MUP KS postoji li?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Reglan
Posts: 4854
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#101 Re: MUP KS postoji li?

Post by Reglan »

vjeshalica wrote: 25/06/2023 08:24
Reglan wrote: 24/06/2023 22:05 Ma ne rade nista, meni danas pisu kaznu za dnevna svijetla (crko mi balast kreno kod majstora da mi zamjeni), 10 metara od mjesta gdje sam zaustavljen 3 auta na trotoaru ispred ugostiteljskog objekta gdje djabalesku jedu. Na konstataciju da se zamaraju nebitnim stvarima (svjetla u 11:00 u mjesecu junu su nebitna stvar) i nije ni cudo sto je ogroman animozitet prema policiji, jer peglaju normalnu raju s glupostima dok krupnim ribama ne smiju prsmrditi.
Jel onaj balast sa kojima unistavate druge vozace kad im dolazite ususret?

Pogresno su ti pisali, trebali su ti napisati tehnicku neispravnost,osim ako oba svjetla nisu nikako radila.
Kralju znas li ti sta je balast uopste?
User avatar
vjeshalica
Posts: 17493
Joined: 31/03/2019 14:56

#102 Re: MUP KS postoji li?

Post by vjeshalica »

skrbavi-admin wrote: 25/06/2023 18:37
vjeshalica wrote: 25/06/2023 15:59 Bodycam bi bio vrh s tim da na dnevnoj bazi javno na web stranici objavljuju snimke idiota sa kojima razgovadaju,koji glume bogoviće i boginje u dzipovima,nadrkanim autima,samorpozvaanu samodopadnu (e)litu drustva,biznismene i fukarski dio sto se ugledao na silnike sa parama.
Pored saobracaja,nek objave i snimke sa uvidjaja nad ciganlucima po kucama kad se uglednici mlave i skiče jedni na druge.
u sat vremena kafe u zenici doso je jedan degenerik i parkiro u jednu zabranu kao brzo nesto obavio i otiso da bi opet doso i parkiro u drugu zabranu... u mom vidokrugu i to pored zgrade suda....virio mu rep Qrca7 na pola trotoara i bez imalo problema i griznje savjesti ga ostavi tako.... gledam drotalj stao kao nesto sa njim u pricu ode on dalje da obavalja a drotalj ode dalje.... vi cijelo vrijeme pravite iste greske a najveca je ta da se pozivate na policiju i zakon koji dokazano milion puta nije isti za sve.....

ja sam u to vrijeme imao auto 10-20% vrijednosti njegovog i uredno platim parking (krmak nije platio nijednom)
Koji "vi" ocajnice jedan?
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4289
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#103 Re: MUP KS postoji li?

Post by skrbavi-admin »

vjeshalica wrote: 25/06/2023 19:46
skrbavi-admin wrote: 25/06/2023 18:37

u sat vremena kafe u zenici doso je jedan degenerik i parkiro u jednu zabranu kao brzo nesto obavio i otiso da bi opet doso i parkiro u drugu zabranu... u mom vidokrugu i to pored zgrade suda....virio mu rep Qrca7 na pola trotoara i bez imalo problema i griznje savjesti ga ostavi tako.... gledam drotalj stao kao nesto sa njim u pricu ode on dalje da obavalja a drotalj ode dalje.... vi cijelo vrijeme pravite iste greske a najveca je ta da se pozivate na policiju i zakon koji dokazano milion puta nije isti za sve.....

ja sam u to vrijeme imao auto 10-20% vrijednosti njegovog i uredno platim parking (krmak nije platio nijednom)
Koji "vi" ocajnice jedan?
aj ba ne prdi jes cula, citaj sa razumijevanjem :thumbup:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17493
Joined: 31/03/2019 14:56

#104 Re: MUP KS postoji li?

Post by vjeshalica »

skrbavi-admin wrote: 25/06/2023 19:54
vjeshalica wrote: 25/06/2023 19:46

Koji "vi" ocajnice jedan?
aj ba ne prdi jes cula :thumbup:
Dohvatio te pravo komentar. Mora da spadas u pobrojane. :mrgreen:
User avatar
kabal1337
Posts: 8473
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: auto na otpad

#105 Re: MUP KS postoji li?

