DOSTA - sta cemo sad?

Post Reply
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#101 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by teAMICA »

Kako vas nije stid?
Zar je moguće da ste takvi tukmaci (ili se samo pravite)?
Evo da vam objasnim:
Protesti zbog ubistva Denisa Mrnjavca su nastali ovdje na forumu, na temi "mladić zboden u tramvaju", par ljudi se između sebe dogovorilo da se izađe na ulice, zgroženi onim što se desilo. Dogovarali smo se da se utalimo po cenera za razglas, letke... Nijedna NVO niti stranka nije stajala iza protesta, već građani Sarajeva koji nisu mogli ostati mirno sjediti za tastaturama, dok ste vi sjedili po okolnim kafanama čudeći se nama budalama.
Da Bog da se Denis nije nikad desio, pa mi ne razglabali o tome što kako i zašto, ali kad je već tako mogu reći samo da više nisam ista od februara 2008, i ako mogu i jednu pozitivnu stvar reći to je da sam sretna što sam bila dio toga, što se pokazalo da nismo svi hrabri samo preko tastature, da nas ima koji smo ostajali bez posla radi protesta, kojima je bilo prijećeno... sretna sam što sam upoznala te divne ljude.
damirm
Posts: 542
Joined: 07/03/2007 10:19

#102 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by damirm »

Prvo da razjasnimo neke stvari.

Dosta je organizovala proteste kada je kamenovana zgrada Kantona, sve nakon toga su organizovali ljudi spontano okupljeni oko ovog istog foruma. Za razglas smo skupili 200 KM, skuckali smo neki govor i to je bilo to. Nasa zelja je bila da se nesto promjeni, da se protesti nastave. Poslije je uletila lova za razglas koju su nam pokupili oni supljaci koje gledate u emisijama tipa Hyde u park.

Sto se tice sigurnosne situacije, tj vaspitno-odgojnih institucija, nista se nije promijenilo. U gradu imamo 2-3 elitne skole, a ostali su prepusteni sami sebi. Ako neko hoce da protestuje, ja cu sigurno podrzati, samo nemojte ocekivati da uvijek isti ljudi pokrecu stvari, da se mrznu na -15, trose energiju za dzabaka, dok ih mahalasi pljuju ispijajuci kahve. Dakle, ako treba neki savjet, tu sam. Ni meni se Behmen ne svidja.

D.
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#103 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by nokia6170 »

Dok god se prodaju "gaca carapa" u Ferhadiji, ja znam da niti se sta promijenilo, niti ce se sta promijeniti u Sarajevu i drzavi.

"Gaca-carapa" je pokazala da je interesno jaca grupacija od bilo koje garniture vlasti dosad (SDA i SBiH i SDP-a).

Kada jos ovoj interesnoj grupaciji dodamo grupaciju ispruzene ruke "daj pola marke", onda dobijemo pravu sliku Sarajeva.

Naoko problem rjesiv, ali sustinski nerjesiv. Nerjesiv jer postratne vlasti nisu nista drugo no projekcija "gaca carapa" i "daj pola marke", samo sto oni to rade na nacin "odijela auta" i "daj fotelja", a ispod odijela uvijek idu gace i carape, a do fotelje markica po markica.

Mozda je primjer banalan u odnosu na nozakanja, ubijanja, ranjavanja i slicne gore slucajeve od "gaca carapa", ali se stanje drustva upravo oslikava na malim stvarima, kojih su velike stvari samo posljedica ili slagvort.
User avatar
Gat'Gor
Posts: 338
Joined: 05/07/2010 22:09

#104 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by Gat'Gor »

Sta sad, nova tema svaki put kad se neko nasilje desi u velikom gradu? Pa to je normlano i desava se 100 puta vise u gradovima po Evropi i Americi. Sto veci grad, to vise sanse da ima kriminalaca. Sta ces.
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#105 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by teAMICA »

Warhead wrote:
fixer wrote:Elementarno nepoznavanje teme. Dalje, tema je otvorena s ociglednom namjerom da se pojedinim grupama unese u lice frazama tipa "gdje ste sad" Ne vidim kakva korist od toga, cemu pozivanje i upiranje prstom na dvolicnost, osim ako se onim proslim "desavanjem naroda" nisu skinuli ovi koji danas gnjevno podsjecaju na svoj pad. Normalna reakcija bi bio poziv da se smijeni Behmen, sto bi mozda i bilo legitimno, a ovo su ipak posljednje suze i konacan vapaj za propalom politickom karijerom Silajdjica i donekle Semihe. Nikakav Behmenov pad ne moze njih vratiti, stoga je ovo tek normalna reakcija uplakane rodbine i stranackih klimoglavaca.
Pa i ocekivao sam ovakve isprazne komentare. Po istoj logici ja mogu reci da nisi ni pomenuo pokret DOSTA jer si vjerovatno pustio korijene u istom, da prodajes muda za bubrege i za to uzimas lovu.

