blicanje prije radarske kontrole???

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#101 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by Hemel »

Envy wrote:
1946 wrote:
Envy wrote:E pa na auto putu ne stavljaju radare u zbunje i u naseljenim mjestima..
:roll: :lol:
Živiš u BiH ili...?
Ne!
nema naseljenog mjesta na auto putu... :-) ali zato ima skrivenih radara na nadvoznjacima, pored ograde (pokriveni maskirnom ceradom)...svak se snalazi kako zna i umije...
Envy
Posts: 1366
Joined: 05/06/2008 08:13

#102 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by Envy »

.
Last edited by Envy on 12/01/2012 19:24, edited 1 time in total.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9241
Joined: 31/03/2007 00:07

#103 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by Bosanski_kralj »

Envy wrote:
Hemel wrote:
nema naseljenog mjesta na auto putu... :-) ali zato ima skrivenih radara na nadvoznjacima, pored ograde (pokriveni maskirnom ceradom)...svak se snalazi kako zna i umije...
Ko rekao da ima naseljeno mjesto na auto-putu?! :D Ma neka radara,meni licno ne smetaju, da ih hoce postaviti svakih 5-10 km :lol: da se ja pitam mnogo vise bi ih bilo po cestama!
Takvo stanje je i bilo poslije rata, sad se kao i malo popravilo.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4435
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#104 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by Romeo 80 »

Hemel wrote:
Haris.ba wrote:
Hemel wrote:Te spravice mozes nabaviti i ugraditi u auto (skriveno) ali to je zabranjeno.
Nisam upratio, kad su zabranili? Pretpostavljam u ovom novom zobsu?
ometanje radara...

ne sikiraj se naci ce oni klauzulu...ne treba rizikovati...
Postoji razlika između antiradara i tkz jammera. Antiradari samo registruju prisustvo radara i upozoravaju da treba smanjiti brzinu. Jammeri su aktivni uređaji i ometaju policijsku tehniku i stoga su zabranjeni. Onemogućavaju pravilno očitanje brzine (obično radar tada pokaže neke abnormalne brzine od preko 300 km/h :D ) i tačno je da je policija u stanju detektovati njihovo prisustvo u automobilu.
No i obični antiradari su često nedovoljni u slučaju laserskih detektora brzine, jer ih često ne uspiju otkriti ili ih otkriju kada je već kasno! 8-)
User avatar
splend
Posts: 1057
Joined: 30/01/2011 23:34

#105 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by splend »

blicam samo ljudima koje voze dobra auta :D nas fukaru ce svakako kazniti :D

sad ozbiljno, ja moram pohvaliti nase vozace, bar sto se blicanja tice. najcesce vozim relaciju zenica-tesanj, policija je svakih 10 km :x i samo su me jednom zaustavili za prekoracenje brzine( ovo ostalo sam skoro uvijek upozoren).
ne, nisam sumaher, vozio sam malo iznad dozvoljenog.
User avatar
vinnie_jones
Posts: 1148
Joined: 29/04/2007 00:09

#106 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by vinnie_jones »

za svu ablend ekipu :thumbup:

HudiRobin
Posts: 22
Joined: 25/01/2011 12:18

#107 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by HudiRobin »

CharlesBukowski wrote:Blicanje prije radarske/policijske kontrole = blicanje svome potencijalnom ubici.
Ne zelim da ikome blicam, niti zelim da mi neko blica.
Znaci tebi sam ja koji vozi 76km/h na putu gdje je se moze voziti do 70 potencijalni ubica. Aferim. Ti mislis da ces ti svojim blicanjem sprijeciti tog nekog rejsera u svojoj naumi da divlja. Jel mislis da oni uopste i razmisljaju o policiji i da ima vremena gledat tvoja blicanja.

Poenta je u tome da normalne ljude upozoris. Zasto da neko popije kaznu bezveze zbog par kilometara gore, dole na putu gdje se moze voziti malo iznad ogranicenja. Neko nije vezan il sta ja znam. Hebaji ga, ako nista vezat ce se i mozda ces mu spasit zivot.

