zasto se mace ludiraju, a ne spavaju ?

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

User avatar
Skyfox
Posts: 7488
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#101 Re: zasto se mace ludiraju, a ne spavaju ?

Post by Skyfox »

mozda al ja se ne bih usudio jer da odluta negdje pod tockove ili medu pse bilo bi ni mi grozno....
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#102 Re: zasto se mace ludiraju, a ne spavaju ?

Post by slavkoimamodilera »

Skyfox wrote:mozda al ja se ne bih usudio jer da odluta negdje pod tockove ili medu pse bilo bi ni mi grozno....
Pretpostavljam (mozda pogresno :? ) da pesak zivi u stanu, ne u kuci.... mozda da je jednostavno zatvori u onaj kavez za prevoz maca?
User avatar
Skyfox
Posts: 7488
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#103 Re: zasto se mace ludiraju, a ne spavaju ?

Post by Skyfox »

slavkoimamodilera wrote:
Skyfox wrote:mozda al ja se ne bih usudio jer da odluta negdje pod tockove ili medu pse bilo bi ni mi grozno....
Pretpostavljam (mozda pogresno :? ) da pesak zivi u stanu, ne u kuci.... mozda da je jednostavno zatvori u onaj kavez za prevoz maca?
to sam vidio da rade u Americi... mozda u krajnjoj nuzdi al opet nisam siguran koliko disciplinske mjere djeluju kod macaka.
Siguran san da nece sjediti u kavezu i razmisljat hm sta li sam pogrijesila...
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#104 Re: zasto se mace ludiraju, a ne spavaju ?

Post by slavkoimamodilera »

Mozda... ali princip mrkve i batine pali i kod primitivnijih stvorenja... ne mora razmisljati gdje je pogrijesila, ali moze naci uzrocno-posljedicnu vezu izmedju odredjenih postupaka i kazne i nagrade... toliko su inteligentne u to sam siguran...
User avatar
Skyfox
Posts: 7488
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#105 Re: zasto se mace ludiraju, a ne spavaju ?

Post by Skyfox »

intelingentne su ne bi vjerovao
ja nikad nisam oducio svoju da ne skace po kuhinskom stolu i elementima
a posto joj je to jedino zabranjeno voce na svijetu automatski i najveci ceif

Kad je sama u kuhinji znam da je na stolu :D cim neko uhvati za kvaku nestane u vidu magle jer zna da radi nesto sto nesmije :D

a nema sta nisam radio od ljepljivih traka po rubovima koje samo preskoci do spricanja vodom i galame... jedino da iznesem stol :lol:
User avatar
jedna
Posts: 1033
Joined: 04/02/2004 00:00
Location: salt lake city

#106 Re: zasto se mace ludiraju, a ne spavaju ?

Post by jedna »

Namaži limunom ili pospi limunovom koricom izribanom povrsine koje zelis da maca izbjegava. Totalno im je odbojna citrusna aroma
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#107 Re: zasto se mace ludiraju, a ne spavaju ?

Post by pesak »

slavkoimamodilera wrote:Cim pocne tako gnjavit u nezgodno doba, samo je izbaci ispred vrata... kada prenoci van kuce, naucit ce cijeniti kada je pustis unutra...
pa da se dere u hodniku...

jeli, jel moze da se da nesto za smirenje macki i sta ???
mojdrugiaccount
Posts: 1
Joined: 12/07/2008 08:13

#108 Re: zasto se mace ludiraju, a ne spavaju ?

Post by mojdrugiaccount »

pesak wrote:ova macka defonitivno nije normalna. ceo dan se sakrila i spavala negde u kuhinji i sad meni ne da fda soavam. skace mi po tastaturi i grebe mi monitor. zvace mi knjigu.
dakle, strasno.
a STO SAM IZGREBANA...
ona moja bivsa macka je bila mnogo pametnija. ova mi zarila kandze u kozu-htela da se popne u krilo,, :-)
koji kreten od macke. obara mi sat, grize pertle, napada mi tasnu. ajde sto grebe namestaj, ali grebe i mene.
danju s;lava, novu orgija.
boze dragi, kakav kreten od macke. :cry:

stani stani stani... da objasnim nesto o mackama... mnogi ljudi nerazumju psihu macaka

macke su socijalne zivotinje i tvoj slucaj govori da je macka dosta usamljena i da joj fali kontakta sa ljudima ili drugim mackama iste dobi

