Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Najbolja čevabdžinica u Sarajevu

Zmaj Željeznička
126
13%
Zmaj Hrasno
133
13%
Ferhatović
157
16%
Željo
140
14%
Petica
148
15%
Hodžić
75
7%
Besko
152
15%
Vezir
8
1%
Mrkva
46
5%
Sport
18
2%
 
Total votes: 1003

Ticall
Posts: 123
Joined: 21/02/2003 00:00

#101 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Ticall »

moler wrote:tvoj odgovor govori sve o tvom "sarajevskom porijeklu" dušo moja i definitivno najbolji ćevapi nemogu nikada biti na Iliđi dabet kod nekog Brajlovića i dečko pripazi na riječnik mogao bi dobiti ban za sretan dan pa pa :bih:
:D Rece mi TI pravi Sarajlija :D
zoom66 wrote:
Ticall wrote: Ah sto ste mi slatki vas dvoje bas u paru veze nemate sa zivotom pa pricate gluposti...JA rodjeni Sarajlija...A Viii???...Da cujem???...Da ne pricam o Mojim korijenima Starcima Babama Dedama Pradjedu gdje su rodjeni i pokopani u Sarajevu...od 84 Zivim na Ilidzi pa malo "selo" zna se ljudi pa se i cuje svasta zato sam i pitao Po Cemu? Jer ljudi su pitali pitanje ja dao odgovor i misljenje neko napisao da tu ne valja a s obzirom da zivim 200 metara od pomenutog objekta interesuje me sta je covjek cuo i sta ima da kaze...a ne interesuje me sto ste vas dvoje "opterecene" i "psihicki" nestabilne osobe pa odmah imate predrasudu o ljudima...Ljude treba prvo malo upoznati pa pricati sa njima da bi znali tko su i sta su...Najlakse se vrijedati odmah...Ovaj forum je sranje odavno a razlog je zbog ljudi kao sto ste vi jer prava je rijetkost da neko moze zapoceti topic i ocekivati da dobije OK odgovor (cast izuzecima) vec samo nebuloze od ljudi koji se registruju napucaju postova za par mjeseci i onda ih nema nigdje na mapi a samo su dosli da seru beze i prosipaju "pamet"...
19. jul. 2008. 20:43 Isključen/a korisnik/ca iz razloga “Vrijedjanje i provociranje”

» Ticall - 14 dana
:)
Admin-e pogledaj od kada sam registrovan i koliko imam postova...Valjda ce ti to bar malo predociti sliku kako mi je tesko palo to sto ste me banovali :D...
drsrle
Posts: 159
Joined: 01/04/2008 10:50

#102 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by drsrle »

ZMAJ
ZMAJ
ZMAJ
ZMAJ
ZMAJ


Probajte i necete se pokajati
Kukuruz_Barbe-q
Posts: 1041
Joined: 09/01/2005 22:25

#103 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Kukuruz_Barbe-q »

probao sam i pokajao sam se.
User avatar
Suicidal Siberian
Posts: 1107
Joined: 30/11/2006 14:07

#104 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Suicidal Siberian »

Galatasaraj, kod centarfora Tareta :D

Definitivno najukusniji :)
User avatar
jennisjoplin
Posts: 2287
Joined: 17/02/2008 09:44
Location: Das ist Valter

#105 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by jennisjoplin »

Mikado wrote:Najveca ja tuga sto se Cevabdzinica stoljeca zatvorila prije nekoliko godina.

Devetka je bila nedodirljiva dok je radila.
:thumbup: svaka ti se pozlatila
User avatar
plavi85
Posts: 15
Joined: 19/07/2006 22:20
Location: DRŽAVA ŽELJO/DOBRINJA
Contact:

#106 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by plavi85 »

Suicidal Siberian wrote:Galatasaraj, kod centarfora Tareta :D

Definitivno najukusniji :)
Zidane
Posts: 43
Joined: 21/06/2008 10:47
Location: S.

#107 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Zidane »

Jeo sam u Petici i nista posebno...jos sam imao zgaravicu citav dan + bili crveni.
A cevapi 7 KM! Pa to je puno para....Skupooo.....

Kod Mrkve su ipak najbolji. Kod Mrkve desetka u cijelu ili pola, ista cijena.
U Petici hoce jos da platim za pola somuna ekstra....Ma daj....
ludacha
Posts: 709
Joined: 10/04/2003 00:00

#108 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by ludacha »

ne volim cevape, ali jedini koji mi lijepo sjednu na zeludac i nakon kojih ne podrigujem (pardon muaa :D ) pripravljaju se u Petici :D
User avatar
jennisjoplin
Posts: 2287
Joined: 17/02/2008 09:44
Location: Das ist Valter

#109 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by jennisjoplin »

ludacha wrote:ne volim cevape, ali jedini koji mi lijepo sjednu na zeludac i nakon kojih ne podrigujem (pardon muaa :D ) pripravljaju se u Petici :D
imaš od mene 10 u po' somuna :thumbup: :lol:
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#110 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by homo_sapiens »

