Islam vs Krscanstvo, slicnosti, razlike, zamjerke

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Locked
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#101 Re: Islam vs Krscanstvo, slicnosti, razlike, zamjerke

Post by Smrcak15 »

JVC wrote:
Smrcak15 wrote:
Dokaz1
A pazi ovo:

Matej 9:3 New Living Translation
But some of the teachers of religious law said to themselves, "That's blasphemy! Does he think he's God?"

9:4
Jesus knew what they were thinking, so he asked them, "Why do you have such evil thoughts in your hearts?


Znaci kada je isus prastao grijehe , neki su pomislili da je da se Isus predstavlja kao Bog a isus im odgovara, da su to zle mislili koje su oni pomislili.
Klasicno kasapljenje Pisma sa tvoje strane i onda od drveta ne vidis sumu. Sam si sebi dao odgovor u tvom tzv dokazu, ali obojio sam da ti bude lakse. Prvo - Pismo je kategoricno i jasno govori ko jedini moze oprastati grijehe.
Drugo - Kao sto se vidi Isus je znao njihove misli, sto je bio jasan dokaz i ujedno demonstracija njegovog bozanstva, jer Pismo kaze "jer niko ne zna misli srca osim Boga"
Dokaz2
A vidi sad ovo, isus jasno odbija da je bog

Marko 10,17 Kad pođe dalje svojim putem, pritrča mu netko, pade pred njega na koljena i upita ga: "Učitelju dobri, što moram činiti, da postignem život vječni?"
Marko 10,18 Isus mu reče: "Što me zoveš dobrim? Nitko nije dobar osim jedinoga Boga.


Ako idemo matematickom tehnikom, proof by contradiction, dokazivanje kontradikcijom

Da je isus Bog, onda ne bi imale smisla rijeci Što me zoveš dobrim? Nitko nije dobar osim jedinoga Boga
Isusov odgovor ovdje nije da skrene pozornost na Njegovo bozanstvo, nego opet pomoc da ta osoba shvati u potpunosti sta je rekao.
Ocigledno je iz daljnjeg citanja da osoba nije vjerovala u potpunosti, a nazvao ga je Bogom. A to se vidi iz Marko 10:21-22:
"Isus ga nato pogleda, zavoli ga i rekne mu: "Jedno ti nedostaje! Idi i što imaš, prodaj i podaj siromasima pa ćeš imati blago na nebu. A onda dođi i idi za mnom. On se na tu riječ smrkne i ode žalostan jer imaše velik imetak."
Da bi ti bilo jos jasnije Matej 6:24:
"Nitko ne može služiti dvojici gospodara. Ili će jednoga mrziti, a drugoga ljubiti; ili će uz jednoga prianjati, a drugoga prezirati. Ne možete služiti Bogu i bogatstvu."
Dokaz3
1 Timotijeva 2:5 Jer jedan je Bog, jedan je i posrednik između Boga i ljudi, čovjek Krist Isus

a na drugom mjestu ovaj stih

Hosea 11:9 ....jer ja sam Bog, a ne čovjek

onda se da zakljuciti

covjek isus

Bog nije covjek

onda dodjem do zakljucka da Bog nije isus, vrlo jednostavno bez komplikacija
Totalno bezveze Srmle, opet naturas i cjepkas bez ikakvog redosljeda. Zasto nisi kopirao onda i pocetak tj. ovo:
Hosea 11:1 "Dok Izrael (novi Izrael tj. Novi zakon ili zavjet) bijaše dijete, ja ga ljubljah, iz Egipta dozvah sina svoga.
Jos jedno od prorocanstava koje je Krist u potpunosti ispunio
Matej 2:13 "A pošto oni otiđoše, gle, anđeo se Gospodnji u snu javi Josipu: "Ustani, reče, uzmi dijete i majku njegovu te bježi u Egipat i ostani ondje dok ti ne reknem jer će Herod tražiti dijete da ga pogubi.
Nastavak kad budem imao vremena.