1. "ceo dan se sakrila i spavala negde u kuhinji" - To je sasvim normalno, oce mir, i oce da se odmori, pogotovo negdje na tajno i sigurno mjesto, mozda se u blizini tebe ne osjeca jos tako sigurno ili pak hoce svoj mir... to je sasvim normalno... ako hoces da noci spava moras je preko dana malo forsirati na igranje da potrosi energije tokom nekog vremena ce se nauciti na to... macke kao i psi se bukvalno mogu programirati na svoj unutrasnji sat... i to ponasanje nije neobicajeno... samo joj JE STRASNO DOSADNO kako sam ja skontao... veoma je drustvena!!!

2. " skace mi po tastaturi i grebe mi monitor. zvace mi knjigu." to je veliki nesporazum ljudi i macaka. to macka radi da dobije PAZNJU, ne da bi lomila nesto, nego u smislu "ej ti ja sam ovde, ajde sada radi nesto samnom" bilo to igranje (10 minuta je dosta) ili da je mazis (10 minuta je dosta) ili najbolji fol je pred spavanje joj das novu hranu ( a prije toga satima nisi) pa se najede i legne punog stomaka... ali obavezno se igraj prije klope izmori je malo" takodje ako si jedno u noci ustala... ona ce to zapamtiti i gnjavit te non stop.. mroas je istrenirati sa time da ne reagujes.... gluposti kao kavez, napasti, izbaciti vani, (samo NEMOJ REAGOVATI NA ZELJE PRINCEZE) to je kod macaka kontra produktivno.. macke nisu psi... samo ce te vise zamrziti i odnos i povjerenje ce se smanjiti(!!!).. nezaboravi.. MACKE NIKAD NEGLEDAJU LJUDE KO VLADARA NEGO KAO JARANA... to je tipicna greska sto ljudi misle i porede sa psima... fatalna greska mnogih odnosa... ja sam imao macku pa jedno godinu dana se nismo podnosili.... a poslije najveci jarani... nije imala povjerenja u mene, osjetila strah... eh onda sam je trenirao nekim cool keksicima, programirao je da svaku noc u odredjeno vrijeme dobije te keksice... pa kasnije iz ruke dao da jede... jeste proslo vremena... ali je super proslo.... znaci istreniraj je u isto vrijeme svaki dan da radis odredjene stvari npr. 22 sata hrana i 16 sati hrana...

3. "ova mi zarila kandze u kozu-htela da se popne u krilo,, " jos je mala i nezna sta valja a sta ne... nemisjes pokazati agresivnosti prema njoj.... kada se njoj mazi mazi se njom... kada se njoj igra igraj se sanjom... izmori...

ako prede noci to je super.. mazi je... i onda idi spavaj i pravi se da spavas.. ne reaguj na bilo sta...

u kratko macka je OK, samo oce PAZNJU i drustvo.. oni koji mogu imaju u tom slucaju dvije mice.. oni koji nemogu kao ja se moraju potruditi i trenirati macku kao sto sam ja i to vec par puta.... ako pocne po tastaturi hodati znaci da oce svoj momenat paznje.. ustani provedi 10 minuta sa njoma ne samo svoje raditi... nema macka sa kim osim sa tobom... daj joj da jede pred spavanje prije toga neka ogladni... ako ti dodje u krevet da prede znaci da se osjeca veoma fino sa toobm.. ako skoci tebi u krilo i malo te ogrebe... ONA TE NE ZNA DA JE LOSE... mislila je dobro (osjeci joj kandze kod veterinara) to je isto veliki nesporazum... moras raditi na povjerenju... DIRAJ JE SAMO KADA TO ONA HOCE!!!!!!! ONA TREBA DA ODLUCI a) kada ce te se maziti b) kada ce te se igrati NE TI!!!!! to je glavna stvar za povjerenje!!!!!!! tako treba neko vrijeme...inace ce uviejk bjezati od tebe ili te znati gristi!!!!! to se mora tako!!! i kada je aktivna (svega max 2 sata dnevno kod macaka) budi i ti sa njom!!!!!!! ustani igraj se, ganjaj je itd...

nezaboravi ONA JE SEFICA i TI SI SAMO PRIJATELJ!!!! ne gnjavi je... kada je budna i aktivna budi i ti.... kada spava pusti je na miru.. diraj je samo kada ti dodje da prede ili da se igra... ako te malo grebe kada tebi pridje znaci da hoce nesto od tebe... npr. igranje (otvaranje ormara, vrata, i slicno su cesto fenomen potrage za paznjom, a ne toliko puno provjeravanja teritorija) znaci ustani drmni se druzi se sa mackom
Last edited by mojdrugiaccount on 06/11/2008 13:00, edited 1 time in total.
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#109 Re: zasto se mace ludiraju, a ne spavaju ?

