Snovi

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11093
Joined: 15/01/2010 18:31

#101 Re: Snovi

Post by Jack Be Nimble »

kone wrote:Ja recimo sanjam vrlo cesto jedan te isti san.Kao ja se pojavljujem na svom balkonu i gledam dole ispred zgrade prema parkingu.Gledam svoje auto na parkingu :-) i vidim nema ga tamo gdje bi trebao da bude :lol: .Pokusavam se nasloniti na onaj vanjski zidic na balkonu,ali on se pomjera kao da ce se srusiti i ja s epovalcim nazad.Imam osjecaj kao da ce balkon pasti.Nakon toga kao da sam zvao sestru i ne znam jos nekoga i oni se pojavljuju i ja im govorim kako nema auta na parkingu.Oni dolaze i gledaju i stvarno nema ga.Onda kao da sestra krene opet prema zidicu od balkona i ista se stavr i njoj desava.Zidic kao da se "odlomio" od balkona :oops: .Onda opet gledamo prema parkingu,a auto je sad tu ali nije na istom mjestu gdje bi trebao da bude.Balkon se opet ljulja itd.
Znaci ovakav san sam sanjao mislim barem 10 puta u zivotu :D .Uglavnom veze se za to da auta sad ima na parkingu,sad nema.Sad je na pravom mjestu,a sad nije.Sad ga neko vozi,a ja sam i dalje na balkonu i ne vozim ga ja.Balkon uvijek izgleda kao da ce se srusiti,da li onaj zidic ili cijeli balkon.Zidic je uvijek nestabilan i nekad se i "odlomi" :D Mislim da se jednom i balkon "odlomio" :D .Boze sacuvaj :lol:
Zna li neko sta bi ovo sve trebalo znaciti :shock:
Prva analiza - strah te da ce ti neko ukrasti auto.

Druga analiza - san ti govori da sklonis kola jer ti balkon nije bas u najboljem stanju. Moze se srusiti svaki dan i pasti na tvoja kola.

Treca analiza - dolazi zemljotres
Aj zivio
kone
Posts: 972
Joined: 03/10/2008 18:02

#102 Re: Snovi

Post by kone »

:D
Nisam htio odmah napisati to u vezi auta,jer sma pretpostavio da ce to prvo nekome pasti na pamet.Znaci nije me uopste strah da ce mi neko ukrasti auto i to mi stvarno nije ni na kraj pameti.A ovo sto sma opisoa da se "ljulja" balkon,tu sam mislio na to da jednostavno nije ravan i cvrst i da ce se bukvalno "odlomiti" od zgrade i srusiti(tu mislim i na zidic balkona :D ).Znaci samo moj balkon.
I da,da ne bi ko pomislio da je stara zgrada :D .Zgrada nije stara,cak stavise..
mido_Hz
Posts: 94
Joined: 11/08/2009 23:08

#103 Re: Snovi

Post by mido_Hz »

ljudi citao sam al tesko mogu igdje da nadjem u vezi toga objasnjenje, ne znam koliko se vama desava da npr ste nesto sad sanjali al se ne sjecate toga, i nakon nekoliko dana izadjete vani i sve sto radite to vam se desava, znaci tek u tom trenutku se sjetite da ste te stvari sanjali, objasnjenja nema koliko ja znam, ako ne ima nek objasni...pozzzz
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#104 Re: Snovi

Post by bez_ideje »

Sanjam neko vece ulazim u voz negdje kod Pazarica ,u sarenoj haljini do poda,kosa mi je do dupeta puna nekih perli i citava ledja su mi istetovirana u japanskom stilu.Sa mnom neki momak ,isto tako duge kose,u hlacama podvrnutih nogavica,bos..Na ledjima nosi neki cudni instrument....Kad smo usli u voz....odjenom,u drugom smo vremenu ,mozda 1930..slika je u sepia tonu .....provlacimo se do kupea,i svi nas gledaju ko sotone..na dnu hodnika sjedi neki svestenik sa vilama i mrmlja nesto u nasem pravcu. Nadjemo kupe,udjemo.....ja sjednem na sjedalo,a on ispred mene na pod. Izvadim cesalj i hocu da ga pocesljam,ali ne mogu,koliko je kosa cupava..na kraju ga polomim...Pogledam prema vratima od kupea,nabili se ljudi i pilje ko da smo cirkusanti neki...
E tad sam se negdje probudila
:mrgreen:
AS_sa
Posts: 1079
Joined: 31/08/2010 09:18