Post by kabal1337 »

last mohicans wrote: 25/06/2023 17:50 Jučer oko 12 na Tarik Oil pumpi patrola kahvenise, mlad drotić s njima, vjerovatno tek primjen, da odmah stekne prave vrijednosti i navike. Stariji drot se pita s nekom radnicom, kao da joj je najrođeniji, gdje si, šta si, zar nisi ovdje, bla,bla. Mislim da bolje poznaju uposlenike pumpi nego sami vlasnici istih. Ne znam prije rata jesam li ikad vidio patrolu ispred pumpe. Opća i negativna pojava. Teško će se taj nerad i javašluk ikada iskorijeniti. Jedino kad ovi matori prdavci odu u penziju, ali već daju školu ovim mlađim, tako da je to začarani krug.
pa mozda su imali pauzu, moze i on stat da pisa itd. obavi svoje potrebe. Upoznas se sa ljudima ako cesto dolazis na to mjesto.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4289
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#106 Re: MUP KS postoji li?

Post by skrbavi-admin »

vjeshalica wrote: 25/06/2023 19:55
skrbavi-admin wrote: 25/06/2023 19:54
aj ba ne prdi jes cula :thumbup:
Dohvatio te pravo komentar. Mora da spadas u pobrojane. :mrgreen:
ne nego me zivcira sto ispadas retardirana, a ne treba ti to , procitala si bog zna sta i letis prdnut komentar 8-)
User avatar
W0rM
Posts: 2390
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#107 Re: MUP KS postoji li?

Post by W0rM »

kabal1337 wrote: 25/06/2023 19:55
last mohicans wrote: 25/06/2023 17:50 Jučer oko 12 na Tarik Oil pumpi patrola kahvenise, mlad drotić s njima, vjerovatno tek primjen, da odmah stekne prave vrijednosti i navike. Stariji drot se pita s nekom radnicom, kao da joj je najrođeniji, gdje si, šta si, zar nisi ovdje, bla,bla. Mislim da bolje poznaju uposlenike pumpi nego sami vlasnici istih. Ne znam prije rata jesam li ikad vidio patrolu ispred pumpe. Opća i negativna pojava. Teško će se taj nerad i javašluk ikada iskorijeniti. Jedino kad ovi matori prdavci odu u penziju, ali već daju školu ovim mlađim, tako da je to začarani krug.
pa mozda su imali pauzu, moze i on stat da pisa itd. obavi svoje potrebe. Upoznas se sa ljudima ako cesto dolazis na to mjesto.
Bacam prasinu sa teme.
Mjesto dogadjaja, Sarajevo - Boljakov potok... Prolazim pored zeljeznicke stanice, u kasnim vecernjim satima, zima, poznata sarajevska magla/smog, vidljivost oko 30metara, okupljaliste narkomana, vecinom " travara". Uzimam telefon zovem Policijsku stanicu Novi Grad, kazem im sta je u pitanju, razgovor je otprilike tekao ovako:
PS: Halo
Ja: halo, zelim da prijavim grupu narkomana na zeljeznickoj u Boljakov Potoku
PS: Smetaju li oni tebi? Ugrozavaju li te?
Ja: (Zbunjeno) Ne smetaju, ali pretstavljaju prijetnju nekom koga ja volim
PS: Sta sad ako su tu? Evo, hajde, poslat cemo patrolu da vidi sta se desava
Ja: (Zbunjeno i dalje jer im je to svakako posao) Okeeeee, hvala !?

Nisam vidio da je patrola dosla, naravno isti likovi su se tu nastavili okupljati. Ko zna gdje je ova stanica shvata koliko je lose ovo osvijetljeno, a ljudi koriste taj dio od Alipasina preko Halilovica pa preko sina do Boljakovog kao kraticu.

Primjer 2.
Zivio sam u naselju gdje je obitavala jedna poznata porodica "travara". Zvali policiju mi, komsije, poznanici, MUP samo dodje napravi zapisnik i to je to, a i to ako ne prodju samo pored bez da izlaze iz vozila, bez obzira sto je lik imao (ne)djelo, brat mu krenuo njegovim stopama, covjek pod oruzjem konstantno, diler, kerove drzi. Ko ne zna kako je zivjeti u mahali gdje ovakvih ima, je sretan. MUP nista ali nista ne radi na njegovom sankcionisanju, bio u zatvoru, godinu, izasao, samo se jos nabildao, pameti dosao nije niti se pokusava integrisati u drustvo.

Znaci da se uvede americki zakon kod nas, da te imam pravo jednom opomenuti da se sklonis s moga posjeda a kasnije ubiti, u mjesec dana bi bilo brat bratu 200 mrtvih kabadahija.

Sto je najgore, covjeku kad prekipi nema druge opcije nego ubiti onoga sto mu zlo nanosi, jer ako ga ranis, samo ce se vratiti i osvetiti.
Zato je Hadzija popularan, ja sam nanijetio da njih ubijem i to je to. Nepravda je sto su covjeku dali 20 godina robije. Treba mu jos plaketu dati.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5252
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#108 Re: MUP KS postoji li?