Vec sam rekao i ponovicu jos jednom. Boli me briga i za Behmenom, Tajom, Semihom, Harisom, Sulejmanom, Zlatkom... Oni nisu tema niti me interesuju. Interesuje me zasto DOSTA, GROZD i sl., ne primjenjuju iste standarde bez obzira ko je na vlasti? Ako se desavaju potpuno iste stvari zar nije logicno da se oglase bar nekim saopstenjem? Sa ovakvim ponasanjem skacu sebi u "stomak" i pokazuju da su neprincipijelni, da su organizovali igranku - ne da se stvari promjene na bolje (deklarisani cilj) - vec iz drugog razloga, da su manipulisali gradjanima za cije se interese navodno bore itd.

Komentari mnogih forumasa upravo dokazuju tezu da su tadasnji protesti bili samo manipulacija da se dodje do fotelja. Valjda zato i komentarisu po principu da vise vole toplo govno (citaj SDP) nego hladno govno (citaj SDA/SzBiH), ne uvidjajuci cinjenicu da je rijec o istom sranju. Ako mislite da ovakvim relativiziranjem i odstupanjem od principa pomazete SDP-u grdno se varate. Samo pokazujete da SDP nista nije bolji/losiji od prethodnika.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Warhead
Posts: 594
Joined: 26/09/2008 23:07

#106 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by Warhead »

teAMICA wrote: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:music: :music: :music: :music: :music: :music: :music: :music:
User avatar
madner
Posts: 56818
Joined: 09/08/2004 16:35

#107 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by madner »

Pa glavo, povedi nas. Ako mislis da je to lagano samo ti kreni.
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#108 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by shuriken »

evo hint za glavu:

za pocetak se vazno odazvat na svoj vlastiti poziv, na svojoj vlastitoj temi, danas, 12, pred uredom gradonacelnika

ne mozes slati avatara, moras bas ti doci, lijep, pametan, posten, ustrajan, artikuliran, kakvog te znamo iz tvojih postova
User avatar
Warhead
Posts: 594
Joined: 26/09/2008 23:07

#109 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by Warhead »

madner wrote:Pa glavo, povedi nas. Ako mislis da je to lagano samo ti kreni.
Iznenadjujuce je kako ljudi skrecu sa onog bitnog na sporedne kolosijeke. Po X-ti put: nisam ocekivao od proslih protesta da ce ista promijeniti, ne ocekujem to niti u buducnosti. Oni sto su sjedili na kafi i podjebavali vas bili su u pravu - sto pokazuje trenutna situacija u gradu koja je gora danas nego u to vrijeme. uzalud vam je bio trud.

Razlog zbog kojeg sam postavio temu je zacudjujuca SUTNJA onih koji su tada bili najgrlatiji. Ne trebaju protesti, samo da kazu da je danas, ako ne isto, ono jos gore. Da daju neko saopstenje, proglas... Imaju udruzenje, sta rade u njemu pa ne mogu sastaviti dvije recenice i poslati mailom medijima? Ili im sigurnosna situacija nikad nije bila ni vazna vec su je iskoristili za neke druge ciljeve.
damirm
Posts: 542
Joined: 07/03/2007 10:19

#110 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by damirm »

shuriken wrote:evo hint za glavu:

za pocetak se vazno odazvat na svoj vlastiti poziv, na svojoj vlastitoj temi, danas, 12, pred uredom gradonacelnika

ne mozes slati avatara, moras bas ti doci, lijep, pametan, posten, ustrajan, artikuliran, kakvog te znamo iz tvojih postova
:lol: :lol: :lol:

:thumbup:
User avatar
Warhead
Posts: 594
Joined: 26/09/2008 23:07

#111 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by Warhead »

damirm wrote:
shuriken wrote:evo hint za glavu:

za pocetak se vazno odazvat na svoj vlastiti poziv, na svojoj vlastitoj temi, danas, 12, pred uredom gradonacelnika

ne mozes slati avatara, moras bas ti doci, lijep, pametan, posten, ustrajan, artikuliran, kakvog te znamo iz tvojih postova
:lol: :lol: :lol:

