Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Juka Jebach
Posts: 841
Joined: 18/04/2017 22:53

#101 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by Juka Jebach »

JavierBosnia wrote: 29/07/2020 13:31 Rodjak kad je tek polozio imao neke ustedjevine i odluci kupiti auto. Nadje neku cetvorku, sredjena fino sve top
Zvao momka i preko poruka se nesto dopisivali, i ovaj htio doci da pogleda, on mu kaze da ustvari ne prodaje auto nego da vidi koliko bi mu raja ponudila, odnosno koliko mu auto vrijedi... :run:
Od cetvorki treba bjezati, ta se auta handre 100 godina i na kraju kaze 240 hiljada Km. Nemam nista protiv tog auta ali kada god sam vidio nekoga sa cetvorkom to je bio momak od 18-25 godina koji misli da je na rally utrci.
User avatar
nepass1
Posts: 10150
Joined: 06/07/2017 07:35

#102 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by nepass1 »

Vozio ja g2 i sad na parkingu pridje covjek pita prodajes li, reko ne prodajem. Koliko ga cijenis, ne cijenim ga uopste, ne prodajem. Navro on koliko para, ja lupim 7k auuu kaze nikad te pare neces dobiti pa reko ne prodajem uopste ali ako bas hoces daj 7 milja. Raspizdio se, samo budala bi dala 7, sta ti je
Svakakvih pacijenata ima
zigson
Posts: 3225
Joined: 04/04/2015 22:17

#103 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by zigson »

nepass1 wrote: 29/07/2020 13:42 Vozio ja g2 i sad na parkingu pridje covjek pita prodajes li, reko ne prodajem. Koliko ga cijenis, ne cijenim ga uopste, ne prodajem. Navro on koliko para, ja lupim 7k auuu kaze nikad te pare neces dobiti pa reko ne prodajem uopste ali ako bas hoces daj 7 milja. Raspizdio se, samo budala bi dala 7, sta ti je
Svakakvih pacijenata ima
Trebo si ga istuci tupim predmetom
User avatar
sime_cipol
Posts: 16989
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#104 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by sime_cipol »

Jaran prodavao Audi A4, zove covjek, ispituje do u detalje, sve dogovore, kad zadnja bi li mogao doći u Travnik auto da ga pogledam, nemam ja cime doci u Sarajevo :lol:
User avatar
ranger
Posts: 2643
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#105 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by ranger »

Ee pik il olx koja je to ludnica..
prodao 3-4 auta, kupio isto toliko, generalno raja nema para a ima apetite masala
kae ima taki isti za 12, super eto kupi namiri se.
kae super auto sretno s prodajom. koji kurac? hos me to jebat pa mi komplimentiras?
kae razveo se ljetos, nisam pri parama, u minusu zescem i otvara mobilnu aplikaciju, evo vidi brate da sam u minusu.... :roll: a kupuje golfa od 20+ hiljada?!
kae nemas razumijevanja ja sam ipak iz ljubuskog doso (nisam htio da mu dam da vozi auto s mojim papirima)... pa kralju ja sam po auto u Keln otiso jel mislis da je neko u Kelnu imao neko razumijevanje za to...
kae moze li za 12500 (a cijena 13300), moze al bez drugog seta tockova, sutra se javlja haj da se dogovorimo, za 12500 s oba seta :lol:

Generalno, treba se pripremit na bezobrazluk, lopovluk, prevarante itd jednostavno je to tako. Svi imaju pristup, i posteni i lopuze, i s parama i bez para.
Onih 5% ozbiljnih ljudi koji imaju pare uglavnom dodje i zavrsi posao bez gluposti.
Sad zivim van BiH i naravno kad pocnes s 0 u tudjini kucis se uglavnom po oglasima. Pa kasnije u neka doba kad malo stanes na noge krenes prodavat da bi kupio bolje auto, namjestaj, tehniku i td. I uglavnom je isto stanje.
turci, arapi, rumuni prvo bombarduju mizernim nekim ponudama, a kad dodju to je kuknjava i plac samo da spustis.
kad poklanjas nesto, ljudi se jagme, bukvalno zatrpaju inbox i dodju bez zajebancije i nose.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#106 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by RagibUzoriti »

