Premium segment okrsaj
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- respo
- Posts: 12675
- Joined: 15/08/2009 05:26
- Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-
#101 Re: Premium segment okrsaj
nemoj razmisljati ono je bilo satiricno
-
Gost1515
- Posts: 964
- Joined: 09/12/2003 00:00
#102 Re: Premium segment okrsaj
Hebo vas brzine ...
evo sve piše:
According to a recent report, Mercedes is developing a nine-speed automatic transmission.
Dubbed 9G-Tronic, the gearbox will offer improved fuel efficiency and reduced CO2 emissions compared to the seven-speed 7G-Tronic. It will be used on large displacement engines and possibly debut on the redesigned 2012 S-Class.
Going forward, Mercedes apparently believes nine gears is the maximum number of ratios that are technically possible. More importantly, the company thinks consumers won't accept a ten-speed unit.
As you may recall, the 7G-Tronic was the first seven-speed automatic transmission when it was introduced in 2003. In recent years, it has been outclassed by the new 8-speed ZF transmission used by Audi and BMW.
http://www.worldcarfans.com/11007192744 ... -9g-tronic
-
Valbon_1
- Posts: 526
- Joined: 28/02/2008 13:09
- Location: Ilirska Republika Kosova
#103 Re: Premium segment okrsaj
Ti jemko emko mutko...pazi kako se izrazavas...i opet ti ponavljam...ne lupetaj bez vezeemko1234 wrote:valbon
samo cu te zamolit da ne seres bez razloga..audi a4 b8 multitronic iz 2008 godine ima mjenjac sa 8 brzina..dakle prije vise od 2 godine..i postoji razlog sto kamioni imaju 10 i vise brzina al ti ocigledno neces nikad shvatit koji je to dok to ovdje spominjes..
respo hvala na prijedlogu razmislit cu svakako..
Idemo dalje sa temom
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#104 Re: Premium segment okrsaj
Klarifikacija...idemo dalje...
ZF Friedrichshafen and BMW were responsible for introducing the first six-speed (the ZF 6HP26 in the 2002 BMW E65 7-Series). Mercedes-Benz's 7G-Tronic was the first seven-speed in 2003, with Toyota introducing an eight-speed in 2007 on the Lexus LS 460. Derived from the 7G-Tronic, Mercedes-Benz unveiled a semi-automatic transmission with the torque converter replaced with a dual-clutch called the AMG SPEEDSHIFT MCT.
-
emko1234
- Posts: 5069
- Joined: 23/06/2009 21:57
- Location: sarajevo
#105 Re: Premium segment okrsaj
valbon ja ti opet kazem da ne seres..a evo ti materijala koji ce ti nadam se zacepit i probavni trakt i usta..
http://en.wikipedia.org/wiki/Audi_A4_(B8)
predstavljen u trecem kvartalu 2007 godine..i od tad je u upotrebi multironic s 8 brzina za sve modele osim 3.2 i 3.0tdi koji dolaze s tiptronicom..
http://en.wikipedia.org/wiki/Audi_A4_(B8)
predstavljen u trecem kvartalu 2007 godine..i od tad je u upotrebi multironic s 8 brzina za sve modele osim 3.2 i 3.0tdi koji dolaze s tiptronicom..
- shlauf
- Posts: 2505
- Joined: 27/07/2008 23:34
- Location: Made in Sarajevo
#106 Re: Premium segment okrsaj
Šorni ga Pajo
Aleeee aleeeeeeeeeeee
- corolla02
- Posts: 11306
- Joined: 18/02/2009 22:12
- Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
- Horoskop: Gemini
#107 Re: Premium segment okrsaj
ja theme
jeste se dog. ciji je ipak najvecii..
-
emko1234
- Posts: 5069
- Joined: 23/06/2009 21:57
- Location: sarajevo
#108 Re: Premium segment okrsaj
pa to je kad se gura tuk na luk sto bi rekli nasi stari..eto im druga strana medalje..corolla02 wrote:ja themejeste se dog. ciji je ipak najvecii..
-
ljudozder
- Posts: 257
- Joined: 05/06/2010 01:12
#109 Re: Premium segment okrsaj
Jadni su oni čiji je izvor znanja wikipedia.
