Krajiski specijaliteti...

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

Post Reply
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#101

Post by Bumbar »

eHost wrote:
Bumbar wrote:
ziggy wrote:Masiracnica-to je valjda od milja :lol:
sve ce biti :lol:
nista od vas.. samo pricate.. ajd da vidim koja ce napraviti nesto a ne samo pricati o tome :-) :-) :-)

Pozdrav

E.S.
eHost
ja i ne tvrdim da znam pitu napraviti...jesam jednom pecenu pitu napravila :D
eHost
Posts: 321
Joined: 08/05/2005 02:14
Location: Bihac / USK / BiH
Contact:

#102

Post by eHost »

napravila jednom pecenu pitu... aaaaaaa kakve su ti inace? skuhane? ;)

ma dobro... .ima kupiti u VFu :-)

Pozdrav

E.S.
eHost
ziggy
Posts: 295
Joined: 21/06/2005 15:03

#103

Post by ziggy »

eHost wrote:napravila jednom pecenu pitu... aaaaaaa kakve su ti inace? skuhane? ;)

ma dobro... .ima kupiti u VFu :-)

Pozdrav

E.S.
eHost

Ma to se samo tako kaze "pecena pita",ne znam ni ja zasto,osim ako se ne radi o onoj piti gdje se prvo ispeku jufke na plehu sporeta na drva :D ,pa se tek onda pravi pita.
Toliko od mene o poznavanju pita.
Ali nema sta,pite su jedan od najljepsih dijelova bosnske kuhinje.
Pozdrav!
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#104

Post by Bumbar »

ziggy wrote: Ma to se samo tako kaze "pecena pita",ne znam ni ja zasto,osim ako se ne radi o onoj piti gdje se prvo ispeku jufke na plehu sporeta na drva :D ,pa se tek onda pravi pita.
Toliko od mene o poznavanju pita.
Ali nema sta,pite su jedan od najljepsih dijelova bosnske kuhinje.
Pozdrav!
ma ja...sa vec pecenim jufkama je pecena pita :D ...uz sad kad spomenu to skontah kako sam gladna.
ziggy
Posts: 295
Joined: 21/06/2005 15:03

#105

Post by ziggy »

Ali posto ce sad Ramazan,pa iftari i sve ono sto ide uz njih,bilo bi lijepo da navedete neka jela koja se kod vas tradicionalno spremaju u to vrijeme.
Evo ja cu poceti s jenim ramazanskim menu-om:bamija,pecena pita :D i na kraju domaci kompot od krusaka i naravno kafa.
Jedva cekam,mljac :D
Hajde da vas cujem!
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#106

Post by Bumbar »

Kompot od suhih sljiva...of skroz :) :)... naravno neka pita...corba ili fina domaca supica njam njam :)
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#107

Post by zlata »

Pecene svjeze sljive i kruske...sa secerom...malko griza. Pa cu prel'ti gustom varen'kom. Eto...ne mere bit'vise krajiski. Isto k'o u nane rahmetli.

Takodjer pecem nesto dobro...al'americki je recept. Zove se BREAD PUDDING. Stari kruh, i grozdjice...se preliju mjesavinom jaja (6), secera (po cejfu), puno guste varen'ke, i vanilijom....u vrlo dubokom tepsiji.

Grozdjice se omeksaju s'vodom...i malko ruma. Ja ih ostavim u hladnjaku...preko noci.

Kad kruh omeksa...pocne se raspadati...taj je puding spreman za pecnicu...podgrijanu na 180C. Pece se toliko dugo...da kad ohladi...puding mozete rizat' s'nozem. Ne smije biti tvrd...a ni mehak.

