Sinusi

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
Ninamani
Posts: 4
Joined: 01/03/2013 00:48

#101 Re: Sinusi

Post by Ninamani »

Ja sam ih narucio na ovom broju 061/301 - 052 to je neki travar iz Ljubuskog, koji lijeci godinama sinuse...ispocetka sam bio skeptican, jer su kapi kostale 30 KM, ali rekoh hajd kad sam se vec naplacao i jos hodam slinav i to da probam ...i nakon silnih kapi operila, marisol , maramica i ostalih sranja bio sam iznenadjen ucinkom nakon par dana, kad sam ponovo slikao sinuse kad ono nista... elem da ne duzim ja sam se rjesio slina i to vrlo uspjesno!
fibra7
Posts: 1
Joined: 20/03/2013 13:33

#102 Re: Sinusi

Post by fibra7 »

Zdravo , i ja sam jedno vrijeme imala problema sa sinusima i nakon nekoliko bočica kapi, pitala sam svoju doktoricu da li mi može dati neke tablete i ona mi je preporučila sprej Tafen i tablete Letizen, to mi je dosta pomoglo.
Pa probajte.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#103 Re: Sinusi

Post by agent_zero »

Te Sinamel kapi od divljeg krastavca - gdje naručiti? Preko te facebook stranice ili od tog travara iz Ljubuškog? Kolika je cijena, kako vrše dostavu?
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#104 Re: Sinusi

Post by graue_maus »

zna li neko, da li salju ove kapi u dijasporu .........
User avatar
Enigma29
Posts: 97
Joined: 21/08/2007 22:04
Location: Tu i tamo

#105 Re: Sinusi

Post by Enigma29 »

Ja sam se pomirila s tim da mi nema pomoci, a probala sam sve moguce a na kraju i operaciju. Sjecam se kada sam izasla iz bolnice i kada sam legla u krevet da je bio predivan osjecaj.Zaspala sam pored zatvorenog prozora (inace sam morala uvije drzati otvoreno pa i zimi da bih imala taj osjecaj da dobijam dovoljno zraka), zatvorenih usta :lol: :lol: jer se uvijek probudim otvorenih usta i ispucalih usana strasno.O glavobolji da ne pricam, dugo sam sama "ordinirala" jer sam mislila da imam migrenu toliki su bolovi bili dok se eto nije ustanovilo da su sinusi.


Poslije operacije sam sebi rekla nikada ne zaboravi taj osjecaj...ali nije prosla ni godina sve se vise pogorsavalo i sad imam osjecaj da se vratilo na staro,mada sam misljenja da nije toliko strasno kao sto je bilo.Od svega ima gore :-?

Uglavnom na jos jednu operaciju necu te sam naucila zivjeti s tim. Operacija i nije bila toliko strasna ali dani poslije operacije su bili grozni sa onim tamponadama u nosu a ja nisam navikla disati samo kroz usta.GROZNO!!


Vazda sam puna maramica posto mi stvarno trebaju, kad mi se bas ono pravo zacepi nos koristim kapi da me "procepi" a posto se cesto ne znam kontrolisati i koristim ih i duze nego smijem dobijem od doktora sprej sa kortizonom i isti koristim par dana dok ne bude lakse.

Mnogi su spominjali i onu posudu s kojom se ispira nos, moram reci da to svakome preporucujem posebno onima koji imaju problema s alergijom, za mene je to isto spas i to mi je postala rutina. Jako je djelotvorno. Kod mene je hronicno i ocigledno vise nema spasa, i nekako i zivim s tim ali najgore su mi prehlade koje kod mene sedmicama traju.

Neko je spomenuo Propolis kapi ali ne mogu da se sjetim je li bilo djelotvorno ili ne?
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#106 Re: Sinusi

Post by agent_zero »

Enigma29 wrote:Ja sam se pomirila s tim da mi nema pomoci, a probala sam sve moguce a na kraju i operaciju. Sjecam se kada sam izasla iz bolnice i kada sam legla u krevet da je bio predivan osjecaj.Zaspala sam pored zatvorenog prozora (inace sam morala uvije drzati otvoreno pa i zimi da bih imala taj osjecaj da dobijam dovoljno zraka), zatvorenih usta :lol: :lol: jer se uvijek probudim otvorenih usta i ispucalih usana strasno.O glavobolji da ne pricam, dugo sam sama "ordinirala" jer sam mislila da imam migrenu toliki su bolovi bili dok se eto nije ustanovilo da su sinusi.