#105 Re: Snovi

Post by AS_sa »

bez_ideje wrote:Sanjam neko vece ulazim u voz negdje kod Pazarica ,u sarenoj haljini do poda,kosa mi je do dupeta puna nekih perli i citava ledja su mi istetovirana u japanskom stilu.Sa mnom neki momak ,isto tako duge kose,u hlacama podvrnutih nogavica,bos..Na ledjima nosi neki cudni instrument....Kad smo usli u voz....odjenom,u drugom smo vremenu ,mozda 1930..slika je u sepia tonu .....provlacimo se do kupea,i svi nas gledaju ko sotone..na dnu hodnika sjedi neki svestenik sa vilama i mrmlja nesto u nasem pravcu. Nadjemo kupe,udjemo.....ja sjednem na sjedalo,a on ispred mene na pod. Izvadim cesalj i hocu da ga pocesljam,ali ne mogu,koliko je kosa cupava..na kraju ga polomim...Pogledam prema vratima od kupea,nabili se ljudi i pilje ko da smo cirkusanti neki...
E tad sam se negdje probudila
:mrgreen:
kako znas boga ti da si usla kod Pazarica :lol: :lol: :lol:
Sarajevski_Marlboro
Posts: 7686
Joined: 01/05/2010 11:41

#106 Re: Snovi

Post by Sarajevski_Marlboro »

Često sanjam rat kojeg se ne sjećam.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45803
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#107 Re: Snovi

Post by Chmoljo »

:shock:

dijete drago :mrgreen: :skoljka:
Sarajevski_Marlboro
Posts: 7686
Joined: 01/05/2010 11:41

#108 Re: Snovi

Post by Sarajevski_Marlboro »

Budala bola' :D
anastasija77
Posts: 5
Joined: 18/02/2011 10:38

#109 Re: Snovi

Post by anastasija77 »

Pozdrav,
ja sam jedno vrijeme sanjala čitavu seriju snova, nekada davno u stvarnom životu kada sam upoznala jednog momka bilo je kao udar munje kao moje drugo ja, ličio je na osobu koju sam voljela u prošlom životu i cijeli ovaj život smo se tražili(u stvarnom životu smo jedno vrijeme izlazili) onda sam počela da sanjam snove, nisu bili erotski nego priča ide ovako:

jednom sam sanjala da žurim na sastanak sa njim i kad stignem vidim da to nije on nego nekakav drugi momak i meni postaje jako žao i budem tužna jer to nije on i ponavljam u sebi to nije on to nije on i tako se probudim

sledeći put sanjam sličan san samo je mjesto susreta drugo i drugi momak me čeka, priča ista

sledeći san sanjam kao sjedimo na nekom sastanku za okruglim stolom i oko nas poznati ljudi nas dvoe se kao zabavljamo i ja sva sretna, on dobija poziv i odlazi, ja ostajem tužna i zovem ga na telefon a on se ne javlja,
prijateljica i ja odlazimo zajedno kući, idemo meni poznatom ulicom i pada kiša a ona mi govori ma sve će to biti dobro,

nakon ovih snova taj isti momak i ja smo se razišli u stvarnom životu ali ja i dalje nastavljam da ga sanjam

sanjam on i ja na nekoj svadbi ispred nas nekakav oltar i cvijeće, svadba nije naša, ja uzimam burmu i molim nega u sebi da niko ne čuje da me primjeti da me vidi govorim da ne mogu ovako više da želim da me oženi i budim se