Jarane ima ih i ovde kod mene kad poklanjas, kaze možeš li mi to i dovuci na adresu, nemam prevoza 🤣🤣
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#107 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by CikCikCikPogodi »

ranger wrote: 30/07/2020 09:50 Ee pik il olx koja je to ludnica..
prodao 3-4 auta, kupio isto toliko, generalno raja nema para a ima apetite masala
kae ima taki isti za 12, super eto kupi namiri se.
kae super auto sretno s prodajom. koji kurac? hos me to jebat pa mi komplimentiras?
kae razveo se ljetos, nisam pri parama, u minusu zescem i otvara mobilnu aplikaciju, evo vidi brate da sam u minusu.... :roll: a kupuje golfa od 20+ hiljada?!
kae nemas razumijevanja ja sam ipak iz ljubuskog doso (nisam htio da mu dam da vozi auto s mojim papirima)... pa kralju ja sam po auto u Keln otiso jel mislis da je neko u Kelnu imao neko razumijevanje za to...
kae moze li za 12500 (a cijena 13300), moze al bez drugog seta tockova, sutra se javlja haj da se dogovorimo, za 12500 s oba seta :lol:

Generalno, treba se pripremit na bezobrazluk, lopovluk, prevarante itd jednostavno je to tako. Svi imaju pristup, i posteni i lopuze, i s parama i bez para.
Onih 5% ozbiljnih ljudi koji imaju pare uglavnom dodje i zavrsi posao bez gluposti.
Sad zivim van BiH i naravno kad pocnes s 0 u tudjini kucis se uglavnom po oglasima. Pa kasnije u neka doba kad malo stanes na noge krenes prodavat da bi kupio bolje auto, namjestaj, tehniku i td. I uglavnom je isto stanje.
turci, arapi, rumuni prvo bombarduju mizernim nekim ponudama, a kad dodju to je kuknjava i plac samo da spustis.
kad poklanjas nesto, ljudi se jagme, bukvalno zatrpaju inbox i dodju bez zajebancije i nose.
Jos Poljaci gori od nas. Jedan nas porodicni prijatelj preselio se u Belgiju, bavi se izdavanjem transportera i kamiona. Svaki dan ga Turci i Poljaci bombardiraju sa krokodilskim suzama da im iznajmljuje vozila po nizoj cijeni.
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#108 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by Industrialyzer »

ranger wrote: 30/07/2020 09:50 Ee pik il olx koja je to ludnica..
prodao 3-4 auta, kupio isto toliko, generalno raja nema para a ima apetite masala
kae ima taki isti za 12, super eto kupi namiri se.
kae super auto sretno s prodajom. koji kurac? hos me to jebat pa mi komplimentiras?
kae razveo se ljetos, nisam pri parama, u minusu zescem i otvara mobilnu aplikaciju, evo vidi brate da sam u minusu.... :roll: a kupuje golfa od 20+ hiljada?!
kae nemas razumijevanja ja sam ipak iz ljubuskog doso (nisam htio da mu dam da vozi auto s mojim papirima)... pa kralju ja sam po auto u Keln otiso jel mislis da je neko u Kelnu imao neko razumijevanje za to...
kae moze li za 12500 (a cijena 13300), moze al bez drugog seta tockova, sutra se javlja haj da se dogovorimo, za 12500 s oba seta :lol:

Generalno, treba se pripremit na bezobrazluk, lopovluk, prevarante itd jednostavno je to tako. Svi imaju pristup, i posteni i lopuze, i s parama i bez para.
Onih 5% ozbiljnih ljudi koji imaju pare uglavnom dodje i zavrsi posao bez gluposti.
Sad zivim van BiH i naravno kad pocnes s 0 u tudjini kucis se uglavnom po oglasima. Pa kasnije u neka doba kad malo stanes na noge krenes prodavat da bi kupio bolje auto, namjestaj, tehniku i td. I uglavnom je isto stanje.
turci, arapi, rumuni prvo bombarduju mizernim nekim ponudama, a kad dodju to je kuknjava i plac samo da spustis.
kad poklanjas nesto, ljudi se jagme, bukvalno zatrpaju inbox i dodju bez zajebancije i nose.