A što se mene tiče, da je Audi prvi u ne znam čemu, da je napravio prvi automatski mjenjač s 50 brzina, najjači motor na svijetu, il nemam pojma šta, za mene je to smeće zadnje na listi... Jest da je isto ko Škoda, al opet bi prije Škodu nego audi, aj sad i meni reci da ne serem da ti nešto pojebem usput, naporan si sa nekim pokušajem "dokazivanja" i mijenjanja mišljenja... Sviđa ti se audi, uredu, vozi, ugodna vožnja, sretno i eto pobogu
A što se mene tiče, da je Audi prvi u ne znam čemu, da je napravio prvi automatski mjenjač s 50 brzina, najjači motor na svijetu, il nemam pojma šta, za mene je to smeće zadnje na listi... Jest da je isto ko Škoda, al opet bi prije Škodu nego audi, aj sad i meni reci da ne serem da ti nešto pojebem usput, naporan si sa nekim pokušajem "dokazivanja" i mijenjanja mišljenja... Sviđa ti se audi, uredu, vozi, ugodna vožnja, sretno i eto pobogu
-
emko1234
- Posts: 5069
- Joined: 23/06/2009 21:57
- Location: sarajevo
#110 Re: Premium segment okrsaj
generalno kod nas je najveci problem sto ljudi ne znaju da procjene situaciju i da kad citaju izmedju redova ne znaju da procitaju..prvo ne pokusavam nikoga da promjenim..pokusavam samo da dokazem nekim ljudima ovdje da ja znam vise o audiju nego sto oni znaju,a prave se da znaju sve o svemu..kad smo konkretno kod mjenjaca moj drug je uzeo tu b8-icu s tim mjenjacem 5 mjeseci nakon sto sam ja uzeo svoju b7-icu i glupo mi je kad mi dodje neki konj da ga ne imenujem i kaze mi nesto tipa nemas ti pojma..ja ako vozim audija znam sto ga vozim i znam za sta sam dao pare..i vjeruj mi da ih nisam nasao na ulici i dobro sam proucio gradivo..pricam o marki koju vozim za razliku od ljudi ovdje koji pricaju o autima i markama koje bi rado vozili..ne zelim nikog da uvrijedim..postujem tudje misljenje samo me nervira krivljenje cinjenica..to je sve..ljudozder wrote:Jadni su oni čiji je izvor znanja wikipedia.
A što se mene tiče, da je Audi prvi u ne znam čemu, da je napravio prvi automatski mjenjač s 50 brzina, najjači motor na svijetu, il nemam pojma šta, za mene je to smeće zadnje na listi... Jest da je isto ko Škoda, al opet bi prije Škodu nego audi, aj sad i meni reci da ne serem da ti nešto pojebem usput, naporan si sa nekim pokušajem "dokazivanja" i mijenjanja mišljenja... Sviđa ti se audi, uredu, vozi, ugodna vožnja, sretno i eto pobogu
-
emko1234
- Posts: 5069
- Joined: 23/06/2009 21:57
- Location: sarajevo
#111 Re: Premium segment okrsaj
respo vjerujem da si htio reci da je bilo ironicno jer je satira nesto drugoo..guglaj malorespo wrote:nemoj razmisljati ono je bilo satiricno
-
_Dame_
- Posts: 130
- Joined: 05/08/2007 14:43
- Location: Sarajevo
#112 Re: Premium segment okrsaj
ima na wikipedijiemko1234 wrote:respo vjerujem da si htio reci da je bilo ironicno jer je satira nesto drugoo..guglaj malorespo wrote:nemoj razmisljati ono je bilo satiricno
-
vnm
- Posts: 1489
- Joined: 08/07/2008 01:28
#113 Re: Premium segment okrsaj
ja mislim da ste obojica fulili i da trazite izraz "sarkasticno"emko1234 wrote:respo vjerujem da si htio reci da je bilo ironicno jer je satira nesto drugoo..guglaj malorespo wrote:nemoj razmisljati ono je bilo satiricno
-
Gost1515
- Posts: 964
- Joined: 09/12/2003 00:00
#114 Re: Premium segment okrsaj
Ubijedili ste me!
Lexus je najbolji!!! jer ako nazovete odmah dobićete ... ne 6, ne 7, ne 9 ... nego baš 8 brzinski mjenjač !!!
Sve drugo pada u vodu pored magičnih 8 brzina Lexusa ... svaka dalja rasprava je suvišna
Lexus je najbolji!!! jer ako nazovete odmah dobićete ... ne 6, ne 7, ne 9 ... nego baš 8 brzinski mjenjač !!!
Sve drugo pada u vodu pored magičnih 8 brzina Lexusa ... svaka dalja rasprava je suvišna
-
Valbon_1
- Posts: 526
- Joined: 28/02/2008 13:09
- Location: Ilirska Republika Kosova
#115 Re: Premium segment okrsaj
Long live the Wikipedia, jelemko1234 wrote:valbon ja ti opet kazem da ne seres..a evo ti materijala koji ce ti nadam se zacepit i probavni trakt i usta..
http://en.wikipedia.org/wiki/Audi_A4_(B8)
predstavljen u trecem kvartalu 2007 godine..i od tad je u upotrebi multironic s 8 brzina za sve modele osim 3.2 i 3.0tdi koji dolaze s tiptronicom..