Poslije operacije sam sebi rekla nikada ne zaboravi taj osjecaj...ali nije prosla ni godina sve se vise pogorsavalo i sad imam osjecaj da se vratilo na staro,mada sam misljenja da nije toliko strasno kao sto je bilo.Od svega ima gore :-?

Uglavnom na jos jednu operaciju necu te sam naucila zivjeti s tim. Operacija i nije bila toliko strasna ali dani poslije operacije su bili grozni sa onim tamponadama u nosu a ja nisam navikla disati samo kroz usta.GROZNO!!


Vazda sam puna maramica posto mi stvarno trebaju, kad mi se bas ono pravo zacepi nos koristim kapi da me "procepi" a posto se cesto ne znam kontrolisati i koristim ih i duze nego smijem dobijem od doktora sprej sa kortizonom i isti koristim par dana dok ne bude lakse.

Mnogi su spominjali i onu posudu s kojom se ispira nos, moram reci da to svakome preporucujem posebno onima koji imaju problema s alergijom, za mene je to isto spas i to mi je postala rutina. Jako je djelotvorno. Kod mene je hronicno i ocigledno vise nema spasa, i nekako i zivim s tim ali najgore su mi prehlade koje kod mene sedmicama traju.

Neko je spomenuo Propolis kapi ali ne mogu da se sjetim je li bilo djelotvorno ili ne?
Ako nije problem, malo više detalja o operaciji i stanju nakon iste? Jeli to klasična ili endoskopska operacija?

Kakve tačno si probleme imala sa sinusima?
vivace
Posts: 2909
Joined: 27/12/2012 08:58
Location: internet
Contact:

#107 Re: Sinusi

Post by vivace »

PA PROPOLIS NE MOZE DA SKODI,PROPOLIS JE UVEK DOBAR...izvini sto sam vikala,slucajno.
User avatar
Enigma29
Posts: 97
Joined: 21/08/2007 22:04
Location: Tu i tamo

#108 Re: Sinusi

Post by Enigma29 »

agent_zero wrote:Ako nije problem, malo više detalja o operaciji i stanju nakon iste? Jeli to klasična ili endoskopska operacija?Kakve tačno si probleme imala sa sinusima?

Evo slika da vidis kako su to kod mene radili, a moram reci da sam to radila u Njemackoj

Image


Ja sam kao sto rekoh godinama imala glavobolju, meni je bol vise u predjelu obrva sto sam ja vise definisala kao migrena, dok mnogi osjecaju bol u zubima tj. vise u tom donjem dijelu. To meni sto se tice bolova nije bilo toliko strasno, ali kao sto rekoh glavobolja i jako otezano disanje kroz nos su bili ono najgore. Osim toga kod svake male prehlade bolovala sam sedmicama nekada i mjesecima imam zacepljen nos, koji non stop curi, pun slajma i taman kada pomislim proslo je prehladim se ponovo tako da sve krene ispocetka. U ljeto je bilo kao malo bolje ali jednostavno nisam nikada mogla ono punim plucima udahnuti i izdahnuti na nos.


Obicno sam spavala pored otvorenog prozora i nikada sa potpuno zatvorenim ustima tako da me je ujutro stalno grlo boljelo bas pravi zacarani krug.

Posto nisam nikako isla doktoru niti adekvatno lijecila, samo malte ne spricala sprejom navece kada legnem da koliko toliko dobijem zraka, to je valjda i hronicno postalo. U medjuvremenu sam otisla doktoru i tu mi je dao dijagozu i preoporucio OP.