Bujrum.
Vele da je grihota kruh bac'ti...pa eto...imam obrazlozenje...za ovol'ki poguziluk. "Grihota je kruh bacat'. Mora se sve pojist."
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#108

Post by Bumbar »

[quote="zlata"]Pecene svjeze sljive i kruske...sa secerom...malko griza. Pa cu prel'ti gustom varen'kom. Eto...ne mere bit'vise krajiski. Isto k'o u nane rahmetli.

uote]

Moja majka ne da to nikad nije pravila nego ni spomenula...dobro zvuci...daj recept :)
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#109

Post by zlata »

Bumbar wrote: Moja majka ne da to nikad nije pravila nego ni spomenula...dobro zvuci...daj recept :)
Jeste'l' imali sljivik? A mozes isti recept i sa haslamama, visnjama, breskvama, marelicama...svakakvim mehkim...svjezim vocem.
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#110

Post by Bumbar »

zlata wrote:
Bumbar wrote: Moja majka ne da to nikad nije pravila nego ni spomenula...dobro zvuci...daj recept :)
Jeste'l' imali sljivik? A mozes isti recept i sa haslamama, visnjama, breskvama, marelicama...svakakvim mehkim...svjezim vocem.

i to masanla velik :)...na Memic brdu :) (ako netko i zna gdje je to)...
...i kako se to pravi?
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#111

Post by zlata »

Ocistis sljive...pospes secerom i grizom. Izmjesas. Poslazes po tepsiji...i ispeces.
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#112

Post by Bumbar »

zlata wrote:Ocistis sljive...pospes secerom i grizom. Izmjesas. Poslazes po tepsiji...i ispeces.
ahhhh...ja mislila nesto sljive+kruske+griz...a ti o sogolju pricasss...njam.
samo sto moja majka nije dodavala griz...samo secer odozgo.
ziggy
Posts: 295
Joined: 21/06/2005 15:03

#113

Post by ziggy »

Dragi moji Krajisnici,evo opet nam je stigao ramazan.Pretpostavljam da cete kao i prosle godine praviti iftarske sobete,pa me zanima sta je to na sofri ove godine :) Mozda se neki recepti nisu "ispucali" prosle godine,pa da ih sada spomenemo.

Kod mene je danas za iftar trahana sa paradajzom,bosanski lonac i burek,a od slatkog pita od jabuka i lutma.

Eto,da vas cujem....


Prijatno
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#114

Post by Bumbar »

ziggy wrote:Dragi moji Krajisnici,evo opet nam je stigao ramazan.Pretpostavljam da cete kao i prosle godine praviti iftarske sobete,pa me zanima sta je to na sofri ove godine :) Mozda se neki recepti nisu "ispucali" prosle godine,pa da ih sada spomenemo.

Kod mene je danas za iftar trahana sa paradajzom,bosanski lonac i burek,a od slatkog pita od jabuka i lutma.

Eto,da vas cujem....


Prijatno

Trahanaaaaa...njammmm... dobro mi dade ideju :)...ali cu je ja sa jajetom napraviti :)...onako lagana ma super :)...

btw.u potpunosti sam nesposobna da kljukusu napravim :roll: :roll:
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#115

Post by Helem »

Bumbar,
"Bumbar" je pravi krajiski specijalitet i to sa bungurom.
ziggy
Posts: 295
Joined: 21/06/2005 15:03

#116

Post by ziggy »

Helem wrote:Bumbar,
"Bumbar" je pravi krajiski specijalitet i to sa bungurom.
Uh,bumbari mi nikad nisu sjedali (no offence Bumbi)
Nekako brate premasni i samo kad ih vidim sita sam,sto bi se reklo.

Nego,ja vam danas pravim pitu od sira i jaja,trahana(opet :D ) i kolac koji sam usput izmislila,jos nema imena :-)

Eto prijatno vam bilo! ;-)
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#117

Post by Bumbar »

Helem wrote:Bumbar,
"Bumbar" je pravi krajiski specijalitet i to sa bungurom.
@ziggy no offence taken :)...

@helem...hmmm sa bungurom???
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#118

Post by Helem »

pa da....
sklonost
Posts: 36
Joined: 17/06/2005 23:36
Location: Sarajevo

#119

Post by sklonost »

Eh vidim da se ovdje raspravlja o domacoj kuhinji he he he...

