dolazi iz BiH. pa ako cemo tako gledati
ista stvar se desava i u srbiji i u hrvatskoj. hrvati se loze na srpski rap. srbi se loze na hrvatski hip hop. bosanci se loze i na jedne i na druge. a niko se skoro ne lozi na bosanski hop (izuzev frenkia i ede) . zasto je to tako, zar ne mozemo malo sagledati stvari objektivno. koji bosanski reper sem pomenute dvojice je imao nastupe po hrvatskoj i srbiji i uzimao lovu za te nastupe. postoji li objektivnije pitanje, samo jedan. pa ja mislim da prosjecan slusalac
hip hopa u srbiji i hrvatskoj ne bi znao nabrojati 3 nasa rap izvodjaca. ko je tome kriv? svi zvuce isto ili slicno. jebo flow i ugladjenost ako to nije to.

-daj mi studio na mjesec dana ja cu izbaciti album koji ce imati prosjek pricu i ugladjen flow. samo mjesec.
tekstove mi nije problem uopste pisati a flow se moze uvjezbati za relativno kratko vrijeme. i sta sad bi ja
trebao da sa takvim albumom letim u visine, a to se dogadja vecini repera, koji su usput prepuni kompleksa.

-to sto podrzajem srpski rep je nigdje veze prica, podrzajem sve sto mi se vise ili manje svidja. ako cemo iskreno srpski hip hop sam zadnji poceo slusati. nisam ja kriv sto je nihova scena najkvalitetnija. ali mi i dalje 50% njihove scene ima isti onaj sabanski smek zbog kojeg sam u pocetku prema njima bio zatvoren.
evo malo da analiziramo par ljudi. ajs nigrutin, komic rap, totalno razlicit od ostalih, tehnicke karakteristike na maksimumu. timbe, jedina-real prica, tvrdi bitovi, flow dobar. pravi predstavnik hip hopa. vikler,mainstream,
sa nevjerovatnim glasovnim mogucnostima, apsulutnim ludilom na sceni i nevjerovatnim deliverijem. flow je apsulutno doktorirao, zanimljivi tekstovi. marchelo, tehnicki 1/1, tekstove ne trebam komentarisati, nastupi prosjek. struka, album "svi psi idu u raj" nesto najbolje od njega. tekstovi, nastupi, tehnicke karakteristike 7.5/10.
relja i ikac, prvi mozda i najbolji flow na sceni ali sa prosjecnim tekstovima, sjena ikca koji je pravi ulicni reper sa
jasnim prijavama. ziva istina je mnogo dobar album, po meni za par puta bolji od prvog. komercijalan a odlican.
itd., itd.

-ja sam odrastao na hrvatskim velikanima (el bahatiju, nered-u, tremovcima, i bolesnoj braci). srpski hip hop
slusam aktivno mozda neke 4 godine i to sto njih trenutno najvise slusam oni su najmanje krivi. hrvati su takodje grohnuli, jos uvijek zive na staroj slavi. od novih likova na sceni tu su kandzija, koji je meni totalno nezanimljiv reper. ponavljam, meni. i jos moram spomenuti djecake, apsulutni pobjednici sto se mene tice. totalno drugaciji od ostalih. naravno izdvaja se vojko vrucina, mc br.1 za mene trenutno na ovim prostorima.

- i da zavrsim sa jednim stihom "kad uspes u tome tad si pravi reper, svi misle da si faca ali si fejker"
Dialer
Posts: 928
Joined: 06/05/2010 09:42

#109 Re: Balkan Rap/Hip Hop sta god vol.2

Post by Dialer »

http://www.facebook.com/event.php?eid=216778145013284

Ovo se cini zanimljivo mnogo! Tune in!
User avatar
drugodtvogdruga
Posts: 878
Joined: 01/10/2010 02:30
Location: Mostar
Contact:

#110 Re: Balkan Rap/Hip Hop sta god vol.2

Post by drugodtvogdruga »

Ne govorim da BiH ima bolju scenu od Srbije i Hrvatske vec tvrdim da ima kvalitetnu scenu koja takodjer zasluzuje paznje a pogotovo od ljudi iz BiH i ljudi koje smo naveli zasluzuju da im na koncert dodje vise od 15 ljudi ali sta je tu je. I razlika izmedju kvaliteta uopste nije toliko drasticna jer i BiH MC-evi ostvaruju suradnje sa MC-evima iz Hrvatske i Srbije... Mayer sa Connectom, Ikcem itd Priki sa Strukom, Marchelom...