Stalno lupetas i lupetas...i posto si zapaljen na menjace, pokusaj sa "The Getrag SMG III single-clutch semi-automatic (there are 11 shift programmes in total forming what BMW calls Drivelogic)"... Ima jedan stepen manje ali zdravlje bozje... Ne znam dal je Audi ili neko drugi razvio neki slicnom njemu...i to prije 6 godina.... tako da
I prijatelju pogledaj malo iznad...disi duboko, prosetaj, izbaci nervozu jer mozes da se razbolis...a u medjuvremenu ja cu da razgovaram sa Walterom da Silvom, pa da vidim ako mugu da ti nadjem jedno mjesto u dizajnerskom odeljenju Audija, pa da bi mu ti eventualno popravio tu zadnjicu...naravno misli se na novi A8
-
Blobi
- Posts: 1085
- Joined: 16/02/2010 09:21
#116 Re: Premium segment okrsaj
Da je Audi Skoda, to moze reci samo laik i covjek koji nema pojma sta je Audi i inovacije koje su izasle od tog proizvodjaca. A kad smo kod dizajna, mogli bi zaposlit Valbona u dizajnerskom odsjeku BMW-a, da malo popravi onaj katastrofalni prednji dio BMW-a, naravno misli se na 7-icu
.
- respo
- Posts: 12675
- Joined: 15/08/2009 05:26
- Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-
#117 Re: Premium segment okrsaj
ne nego sam mislio satiricnoemko1234 wrote:respo vjerujem da si htio reci da je bilo ironicno jer je satira nesto drugoo..guglaj malorespo wrote:nemoj razmisljati ono je bilo satiricno
ajd sad na wikipediju pa vidi sta je satira
-
Valbon_1
- Posts: 526
- Joined: 28/02/2008 13:09
- Location: Ilirska Republika Kosova
#118 Re: Premium segment okrsaj
Sory, ali vec sam zauzet... sa zadnjcom sedmice...Blobi wrote:Da je Audi Skoda, to moze reci samo laik i covjek koji nema pojma sta je Audi i inovacije koje su izasle od tog proizvodjaca. A kad smo kod dizajna, mogli bi zaposlit Valbona u dizajnerskom odsjeku BMW-a, da malo popravi onaj katastrofalni prednji dio BMW-a, naravno misli se na 7-icu![]()
![]()
.
- respo
- Posts: 12675
- Joined: 15/08/2009 05:26
- Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-
#119 Re: Premium segment okrsaj
ako pokusavas da dokazes drugima koliko znas o audijuemko1234 wrote: generalno kod nas je najveci problem sto ljudi ne znaju da procjene situaciju i da kad citaju izmedju redova ne znaju da procitaju..prvo ne pokusavam nikoga da promjenim..pokusavam samo da dokazem nekim ljudima ovdje da ja znam vise o audiju nego sto oni znaju,a prave se da znaju sve o svemu..kad smo konkretno kod mjenjaca moj drug je uzeo tu b8-icu s tim mjenjacem 5 mjeseci nakon sto sam ja uzeo svoju b7-icu i glupo mi je kad mi dodje neki konj da ga ne imenujem i kaze mi nesto tipa nemas ti pojma..ja ako vozim audija znam sto ga vozim i znam za sta sam dao pare..i vjeruj mi da ih nisam nasao na ulici i dobro sam proucio gradivo..pricam o marki koju vozim za razliku od ljudi ovdje koji pricaju o autima i markama koje bi rado vozili..ne zelim nikog da uvrijedim..postujem tudje misljenje samo me nervira krivljenje cinjenica..to je sve..
pokusaj i sebi dokazati da drugi znaju mnogo vise o drugim markama od audija a neki cak i vise o audiju nego ti
ti pokusavas da dokazes da to sto si kupio audija i vozas ga ispade da si odmah njihov inzinjer dizajner mehanicar i da eto znas st si kupio to auto
ja cu ti reci sto si kupio
vidio da se ljudi loze na audi i ti se lozis na audi zbog izgleda zbog motora 8.0 64v zato jer se skoro svaka okrece
i zinula guzica i eto ga audi u garazi
babo kupio ili se zavalio u kredit 20 godina
i nema odmah umjesto oznake invalid ide oznaka clan mense u oblasti audi
a to ako neko ne vozi neko auto ne znaci da ne zna o njoj
pola mehanicara voza dvicu a znaju bruku marki auta u dusu
tako da ako nisi mehanicar male su sanse da ista znas konkretno osim sa interneta bruke brojki klinaca palaca sto je napisala fabrika ili neki strucnjaci i forumasi
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#120 Re: Premium segment okrsaj
Nemojte ljudi, odosmo daleko...