:thumbup:
Rece Shuriken, glavom klimnu Damir (Masic?)
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#112 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by Alhemicarkaa »

teAMICA wrote:Kako vas nije stid?
Zar je moguće da ste takvi tukmaci (ili se samo pravite)?
Evo da vam objasnim:
Protesti zbog ubistva Denisa Mrnjavca su nastali ovdje na forumu, na temi "mladić zboden u tramvaju", par ljudi se između sebe dogovorilo da se izađe na ulice, zgroženi onim što se desilo. Dogovarali smo se da se utalimo po cenera za razglas, letke... Nijedna NVO niti stranka nije stajala iza protesta, već građani Sarajeva koji nisu mogli ostati mirno sjediti za tastaturama, dok ste vi sjedili po okolnim kafanama čudeći se nama budalama.
Da Bog da se Denis nije nikad desio, pa mi ne razglabali o tome što kako i zašto, ali kad je već tako mogu reći samo da više nisam ista od februara 2008, i ako mogu i jednu pozitivnu stvar reći to je da sam sretna što sam bila dio toga, što se pokazalo da nismo svi hrabri samo preko tastature, da nas ima koji smo ostajali bez posla radi protesta, kojima je bilo prijećeno... sretna sam što sam upoznala te divne ljude.
Baš sam ovo htjela napisati, iza onih protesta nije stajao pokret Dosta, već forumaši saxa, i još bih samo dodala:

Imo bi' ja što god kasti i akonto Ove Vlasti... Ali neću...
Đavo je tu da me tera... Ja sam tu da ne pretera... Odoleću...
Imo bi' ja što god kasti ne mož' otog rep izrasti... Al izvin'te...
Već sam bego preko bašte... Ajd jedared i vi kašte... IL SE SKIN'Te...
User avatar
Vragolan
Posts: 1268
Joined: 05/11/2009 09:26
Location: Portir na Dzehenemskoj kapiji

#113 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by Vragolan »

Warhead wrote:
madner wrote:Pa glavo, povedi nas. Ako mislis da je to lagano samo ti kreni.
Iznenadjujuce je kako ljudi skrecu sa onog bitnog na sporedne kolosijeke. Po X-ti put: nisam ocekivao od proslih protesta da ce ista promijeniti, ne ocekujem to niti u buducnosti. Oni sto su sjedili na kafi i podjebavali vas bili su u pravu - sto pokazuje trenutna situacija u gradu koja je gora danas nego u to vrijeme. uzalud vam je bio trud.

Razlog zbog kojeg sam postavio temu je zacudjujuca SUTNJA onih koji su tada bili najgrlatiji. Ne trebaju protesti, samo da kazu da je danas, ako ne isto, ono jos gore. Da daju neko saopstenje, proglas... Imaju udruzenje, sta rade u njemu pa ne mogu sastaviti dvije recenice i poslati mailom medijima? Ili im sigurnosna situacija nikad nije bila ni vazna vec su je iskoristili za neke druge ciljeve.
vidim svi ti govore da ti prvi krenes
pa evo i ja da ti kazem kreni prvi
budi ti najgrlatiji, napravi udruzenje
mi smo dobili fotelje i ispunili smo svoj cilj
izvoli povedi revoluciju
User avatar
madner
Posts: 56818
Joined: 09/08/2004 16:35

#114 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by madner »

Warhead wrote:
madner wrote:Pa glavo, povedi nas. Ako mislis da je to lagano samo ti kreni.
Iznenadjujuce je kako ljudi skrecu sa onog bitnog na sporedne kolosijeke. Po X-ti put: nisam ocekivao od proslih protesta da ce ista promijeniti, ne ocekujem to niti u buducnosti. Oni sto su sjedili na kafi i podjebavali vas bili su u pravu - sto pokazuje trenutna situacija u gradu koja je gora danas nego u to vrijeme. uzalud vam je bio trud.

Razlog zbog kojeg sam postavio temu je zacudjujuca SUTNJA onih koji su tada bili najgrlatiji. Ne trebaju protesti, samo da kazu da je danas, ako ne isto, ono jos gore. Da daju neko saopstenje, proglas... Imaju udruzenje, sta rade u njemu pa ne mogu sastaviti dvije recenice i poslati mailom medijima? Ili im sigurnosna situacija nikad nije bila ni vazna vec su je iskoristili za neke druge ciljeve.
Mozda su se odlucili da ce oni sjediti na kaficima i smijat se drugima dok im je lose?