Kad vec ides tom nekom svojom cudnom logikom, bolje je onda da blicas, jer ce taj tvoj potencijalni ubica onda usporiti. Mislim, ako vec zelis da spasis zrtve potencijalnog ubice.

I ako ti vozis sve po ogranicenju, nikad nisi presko km gore, ja evo obecavam da cu se pljunut sam u čelo i postavit video na youtube.
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#108 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by sokkia »

Mislim da je pošteno blicati i to i radim kad sam u prilici.
Jako me nervira ova naša policija i u većini slućajeva kad neko" napravi prekršaj"da se dogovorit sa policijom za nekih 10-20 KM-ova što znaći da oni nisu na putu u cilju sigurnosti nego više vlastitog interesa.Čast izuzecima ali malo ih je.
NoriDeNoir
Posts: 209
Joined: 19/05/2009 22:50

#109 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by NoriDeNoir »

Iako nema veze sa blicanjem ali me ovaj post o mogucnosti "dogovora" podsjeti a jedno iskustvo:
A to je da me je jednom ker (policajac) zeznuo i uzeo mito a poslao pravu kaznu kuci. Da li je bilo namjerno ili ne ne znam ali me je zeznuo ( A radilo se o tome da sam poceo preticati prije nego sto je ovaj prije mene zavrsio radnju preticanja a obilazili smo stari reno koji je isao jedno 30km/h i pusio ko lud. Cak mislim da je to neki njihov covjek koji navlaci ljude da tako rade :x :? )
Zato sada cim budem zaustavljen u djepu se pali diktafon (na mobitelu) pa sljedeci ko me zajebe ce kod komandira dobiti anonimnu snimku (nisam lud da sam odem pa jos dobijem po usima zbog mita), ako ne bude tako posljedice onda ima ovih lesinara od novinara koji ce to rado iskoristiti.

Ponekad koristim i vezicu oko vrata na koju okacim mobitel sa upaljenom kamerom (za svaki slucaj).

Opet ponavljam, ne divljam i ne vozim divljacki ( i da hocu auto mi ne da) ali se zato zna desiti da me uhvate na koji km/h vise od propisa pa se onda prave pametni.

Ali sto jest jest ima stvarno fer policajaca koji ako vide da si pristojan i korektan znaju i progledati kroz prste. Neko ce rec da je to medvjedja usluga ali sam siguran da nas 90% u ovoj temi ako ne uvijek barem veliku vecinu vremena vozi normalno i bez ugrozavanja drugih u saobracaju - a greske se mogu desiti svakome.
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#110 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by manki »

PHANTOM_SA wrote:gdje je nestala ta nasa ''kultura'' da blicamo ljudima koji voze iz suprotnog smjera da ih upozorimo na radarsku kontorolu koju smo mi prosli??

ljudi moji sofer sam vec dugo, i do prije par godina je bio obicaj da ljudi blicaju kad je policija u blizini, u taj vakat, malo ko je platio kaznu, svi smo odma kocili cim neko blicne.. a sta je sad? zasto smo to prestali raditi???

isto ko da zelimo nekom drugom da napakostimo, pa mu necemo javiti za policiju..

:twisted:
Tako sam ja jednom blico' dok sam se vraćao s mora na putu od Bosanskog Petrovca do Bihaća, bila radarska, i odmah nakon kontrole idem ja blicam svima koji nailaze u susret, i blicam ja blicam, kad ono policijsko auto mi ide u susret, ljudi blehnuli. :lol:
User avatar
DoradO
Posts: 4613
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#111 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by DoradO »

...meni stalno blicaju, bilo policije ili ne, zato sto sam kupio auto sa onim original bi-xenonima (original stare mi :-) ) sto svijetle svugdje samo ne po cesti :lol: :lol: :(

elem, idem ja sa jaranom neki dan , zaletili se mi i vec odavno nema policije, kad on stade blicat, nemoj reko bolan prepadat ljude osta ti je to :) kaze on ma nije to bolan nego ako oni meni odgovore znaci da ima murije ... :shock: :lol: :lol:
User avatar
alcho
Posts: 1479
Joined: 31/08/2006 09:08

#112 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by alcho »

manki wrote:
PHANTOM_SA wrote:gdje je nestala ta nasa ''kultura'' da blicamo ljudima koji voze iz suprotnog smjera da ih upozorimo na radarsku kontorolu koju smo mi prosli??

ljudi moji sofer sam vec dugo, i do prije par godina je bio obicaj da ljudi blicaju kad je policija u blizini, u taj vakat, malo ko je platio kaznu, svi smo odma kocili cim neko blicne.. a sta je sad? zasto smo to prestali raditi???

isto ko da zelimo nekom drugom da napakostimo, pa mu necemo javiti za policiju..