sledeći san sanjam ja stojim i povijam dijete, dijete muško i plače vidim njega i pomislim u sebi ovo je naše dijete, liči na njega,

mi u stvarnom životu više ne kontaktiramo ali ja nastavljam da sanjam

i opet sanjam da odlazim na sastanak sa njim i opet na tom sastanku me čeka drugi momak i opet govorim ma to nije on ma doći će i on jednom

moželi neko da mi objasni šta sve ovo znači, ali ja nikada ama baš nikada nisam bila zaljubljiva ni prije ni poslije tog momka, borim se za ženska prava, ali eto ja nastavljam da sanjam i u snovima čekam tog istog čovijeka i nadam se
anastasija77
Posts: 5
Joined: 18/02/2011 10:38

#110 Re: Snovi

Post by anastasija77 »

ne vjerujem ni ja u prošle živote, al samo sam imala takav osjećaj, a da se nadovežem taj momak više nije momak sad je oženjen i nismo se vidjeli 10-15 godina, a ja sam pred samim brakom sa drugim čovjekom, ne vjerujem niti razmišljam o tome da ćemo se sresti samo me interesuje zašto ta nada se provlači kroz snove, imali kakav lijek za to :sad:
anastasija77
Posts: 5
Joined: 18/02/2011 10:38

#111 Re: Snovi

Post by anastasija77 »

hvala na savjetu, probat ću i sa pisanjem
User avatar
ČiČke
Posts: 709
Joined: 08/05/2011 21:44
Location: Daleko

#112 Re: Snovi

Post by ČiČke »

sanabe wrote:

Samo nemoj na brzinu, odvojiti par minuta i to je to. Odvoji par sati za pocetak. Opusti se i kreni sa pisanjem. Cudo jedno sta sve iz insana izadje :shock: :D
Uh kako je meni to pomoglo, a kada sam u razgovoru sa prijateljicom , koja je psiholog po profesiji, ovo spomenula, rekla mi je da nista pametnije nisam mogla uraditi i da postoji ta terapija, ima i ime svoje, koju psiholozi koriste u radu sa svojim pacijentima. Nisam ni znala za to, meni doslo da pisem, i ja pisala. :D
isto :-D
ja pišem svaku noć, a ako ne pišem, to mi je neki znak da mi se ne dešava ništa za što se vrijedi boriti .. samo oni događaji koji me nagnu da ih razmatram i zapišem emocije koje su izazvali, samo te događaje i razvijam.. ostalo manje-više prekinem, jer smatram nevažnim ..ovaj "hobi" recimo, sam razvila do profesije.. buduće profesije zapravo, ali samo zato što više nisam mogla bez toga, shvatila sam da mi je to hrana, ali ne kao psihička terapija koju ti spominješ nego kao way of life :-D :D
kOmpir
Posts: 662
Joined: 11/11/2010 03:03

#113 Re: Snovi

Post by kOmpir »

Nije to ništa, saš ti čut :D

Sanjam neki dan kao, ostarilo se malo, i javlja mi se školski iz srednje - telepatski. :shock: Ja sam negdje vani, hodam, i u isto vrijeme s njim komuniciram - telepatski :D Govori on meni kao, znaš kako mi je sad lijepo, uživam u novom životu koji je nezamislivo bolji od prošlog... u po frke mi dolazi vizija da je lik umro te nedugo nakon toga reinkarnirao u neki random cvijet na nekoj livadi :shock: I tako ja njega mogu da vidim kako se leluja na vjetriću i smije k'o malo dijete :D
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42263
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#114 Re: Snovi

Post by Mis mekinjas »

.... ja bih da živim u svojim snovima... :roll:
User avatar
Truba
Posts: 82568
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#115 Re: Snovi

Post by Truba »

prije sam ko nešto analizirao snove ali kad sam skontao da većinom sanjam stvari o kojima dan prije dumam ili razgovaram...

jednostavno presabiranje podatak u mozgu :D
User avatar
Collector604
Posts: 532
Joined: 18/05/2011 04:42
Location: Show ip interface brief

#116 Re: Snovi

Post by Collector604 »

Takvo tumacenje snova je neozbiljno u krajnju ruku.