Ticall wrote:
moler wrote:tvoj odgovor govori sve o tvom "sarajevskom porijeklu" dušo moja i definitivno najbolji ćevapi nemogu nikada biti na Iliđi dabet kod nekog Brajlovića i dečko pripazi na riječnik mogao bi dobiti ban za sretan dan pa pa :bih:
:D Rece mi TI pravi Sarajlija :D
zoom66 wrote:
Ticall wrote: Ah sto ste mi slatki vas dvoje bas u paru veze nemate sa zivotom pa pricate gluposti...JA rodjeni Sarajlija...A Viii???...Da cujem???...Da ne pricam o Mojim korijenima Starcima Babama Dedama Pradjedu gdje su rodjeni i pokopani u Sarajevu...od 84 Zivim na Ilidzi pa malo "selo" zna se ljudi pa se i cuje svasta zato sam i pitao Po Cemu? Jer ljudi su pitali pitanje ja dao odgovor i misljenje neko napisao da tu ne valja a s obzirom da zivim 200 metara od pomenutog objekta interesuje me sta je covjek cuo i sta ima da kaze...a ne interesuje me sto ste vas dvoje "opterecene" i "psihicki" nestabilne osobe pa odmah imate predrasudu o ljudima...Ljude treba prvo malo upoznati pa pricati sa njima da bi znali tko su i sta su...Najlakse se vrijedati odmah...Ovaj forum je sranje odavno a razlog je zbog ljudi kao sto ste vi jer prava je rijetkost da neko moze zapoceti topic i ocekivati da dobije OK odgovor (cast izuzecima) vec samo nebuloze od ljudi koji se registruju napucaju postova za par mjeseci i onda ih nema nigdje na mapi a samo su dosli da seru beze i prosipaju "pamet"...
19. jul. 2008. 20:43 Isključen/a korisnik/ca iz razloga “Vrijedjanje i provociranje”

» Ticall - 14 dana
:)
Admin-e pogledaj od kada sam registrovan i koliko imam postova...Valjda ce ti to bar malo predociti sliku kako mi je tesko palo to sto ste me banovali :D...
Pretjerao si, ili s pivom ili s cevapima :D Od neceg se moras poceti odvikavati :D
User avatar
sffovac
Posts: 922
Joined: 26/08/2004 23:08
Location: kad jednom odem, a poci cu

#111 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by sffovac »

ja neki dan narucim u papir u veneri
kad dodjo kuci imam sta i da vidim, obe porcije sa suhom lepinom, meni se zivot zgadio, jel to promijenio kuhara ili i oni uveli restrikcije
a mogu primjetiti i da je ovaj put bilo manje raje nego inace, moglo se sjest komotno, mora da su promijenili politiku
usput cevapi su ostali isti
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#112 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Jara »

PipiDugaDevetka wrote:HARAM ĆEVAPI
Image
:lol: tek sad vidjeh...gdje je ovo?
User avatar
sicky
Posts: 1944
Joined: 11/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#113 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by sicky »

majka mu stara jesu li to opet poskupili ćevapi ??? :x :x :x
User avatar
Skyfox
Posts: 7488
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#114 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Skyfox »

ja... ne volim cevape sa lukom!

:zoka:
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#115 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by strong69 »

moler wrote:tvoj odgovor govori sve o tvom "sarajevskom porijeklu" dušo moja i definitivno najbolji ćevapi nemogu nikada biti na Iliđi dabet kod nekog Brajlovića i dečko pripazi na riječnik mogao bi dobiti ban za sretan dan pa pa :bih:
Vidi ovo :-) Pravi cevapi sad zavise i od lokacije. Znaci dobre cevape mo´s samo u srcu grada pojesti a jos da bi osjetili i na pravi nacin prepoznali njegove kvalitete potrebno je biti "rodeni Sarajlija". :-) :lol: :run:

Ja ih na Carsiji vec dugo ne jedem. Iz Mrkve me istjerao miris ustajalog mesa kad samo jedno jutro dosao na dorucak, iz Hodzica me isjerala "dobra" higijena posuda, Ferhatoviceve odavno nisu ono sto su bile.

Onda sam vidio svi hvale Zmaj pa otisao i dole i vidio da su ovi na Carsiji zlatni kakvi su ovi u Zmaju. Jeste li vidjeli samo gdje u Zmaju pripremaju cevape, ko ih priprema i kako? Imali ste prilike vidjeti im "kuhinju".

Na higijeni svaka cast Petici koja ima veliku kuhinju, osobe koje spremaju cevape su propisno obucene sa svim onim kapama na glavi, klompama itd...