Post by slavkoimamodilera »

Napusi je! :mrgreen:
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#110 Re: zasto se mace ludiraju, a ne spavaju ?

Post by pesak »

da, da se druzim, kad pobegne od mene i spavva preko dana, a novu mi zvace kosu i luduje.
kako da se druzim. ganjam ja nju, budim je, igramo se, ali ona hoce danju da SPAVA a nocu DA ORGIJA. :D
idem sad da je nadjem, da je probudim. :D
zamrzece me nacisto. ali, bar ce da spava... :D
nocu. :x
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#111 Re: zasto se mace ludiraju, a ne spavaju ?

Post by pesak »

samo da vas obavestim da mi e miljenica bas porasla. :D

eno je, spava, srce mamino. :lol: :D
User avatar
Furby
Posts: 476
Joined: 10/06/2002 00:00
Location: Sarajevo - Chi-Town - Negdje izmedju

#112 Re: zasto se mace ludiraju, a ne spavaju ?

Post by Furby »

NEMOJ je buditi dok spava! :evil:
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#113 Re: zasto se mace ludiraju, a ne spavaju ?

Post by pesak »

:lol: :lol: :lol:
User avatar
Skyfox
Posts: 7488
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#114 Re: zasto se mace ludiraju, a ne spavaju ?

Post by Skyfox »

a ni jednu sliku nisi stavila da vidimo tog monstruma malog :razz:
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#115 Re: zasto se mace ludiraju, a ne spavaju ?

Post by pesak »

sad je ljubimica porasla.. :-D

stavicu.. :D
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#116 Re: zasto se mace ludiraju, a ne spavaju ?

Post by pesak »

Image

juri nesto po podu :D
User avatar
jedna
Posts: 1033
Joined: 04/02/2004 00:00
Location: salt lake city

#117 Re: zasto se mace ludiraju, a ne spavaju ?

Post by jedna »

Aaaaaaaaa.... slatkice :D Je li dobila neko ime?
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#118 Re: zasto se mace ludiraju, a ne spavaju ?

Post by pesak »

mica ... :D
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#119 Re: zasto se mace ludiraju, a ne spavaju ?

Post by burek_in_space »

pesak wrote:mica ... :D
Josh uvijek mi je kinky! :D
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#120 Re: zasto se mace ludiraju, a ne spavaju ?

Post by pesak »

sta se babi mili ..kako ono.. :D
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#121 Re: zasto se mace ludiraju, a ne spavaju ?

Post by burek_in_space »

pesak wrote:sta se babi mili ..kako ono.. :D
Babi se mili?! :shock: :D
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#122 Re: zasto se mace ludiraju, a ne spavaju ?

Post by pesak »

pa valjda znas... :mrgreen:
User avatar
Skyfox
Posts: 7488
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#123 Re: zasto se mace ludiraju, a ne spavaju ?

Post by Skyfox »

pesak wrote:Image

juri nesto po podu :D
uuuu pa bas i izgleda nabrijano ono ja sam boss-a :D
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#124 Re: zasto se mace ludiraju, a ne spavaju ?

Post by pesak »

daaa, evo i sad igramo skrivalice..ja je jurim po stanu i ne dam joj da spava, jer ce se probuditi oko ponoci i poceti da luduje.
nikako da se navikne na moj ritam.
inace se lepo slazemo. :D

neverovatno kako mi je kuca postala svetlija , lepsa, sa cica-macom. :D
mnogo je lepse ziveti s njima, nego bez njih. :-D

mislis na ovaj post ? :lol:
Last edited by pesak on 20/11/2008 07:54, edited 1 time in total.
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#125 Re: zasto se mace ludiraju, a ne spavaju ?

Post by pesak »

macketina trci ukrug po kuci i mjauce ,a pre toga me grizla. :shock: :?
Post Reply