Licnost je previse kompleksna da bi se tek tako mogli tumaciti snovi.
showman
Posts: 116
Joined: 26/04/2011 15:37

#117 Re: Snovi

Post by showman »

Znam samo da skoro svaku noć sanjam isti san, a to je da dolazi veliki plimni val preko igmana i bjelašnice i potapa sarajevo. narod vrišti, bježi... ma užas živi. :cry:
kOmpir
Posts: 662
Joined: 11/11/2010 03:03

#118 Re: Snovi

Post by kOmpir »

showman wrote:Znam samo da skoro svaku noć sanjam isti san, a to je da dolazi veliki plimni val preko igmana i bjelašnice i potapa sarajevo. narod vrišti, bježi... ma užas živi. :cry:
Masa ljudi sanja slične snove. Tj. veliku poplavu koja guta sve. Postoje tvrdnje da nas to čeka vrlo uskoro, pa tako naša podsvijest reaguje na to. Imaš li više detalja ? Jesi pokušao čim ustaneš poslije takvog sna da pišeš detalje na papir ? Mnogo toga se uspije prenijeti na papir prije nego san izblijedi.
kOmpir
Posts: 662
Joined: 11/11/2010 03:03

#119 Re: Snovi

Post by kOmpir »

Usput, da i ja podijelim svoje snove. Jutros sam sanjao dva sunca na nebu, jedno do drugog.
miss v
Posts: 389
Joined: 12/02/2011 14:45

#120 Re: Snovi

Post by miss v »

..
Last edited by miss v on 26/12/2013 19:47, edited 2 times in total.
User avatar
dalajlama2011
Posts: 17
Joined: 21/07/2011 22:37

#121 Re: Snovi

Post by dalajlama2011 »

Rijetko kad čovjek bude bez snova koji ga upućuju na nešto za što nalazi da je istina. San je brat smrti i Božje čudo od čudesa. U ljudskoj prirodi je da negira sve ono na što se nije privikao, ali se licno iskustvo teško ili nikako drugom da dokazati.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#122 Re: Snovi

Post by Great Cornholio »

kOmpir wrote:
showman wrote:Znam samo da skoro svaku noć sanjam isti san, a to je da dolazi veliki plimni val preko igmana i bjelašnice i potapa sarajevo. narod vrišti, bježi... ma užas živi. :cry:
Masa ljudi sanja slične snove. Tj. veliku poplavu koja guta sve. Postoje tvrdnje da nas to čeka vrlo uskoro, pa tako naša podsvijest reaguje na to. Imaš li više detalja ? Jesi pokušao čim ustaneš poslije takvog sna da pišeš detalje na papir ? Mnogo toga se uspije prenijeti na papir prije nego san izblijedi.
Ni ja to nikad nisam sanjao, tako da nema razloga da paničite :D
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#123 Re: Snovi

Post by Great Cornholio »

Sanjati kravu, papagaja,Trulex Boba ili Duška Dugouška može da znači svašta, ali ne može se generalizirati, pa reći da Duško Dugouško ima isto značenje za sve ljude. Snovi nisu instrument proricanja budućnosti, već se javljaju kako rezultat djelovanja vanjskih zbivanja i našeg trenutnog emocionalnog stanja.

Ako sanjaš da si pao na ispitu to ne znači da ćeš pasti na ispitu, već da strepiš da ne padneš na ispitu.
User avatar
svojnasvom
Posts: 297
Joined: 25/07/2011 23:01

#124 Re: Snovi

Post by svojnasvom »

Postoje snovi koji su odraz strahova, postoje i oni koji su odraz želja. Ima i između toga, ali ima i ono drugo.
User avatar
Šnježana
Posts: 171
Joined: 18/10/2010 14:19

#125 Re: Snovi

Post by Šnježana »

:-D :-D
Last edited by Šnježana on 30/09/2011 22:26, edited 1 time in total.
Post Reply