Teretana

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
enisss
Posts: 1439
Joined: 14/10/2009 17:02

#101 Re: Teretana

Post by enisss »

burek in space...puno je da stavljas 30 kg...ja maximalno radim sa 10 kg jer sa tih 30 kg bi sigurno nabio i masu na te trbusne misice sto bi bilo pravo lose :)...dobio bi misicni stomak hehe...:)...a to je istina da ima ljudi koji ne rade trbusnjake a extra se vide..famozna genetika...a i karakter :)
User avatar
Globus
Posts: 4196
Joined: 03/07/2008 18:06
Location: tu tamo

#102 Re: Teretana

Post by Globus »

:lol: :lol: :lol: :lol: Ma jok :D ima neki whey excel od mentora ltd.. ima colostrum u sebi valjda i sta ja znam jos .. oko 120 KM 2.4 kg valjda :D njega sam mislio i jos nesto za snagu .. pa sta bude :D al moram se jos raspitat oko toga :D znas ti ? :D Weider necu niko ga ne hvali :D
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#103 Re: Teretana

Post by burek_in_space »

enisss wrote:burek in space...puno je da stavljas 30 kg...ja maximalno radim sa 10 kg jer sa tih 30 kg bi sigurno nabio i masu na te trbusne misice sto bi bilo pravo lose :)...dobio bi misicni stomak hehe...:)...a to je istina da ima ljudi koji ne rade trbusnjake a extra se vide..famozna genetika...a i karakter :)
Prestao sam raditi trbushnjake sa opterecenjem, a do te kilazhe sam dogurao jer nisam osjecao nikakav efekt kada stavim manje od 30 kg.
Sada radim 20 ponavljanja po seriji, pauza 25-30 sekundi i 5 puta tako, na kraju svakog drugog treninga, a danima kada ne radim te trbushnjake, radim ledjne.
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#104 Re: Teretana

Post by burek_in_space »

bez_ideje wrote:E danke burece,hoce li mi andola za to trebat,da ne bude ko sa navrtanjem flasa onda ,jos ti ono nisam halalila :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ma kakav andol, prvih pola godine je samo bolno, kasnije ni ne osjetish. :D
enisss
Posts: 1439
Joined: 14/10/2009 17:02

#105 Re: Teretana

Post by enisss »

e pa sad ako bas hoces suplemente onda uzmi twister...znam da je raja totalno poludila za ovim suplementom....moj drug je u samo par dana dobio 3kg..nevjerovatno
laguna84
Posts: 51
Joined: 12/10/2008 20:30

#106 Re: Teretana

Post by laguna84 »

2407 wrote:Sto se pjesacenja tice idealna brzina da bi se hodanje moglo zvati brzo je 6-8Km/h. To je odlicna vjezba. Ne treba ti nista posebno za nju, pa skoro ni volja :mrgreen: Niti zagrijavanje, niti neka posebna tehnika izvodjenja, ne umaras se nesto posebno, nema upala, nema rizika od ozljede niti od trosenja zglobova(kao kod trcanja), trosi solidno kalorije, odlicna je za kardiovaskularni sistem. Svaki put kada hodas pokusavaj da ides brze jer ne mozes pretjerati sa brzinom. Mozda jedina stvar oko nje je sto sporije sagorijeva kalorije nego trcanje pa je potrebno vise vremena i truda oko ishrane da bi se vidjeli rezultati. Ovo sve govorim iz iskustva jer puno pjesacim i uhodo sam se pravo tako da veoma lako i bez nekog veceg zamaranja mogu da pjesacim oko 8Km/h.

Iako sam dugo vremena trenirao plivanje ovo je prvi put da cujem za trosenje kostiju ramena. Vrlo moguce, ali da se taj problem javi nakon desetina godina konstantnog plivanja. Za rekreativce sumnjam da ima rizika te vrste. Kazem opet nisam strucnjak sportske medicine da bi nesto mogao tvrditi ali ovo je prvi put da cujem za to.