:lol: :lol: :lol:
User avatar
nepass1
Posts: 10150
Joined: 06/07/2017 07:35

#109 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by nepass1 »

RagibUzoriti wrote: 30/07/2020 10:37 Jarane ima ih i ovde kod mene kad poklanjas, kaze možeš li mi to i dovuci na adresu, nemam prevoza 🤣🤣
Stavio ja sto za kompjuter na pik, 40KM. Zove nakav malac da mu prodam. Moze 40. Kaze a bi li ti to meni dovukao, zivi kod zeljeznicke u onim ko barakama nize el tarik pumpe. Rastavim ja sto, nmz u fabiju da ga jebes. Zovem druga sa espace. Potrpamo kod njega odvucem malcu sto, uzmem mu cvaju. Hoces znati sam sastaviti, kaze hocu. Sa drugom na rucak da se oduzim ode cvaja :D
Lakse bi mi bilo do kontejnera :D

I koji sam ja konj kasnije kontam nisam mu trebao ni to dvadeset uzeti
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20574
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#110 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by Bullet Tooth Tony »

nepass1 wrote: 30/07/2020 11:41
RagibUzoriti wrote: 30/07/2020 10:37 Jarane ima ih i ovde kod mene kad poklanjas, kaze možeš li mi to i dovuci na adresu, nemam prevoza 🤣🤣
I koji sam ja konj kasnije kontam nisam mu trebao ni to dvadeset uzeti
I ja bi isto uradio ... jbg mozda malac nema para a nema ni auta ... ko zna, mozda si ga pravo obradovao :thumbup:

ja vjerujem da ce se to vratiti ... nekako hoce

Nravno treba odvagati kome i sta
User avatar
trambusek88
Posts: 4839
Joined: 03/10/2009 23:51

#111 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by trambusek88 »

Juka Jebach wrote: 27/07/2020 14:54 Postavio sam auto na prodaju realna cijena i dobio sam mnogo poruka od likova koji hoce da ga kupe ali po mnogo jeftinijoj cijeni ili pitaju na zamjenu i kada im se kaze da je u zamjeni auto malo skuplje odma pocnu pricati gluposti.

Kakava su vasa iskustva, imate li neke trikove, savjete za prodaju na OLX?

Sta vama najvise smeta kada ste prodavali ili kupovali auto preko OLX?

Jeste li imali neka cudna iskustva tokom prodaje ili kupovine automobila na OLX?
Zato sam ja svoje stavio zasad po malo većoj cijeni od realne, pa ćemo vidjeti šta će dalje biti.
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#112 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by jasko__ »

Trazim Passata B7 limuzinu, 2.0 tdi DSG..ima li ko da sta ponudi :D
User avatar
sime_cipol
Posts: 16989
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#114 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by sime_cipol »

:lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67582
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#115 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by _BataZiv_0809 »

Fake, kao i vecina screenshotova navodnih razgovora koje kolaju bespucima interneta kao memeovi.

Elem da prekopiram svoj post sa pik all about, tamo nije naisao na neki znacajan odjek, valjda sto je raja na toj temi u nekim drugim vodama:

Ni slutio nisam kakva me avantura ceka nakon postavljanja auta na pik.... uglavnom kao neko ko je prvi put ovako prodavao auto na slobodnom trzistu (sva dosadasnja sam rjesavao ili u paketu za novo ili su otisla prijateljima i poznanicima bez da ih stavljam na oglas) ovo je nesto sasvim drugo i nadam se da ce nekome biti od koristi da cuje kakve sve stvari moze dozivjeti:

Dakle krenuo sam zestoko i ambiciozno , nakrkao promocije, opisao sve detaljno, naravno velikim crvenim slovima da mi se ne nude zamjene :D i za jedno dva dana krenule su poruke i pozivi.

Porukasi su uglavnom nudili neke trulje u zamjenu, dok su pozivaci uglavnom bili konkretni, cesto i sasvim ok i korektni i mislim da je samo jedan covjek koji je nazvao telefonom ponudio zamjenu za Mercedes A klasu, ali mu je bilo vidno neugodno i izvinjavao se.

Trajalo je to mozda nekih desetak dana tako, kad eto ti prve musterije koja hoce da dodje i pogleda. Dodje frajer golfa dvicu vozi...kontam ovaj ce se sjebat kad sjedne u auto i tako i bi. Vidim nalozio se drama, dodjosmo do cijene nudi 300 maraka manje nego sto sam spreman ici od minimalne cijene. Ja reko ne moze ta i ta je zadnja, kaze haj vidjet cu, javit cu se i ne javi se nikad vise .