Post by oldtajmer »

ima jedno 5/6 godina kad sam oko pola godine radio nocnu smjenu u strogom centru grada,tito dragi cega sam se sve nagledao tih noci mislio sam da toga ima samo u filmovima,uglavnom sretni su svi koji nocu spavaju i pojma nemaju na kakve sve budale mozes naletiti i u 5 ujutro :D a to za policiju i prijavljivanje hasisara je gubljenje vremena najcesce,jedino ako bas prave neko sranje onda dodju i rastjeraju ih tako da je najbolje gledati svoj posao dok te direktno ne ugrozavaju jbg
User avatar
W0rM
Posts: 2390
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#109 Re: MUP KS postoji li?

Post by W0rM »

Vecina raje ne kapira kakvih se likova po gradu ima... Strasno, dovoljno je naci se u nocnim satima na pogresnom mjestu... Imat ces sta pricat generacijama.
User avatar
Haris.ba
Posts: 25339
Joined: 08/09/2005 20:08

#110 Re: MUP KS postoji li?

Post by Haris.ba »

W0rM wrote: 04/08/2023 13:47 Vecina raje ne kapira kakvih se likova po gradu ima... Strasno, dovoljno je naci se u nocnim satima na pogresnom mjestu... Imat ces sta pricat generacijama.
Pa de malo pisi.
User avatar
kabal1337
Posts: 8473
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: auto na otpad

#111 Re: MUP KS postoji li?

Post by kabal1337 »

W0rM wrote: 04/08/2023 12:42
kabal1337 wrote: 25/06/2023 19:55

pa mozda su imali pauzu, moze i on stat da pisa itd. obavi svoje potrebe. Upoznas se sa ljudima ako cesto dolazis na to mjesto.
Bacam prasinu sa teme.
Mjesto dogadjaja, Sarajevo - Boljakov potok... Prolazim pored zeljeznicke stanice, u kasnim vecernjim satima, zima, poznata sarajevska magla/smog, vidljivost oko 30metara, okupljaliste narkomana, vecinom " travara". Uzimam telefon zovem Policijsku stanicu Novi Grad, kazem im sta je u pitanju, razgovor je otprilike tekao ovako:
PS: Halo
Ja: halo, zelim da prijavim grupu narkomana na zeljeznickoj u Boljakov Potoku
PS: Smetaju li oni tebi? Ugrozavaju li te?
Ja: (Zbunjeno) Ne smetaju, ali pretstavljaju prijetnju nekom koga ja volim
PS: Sta sad ako su tu? Evo, hajde, poslat cemo patrolu da vidi sta se desava
Ja: (Zbunjeno i dalje jer im je to svakako posao) Okeeeee, hvala !?

Nisam vidio da je patrola dosla, naravno isti likovi su se tu nastavili okupljati. Ko zna gdje je ova stanica shvata koliko je lose ovo osvijetljeno, a ljudi koriste taj dio od Alipasina preko Halilovica pa preko sina do Boljakovog kao kraticu.

Primjer 2.
Zivio sam u naselju gdje je obitavala jedna poznata porodica "travara". Zvali policiju mi, komsije, poznanici, MUP samo dodje napravi zapisnik i to je to, a i to ako ne prodju samo pored bez da izlaze iz vozila, bez obzira sto je lik imao (ne)djelo, brat mu krenuo njegovim stopama, covjek pod oruzjem konstantno, diler, kerove drzi. Ko ne zna kako je zivjeti u mahali gdje ovakvih ima, je sretan. MUP nista ali nista ne radi na njegovom sankcionisanju, bio u zatvoru, godinu, izasao, samo se jos nabildao, pameti dosao nije niti se pokusava integrisati u drustvo.

Znaci da se uvede americki zakon kod nas, da te imam pravo jednom opomenuti da se sklonis s moga posjeda a kasnije ubiti, u mjesec dana bi bilo brat bratu 200 mrtvih kabadahija.

Sto je najgore, covjeku kad prekipi nema druge opcije nego ubiti onoga sto mu zlo nanosi, jer ako ga ranis, samo ce se vratiti i osvetiti.
Zato je Hadzija popularan, ja sam nanijetio da njih ubijem i to je to. Nepravda je sto su covjeku dali 20 godina robije. Treba mu jos plaketu dati.
znam kako je imam dilere i narkomane u ulici. Policiju boli briga, diler se vozika autom bez tablica jos brzo vozi. maloljetnici na motorima itd. isto tako par puta primoran da zovem policiju, samo se razocarao. tacno acab
User avatar
W0rM
Posts: 2390
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#112 Re: MUP KS postoji li?