I da, bodyfat je potesko pravilno izmjeriti, pa smatram da se ne bi previse trebalo zamarati oko nekih egzaktnih cifri. Kao i u svemu ostalome on uveliko zavisi i od genetike i od muskulariteta osobe. Misicava muska osoba ce imati six-pack npr. sa 15% dok neki zgoljo ga nece imati ni sa 8%, ali opet to zavisi uveliko i od genetike te osobe. Mnogo lakse je pratiti progres u ogledalu nego putem bodyfat-a i razmisljanja o njemu.
sto se tice hodanja slazem se i vec sam napisoa normalno sporije daje efekte al nakon par mjeeci dosta se moze izgubiti kila i forma se popraviti za ljude koji su lijeni za teretanu mislim da je to najbolja opcija i najzdravija :) sto se tice plivanja svaki kruzni pokret za zglob u ramenima je neprirodan i tako se rame torosi normalno dobrom vjezbom ramena gdje je ujedno i najveci sklop misica na tijelu moze da se smanji ta potrosnja ramena tako da nije to samo kod plivanja i individualno ja i tako je u svim sportovima i u fudbalu trosisi zglobove noge al ne mora znaciti da ce svaki fudbaler zavrsiti na operaciskom stolu
p.s.
posto si se ti dotako trcanja i torosenja koljenja to jeste tako al ljudi jos vise to pogorsaju pogresnim tenama za trcanja ako ko razmislja da trci duze od 30 min mora uzeti i adekvatne tena koje ce smanjiti pritisak na koljenja pogotovo ako se tirci po asvaltu kao mnogi po vilsonovom :)
laguna84
Posts: 51
Joined: 12/10/2008 20:30

#107 Re: Teretana

Post by laguna84 »

sto se tice preparata ma dobar whey toplo preporucujem 100% Whey Gold Standard i no-explod ima jedna dobra kombinacija 7 preparata za rast idu znaci:
1. vitamini
2.kratin
3.kofein
4.whey protein
5.riblje ulje
6.l-karnitin
7. hmb
:)
User avatar
Loulou
Posts: 3016
Joined: 16/04/2008 15:18

#108 Re: Teretana

Post by Loulou »

bez_ideje wrote:A sta sa donjim trbusnjacima,ovako kad se ne savijas do koljena,imam osjecaj da rade samo gornji ?
Još jedna opcija:

VJEŽBE ZA "DONJU" TRBUŠNU MUSKULTURU: Lezite na leđa, glavu oslonite na podlogu, ruke su pružene pored trupa a noge podignute i pružene u uspravni položaj. Kontrakcijom trbušne muskulature privlačimo i u isti tren podižemo kukove nazad i gore (prema stropu, ne prema glavi), s odvajanjem glutealnih mišića od poda. Ponovite 10 puta u seriji.

Image Image

I, da...ne zaboravi na stretching nakon vježbanja.
enisss
Posts: 1439
Joined: 14/10/2009 17:02

#109 Re: Teretana

Post by enisss »

sta ste se usutili?...Nije valjda da niko ne trenira...hladnoca a? :)
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#110 Re: Teretana

Post by burek_in_space »

enisss wrote:sta ste se usutili?...Nije valjda da niko ne trenira...hladnoca a? :)
Trenira se, dizhe se...nakon jednomjesechne pauze :D , i vishe nego zadovoljan treningom i tezhinama. :oops: :mrgreen:
enisss
Posts: 1439
Joined: 14/10/2009 17:02

#111 Re: Teretana

Post by enisss »

e burece to ti je onda ono "misicno pamcenje"...kad jednom radis pa napravis pauzu veoma brzo se vratis u staru formu...:)
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#112 Re: Teretana