Uh eto krenusmo od kljukuse pa tu imamo:
- sa KUMPIRIMA :)
- obarusa najbolja sa b. lukom ono malo maslac se istopi a u njemu b. luk
- i ona nako bez icega solo najgora varijanta

Pa ulivaca:
- sa kumpirima, c. i b. lukom
- i onda meni jedna najmocnija sa dimljenim drobom

Vidio sam i bumbar a niko nije rekao recept:

- janece unutrasnjice: crna i bjela dzigerica i srce te to dodje u onom peskiru tj. sve se nalazi u jednom tankom sloju loja koji se koristi kasnije i bez njega ne ide
- 1 solja za caj rize
- so, biber, malo vegete i to je to

Prvo uzmemo unustrasnjice isjeckamo najbolje sjekiricom ono na sto sitnije kockice, zatim dodamo tu rizu i posolimo, pobiberimo, dodamo malo vegete i sjedinimo smjesu. Onda uzmemo komade onog "peskira" i napravimo zamotuljke male te smjese i mozemo ih malo zatvoriti cackalicama ili pak ne i onda uzmemo malo samo pomastimo tepsiju i poredamo sve unutra te stavimo u zagrijanu pecnicu (250°) na jedno 30 min sa folijom odozgo, te onda kada se vec riza zgotovi tj. nakon 30 min skinemo tu foliju i onda pecemo jos dodatnih 45 min bez da se to sve lijepo zarumeni i onda bon apetit.

Pa pecena pita:

-potrebno onih jufki sto ima kupiti kao poprzenih tj. kao da su kore neke jedno pakovanje ili pak to se odradi na drvenom sporetu extra uh sta sam se puta toga naklepao
- jedna povlaka i 2 mala jogurtal
- 1 ili 2 jaja (moze i vise kako se kome svidja ja vise volim manje)
- so

Prvo uzmemo i u zdjeli smjesamo vrhnje i jogurte i onda dodamo jaja te posolimo ono po zelji smjesu samo, onda uzmemo lagano jednu manju tepsiju i naspemo sa toplom vodom i tu stavljamo jedan po jedan komad onih jufki i onda ih redamo u tepsiju, naravno prethodno namascenu, tako sto obrazujemo jedan sloj jufke da se ne vidi ono donji dio( ili dno u prvom sloju) te onda nabacimo smjese ( treba skontati koliko ce biti slojeva pa da ravnomjerno rasporedimo sve do zadnjeg sloja te mozemo malo ostaviti pa da razmazemo i po vrhu. I onda lagano stavimo u pecnicu zagrijanu na 250° na jedno 45 min i mozemo je izvaditi iz rerne i malo staviti pod krpu da ono malo otpusti i onda mozemo je pomastiti ali po zelji a i ne moramo. I da bon apetit.

Eto uglavnom sam pun ovih recepata ali sam i sam veliki zaljubljenik kuhinje te samim tim i jedenja tih jela, znam sve doslovno ono sto se jede u Cazinu i napraviti, ali evo jos jedan za kraj tu sam majstor zanata.

Cilbur

- jedno 700 gr c. luka
- 4-6 jaja ( ovisno koliko osoba jede ide vise jaja onda)
- ulje, maslac
- so, vegeta