Ako se bune one kojima je relativno dobro, a oni koji nemaju za hljeb sute i trpe ko je tu budala?
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#115 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by teAMICA »

Warhead wrote:
madner wrote:Pa glavo, povedi nas. Ako mislis da je to lagano samo ti kreni.
Iznenadjujuce je kako ljudi skrecu sa onog bitnog na sporedne kolosijeke. Po X-ti put: nisam ocekivao od proslih protesta da ce ista promijeniti, ne ocekujem to niti u buducnosti. Oni sto su sjedili na kafi i podjebavali vas bili su u pravu - sto pokazuje trenutna situacija u gradu koja je gora danas nego u to vrijeme. uzalud vam je bio trud.

Razlog zbog kojeg sam postavio temu je zacudjujuca SUTNJA onih koji su tada bili najgrlatiji. Ne trebaju protesti, samo da kazu da je danas, ako ne isto, ono jos gore. Da daju neko saopstenje, proglas... Imaju udruzenje, sta rade u njemu pa ne mogu sastaviti dvije recenice i poslati mailom medijima? Ili im sigurnosna situacija nikad nije bila ni vazna vec su je iskoristili za neke druge ciljeve.
Nije!
-Da nije bilo protesta Denisove ubice bi bile na slobodi!
User avatar
Warhead
Posts: 594
Joined: 26/09/2008 23:07

#116 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by Warhead »

teAMICA wrote: Nije!
-Da nije bilo protesta Denisove ubice bi bile na slobodi!
Ovo je neka sala valjda?
User avatar
Warhead
Posts: 594
Joined: 26/09/2008 23:07

#117 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by Warhead »

Vragolan wrote: vidim svi ti govore da ti prvi krenes
pa evo i ja da ti kazem kreni prvi
budi ti najgrlatiji, napravi udruzenje
mi smo dobili fotelje i ispunili smo svoj cilj
izvoli povedi revoluciju
Dobili ste vi da ne kazem sta.
damirm
Posts: 542
Joined: 07/03/2007 10:19

#118 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by damirm »

Warhead wrote:
damirm wrote:
shuriken wrote:evo hint za glavu:

za pocetak se vazno odazvat na svoj vlastiti poziv, na svojoj vlastitoj temi, danas, 12, pred uredom gradonacelnika

ne mozes slati avatara, moras bas ti doci, lijep, pametan, posten, ustrajan, artikuliran, kakvog te znamo iz tvojih postova
:lol: :lol: :lol:

:thumbup:
Rece Shuriken, glavom klimnu Damir (Masic?)
Lakcija br. 1

Nema vođe bez sljedbenika.

Lekcija br. 2

Ne vrijeđati sljedbenike :lol:
User avatar
slobodni armirach
Posts: 5588
Joined: 22/06/2010 17:17
Location: Administrativni Centar Kantona 4

#119 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by slobodni armirach »

nema protesta od NVO, ne sto je Hamsin udario na polju, nego cekaju da se uspostavi vlast pa da dobiju pozicji u VLADINIM Organizacijama. I kao bitniji podatak a mozda i presudni, nema protesta ako zagine kakav Bosnjo
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56068
Joined: 15/12/2008 16:53

#120 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by ultima_palabra »

slobodni armirach wrote:I kao bitniji podatak a mozda i presudni, nema protesta ako zagine kakav Bosnjo
Samo je bilo pitanje vremena :-)
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#121 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by shuriken »

Warhead wrote:
damirm wrote:
shuriken wrote:evo hint za glavu:

za pocetak se vazno odazvat na svoj vlastiti poziv, na svojoj vlastitoj temi, danas, 12, pred uredom gradonacelnika

ne mozes slati avatara, moras bas ti doci, lijep, pametan, posten, ustrajan, artikuliran, kakvog te znamo iz tvojih postova
:lol: :lol: :lol:

:thumbup:
Rece Shuriken, glavom klimnu Damir (Masic?)
e sad kad si provalio Damira Mašića, zasluzio si i da ti ja otkrijem svoj identitet.

onda, gledaj lafčino: ta ta ta ta ta ta ta ta ta ta TAAAAAAAAA

Da,da, ja sam Bata Živojinović!
cijeli svijet se uz*ebao da izvuce od tebe jedan znak odobravanja, a ti nista?
zelimo da nas cijenis! sto si bre takav?

gde cu ja da popravljam sat moje sinovice Merime? :zoka: kazi, eto me
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#122 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by shuriken »

ultima_palabra wrote:
slobodni armirach wrote:I kao bitniji podatak a mozda i presudni, nema protesta ako zagine kakav Bosnjo
Samo je bilo pitanje vremena :-)
jebote, ovo je scary, kako sam ja znao jucer da ce ovaj to da kaze danas?