Blobi, daj novu temu, ovdje je Merdžan izgleda bez premca...
Blobi, daj novu temu, ovdje je Merdžan izgleda bez premca...
- Chemist
- Posts: 728
- Joined: 22/11/2007 19:34
- Location: Rocket ship
#121 Re: Premium segment okrsaj
Emko
nemoj na forumu lijeciti svoje probleme oko izbora pogresne marke auta za voziti. Audi je skorojevicka marka i previse kosta za ono sto nudi, a ne nudi nesto previse. Znam ja da je jako tesko prihvatiti cinjenicu da dijelis tehnologiju i proizvodni proces sa jednom Skodom, koja be BTW mnogo starija i samim time u smislu istorije i tradicije vrjednija marka. Sad globalizacija i kupovina jedne marke od strane druge je nesto sasvim drugo i o tome ne pricamo.
Znas ipak ne mozes napraviti 19 od 15 sto Audi uporno pokusava.
Uzdravlje
nemoj na forumu lijeciti svoje probleme oko izbora pogresne marke auta za voziti. Audi je skorojevicka marka i previse kosta za ono sto nudi, a ne nudi nesto previse. Znam ja da je jako tesko prihvatiti cinjenicu da dijelis tehnologiju i proizvodni proces sa jednom Skodom, koja be BTW mnogo starija i samim time u smislu istorije i tradicije vrjednija marka. Sad globalizacija i kupovina jedne marke od strane druge je nesto sasvim drugo i o tome ne pricamo.
Znas ipak ne mozes napraviti 19 od 15 sto Audi uporno pokusava.
Uzdravlje
Last edited by Chemist on 13/09/2010 10:03, edited 1 time in total.
-
Blobi
- Posts: 1085
- Joined: 16/02/2010 09:21
#122 Re: Premium segment okrsaj
Dobra, dobraValbon_1 wrote:Sory, ali vec sam zauzet... sa zadnjcom sedmice...Blobi wrote:Da je Audi Skoda, to moze reci samo laik i covjek koji nema pojma sta je Audi i inovacije koje su izasle od tog proizvodjaca. A kad smo kod dizajna, mogli bi zaposlit Valbona u dizajnerskom odsjeku BMW-a, da malo popravi onaj katastrofalni prednji dio BMW-a, naravno misli se na 7-icu![]()
![]()
.
- Qler
- Posts: 25827
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#123 Re: Premium segment okrsaj
Dobar je Audi, ali mu jos pure treba da bude kao Mercedes ili BMW
hebi ga, koliko god ne htjeli priznati Audi je ipak premium VW.
A Lexus, moze imati brzina kao kamion, dzaba mu. Ja bi opet radije starog Mercedesovog automatika sa 4 brzine

A Lexus, moze imati brzina kao kamion, dzaba mu. Ja bi opet radije starog Mercedesovog automatika sa 4 brzine
-
mišmaš
- Posts: 506
- Joined: 24/06/2009 00:32
#124 Re: Premium segment okrsaj
a jbt jeste se uhvatili mjenjača, pa šta je ovo
ne znam u čemu je fazon ako ima 6, 7, 8 ili 9 brzina? pa bolje je da ima manje jbt, ko će to ušaltat do devete
isti je princip ili pravio 5 ili 10 brzina jbt, aj nek naprave da ide sve u jednoj brzini, kad hoćeš šlepat nekog 20 kmh, a i kad si na autoputu 140 kmh da ide sve u prvoj
čuj 8 brzina

- respo
- Posts: 12675
- Joined: 15/08/2009 05:26
- Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-
#125 Re: Premium segment okrsaj
onda uzmi s automatskim mjenjacemmišmaš wrote:a jbt jeste se uhvatili mjenjača, pa šta je ovone znam u čemu je fazon ako ima 6, 7, 8 ili 9 brzina? pa bolje je da ima manje jbt, ko će to ušaltat do devete
isti je princip ili pravio 5 ili 10 brzina jbt, aj nek naprave da ide sve u jednoj brzini, kad hoćeš šlepat nekog 20 kmh, a i kad si na autoputu 140 kmh da ide sve u prvoj
čuj 8 brzina
![]()