Post by W0rM »

kabal1337 wrote: 08/08/2023 00:00
znam kako je imam dilere i narkomane u ulici. Policiju boli briga, diler se vozika autom bez tablica jos brzo vozi. maloljetnici na motorima itd. isto tako par puta primoran da zovem policiju, samo se razocarao. tacno acab
Ma kažem, ko nije živio i ne zna, sretan je. Iznenadio bi se čovjek gdje toga sve ima, nekad sam kontao Alipašino ili Švrakino loše da vidiš "fine" raje po Vratniku, Mejtašu, Bistriku... A sve kao jezgro grada, kultura, dilera naći čini mibse lakše od kućnog doktora.

Igrališta služe za okupljanje istih, sigurno da razmijene mišljenja o knjigama iz filozofije. Da pričaju o Freudu :D
User avatar
nepass1
Posts: 10088
Joined: 06/07/2017 07:35

#113 Re: MUP KS postoji li?

Post by nepass1 »

W0rM wrote: 08/08/2023 00:31
kabal1337 wrote: 08/08/2023 00:00
znam kako je imam dilere i narkomane u ulici. Policiju boli briga, diler se vozika autom bez tablica jos brzo vozi. maloljetnici na motorima itd. isto tako par puta primoran da zovem policiju, samo se razocarao. tacno acab
Ma kažem, ko nije živio i ne zna, sretan je. Iznenadio bi se čovjek gdje toga sve ima, nekad sam kontao Alipašino ili Švrakino loše da vidiš "fine" raje po Vratniku, Mejtašu, Bistriku... A sve kao jezgro grada, kultura, dilera naći čini mibse lakše od kućnog doktora.

Igrališta služe za okupljanje istih, sigurno da razmijene mišljenja o knjigama iz filozofije. Da pričaju o Freudu :D
Pa dobro bistrik ixnad tranzita nema postena covjeka, a vratnik svakako najpokvareniji zitelji ovog grada.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67481
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#114 Re: MUP KS postoji li?

Post by _BataZiv_0809 »

oldtajmer wrote: 04/08/2023 13:44 ima jedno 5/6 godina kad sam oko pola godine radio nocnu smjenu u strogom centru grada,tito dragi cega sam se sve nagledao tih noci mislio sam da toga ima samo u filmovima,uglavnom sretni su svi koji nocu spavaju i pojma nemaju na kakve sve budale mozes naletiti i u 5 ujutro :D a to za policiju i prijavljivanje hasisara je gubljenje vremena najcesce,jedino ako bas prave neko sranje onda dodju i rastjeraju ih tako da je najbolje gledati svoj posao dok te direktno ne ugrozavaju jbg
Pa navedi par primjera sta si vidio
User avatar
Truba
Posts: 82679
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#115 Re: MUP KS postoji li?

Post by Truba »

meni takso pričo doživljaje noću na ilidži
ono što bi tebe zanimalo ženska 100% gola ide normala ulicom preko terminala i sare pored taksija i ode prema butmiru
:mrgreen:
User avatar
W0rM
Posts: 2390
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#116 Re: MUP KS postoji li?

Post by W0rM »

U sam MUP KS-a koje sve primljen tu bi se tek dalo pricati, svakakvih ima. Znam lika, skolski poznanik, ako je on za MUP-a onda sam i ja.

Kad je fakat stani pani, obicno ne sluze nicemu... Vrhunac je pisanje saobracajnih kazni (ne kazem da ne treba, svakako, neka ih), jedenje bureka i ispijanje kafe.
Malo ih casno obavlja svoj posao.

Ne shvataju i ne zele da udju u sustinu problema, samo da je obaviti zadatak, sklepati kako tako i ici dalje. Ovo DKPT, hahahahhaha, to je vec vic, Gledao ih kako dodju i parkiraju u ovu ulicu gdje sam prije zivio (mracan i zavucen dio) i lagano, sova do jutra.
Trappist
Posts: 4306
Joined: 12/09/2020 08:52

#117 Re: MUP KS postoji li?

Post by Trappist »

Danas skretanje u radicevu sa glavne ludilo, do skenderije lijeva traka zauzeta. Kad sam napokon skrenuo, odmah kod buybooka porsche sva cetiri u desnoj traci stoji. Policijska stanica 100m od tog. Takvih situacija svuda po gradu.
User avatar
nepass1
Posts: 10088
Joined: 06/07/2017 07:35

#118 Re: MUP KS postoji li?