:twisted:
Tako sam ja jednom blico' dok sam se vraćao s mora na putu od Bosanskog Petrovca do Bihaća, bila radarska, i odmah nakon kontrole idem ja blicam svima koji nailaze u susret, i blicam ja blicam, kad ono policijsko auto mi ide u susret, ljudi blehnuli. :lol:
Kod nas nije zabranjeno blicati - u Hrvatskoj jeste...i kraj price ;)
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9241
Joined: 31/03/2007 00:07

#113 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by Bosanski_kralj »

alcho wrote:
manki wrote:
PHANTOM_SA wrote:gdje je nestala ta nasa ''kultura'' da blicamo ljudima koji voze iz suprotnog smjera da ih upozorimo na radarsku kontorolu koju smo mi prosli??

ljudi moji sofer sam vec dugo, i do prije par godina je bio obicaj da ljudi blicaju kad je policija u blizini, u taj vakat, malo ko je platio kaznu, svi smo odma kocili cim neko blicne.. a sta je sad? zasto smo to prestali raditi???

isto ko da zelimo nekom drugom da napakostimo, pa mu necemo javiti za policiju..

:twisted:
Tako sam ja jednom blico' dok sam se vraćao s mora na putu od Bosanskog Petrovca do Bihaća, bila radarska, i odmah nakon kontrole idem ja blicam svima koji nailaze u susret, i blicam ja blicam, kad ono policijsko auto mi ide u susret, ljudi blehnuli. :lol:
Kod nas nije zabranjeno blicati - u Hrvatskoj jeste...i kraj price ;)
Nije ni u Hrvatskoj zabranjeno blicati. ;-)
User avatar
madner
Posts: 56818
Joined: 09/08/2004 16:35

#114 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by madner »

Ja blicam i nadam se da i meni blicat.

Kad bi svi blicali murija bi hvatala lopove. :skoljka:
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#115 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by Hemel »

madner wrote:Ja blicam i nadam se da i meni blicat.

Kad bi svi blicali murija bi hvatala lopove. :skoljka:
znas li @madnere da u mnogim eu zemljama policajci koji se bave radarskim kontrolama imaju duznost da mjesecno inkasiraju toliko i toliko kazni u protivnom na kraju godine onaj ko ne ispuni tu kvotu ide na razgovor jer ne radi kako treba svoj posao.
naravno da ima i onih koji se tome protive ali to je nekada neko ubacio u pravilnik i tesko se imijenja.
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#116 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by Comrad »

Mrzim rejsere i vozim normalno.

Medjutim, osjecam se bolje kada upozorim nekoga iz suprotnog pravca na patrolu. Sta ja znam sto. Naravno, ne govorim o divljaku koji nece ni vidjeti moje blicanje, vec normalnim vozacima. Sta fali upozoriti covjeka.

Iako, slazem se sa svima da je sve manje i manje ovog blicanja. Ne znam zasto...ili ljudi ne znaju za to, nemam pojma...
User avatar
alcho
Posts: 1479
Joined: 31/08/2006 09:08

#117 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by alcho »

Bosanski_kralj wrote:Nije ni u Hrvatskoj zabranjeno blicati. ;-)
A kad nije ti probaj slijedeci put blicati pred patrolom... ;-)
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#118 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by strong69 »

potres_mozga wrote:Ja blicam i kad ima policije, a i kad je nema. Nek' ljudi svakako sporije voze :D
:lol: :lol: :lol:

:thumbup:
User avatar
madner
Posts: 56818
Joined: 09/08/2004 16:35

#119 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by madner »

Hemel wrote:
madner wrote:Ja blicam i nadam se da i meni blicat.