Cevapi nisu losi kod Mujanica u Binjezevu (Jesam SELJAK, jedem izvan Sarajeva) i nakon tih cevapa ne podriguje mi se i nemam problema sa zelucem cijeli dan.
nigdje.nikog
Posts: 702
Joined: 23/09/2007 23:36

#116 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by nigdje.nikog »

NAJBOLJA CEVABDZINICA U SARAJEVU JE ZENICKI BESLIC !
User avatar
jennisjoplin
Posts: 2287
Joined: 17/02/2008 09:44
Location: Das ist Valter

#117 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by jennisjoplin »

nigdje.nikog wrote:NAJBOLJA CEVABDZINICA U SARAJEVU JE ZENICKI BESLIC !
daj ba, jes' da natopi somun ali nisu bolji od ferhatovica, u zenici se nekad dobro jelo, pogotovo slatko, sjeca li se ko slasticarne i njihove havana torte?
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20544
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#118 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Bullet Tooth Tony »

nigdje.nikog wrote:NAJBOLJA CEVABDZINICA U SARAJEVU JE ZENICKI BESLIC !
Image
User avatar
botanicar
Posts: 224
Joined: 22/01/2008 21:23

#119 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by botanicar »

stari_sarajevski_gospodin wrote:
edin_Basket wrote:ZELJO
ZMAJ
VENERA
:thumbup:


:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#120 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Neelix »

ja ne znam sto se pored postojanja Petice uopste vodi ova rasprava :)
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#121 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by homo_sapiens »

Neelix wrote: ja ne znam sto se pored postojanja "Petice" uopste vodi ova rasprava :)
. . . tako da se ova tema komotno moze zakljucati :D
User avatar
Šibicar
Posts: 7117
Joined: 15/10/2007 22:57
Location: Motel Černobil

#122 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Šibicar »

Znam samo da ih u Želji ne volim pojesti iz prostog razloga što im samo fali šmajser da raju utjeravaju unutra,većeg debilizma nisam vidio.Ono hodaš normala i baciš pogled prema ćevabdžinici a neko uvijek stoji ispred da ti kaže "izvolite ima mjesta" pa čak i kad nezainteresovano prolaziš,pa nisi na pijaci u pm :lol: ,i onda iz inata nikad ne bi ušao.A u Zmaju je tek ludnica,istresu vreću ćevapa na roštilj i lopatom mješaju. :lol: I da kažem da sam najgore ćevape u životu pojeo u Mostaru u starom gradu negdje,ono je za plakati sviju mi ni na šta ne liči...
User avatar
jennisjoplin
Posts: 2287
Joined: 17/02/2008 09:44
Location: Das ist Valter

#123 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by jennisjoplin »

Neelix wrote:ja ne znam sto se pored postojanja Petice uopste vodi ova rasprava :)
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :bih:
User avatar
Mikado
Posts: 1413
Joined: 17/05/2007 11:48
Location: Sarajevo
Contact:

#124 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Mikado »

Neelix wrote:ja ne znam sto se pored postojanja Petice uopste vodi ova rasprava :)
Dok je "Hodzica", "Petica" je ipak na 2.mjestu. :mrgreen:
User avatar
Mikado
Posts: 1413
Joined: 17/05/2007 11:48
Location: Sarajevo
Contact:

#125 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Mikado »

Zlatne krune najboljim hotelima i restoranima

U kategoriji hotela sa pet zvjezdica Zlatnu ugostiteljsku krunu Udruženja/udruge hotelijera i restoratera BiH dobio je hotel Radon Plaza Sarajevo, dok su u kategorijama hotela sa četiri i tri zvjezdice nagradu dobili hoteli Jelena Brčko i Grand Sarajevo. Nagradu u kategoriji hotela u sklopu zimskog centra dobio je Termag Jahorina, a u kategoriji hotel sa najboljim sportsko- rekreativnim sadržajima nagrađen je Circle international Međugorje. Hotel Hercegovina Ilidža dobitnik je nagrade u kategoriji hotela u sklopu banjsko-klimatskog kompleksa, dok je hotel Hollywood Ilidža dobio nagradu u kategoriji hotel sa najraznovrsnijom ponudom. U kategoriji aparthotela nagrađeno je Etno selo Stanišići Bijeljina, a najbolji motel je Actros Nova Topola. Najbolji pansion je Pansion Čobanija Sarajevo, a u kategoriji najbolje apartmansko naselje nagrađen je Aquareumal Fojnica. Također, dodijeljene su nagrade Zimskom centru Vlašić u kategoriji najbolji zimski centar, Nacionalnom parku Sutjeska Tjentište u kategoriji najbolji nacionalni park, restoranu DM Tuzla u kategoriji nacionalnih restorana, restoranu Fellini Sarajevo u kategoriji internacionalnih restorana, te ribljem restoranu Bago Teskera, Ljubuški, u kategoriji ribljih restorana. Za najbolju vinoteku proglašena je Harizma Banja Luka, a u kategoriji ćevabdžinice nagrađena je ćevabdžinica Hodžić Sarajevo.

link: http://www.business-magazin.ba/2007/raport.html
Post Reply