drzavni ispit

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
User avatar
_tulumba_
Posts: 687
Joined: 07/04/2008 17:52

#101 Re: drzavni ispit

Post by _tulumba_ »

Jesam, upravo tako. Ja sam istampao pa presao sva pitanja, pa onda radio online, malo presao i to je to.
Na testu NE budu sva pitanja iz ovih pitanja koje imas na stranici. Ugl. bude o EU malo novije i evo pitanje koje nemas u testovima, tipa: Zvanicno Brcko je? a) distrikt Brcko b) Brcko Distrikt c) Brcko distrikt BiH
U sustini, vecina pitanja je iz tih koje imas na stranici ali nisu sva.
Na testu naravno bude a, b, c dok ove testove koje imas, vidis vec da su a, b, c, d.
Polozio sam u feb. 2011 iliti nedavno :)
User avatar
LK
Posts: 158
Joined: 15/08/2007 15:04

#102 Re: drzavni ispit

Post by LK »

_tulumba_ wrote:Jesam, upravo tako. Ja sam istampao pa presao sva pitanja, pa onda radio online, malo presao i to je to.
Na testu NE budu sva pitanja iz ovih pitanja koje imas na stranici. Ugl. bude o EU malo novije i evo pitanje koje nemas u testovima, tipa: Zvanicno Brcko je? a) distrikt Brcko b) Brcko Distrikt c) Brcko distrikt BiH
U sustini, vecina pitanja je iz tih koje imas na stranici ali nisu sva.
Na testu naravno bude a, b, c dok ove testove koje imas, vidis vec da su a, b, c, d.
Polozio sam u feb. 2011 iliti nedavno :)
Hvala ti na pojasnjenu i ti si dakle frisak.. Zelim ti puno srece na strucnom ispitu..
User avatar
_tulumba_
Posts: 687
Joined: 07/04/2008 17:52

#103 Re: drzavni ispit

Post by _tulumba_ »

LK wrote:
_tulumba_ wrote:Jesam, upravo tako. Ja sam istampao pa presao sva pitanja, pa onda radio online, malo presao i to je to.
Na testu NE budu sva pitanja iz ovih pitanja koje imas na stranici. Ugl. bude o EU malo novije i evo pitanje koje nemas u testovima, tipa: Zvanicno Brcko je? a) distrikt Brcko b) Brcko Distrikt c) Brcko distrikt BiH
U sustini, vecina pitanja je iz tih koje imas na stranici ali nisu sva.
Na testu naravno bude a, b, c dok ove testove koje imas, vidis vec da su a, b, c, d.
Polozio sam u feb. 2011 iliti nedavno :)
Hvala ti na pojasnjenu i ti si dakle frisak.. Zelim ti puno srece na strucnom ispitu..

Nema na cemu, hvala tebi za zeljenu srecu, al' to je bilo, proslo: :D
Jedino negativno iskustvo je sto sam na strucnom ispitu za radno mjesto imao "samo" 98% ukupnog testa (pismeni i usmeni intervju) i nisam dobio posao. Al' to je vec u domenu stele :-) :roll: :D
User avatar
LK
Posts: 158
Joined: 15/08/2007 15:04

#104 Re: drzavni ispit

Post by LK »

Nema na cemu, hvala tebi za zeljenu srecu, al' to je bilo, proslo: :D
Jedino negativno iskustvo je sto sam na strucnom ispitu za radno mjesto imao "samo" 98% ukupnog testa (pismeni i usmeni intervju) i nisam dobio posao. Al' to je vec u domenu stele :-) :roll: :D
[/quote]

:) a da te pitam imas li nekih pitanja.. Na zalost na ovoj stranici nema ustava :( ni javnih finansija.. :(

mozes li se sjetiti jos nekog pitanjceta :) :shock:

Trazis li sada posao.. kako ide
User avatar
_tulumba_
Posts: 687
Joined: 07/04/2008 17:52

#105 Re: drzavni ispit

Post by _tulumba_ »

LK wrote:Nema na cemu, hvala tebi za zeljenu srecu, al' to je bilo, proslo: :D
Jedino negativno iskustvo je sto sam na strucnom ispitu za radno mjesto imao "samo" 98% ukupnog testa (pismeni i usmeni intervju) i nisam dobio posao. Al' to je vec u domenu stele :-) :roll: :D
:) a da te pitam imas li nekih pitanja.. Na zalost na ovoj stranici nema ustava :( ni javnih finansija.. :(

mozes li se sjetiti jos nekog pitanjceta :) :shock:

Trazis li sada posao.. kako ide[/quote]

Imas PP. :)
User avatar
LK
Posts: 158
Joined: 15/08/2007 15:04

#106 Re: drzavni ispit

Post by LK »