Ustanovilo se da sam imala polipe i da je u sustini stanje gore bilo u tom donjem dijelu, s tim mi je i u tim ceonim ili kako se zove to gdje su obrve, te supljine isto bile pune tako da se sve trebalo odstraniti. Zatim devijacija septuma ( ja mislim da je to nosna pregrada koja je kod mene bila kriva-dakle ta hrskavica ne znam sada kako se zove-ispod kosti :? :? :? ) + taj neki kanal koji ide iz nosa prema gore u obrve -onaj dio izmedju ociju je s lijeve strane bo suzen te tu nije prolazilo dovoljno zraka.

Uglavnom otisla sam u bolnicu ujutro sam operisana, trajalo je nekih 1,5h,nakon 2 dana su mi skinuli tamponade iz nosa i to je u citavoj toj prici bilo ono najgore, jer ja apsolutno ne umijem da disem samo kroz usta moram imati makar osjecaj da i kroz nos funkcionise i to je zaista bilo grozno za mene, tada nisam ni spavala od straha da se ne ugusim :-?


Uglavnom nakon sto su mi izvadili te tamponade ostala sam jos na pregledima u bolnici i vec sam se super osjecala, zatim 5-i dan me pustaju kuci s tim da idem svaki drugi dan kod doktora da mi isisu taj sekret pojma nemam vise, konci su se sami od sebe raspali, i da morala sam stalno ispirati nos sa solju(natrium klorid) sto i dan danas radim.


Nadam se da sam bar malo "docarala" tu, za mene, agoniju :) I kao sto rekoh ne bih vise ni pod razno na operaciju ali lakse mi jeste u svakom slucaju. Pisajuci ovo skontala sam koliko je u sustini strasno prije operacije bilo, sad bar koliko toliko mogu normalno zaspati, ali cesto me pitaju jesam li prehladjena posto malo pricam kao kroz nos.I da stalno mi curi tako da bez maramica nigdje ne idem...ali hajd´bilo i gore :)
User avatar
Enigma29
Posts: 97
Joined: 21/08/2007 22:04
Location: Tu i tamo

#109 Re: Sinusi

Post by Enigma29 »

vivace wrote:PA PROPOLIS NE MOZE DA SKODI,PROPOLIS JE UVEK DOBAR...izvini sto sam vikala,slucajno.


:thumbup: hvala
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#110 Re: Sinusi

Post by graue_maus »

Enigma29 wrote:ali hajd´bilo i gore :)
ja lose podnosim narkozu i povracam , e nakon op, to mi je bilo najgore i onaj osjecaj da te neko lupio cekicem u glavu ........
vivace
Posts: 2909
Joined: 27/12/2012 08:58
Location: internet
Contact:

#111 Re: Sinusi

Post by vivace »

Enigma29 wrote:
vivace wrote:PA PROPOLIS NE MOZE DA SKODI,PROPOLIS JE UVEK DOBAR...izvini sto sam vikala,slucajno.


:thumbup: hvala
samo pazi jer je propolis obicno u alkoholnom rastvoru,trazi da bude u nekom drugom rastvoru.to sam se sad setila ili pitaj apotekarku da li ce ti smetati ako je u alkoholnom rastvoru. :)
terremoto
Posts: 387
Joined: 03/07/2012 19:28

#112 Re: Sinusi

Post by terremoto »

Da li neko ima problem sa alergijskim rinitisom?
Ninamani
Posts: 4
Joined: 01/03/2013 00:48

#113 Re: Sinusi

Post by Ninamani »

Evo vjerovatno ce nekom pomoci ova stranica za sinuse sa koje sam i ja narucio kapi koje su mi definitivno pomogle da se rijesim problema sa sinusima i prodišem normalno https://www.facebook.com/lijecenje.sinusa nadam se da ce jos nekom pomoci i da dostavljaju kapi za dijasporu.
Questio
Posts: 46
Joined: 04/07/2012 12:12

#114 Re: Sinusi

Post by Questio »

.
Last edited by Questio on 06/04/2019 18:44, edited 1 time in total.
User avatar
Beauty01
Posts: 651
Joined: 10/04/2011 12:09
Location: Black pearl

#115 Re: Sinusi

Post by Beauty01 »

Ja sam ih narucila od čove preko fejsa i fakat su dobre prvi dan kad sam kapala, nije mi mog'o paket maramica biti koliko je curilo niz grlo, nos...grlo me bolilo od svog tog sekreta..al imam osjecaj da nije jos sve..vidjet cemo aBd. al odlicne su fakat
User avatar
Beauty01
Posts: 651
Joined: 10/04/2011 12:09
Location: Black pearl