I ovo je prejak album ko nije cekiro:

Enigmatrikz - Corpus Delicti 2011 http://bhoportal.com/download-zona/?did=1056
User avatar
cigara
Posts: 631
Joined: 17/09/2010 16:52

#111 Re: Balkan Rap/Hip Hop sta god vol.2

Post by cigara »

nisu scena samo dobri reperi drug, nasa scena je karina
User avatar
drugodtvogdruga
Posts: 878
Joined: 01/10/2010 02:30
Location: Mostar
Contact:

#112 Re: Balkan Rap/Hip Hop sta god vol.2

Post by drugodtvogdruga »

cigara wrote:nisu scena samo dobri reperi drug, nasa scena je karina
a fino bi bilo da smo svi dio rjesenja a ne dio problema
User avatar
cigara
Posts: 631
Joined: 17/09/2010 16:52

#113 Re: Balkan Rap/Hip Hop sta god vol.2

Post by cigara »

Ma pazi, meni bi prvom odgovaralo da imamo scenu al... djaba ti svi ti MC-ji..i novi i stari
Djaba jarane kad evo u SA imas nekih 300 ljudi koji idu po partijima, znaci na parti dodje nekih 100tinjak ljudi

Scena ce ostati karina dok se ne budu cdovi mogli normalno izdavati, dok malo sire mase ne pocnu slusati (problem mnogih repera je sto nemaju pjesme za malo sire mase pri cemu ne mislim na komerc nego na pjesme gdje ce se ljudi pronaci), dok ti istim licima repas na nastupu, dok se spotovi ne budu vrtili na televiziji, dokle god sve ostane na partijima u malim klubovima, dok malo veci zjape prazni, dok ljudi ne shvate da treba pare uloziti da bi se nesto napravilo a ne "cuj naplatice mi beat/snimanje/nastup" itd...
Last edited by cigara on 23/05/2011 02:22, edited 1 time in total.
User avatar
cigara
Posts: 631
Joined: 17/09/2010 16:52

#114 Re: Balkan Rap/Hip Hop sta god vol.2

Post by cigara »

Eterno - Sarajevsko Dijete



User avatar
bordo gandalf
Posts: 9921
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#115 Re: Balkan Rap/Hip Hop sta god vol.2

Post by bordo gandalf »

Rastiman rastaman ce mnogima usta zacepiti :dance:
Dialer
Posts: 928
Joined: 06/05/2010 09:42

#116 Re: Balkan Rap/Hip Hop sta god vol.2

Post by Dialer »

Za 95% "mcija" sema rimovanja, malo kompleksnija, promjena flowa, igranje sa flowom je drugi planet.
95% scene rimovanje je karinaski
primjer:
"Hodam ulicom 2 sata sam tramvaj ceko
na stanici sam bio cuo sam sta je ko reko"

Znaci... Ne trebam dalje... I pricamo o kvalitetu? ;-)
User avatar
drugodtvogdruga
Posts: 878
Joined: 01/10/2010 02:30
Location: Mostar
Contact:

#117 Re: Balkan Rap/Hip Hop sta god vol.2

Post by drugodtvogdruga »

Dialer wrote:Za 95% "mcija" sema rimovanja, malo kompleksnija, promjena flowa, igranje sa flowom je drugi planet.
95% scene rimovanje je karinaski
primjer:
"Hodam ulicom 2 sata sam tramvaj ceko
na stanici sam bio cuo sam sta je ko reko"

Znaci... Ne trebam dalje... I pricamo o kvalitetu? ;-)
nije istina, ne znam koga ti slusas ali se malo bolje informisi

poslusaj fatalistu, mucenike, kontru, nextera, rikoche n laerta, gilekologa, stermu, rimu d, kalila, sheika, sileta,... i mnoge druge, novije stvari znaci i vidjet ces da je rimovanje daleko iznad CEKO REKO pizdarije sranja koje navodis
Dialer
Posts: 928
Joined: 06/05/2010 09:42

#118 Re: Balkan Rap/Hip Hop sta god vol.2

Post by Dialer »

drugodtvogdruga wrote:
Dialer wrote:Za 95% "mcija" sema rimovanja, malo kompleksnija, promjena flowa, igranje sa flowom je drugi planet.
95% scene rimovanje je karinaski
primjer:
"Hodam ulicom 2 sata sam tramvaj ceko
na stanici sam bio cuo sam sta je ko reko"