Post by callmethebreeeze »

koristi li ko loptu ovdje? ja na njoj radim trbusnjake i vjezbe za ledja. pogotovo ova za ledja je super. legnes prsima na loptu, ruke cvrsto na zemlji i onda dizes noge i ledja kao da zelis stati pa ruke, ali se, naranvo, spustis na loptu, pa sve tako... super, super vjezba.
enisss
Posts: 1439
Joined: 14/10/2009 17:02

#113 Re: Teretana

Post by enisss »

Ja je ne koristim al znam da svi kazu da je super stvar :)
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#114 Re: Teretana

Post by callmethebreeeze »

enisss wrote:Ja je ne koristim al znam da svi kazu da je super stvar :)
to je meni preporucio jedan od instruktora u mojoj teratni. kaze da je super vjezba za ledja jer je pokret prirodan i nista ne sputava radijus kretenja (da se ovako nezgrapno izjasnim :D ) a i za stomak je super, mozes raditi sve vjezbe i pravo je zahtjevno jer ujedno vjezbas i ravnotezu i mozes, u principu, citavo tijelo raditi. meni je odlican komplement ostalom treningu.

p.s vidim da je bilo rijeci o hrani. bez mesa je zeznutom, ali se proteini mogu unositi i kroz tunjevinu, ja jedem onu u vodi, druge vrste ribe, razne vrste oraha, graha, leca, leblebija.
uz malo kreativnosti i strpljenja je lako spremati obroke, pune proteina a nemasne.
enisss
Posts: 1439
Joined: 14/10/2009 17:02

#115 Re: Teretana

Post by enisss »

Ma naravno...ja uvijek kazem sad je lako...malo "proguglas" i svaka informacija je dostupna...znam to sa loptom da je jako ucinkovito jer bas zbog ravnoteze aktiviras puno vise misica..sto je naravno i cilj..i znam da moras biti itekako spreman da bi te vjezbe mogao da radis..to onako izgleda jednostavno..al kad probas..uh :))))
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#116 Re: Teretana

Post by callmethebreeeze »

enisss wrote:Ma naravno...ja uvijek kazem sad je lako...malo "proguglas" i svaka informacija je dostupna...znam to sa loptom da je jako ucinkovito jer bas zbog ravnoteze aktiviras puno vise misica..sto je naravno i cilj..i znam da moras biti itekako spreman da bi te vjezbe mogao da radis..to onako izgleda jednostavno..al kad probas..uh :))))
internet je cudo, jos ako znas koji strani jezik onda imas pristup moru informacija. ja nisam nikakav fanatik kada je trening u pitanju, poceo sam ici u tereteanu nakon skoro 10-godisnje pauze, u 25-oj godini. to je valjda taj period kad shvatis da tijelo ne moze vise samo da se bori protiv poroka i neaktivnosti.

poucen vlastitim iskustvom mogu reci da mislim da ljudi od treninga prave veliku famu i da misle da je to projekat koji iziskuje skupe teretane i jos skuplje instruktore. moze se lagano poceti, ici stepenicama umjesto liftom, izaci dvije-tri tramvajske stanice prije cilja, pa ostatak puta prohodati do kuce, umjesto cevapa pojesti varivo, ako se vec mora jesti vani, itd. nakon toga ide ozbiljniji trening, ali ja i dalje mislim da postoji alternativa teretani i da je vazno raditi ono sto insan voli. nekome je mozda bolje da ide na jogu, plivanje, ples, da pocne trenirati neki sport, itd.
User avatar
Loulou
Posts: 3016
Joined: 16/04/2008 15:18

#117 Re: Teretana

Post by Loulou »

callmethebreeeze wrote:to je meni preporucio jedan od instruktora u mojoj teratni. kaze da je super vjezba za ledja jer je pokret prirodan i nista ne sputava radijus kretenja (da se ovako nezgrapno izjasnim :D ) a i za stomak je super, mozes raditi sve vjezbe i pravo je zahtjevno jer ujedno vjezbas i ravnotezu i mozes, u principu, citavo tijelo raditi. meni je odlican komplement ostalom treningu.
Lopta je odlična stvar :thumbup: i upravo to - možeš raditi vježbe za cijelo tijelo. Najdraža mi je za sklekove. Čisto gušt... :D
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#118 Re: Teretana