Klasicno kasapljenje Pisma sa tvoje strane i onda od drveta ne vidis sumu. Sam si sebi dao odgovor u tvom tzv dokazu, ali obojio sam da ti bude lakse. Prvo - Pismo je kategoricno i jasno govori ko jedini moze oprastati grijehe.
Drugo - Kao sto se vidi Isus je znao njihove misli, sto je bio jasan dokaz i ujedno demonstracija njegovog bozanstva, jer Pismo kaze "jer niko ne zna misli srca osim Boga"
cekaj malo moj druze vrli, znaci tebe poturanje Ja i otac smo jedno kao dokaz da su sjedinjeni kao jedno bice da su , i to poturate narodu kao dokaz da je Isus i Bog jedno te isto, iako je Isus jasno objasnio u Bibliji sta to znaci Ja i Otac smo jedno i trazio da ucenici budu svi jedno kao On i otac pa da svi zajedno budu jedno, ako potuiranje Ja i otac smo jedno nije kasapljenje biblije onda ne zna sta je.

Pismo je kategoricno i jasno govori ko jedini moze oprastati grijehe.
da jedino Bog, samo sto vi mislite da je Isus oprostio a ne Bog....

zar ne znas da je Isus imao objavu od Boga, znaci kada je psolanstvo Isusa pocelo, imao je konbtakt sa bogom preko svetog duha tj andjela Gabriela.
Pa je mogao lahko reci ljudima kome je Bog oprostio a kome ne, jer znao je preko objave kome je oprosteno a kome ne.

Jasno ti Isus kaze:

Ivan 5:30,31 "Ja sam po sebi ništa ne mogu učiniti: sudim kako čujem, a moj sud je pravedan; jer ja nisam po svojoj volji nego po volji Oca koji me je poslao

tako da Isus moze samo reci oprosteno ti je ako objava dodje od BOga i kaze da je oprosteno tom i tom.

Isusov odgovor ovdje nije da skrene pozornost na Njegovo bozanstvo, nego opet pomoc da ta osoba shvati u potpunosti sta je rekao.
Ocigledno je iz daljnjeg citanja da osoba nije vjerovala u potpunosti, a nazvao ga je Bogom. A to se vidi iz Marko 10:21-22:
"Isus ga nato pogleda, zavoli ga i rekne mu: "Jedno ti nedostaje! Idi i što imaš, prodaj i podaj siromasima pa ćeš imati blago na nebu. A onda dođi i idi za mnom. On se na tu riječ smrkne i ode žalostan jer imaše velik imetak."
Da bi ti bilo jos jasnije Matej 6:24:
"Nitko ne može služiti dvojici gospodara. Ili će jednoga mrziti, a drugoga ljubiti; ili će uz jednoga prianjati, a drugoga prezirati. Ne možete služiti Bogu i bogatstvu."
nevjerovatno poslije onoliko dokaza iz biblije da opet i dalje vjerujes da je Isus Bog :-)

Jasno ti isus kaze Otac je jedini Bog, tu se sva tvoja prica zavrsava ma koliko god na silu pretvorio isusa, tj sina u Boga.

VI na silu guranje isusa na mjesto Boga sami sebi pucate u nogu, jer stvarate ogromne kontradikcije sebi u vjerovanju, a pogotovo one nelogicne probleme, kao sto vam Allah kaze, i oboje su jeli hranu, Tj Isus i Marija su jeli hranu....sta ti to kaze??

Pa ako jedes hranu, ovisan si, a Bog je neovisan, druga stvar, kada jedes onda ides u WC, mozes li zamisliti Boga na wc solji? ;-)


Totalno bezveze Srmle, opet naturas i cjepkas bez ikakvog redosljeda. Zasto nisi kopirao onda i pocetak tj. ovo:
Hosea 11:1 "Dok Izrael (novi Izrael tj. Novi zakon ili zavjet) bijaše dijete, ja ga ljubljah, iz Egipta dozvah sina svoga.
Jos jedno od prorocanstava koje je Krist u potpunosti ispunio
Matej 2:13 "A pošto oni otiđoše, gle, anđeo se Gospodnji u snu javi Josipu: "Ustani, reče, uzmi dijete i majku njegovu te bježi u Egipat i ostani ondje dok ti ne reknem jer će Herod tražiti dijete da ga pogubi.
Nastavak kad budem imao vremena
kako ovako ne neprecizne stvari se kacite da bi opravdali svoje vjerovanje da je isus covjek Bog, a precizne pojasnjenja isusa odbacivate, kao da muha na nos sleti i vi mahnete rukom da je otjerate.


Da te nesto pitam?