a u kladionici kad treba, onda nista, mrka kapa, uvijek padnem
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#123 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by fixer »

teAMICA wrote:Kako vas nije stid?
Zar je moguće da ste takvi tukmaci (ili se samo pravite)?
Evo da vam objasnim:
Protesti zbog ubistva Denisa Mrnjavca su nastali ovdje na forumu, na temi "mladić zboden u tramvaju", par ljudi se između sebe dogovorilo da se izađe na ulice, zgroženi onim što se desilo. Dogovarali smo se da se utalimo po cenera za razglas, letke... Nijedna NVO niti stranka nije stajala iza protesta, već građani Sarajeva koji nisu mogli ostati mirno sjediti za tastaturama, dok ste vi sjedili po okolnim kafanama čudeći se nama budalama.
Da Bog da se Denis nije nikad desio, pa mi ne razglabali o tome što kako i zašto, ali kad je već tako mogu reći samo da više nisam ista od februara 2008, i ako mogu i jednu pozitivnu stvar reći to je da sam sretna što sam bila dio toga, što se pokazalo da nismo svi hrabri samo preko tastature, da nas ima koji smo ostajali bez posla radi protesta, kojima je bilo prijećeno... sretna sam što sam upoznala te divne ljude.
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
I naklon do poda. Samo sto ljudi ne vjeruju u ovo. Pa sam muz od Semihe je rekao da on ne moze skupiti kucni savjet na sastanak. Situacija tako jasna i transparentna, a ljudi jednostavno ne vjeruju...
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#124 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by fixer »

damirm wrote:Prvo da razjasnimo neke stvari.

Dosta je organizovala proteste kada je kamenovana zgrada Kantona, sve nakon toga su organizovali ljudi spontano okupljeni oko ovog istog foruma. Za razglas smo skupili 200 KM, skuckali smo neki govor i to je bilo to. Nasa zelja je bila da se nesto promjeni, da se protesti nastave. Poslije je uletila lova za razglas koju su nam pokupili oni supljaci koje gledate u emisijama tipa Hyde u park.

Sto se tice sigurnosne situacije, tj vaspitno-odgojnih institucija, nista se nije promijenilo. U gradu imamo 2-3 elitne skole, a ostali su prepusteni sami sebi. Ako neko hoce da protestuje, ja cu sigurno podrzati, samo nemojte ocekivati da uvijek isti ljudi pokrecu stvari, da se mrznu na -15, trose energiju za dzabaka, dok ih mahalasi pljuju ispijajuci kahve. Dakle, ako treba neki savjet, tu sam. Ni meni se Behmen ne svidja.

D.
Takodjer veliki pozdrav. :thumbup:
Nije slucajno sto se uvijek isti odazivaju pozivima. Nije slucajno sto uvijek isti pokusavaju da promijene. Ovo su nadasve ljudi, pa tek onda gradjani ovog grada.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#125 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by poznanik »

fixer wrote:
damirm wrote:Prvo da razjasnimo neke stvari.

Dosta je organizovala proteste kada je kamenovana zgrada Kantona, sve nakon toga su organizovali ljudi spontano okupljeni oko ovog istog foruma. Za razglas smo skupili 200 KM, skuckali smo neki govor i to je bilo to. Nasa zelja je bila da se nesto promjeni, da se protesti nastave. Poslije je uletila lova za razglas koju su nam pokupili oni supljaci koje gledate u emisijama tipa Hyde u park.

Sto se tice sigurnosne situacije, tj vaspitno-odgojnih institucija, nista se nije promijenilo. U gradu imamo 2-3 elitne skole, a ostali su prepusteni sami sebi. Ako neko hoce da protestuje, ja cu sigurno podrzati, samo nemojte ocekivati da uvijek isti ljudi pokrecu stvari, da se mrznu na -15, trose energiju za dzabaka, dok ih mahalasi pljuju ispijajuci kahve. Dakle, ako treba neki savjet, tu sam. Ni meni se Behmen ne svidja.

D.
Takodjer veliki pozdrav. :thumbup:
Nije slucajno sto se uvijek isti odazivaju pozivima. Nije slucajno sto uvijek isti pokusavaju da promijene. Ovo su nadasve ljudi, pa tek onda gradjani ovog grada.
Čestitka svima sličnim... :thumbup:
Post Reply