Post by callmethebreeeze »

Loulou wrote:
callmethebreeeze wrote:to je meni preporucio jedan od instruktora u mojoj teratni. kaze da je super vjezba za ledja jer je pokret prirodan i nista ne sputava radijus kretenja (da se ovako nezgrapno izjasnim :D ) a i za stomak je super, mozes raditi sve vjezbe i pravo je zahtjevno jer ujedno vjezbas i ravnotezu i mozes, u principu, citavo tijelo raditi. meni je odlican komplement ostalom treningu.
Lopta je odlična stvar :thumbup: i upravo to - možeš raditi vježbe za cijelo tijelo. Najdraža mi je za sklekove. Čisto gušt... :D
nista to nije dok ne probas sklekove raditi na loptici za golf.

:oops: :D :run:
User avatar
Loulou
Posts: 3016
Joined: 16/04/2008 15:18

#119 Re: Teretana

Post by Loulou »

callmethebreeeze wrote:nista to nije dok ne probas sklekove raditi na loptici za golf.

:oops: :D :run:
To ostavljam vama, braveheartsima :D
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#120 Re: Teretana

Post by callmethebreeeze »

Loulou wrote:
callmethebreeeze wrote:nista to nije dok ne probas sklekove raditi na loptici za golf.

:oops: :D :run:
To ostavljam vama, braveheartsima :D
ja to na klikeru odavno radim.
:oops:
User avatar
Loulou
Posts: 3016
Joined: 16/04/2008 15:18

#121 Re: Teretana

Post by Loulou »

callmethebreeeze wrote:
Loulou wrote:To ostavljam vama, braveheartsima :D
ja to na klikeru odavno radim.
:oops:
Neka tako i ostane :oops: :mrgreen:
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#122 Re: Teretana

Post by burek_in_space »

callmethebreeeze wrote:
nista to nije dok ne probas sklekove raditi na loptici za golf.

:oops: :D :run:
Zamolio bih disco bildere da ne zachatavaju temu! :oops: Hvala! :D
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#123 Re: Teretana

Post by callmethebreeeze »

burek_in_space wrote:
callmethebreeeze wrote:
nista to nije dok ne probas sklekove raditi na loptici za golf.

:oops: :D :run:
Zamolio bih disco bildere da ne zachatavaju temu! :oops: Hvala! :D
:skoljka: :mrgreen: :x :evil: :D
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#124 Re: Teretana

Post by burek_in_space »

callmethebreeeze wrote: :skoljka: :mrgreen: :x :evil: :D
Shalim se, znash ti da ja volim vas diskace! :D
Kako ide treniranje, je li se napredovalo u zadnje vrijeme, imash li neki novi program za preporuchiti...?! :-D
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#125 Re: Teretana

Post by callmethebreeeze »

burek_in_space wrote:
callmethebreeeze wrote: :skoljka: :mrgreen: :x :evil: :D
Shalim se, znash ti da ja volim vas diskace! :D
Kako ide treniranje, je li se napredovalo u zadnje vrijeme, imash li neki novi program za preporuchiti...?! :-D
treniram stomak, s piva sam presao na vino. odlicno ide. :D :D

salim se, trenutno radim cetiri puta sedmicno, po desetak vjezbi. tijelo sam "prepolovio" tako da jednom radim malo repeticija i puno kila, a drugi put manje kila a vise repeticija i super funkcionise. nekada, ako mi je mrsko dizati trcim ili radim cross koji mi se jako dopada, jer aktivira citavo tijelo, a mislim daje bolji za koljena od trcanja. to je sprava za preporuciti ovima koji zele da mrsaju, a i da se zategnu.
Post Reply