Sta po bibiliji pretstavlja Sin, sta ta rijec Sin predstavlja?
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#102 Re: Islam vs Krscanstvo, slicnosti, razlike, zamjerke

Post by Humljanin »

Smrle, kako objašnjavaš mjesta u Evanđelju ma kojima jasno piše da Isus oprašta grijehe?
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#103 Re: Islam vs Krscanstvo, slicnosti, razlike, zamjerke

Post by Smrcak15 »

Humljanin wrote:Smrle, kako objašnjavaš mjesta u Evanđelju ma kojima jasno piše da Isus oprašta grijehe?
daj da vidim pasus, pa da ga stavimo u kontekst pa cemo onda dati sud.

Isus niti bilo ko ne moze oprostiti grijehe nesto sto je bozije, Isus moze oprostiti u svoje ime ako je neko ucinio nazao Isusu, kao sto ti mozes oprostiti grijeh ako se neko ogrijesi od tebe.

isus moze da kaze oprosteno ti je, u necije drugo ime jedino preko objave od Boga, ako je Bog oprostio osobi, pa se Bog obrati preko isusa objavom toj osobi i kaze da joj je oprosteno.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#104 Re: Islam vs Krscanstvo, slicnosti, razlike, zamjerke

Post by Humljanin »

Smrcak15 wrote:
Humljanin wrote:Smrle, kako objašnjavaš mjesta u Evanđelju ma kojima jasno piše da Isus oprašta grijehe?
daj da vidim pasus, pa da ga stavimo u kontekst pa cemo onda dati sud.

Isus niti bilo ko ne moze oprostiti grijehe nesto sto je bozije, Isus moze oprostiti u svoje ime ako je neko ucinio nazao Isusu, kao sto ti mozes oprostiti grijeh ako se neko ogrijesi od tebe.

isus moze da kaze oprosteno ti je, u necije drugo ime jedino preko objave od Boga, ako je Bog oprostio osobi, pa se Bog obrati preko isusa objavom toj osobi i kaze da joj je oprosteno.
Ajde nemoj me zezati :mrgreen: pa znaš ti vrlo dobro, ako ne bolje nego ja!
S obzirom kako barataš sa citatima iz Svetog Pisma i sa dogmama kršćanske vjere, ne vjerujem da ti je potrebno lijepiti ovdje citate :wink:

Samo ću te napomenuti da je na par mjesta Isus vrlo jasno rekao da On otpušta grijehe grešniku.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50575
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#105 Re: Islam vs Krscanstvo, slicnosti, razlike, zamjerke

Post by Bloo »

Smrčak, kakav si sa razumijevanjem Plotinovih hipostaza?
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7904
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#106 Re: Islam vs Krscanstvo, slicnosti, razlike, zamjerke

Post by Idemedosumom »

Smrcak, nešto kontam, u tebe sve nekakve vs teme :sad:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50575
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#107 Re: Islam vs Krscanstvo, slicnosti, razlike, zamjerke

Post by Bloo »

Idemedosumom wrote:Smrcak, nešto kontam, u tebe sve nekakve vs teme :sad:
He is a sac fungi with a mission.
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#108 Re: Islam vs Krscanstvo, slicnosti, razlike, zamjerke

Post by JVC »

Idemedosumom wrote:Smrcak, nešto kontam, u tebe sve nekakve vs teme :sad:
Cini ti se :D sad ce skalpel i zaba za seciranje.
Image
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#109 Re: Islam vs Krscanstvo, slicnosti, razlike, zamjerke

Post by JVC »

Evo u kratkim crtama u cemu se razlikuju islam i krscanstvo.
1. Razumijevanje Boga
2. Razumijevanje Otkrivenja
3. Razumijevanje grijeha i spasenja
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50575
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#110 Re: Islam vs Krscanstvo, slicnosti, razlike, zamjerke

Post by Bloo »

Čehovljeva kratka crtica:

Moja religija je bolja od tvoje religije iako je isti Bog u pitanju jer mi imamo zadnji update.


Ateistička crtica: svi ste sve hapili od Grka...
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2905
Joined: 14/01/2019 04:56

#111 Re: Islam vs Krscanstvo, slicnosti, razlike, zamjerke

Post by Porodice Foht »

Bloo wrote:Čehovljeva kratka crtica:

Moja religija je bolja od tvoje religije iako je isti Bog u pitanju jer mi imamo zadnji update.
Bas je rekao ´´update´´? :mastakazes:
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#112 Re: Islam vs Krscanstvo, slicnosti, razlike, zamjerke

Post by JVC »

Moglo je i bez ove ateisticke crtice :D vidim da nije bila planirana
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50575
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#113 Re: Islam vs Krscanstvo, slicnosti, razlike, zamjerke