Ogulimo luk i onda ga izrezemo na kockice ali ne velike sto sitnije to ljepse ali ipak ne i mljevenje, onda stavimo tavu na kolo ili pak vatru (dosta se toga pojelo na UNI uhh najbolji na otvorenoj vatri uhhh) i onda stavimo malo maslaca i uspemo ulja ( maslac dodajemo da luk lijepo i ravnomjerno se poprzi) i idemo onda dalje stavimo luk i ne na velikoj jacini nego ono 2 od 3 podioka na ele kolu te nakon sto luk postane ono pravo meka ali ne toliko mekan da se raspada, te tek onda posolimo kolicina se odredjuje probanjem, pod pritiskom uzmemo jaja i dodamo e sada i tu postoji marifetluka, ako hocemo na oko onda uzmemo lijepo ih pospemo po smijesi i poklopimo tavu ako nemamo neki poklopac onda moze i neka tepsija ili pak folija (budite kreativni) te malo pospite sa vegetom te onda kada jaja pobjele to je extra i spremno je za konzumacija i ovo je moja verzija. Ali ima i ljudi koji volje pomjesati jaja ali to je opet ceif.
Bebe4ever
Posts: 13
Joined: 02/12/2006 19:30

#120

Post by Bebe4ever »

Uuuhhhh.....Imal igdje ova hrana da se naruci da dodje pred moja kucna vrata.....Pa hem ogladni od vasih prijedloga i recepata, hem me nostalgija spuca......

Ma evo sad u ovu zimu najbolje maslenica i cilbur, grah i rasol......
Sogan
Posts: 1421
Joined: 29/10/2006 02:46
Location: Centar za socijalnu skrb Kraljevine Svedske

#121

Post by Sogan »

Cilbur

- jedno 700 gr c. luka
- 4-6 jaja ( ovisno koliko osoba jede ide vise jaja onda)
- ulje, maslac
- so, vegeta

Ogulimo luk i onda ga izrezemo na kockice ali ne velike sto sitnije to ljepse ali ipak ne i mljevenje, onda stavimo tavu na kolo ili pak vatru (dosta se toga pojelo na UNI uhh najbolji na otvorenoj vatri uhhh) i onda stavimo malo maslaca i uspemo ulja ( maslac dodajemo da luk lijepo i ravnomjerno se poprzi) i idemo onda dalje stavimo luk i ne na velikoj jacini nego ono 2 od 3 podioka na ele kolu te nakon sto luk postane ono pravo meka ali ne toliko mekan da se raspada, te tek onda posolimo kolicina se odredjuje probanjem, pod pritiskom uzmemo jaja i dodamo e sada i tu postoji marifetluka, ako hocemo na oko onda uzmemo lijepo ih pospemo po smijesi i poklopimo tavu ako nemamo neki poklopac onda moze i neka tepsija ili pak folija (budite kreativni) te malo pospite sa vegetom te onda kada jaja pobjele to je extra i spremno je za konzumacija i ovo je moja verzija. Ali ima i ljudi koji volje pomjesati jaja ali to je opet ceif.
Vazno je napomenuti da se cilbur umace a ne kao sto sam sa ibretom posvjedocio da neka novokomponovana gospoda koristi escajg!
:D
Bebe4ever
Posts: 13
Joined: 02/12/2006 19:30

#122

Post by Bebe4ever »

Pa kod nas se u Krajini sve umace....Escajg je beskoristan...Vele valjda ako ne umocis nije ni slatko :-D
Bebe4ever
Posts: 13
Joined: 02/12/2006 19:30

#123

Post by Bebe4ever »

Ljudi zna li iko od vas sta je resedija???
E da mi je resedije i slatka od tunja.....tj dunja
Sogan
Posts: 1421
Joined: 29/10/2006 02:46
Location: Centar za socijalnu skrb Kraljevine Svedske

#124

Post by Sogan »

Bebe4ever wrote:Pa kod nas se u Krajini sve umace....Escajg je beskoristan...Vele valjda ako ne umocis nije ni slatko :-D
Nemoj tako bejb, pomislice ljudi da smo mi Krajisnici haman primitivni... recimo, kad se pravi nesto corbaly onda se koriste kasike, ali naravno, na kraju se odlomi komad kruha i sve se fino o'tare sa tanjira... :D
Bebe4ever
Posts: 13
Joined: 02/12/2006 19:30

#125

Post by Bebe4ever »

Jes....Al mores vala i tanjir nageti pa supu fino popiti pa onda komadom kruha otrati tanjir.....
Post Reply