#116 Re: Sinusi

Post by Beauty01 »

terremoto wrote:Da li neko ima problem sa alergijskim rinitisom?
To je dijagnoza koja piše na mojim nalazima. Al moram naglasiti da ja ni na šta nisam alergična već da je to samo pretpostavka doktora: da upale sinusa imam kao posljedicu alergijskog rinitisa. Alergo testove radila i preko onog bocanja i preko krvi-ništa. Weird :)
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#117 Re: Sinusi

Post by agent_zero »

@enigma29

Znači i tebi su endoskopski radili to. Imala si sreće jer su čeoni sinusi u pitanju, kod mene su maksilarni (s lijeve i desne strane nosa) i malo me strah te operacije.

I meni je rečeno 5 dana u bolnici, pa mi se to nešto učinilo previše za takav zahvat, jer sam došao do informacije da kad se radi privatno u onoj klinici u tešnju, da se ostaje 2 dana.

Boli li poslije operacije? :D


@beauty01

Jel to ovaj čova https://www.facebook.com/lijecenje.sinu ... ts&fref=ts?

Mislio sam da preprodaje "sinamel" iz hrvatske, a ovdje je neka no name bočica, pa rekoh da provjerim. Svako danas može napisati da je od divljeg krastavca.
Questio
Posts: 46
Joined: 04/07/2012 12:12

#118 Re: Sinusi

Post by Questio »

.
Last edited by Questio on 06/04/2019 18:39, edited 1 time in total.
User avatar
Beauty01
Posts: 651
Joined: 10/04/2011 12:09
Location: Black pearl

#119 Re: Sinusi

Post by Beauty01 »

@agent zero
Ako se odlucis na operaciju, javi kako je proslo..Zato sto bih i ja kad bih operisala, operisala maksilarne..A NE ZNAM da li postoji endoskopska za maksilarne..Ja imam cistu u desnom maksilarnom..
@questio
Ja sam zadovoljna. Nije sad da sam druga osoba, i dalje šmrćem ko i čitav život ali pomogle su da izađe puuuno sekreta :))
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#120 Re: Sinusi

Post by agent_zero »

Beauty01 wrote:@agent zero
Ako se odlucis na operaciju, javi kako je proslo..Zato sto bih i ja kad bih operisala, operisala maksilarne..A NE ZNAM da li postoji endoskopska za maksilarne..Ja imam cistu u desnom maksilarnom..
Postoji, barem je meni tako rečeno. Jer i oni imaju otvor iz nosne šupljine.
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#121 Re: Sinusi

Post by ljuspica »

Pa zar je operacija jedini spas...uh uh
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#122 Re: Sinusi

Post by vjesticanametli »

Lilyen wrote:Je li neko probao Sinupret..navodno neke biljne tabletice? I Chymoral?
Evo dva mjeseca me sinusi maltertiraju, da se hoće začepit i upalit skroz,da završim s tim. Svaki dan me nešto boli, ili sinusi ili grlo. :?

sinupret je na biljnoj bazi i dobre su tablete.......mislim da ih kod nas jos nema .......eh kako doci do ovih kapi krastavca
User avatar
Nisrin
Posts: 5490
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#124 Re: Sinusi

Post by Nisrin »


Ja sam probala-nista...ovo inace kosta 16 KM - sama ova plastika, a sa morskom soli aquamaris 30 KM...
Meni nije uspjelo jer imam devijaciju :S
Dok recimo mojoj sestri i njenoj djeci jeste ...cak je i bebi cistila na ovaj nacin, ali ne sa ovim neti potom, nego kupi spricu u apoteci i infuziju (onu tecnost, ne znam tacan naziv, zaboravila :)) i time procisti bebi i maloj nosic...:D
mini2
Posts: 518
Joined: 17/05/2011 00:06

#125 Re: Sinusi

Post by mini2 »

Image

da li je neko probao ove tablete? meni rekoše da pomažu kod sinusitisa.
Post Reply