Imas PP. :)[/quote]
i ti imas PP :) :sax:
User avatar
LekiCA_
Posts: 53
Joined: 29/05/2008 10:18

#107 Re: drzavni ispit

Post by LekiCA_ »

Pozz.
Moze li mi neko tacno obajsnit malo detaljnije,jer se gubim :)
Sad sam zavrsila pripravnicki kao volonter(tako da mi biro refundira sredstva za ovaj ispit).Da li je neko bio u takvoj situaciji?
User avatar
Pantera.
Posts: 18
Joined: 06/04/2011 11:29

#108 Re: drzavni ispit

Post by Pantera. »

Zdravo svima.. evo i ja friško učim za ovaj ispit mada sam skroz ispala iz fazona štrebanja :-) :-) ...

eh našla sam neka pitanja na internetu po ovim poglavljima sve fino ima od ustavnog sistema do Evrop. integr. i to sam isprintala... jel to dovoljno... il :? :?

Lekice i ja sam ti pripravnicki zavrsila volontiranjem i to u dvije razlicite firme... jedna je ustvari drzavna institucija a jedna d.o.o. :lol: :lol:
User avatar
_tulumba_
Posts: 687
Joined: 07/04/2008 17:52

#109 Re: drzavni ispit

Post by _tulumba_ »

Pantera. wrote:Zdravo svima.. evo i ja friško učim za ovaj ispit mada sam skroz ispala iz fazona štrebanja :-) :-) ...

eh našla sam neka pitanja na internetu po ovim poglavljima sve fino ima od ustavnog sistema do Evrop. integr. i to sam isprintala... jel to dovoljno... il :? :?

Lekice i ja sam ti pripravnicki zavrsila volontiranjem i to u dvije razlicite firme... jedna je ustvari drzavna institucija a jedna d.o.o. :lol: :lol:
Moze, a i ne mora bit'. :D

De malo potrudite se pa makar ovo par strana teme prelistajte, sve zivo pise.. :-) :run:
User avatar
Pantera.
Posts: 18
Joined: 06/04/2011 11:29

#110 Re: drzavni ispit

Post by Pantera. »

_tulumba_ pročitala ja sve... al haj reko nije zgoreg pitati ove vas što ste skoro polagali otprilike koliko se testovi mijenjaju i imali nešto udarno što treba iščitati i td... :roll:

nemoj se ljutiti odmah :cry: :cry:
dada84
Posts: 2
Joined: 16/04/2011 20:28

#111 Re: drzavni ispit

Post by dada84 »

I ja sam mislila uskoro polagati javni ispit ili ispit općeg znanja...Iskreno ne znam odakle da počnem...Imam neka pitanja al ona se ne slazu sa pitanjima online testova pa molim nekoga da mi da link na sa koga mogu skinuti prave i pouzdane testove koji će biti dovoljni da polozim.....
Ja sam ove testove rješavala http://www.ads.gov.ba/javniispit/online/guide.php al nisu mi isti sa testovima koje ja imam....Helpppppp..... :( :( :(
User avatar
Pantera.
Posts: 18
Joined: 06/04/2011 11:29

#112 Re: drzavni ispit

Post by Pantera. »

Jooj dada ista sam ti... još po belaju ja uzmem malo da čitam zakone... :-)

U Zakonu o ministarstvima piše da ministar ima jednog zamjenika.. u Zakonu o Upravi piše da ministar ima dva zamjenika :? :? :? :? :?

ne mogu nigdje na netu da nadjem izmjene i dopune Zakona o Upravi izgleda da se to može samo u službenom listu uzeti.... užas jedan..
dada84
Posts: 2
Joined: 16/04/2011 20:28

#113 Re: drzavni ispit

Post by dada84 »

Još uvijek sam u potrazi za pravim pitanjima :-D ...Javim ti čim nešto novije saznam....Iskreno puno je toga da se uči ako bi krenula po knjigama i zakonima....
adoking
Posts: 136
Joined: 05/03/2009 00:12

#114 Re: drzavni ispit

Post by adoking »

Ako mislite polagati na drzavnom nivou Javni ispit, onda su vam sasvim dovoljna pitanja koja se nalaze na stranici Agencije za drzavnu sluzbu BiH, mada ta pitanja mogu uveliko pomoci i ako se polaze na nivou FBiH.
User avatar
buuren
Posts: 44
Joined: 17/05/2011 18:43

#115 Re: drzavni ispit

Post by buuren »

adoking wrote:Ako mislite polagati na drzavnom nivou Javni ispit, onda su vam sasvim dovoljna pitanja koja se nalaze na stranici Agencije za drzavnu sluzbu BiH, mada ta pitanja mogu uveliko pomoci i ako se polaze na nivou FBiH.
pozz raja..