Znaci... Ne trebam dalje... I pricamo o kvalitetu? ;-)
nije istina, ne znam koga ti slusas ali se malo bolje informisi

poslusaj fatalistu, mucenike, kontru, nextera, rikoche n laerta, gilekologa, stermu, rimu d, kalila, sheika, sileta,... i mnoge druge, novije stvari znaci i vidjet ces da je rimovanje daleko iznad CEKO REKO pizdarije sranja koje navodis
Ne znam, ocigledno nam se vidjenja razlikuju. Kontra ok, npr Fatalista me dosta razocaro sa novim stvarima, osto je u tom nekom periodu 08/09, ko i svi. Cuj nexter :lol: :lol:. Bezveze rasrpava, imamo razlicite poglede i to je to.
User avatar
drugodtvogdruga
Posts: 878
Joined: 01/10/2010 02:30
Location: Mostar
Contact:

#119 Re: Balkan Rap/Hip Hop sta god vol.2

Post by drugodtvogdruga »

Dialer wrote:
Ne znam, ocigledno nam se vidjenja razlikuju. Kontra ok, npr Fatalista me dosta razocaro sa novim stvarima, osto je u tom nekom periodu 08/09, ko i svi. Cuj nexter :lol: :lol:. Bezveze rasrpava, imamo razlicite poglede i to je to.
Fatalista ima retoriku koja se moze mjerit sa retorikom bilo kojeg MC-a na Balkanu... Nexter ima prejak flow, baca multise itd itd



Poslusaj ovaj verse i uvjeri se sam
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9921
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#120 Re: Balkan Rap/Hip Hop sta god vol.2

Post by bordo gandalf »

Vise od pola domacih MC-a ne dobije sansu kod vas...i onda kao nemamo scene...
User avatar
cigara
Posts: 631
Joined: 17/09/2010 16:52

#121 Re: Balkan Rap/Hip Hop sta god vol.2

Post by cigara »

rashtiman wrote:Vise od pola domacih MC-a ne dobije sansu kod vas...i onda kao nemamo scene...
djubrad smo teza stash
Dialer
Posts: 928
Joined: 06/05/2010 09:42

#122 Re: Balkan Rap/Hip Hop sta god vol.2

Post by Dialer »

Cuj ima multise i odmah dobar reper? Ok, hvala. :)
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9921
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#123 Re: Balkan Rap/Hip Hop sta god vol.2

Post by bordo gandalf »

Dialer wrote:Cuj ima multise i odmah dobar reper? Ok, hvala. :)
aj nabroj mi repere koje mislis da su u vrhu balkanskog repa
Dialer
Posts: 928
Joined: 06/05/2010 09:42

#124 Re: Balkan Rap/Hip Hop sta god vol.2

Post by Dialer »

rashtiman wrote:
Dialer wrote:Cuj ima multise i odmah dobar reper? Ok, hvala. :)
aj nabroj mi repere koje mislis da su u vrhu balkanskog repa
Ikac, Demian, Struka, Juice(vise starije stvari nego ove nove) Bahatee, Nered (starije stvari), to je to sto slusam od balkana. Domace slabo sta, Kontru ponekad, Boom Box ponekad, Ccc ponekad i to je to. Sto pitas?

@buksna a sta je revolucija? :?
Dialer
Posts: 928
Joined: 06/05/2010 09:42

#125 Re: Balkan Rap/Hip Hop sta god vol.2

Post by Dialer »

buksna wrote:
Ikac, Demian, Struka, Juice(vise starije stvari nego ove nove) Bahatee, Nered (starije stvari), to je to sto slusam od balkana. Domace slabo sta, Kontru ponekad, Boom Box ponekad, Ccc ponekad i to je to. Sto pitas?

@buksna a sta je revolucija? :?
nema izgleda veze s tobom, sorry :D
ma to je "crew" levata koji dosta pametuju o hip-hopu, koji cijene pjesme na osnovu tekstova samo i isključivo... revoloocija dot com :D ustavri ne znam ni da li postoje još, nisam ih "podjebavo" ima dvije godine makar... Mak iz Mostara i njegova ekipica istomišljenika :D[/quote]

Ah znam za Maka, ja ga zovem mak dizdar, znaci frajer prica, nema flow, deliveri, energiju, frajer ko mejt koji govori poslijednje rijeci preko podloge. Al neka bitno je da se radi. :D :D
Post Reply