Kad bi svi blicali murija bi hvatala lopove. :skoljka:
znas li @madnere da u mnogim eu zemljama policajci koji se bave radarskim kontrolama imaju duznost da mjesecno inkasiraju toliko i toliko kazni u protivnom na kraju godine onaj ko ne ispuni tu kvotu ide na razgovor jer ne radi kako treba svoj posao.
naravno da ima i onih koji se tome protive ali to je nekada neko ubacio u pravilnik i tesko se imijenja.
Naravno da znam da umjesto da se bave svojim opisom posla, policija iskoristava svoje ovlasti i uzima dodatni harac od postenih gradjana :D

Narocito u ovim zimskim mjesecima gdje ne mogu previse naplacivat prebrzu voznju postaju jako kreativni. :x
User avatar
Obuca9
Posts: 9637
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#120 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by Obuca9 »

Kad vidim majmuna kako divlja ulicom, normalno da mu neću blicati. Ali ako je ograničenje 60 na sat, a čovjek vozi nekih 70-tak na sat, zašto da ne blicnuti mu, da spusti brzinu za 2-3 km/h.
User avatar
afrikanac
Posts: 92
Joined: 12/07/2008 01:26

#121 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by afrikanac »

hz__semir wrote:Kad vidim majmuna kako divlja ulicom, normalno da mu neću blicati. Ali ako je ograničenje 60 na sat, a čovjek vozi nekih 70-tak na sat, zašto da ne blicnuti mu, da spusti brzinu za 2-3 km/h.
A kako ćeš znati da on vozi 70-tak na sat :-)
Envy
Posts: 1366
Joined: 05/06/2008 08:13

#122 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by Envy »

Nisam do sad,nikad a i u buducem vremenu ne!
User avatar
Obuca9
Posts: 9637
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#123 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by Obuca9 »

afrikanac wrote:
hz__semir wrote:Kad vidim majmuna kako divlja ulicom, normalno da mu neću blicati. Ali ako je ograničenje 60 na sat, a čovjek vozi nekih 70-tak na sat, zašto da ne blicnuti mu, da spusti brzinu za 2-3 km/h.
A kako ćeš znati da on vozi 70-tak na sat :-)
Pa valjda možeš otprilike procjeniti kojom se brzinom kreće automobil prema tebi.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#124 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by chuchumbamayumbe »

afrikanac wrote:
hz__semir wrote:Kad vidim majmuna kako divlja ulicom, normalno da mu neću blicati. Ali ako je ograničenje 60 na sat, a čovjek vozi nekih 70-tak na sat, zašto da ne blicnuti mu, da spusti brzinu za 2-3 km/h.
A kako ćeš znati da on vozi 70-tak na sat :-)
Svako ko je ioleiskusan vozač zna to procijeniti.
;-)
ocammog
Posts: 237
Joined: 20/01/2010 14:17

#125 Re: blicanje prije radarske kontrole???

Post by ocammog »

"Kultura" u dejtonskoj ( poslijeratnoj Bih)? A još blicanje?

Mislim da je to malo previše za očekivat od našeg današnjeg prosječnog BHdejtonca.


Prosječan BHdejtona ne zna ni osnovne manire, a kamoli još da upozorava sugradjane na brzu vožnju il radar, djelom zato zato što su u BiH uglavnom izumrli oni koji su poznavali i "kulturu" i"blicanje", a dijelom zato što je tih civizovanih dinosaurusa ostalo jako mao da bi mogli uticati na širu, očigledno neuku masu....a i na izmaku su snage u ovakvom okruženju....



Dovoljna je jedna vožnja ovom dejtonijom i nakon tri sekunde čuješ nekog iskomplelsiranog gradskog živću ili neku provincijalnsku sirovinu kako liječi inferiorne kompleske tako što se nasloni na sirenu, ko fol da "upozori" onog ispred sebe što nije prošo na narandžasto, jer on zaboga žuri u NASU da spasi planetu....

Ako postoji mjesto idealno za proučavanje krkanluka i kompleksa, mislim da ova dejtonska BH zaslužuje titulu šampiona....

nego dobro je dok ne počnu blicat pištolji i na autoputevima kopto blicaju po kafanama i ulicama....
Post Reply