Post by nepass1 »

Trappist wrote: 09/08/2023 17:31 Danas skretanje u radicevu sa glavne ludilo, do skenderije lijeva traka zauzeta. Kad sam napokon skrenuo, odmah kod buybooka porsche sva cetiri u desnoj traci stoji. Policijska stanica 100m od tog. Takvih situacija svuda po gradu.
Danas u 14h kolona od semafora drvenija do careve dzamije. Auto po cesti parkirana, oko pekare bistrik, na trokutu kod careve. Kolaps svega. Nigdje policajca, pauka, kazna da se napise. Konak pretvoren u parking, franjevacka od crkve do zicare parking, oko parka preko puta vjecnice parking. Garaza puna lole na sred raskrsnice cekaju da ko izadje iz garaze.
User avatar
mayab
Posts: 27437
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#119 Re: MUP KS postoji li?

Post by mayab »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/vozaci- ... /230813115

E baš me zanima hoće li MUP išta poduzeti protiv ovih maloumnih likova :?:
I o tome obavijestiti javnost !

[media]https://cdn.brid.tv/live/partners/26589/hsd/1380906.mp4[/media]
User avatar
nivla
Posts: 4324
Joined: 12/01/2008 23:44

#120 Re: MUP KS postoji li?

Post by nivla »

mayab wrote: 14/08/2023 06:46 https://www.klix.ba/vijesti/bih/vozaci- ... /230813115

E baš me zanima hoće li MUP išta poduzeti protiv ovih maloumnih likova :?:
I o tome obavijestiti javnost !

[media]https://cdn.brid.tv/live/partners/26589/hsd/1380906.mp4[/media]
sivi uzeo prvenstvo ovom i naravno nije svjestan da je to uradio, i jos se nesto pravi, meni da je onako vrata otvorio ja bih ga pokupio autom
svaki dan sam u prilici da nekog od idiota koji prolaze ovom raskrsnicom raznesem

sto se mupa tice za ocekivati je da ove drkace na motorima koji po cijelu noc vozikaju sankcionisu, ali naravno to im nije u interesu
User avatar
Haris.ba
Posts: 25339
Joined: 08/09/2005 20:08

#121 Re: MUP KS postoji li?

Post by Haris.ba »

Ta raskrsnica ne znam kako nema vise sudara. Pacijenata koji ne gledaju stop znak koliko hoces.
Dimu1927
Posts: 4068
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#122 Re: MUP KS postoji li?

Post by Dimu1927 »

Zapoceli kruzni tok prije jedno 2 god i nista
Drugclanbiblioteke
Posts: 137
Joined: 06/10/2020 17:51

#123 Re: MUP KS postoji li?

Post by Drugclanbiblioteke »

Da mi svaku hapsanu kantonalni tuzioc pusta za manje od 24h i ja bi patrolirao samo po burekdzinicama, i sovio u sumarku skrivenom.
Ovima nece ni izjave uzeti :bih:

Treba pitati Katicu da li ce ovo rijesiti 2 ili 3 helikoptera? Kloc nesposobni
Dimu1927
Posts: 4068
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#124 Re: MUP KS postoji li?

Post by Dimu1927 »

Drugclanbiblioteke wrote: 14/08/2023 10:43 Da mi svaku hapsanu kantonalni tuzioc pusta za manje od 24h i ja bi patrolirao samo po burekdzinicama, i sovio u sumarku skrivenom.
Ovima nece ni izjave uzeti :bih:

Treba pitati Katicu da li ce ovo rijesiti 2 ili 3 helikoptera? Kloc nesposobni
Sa druge strane dosta slucajeva ni ne dodje do tuzilastva jer se kabadahije nagode sa policijom
User avatar
dr_Evil
Posts: 12721
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#125 Re: MUP KS postoji li?

Post by dr_Evil »

nivla wrote: 14/08/2023 10:36

sivi uzeo prvenstvo ovom i naravno nije svjestan da je to uradio, i jos se nesto pravi, meni da je onako vrata otvorio ja bih ga pokupio autom
svaki dan sam u prilici da nekog od idiota koji prolaze ovom raskrsnicom raznesem

sto se mupa tice za ocekivati je da ove drkace na motorima koji po cijelu noc vozikaju sankcionisu, ali naravno to im nije u interesu
Ovaj u golfu mi nije jasan sta se vraca i staje koji qrc kad nema duMa da izadje, sta je plan. A da je sivi krkan i za zatvora to svakako.
Post Reply