Nakon njega dodje neki mladi braco, jedva 20 godina ima i poveo sa sobom nekakvog majstora kojem je glavna uzrecica nedo bog rata i fiata i ostale seljacke doskocice.....decko je fin, malo prepadnut, svidjelo mu se auto, dogovorimo cijenu (nije se uopste puno cjenkao mozda 100 KM dole) i kaze javit ce tu vece da potvrdi sigurno. Tad na scenu stupa ovaj pseudomajstor, valja frajer neke gluposti, hoce da sjedne za volan sa zapaljenom cigarom u zvaljama :-) ja zalupim vrata i kazem u autu se ne pusi. Vidim muka mu, odusta od ulaska, poce nesto oblijetat oko auta, nista konkretno ne govori, ali vidim ja da ce ovog bracu odgovoriti od kupovine i tako i bi.

Nakon njih dodje mladji bracni par imaju golfa cetvorku dvoje vrata, treba im nesto sa cetiri, ali kao kupili bi za kes, cetvorku nude u zamjenu samo ako ja hocu..... tako je bilo preko telefona, ja se zajebem i kazem dodjite...kad se pojavise bilo mi je sve jasno :D on lanac oko vrata, nekakvo prstenje, brze cvike, ona sa vidljivom kilometrazom, bila nekad dobra jasno je, ali sad bogme stomak kipi pomalo iz preuske trenerke, ponasaju se ko na pijaci, cetvorka sa angel eyes mejd in čajna, moze na papanluk direktno bez kvalifikacija ...on nesto podviruje ispod auta, suta gume, ona sjela za volan raskoracila se i prica sa mnom sa onim kurvanjskim usiljenim smijehom i kao voli velika auta imaju prostora nazad :D naravno sad je golf oficijelna ponuda kljuc za kljuc, nigdje vise spominjanja da je to samo ako ja hocu i da imaju kes, reko nista hvala vam. Kontam se jebem vam mater....

Ni 5-6 dana iza njih zove frajer eto koja bi bila zadnja za kes i ja mu kazem, kaze javice se. Zove sutra kaze ja bi doso da pogledam za onu cijenu kako smo rekli i rece cifru koju sam ja dao -500 maraka :lol: . Reko za tu cifru nema potrebe da dolazite, a on kao joj zbunio se, gleda kao lafo vise auta pa me pomjesao :lol: uglavnom dodje lola golfom trojkom sav sretan, bazdi malo na alkohol ali sustinski djeluje kao ok lik, ono seoski vragolan a la Ramiz zmaj. Svidjelo mu se auto, lafo bolje mu od Mercedesa, ovo ono i eto on ne bi da mi uzima vrijeme da zavrsimo posao....kaze golf i 700 maraka jel posteno :shock: :lol: i izvadi novcanik i pokazuje pare, pa ga vrati u zadnji dzep i pruza ruku kao dogovorili smo se :lol: ja se samo na peti okrenem i sjednem u auto bez pozdrava :D

I nakon svega toga, prosla su mozda i 2 mjeseca, kad zvoni telefon pita covjek koja je zadnja i ja kazem, moze li sta ispod i ja vise iznerviran od smaranja sa idiotima kazem ma ne moze ni marke ispod vala bas onako drsko.

Kaze covjek dobro, ja bi dosao u nedjelju da je vidim, reko moze. Dodje nedjelja, dodje i on sa dvojicom jarana. Pozdravimo se i ja im odmah dam kljuc, bez ikakve price, reko evo provozajte se bez mene. Dodjose nakon 10tak minuta, kaze covjek nemam sta puno pricat, auto govori samo za sebe, mozes li mi samo oko plina objasniti za atest i to, ja mu objasnim, pokazem papire i covjek veli evo tebi druze kapara, ja bih u srijedu dosao po auto a ti zavrsi papire da mogu uzet probne tablice. Za cca 20 minuta sve bi gotovo bez smaranja i izdrkavanja. Dodje i srijeda, covjek dodje tacno na vrijeme, izbroja pare, ja mu dadoh papire, popismo po jednu i to bjese to. Zove nakon par dana kaze prezadovoljan autom. :thumbup:

Naravoucenje: svaka roba ima svog kupca i prva musterija je najbolja musterija. Mozda sam trebao liku sa pocetka price halalit 300 maraka i postedit se ovih zajebancija i jos desetina poruka gdje mi se nude gluposti...mozda je to bilo najpametnije, ali ne zalim ni sekunde, sve je to skola.
Throttle
Posts: 13265
Joined: 10/06/2016 12:35

#116 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by Throttle »

Tako je kad prodajes talijana, da je švabo to bi puklo ko bič prije akšama :mrgreen:
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#117 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by Mlad i Nevin »

Izgleda da je bezbolnije dati auto u salonu u racun za mlađe nego zajebavati se sa kalamarima i klosarima , gubiti vrijeme i zivce.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3565
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#118 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by JavierBosnia »

Prodavao jednom telefon, neki lik mi nudio tetovazu u vrijednosti od 3 stoje :lol:
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#119 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by RagibUzoriti »

Ja stavio jucer jedno auto na prodaju i nakon 3 sata zove lik. Kaze ako nije prodat eto mene da ga kupim, upravo isto takvo vozilo tražim. Ok, nije problem. Fakat dolazi hadzija na prvu ali kad malo bolje zagledas vidis klosar u dusi.
Dao ja njemu kljuc, pali on, zaviruje nesto, gleda rade li pozicije, sve sijalice, stop svijetla... Veli u jednom momentu, kocnice se moraju mjenjati. Ja izvadim fakturu, u 6tom mjesecu sve uradjeno, evo rekoh novo sve. Sjebo se on konta sta ce, kaze evo tebi ovoliko (7 milja manje od postavljene cijene). 😂
Rekoh hvala ti, imam ja hljeba jesti...

Daj mi rekoh kljuc, prijatan dan želim. 😂 😂 😂
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67582
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#120 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by _BataZiv_0809 »

Negdje sam vidio ponudu auto kuce da za tebe prodaje tvoje auto :D
zrakomlat
Posts: 10252
Joined: 23/09/2012 17:22

#121 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by zrakomlat »

JavierBosnia wrote: 30/07/2020 23:28 Prodavao jednom telefon, neki lik mi nudio tetovazu u vrijednosti od 3 stoje :lol:
:D


Mom drugu nudio lik, u zamjenu za mobitel, tri zeca :lol:
zrakomlat
Posts: 10252
Joined: 23/09/2012 17:22

#122 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by zrakomlat »

_BataZiv_0809 wrote: 30/07/2020 23:54 Negdje sam vidio ponudu auto kuce da za tebe prodaje tvoje auto :D
Čini mi se da je to onaj Kia salon što auto od cenera u zamjeni procjene na 2700 :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67582
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#123 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by _BataZiv_0809 »

I ja mislim da su oni, daleko im kuca bila od moje :D
NediM17
Posts: 21976
Joined: 05/11/2009 11:49

#124 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by NediM17 »

2015. htio uzeti Dustera, dati Stepwaya u racun i doplatiti. E kao oni u Gumi M ne bi uzeli auto u racun ali mi ponude da oglase na svojoj stranici. I fakat u roku 24 sata sam imao prilican broj poziva i prodam ga u trku.
Hocu ja Dustera ali prvo da probam, kao nije im tu auto, u Tuzli je, doci ce danas doci ce sutra, vidim ne zovu na probnu voznju, morala bi se cekati i isporuka.
Vidim ja nema od tog hajra, odem na Betaniju i kupim sx4, platim i vozi odmah.
Slagacu, ali nakon cca. 2 mjeseca zovu iz Gume M, eto ako hocete mozete probati dustera. :lol:
User avatar
Optimist
Posts: 13792
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#125 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by Optimist »

zrakomlat wrote: 31/07/2020 00:12
_BataZiv_0809 wrote: 30/07/2020 23:54 Negdje sam vidio ponudu auto kuce da za tebe prodaje tvoje auto :D
Čini mi se da je to onaj Kia salon što auto od cenera u zamjeni procjene na 2700 :D
Ima u Binjezevu kod kamere autoplac koji radi na tom principu. Prodaje auta umjesto vlasnika za neku naknadu.
Post Reply