uskoro polažem taj FAMOZNI ispit općeg znanja..sve sam vaše postove pročitao i odlučio se na osvježenje teme iz razloga što su isti davno objavljeni..

zanima me da li je još uvijek isto..tj da li se i dalje mogu za pripremanje učiti ona pitanja, bez obzira da li se polaže na državnom ili federalnom nivou..čitam ovaj predhodni dosta noviji post koji kaže da mogu uveliko pomoći..koliko uveliko..da li su dovoljna da se položi i na federalnom..nov sam u svemu pa znatiženja ubija..molio bih sve da kroz savjete pomognu

hvala

:D
User avatar
tomyf
Posts: 85
Joined: 18/02/2009 09:38

#116 Re: drzavni ispit

Post by tomyf »

Evo ja sada sa ovog javnog. Katastrofalno! Pitanja izuzetno teska....iskreno ima nekih destak pitanja iz ovih sedam online oblasti....ostalo poprilicno tesko.
User avatar
buuren
Posts: 44
Joined: 17/05/2011 18:43

#117 Re: drzavni ispit

Post by buuren »

na kojem nivou si polagao...nije valjda da se baš mora učiti priručnik..koliko to čudo ima stranica
User avatar
tomyf
Posts: 85
Joined: 18/02/2009 09:38

#118 Re: drzavni ispit

Post by tomyf »

buuren wrote:na kojem nivou si polagao...nije valjda da se baš mora učiti priručnik..koliko to čudo ima stranica
na drzavnom... pa sada vidi bilo je raje koji su test zavrsili za 15minuta...neki su samo izasli, neki nisu znali citati cirilicu (bilo je i takvih) , ja sam samo ucila sa ads stranice...ali se ispostavilo da su ta pitanja samo dio pitanja recimo nekih 40-50% onoga sto bude.
User avatar
buuren
Posts: 44
Joined: 17/05/2011 18:43

#119 Re: drzavni ispit

Post by buuren »

jao..sad sam se još više počeo da brinem..iz predhodnih komentara sam mislio da to i nije tako teško..al eto..zavarao sam se..bit će da se mora učiti taj priručnik..jel znaš možda koliko stranica ima taj priručnik..jel to onaj što se koristi za polaganje stručnog upravnog ispita..taj i nije toliko velik
User avatar
tomyf
Posts: 85
Joined: 18/02/2009 09:38

#120 Re: drzavni ispit

Post by tomyf »

ne znam zaista koliko ima strana... ali iskreno meni je javni bio jako tezak...i ne znam zapravo da li cu poloziti.
User avatar
buuren
Posts: 44
Joined: 17/05/2011 18:43

#121 Re: drzavni ispit

Post by buuren »

ma bude to sve super..nadati se najboljem zar ne..ne znam..ja od juna počinjem to ganjati..nikako ne znam šta bih i kako..pokušat ću prvo s pitanjima u kombinaciji s nekim zakonima pa šta bude..valjda se položi
1909985
Posts: 2
Joined: 23/05/2011 15:21

#122 Re: drzavni ispit

Post by 1909985 »

e ovako ljudi da i ja nešto kažem o ispitu općeg znanja na kojem sam bila u četvrtak..
meni je bilo katastrofalno pitanja su mi bila užas, ali nemojte se obeshrabrit..
jel ima neka duša pitanja iz financija i ustavnog sistema bila bih jako zahvalna..
User avatar
buuren
Posts: 44
Joined: 17/05/2011 18:43

#123 Re: drzavni ispit

Post by buuren »

pa kako da se ne obeshrabi kad čuje kako to izgleda..zar je tako loše..pošalji mi mail na pp pa ti ja pošaljem ta pitanja
User avatar
_tulumba_
Posts: 687
Joined: 07/04/2008 17:52

#124 Re: drzavni ispit

Post by _tulumba_ »

Ja vas fkt nis' ne kontam. Ako ste preslli 1-2 pitanja, al' posteno..da makar uvezete odgovor s logikom, od 42 vala 28 se moze uradit' za prolaz. Ako se sta uci i plus imas sve odg. ponudjene, vala ne kontam da moze biti tesko :?
Al' hajd' neka je sa srecom svima dalje. Ionako nije Bog zna neki + kad polozite ako nemate kakve stele. :roll:
User avatar
buuren
Posts: 44
Joined: 17/05/2011 18:43

#125 Re: drzavni ispit

Post by buuren »

ma nije problem nauččiti pitanja..mene je strah da ta pitanja nisu dovoljna..da se treba uzeti učiti taj priručnik

prvi put se susrećem s tim..tako da me je neki strah uhvatio
Post Reply