Post by Bloo »

JVC wrote:Moglo je i bez ove ateisticke crtice :D vidim da nije bila planirana
Brzi prsti od ...
:mrgreen:

Treba gledat Life of Brian i odmah ce se sve razjasniti.
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#114 Re: Islam vs Krscanstvo, slicnosti, razlike, zamjerke

Post by JVC »

Bloo wrote: Brzi prsti od ...
:mrgreen:

Treba gledat Life of Brian i odmah ce se sve razjasniti.
Gledao dok sam bio youngster.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50575
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#115 Re: Islam vs Krscanstvo, slicnosti, razlike, zamjerke

Post by Bloo »

Možda da otvorim temu Satanizam vs ...... :mrgreen:
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#116 Re: Islam vs Krscanstvo, slicnosti, razlike, zamjerke

Post by JVC »

Bloo wrote:Možda da otvorim temu Satanizam vs ...... :mrgreen:
...vs Ivica Čuljak :-)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50575
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#117 Re: Islam vs Krscanstvo, slicnosti, razlike, zamjerke

Post by Bloo »

JVC wrote:
Bloo wrote:Možda da otvorim temu Satanizam vs ...... :mrgreen:
...vs Ivica Čuljak :-)
GG Allin naših prostora--sortof
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#118 Re: Islam vs Krscanstvo, slicnosti, razlike, zamjerke

Post by JVC »

Bloo wrote: GG Allin naših prostora--sortof
Ovo je svojevrsni test :skoljka: samo da vidim da li si dorasla tituli moderatora.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#119 Re: Islam vs Krscanstvo, slicnosti, razlike, zamjerke

Post by Smrcak15 »

Humljanin wrote:
Smrcak15 wrote:
Humljanin wrote:Smrle, kako objašnjavaš mjesta u Evanđelju ma kojima jasno piše da Isus oprašta grijehe?
daj da vidim pasus, pa da ga stavimo u kontekst pa cemo onda dati sud.

Isus niti bilo ko ne moze oprostiti grijehe nesto sto je bozije, Isus moze oprostiti u svoje ime ako je neko ucinio nazao Isusu, kao sto ti mozes oprostiti grijeh ako se neko ogrijesi od tebe.

isus moze da kaze oprosteno ti je, u necije drugo ime jedino preko objave od Boga, ako je Bog oprostio osobi, pa se Bog obrati preko isusa objavom toj osobi i kaze da joj je oprosteno.
Ajde nemoj me zezati :mrgreen: pa znaš ti vrlo dobro, ako ne bolje nego ja!
S obzirom kako barataš sa citatima iz Svetog Pisma i sa dogmama kršćanske vjere, ne vjerujem da ti je potrebno lijepiti ovdje citate :wink:

Samo ću te napomenuti da je na par mjesta Isus vrlo jasno rekao da On otpušta grijehe grešniku.
ako cemo striktno se drzati sta biblija kaze onda vam na um ne bi palo da je Isus Bog zato sto oprasta grijehe, nego biblija kaze ovo

Matej 9,6Ali znajte, da Sin čovječji ima vlast na zemlji opraštati grijehe!" I tada reče uzetome: "Ustani, uzmi postelju svoju i idi kući!"
Matej 9,7 On ustade i ode kući.
Matej 9,8 A mnoštvo naroda kad to vidje, poboja se i uze slaviti Boga, koji je vlast takvu dao ljudima.


biblija kaze da je BOg dao vlast Isusu covjeku da oprasta grijehe, kako ovo uopste moze biti ikakav dokaz da je Isus Bog kad biblija jasno kaze Bog dao vlast covjeku Isusu da prasta grijehe ljudima???? apsolutno nikakav dokaz da je Isus Bog nego naprotiv suprotno od toga.

Kako uopste ovaj izraz Sin čovječji moze da vam misli odvede na Boga, da je

Sin čovječji = Bog ovo je kontradikcija na kvadrat, ili bolje reci na kubik, jer se radi o trojstvu^3 :D
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#120 Re: Islam vs Krscanstvo, slicnosti, razlike, zamjerke

Post by Smrcak15 »

Bloo wrote:Smrčak, kakav si sa razumijevanjem Plotinovih hipostaza?
nikakav
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#121 Re: Islam vs Krscanstvo, slicnosti, razlike, zamjerke

Post by Humljanin »

Smrcak15 wrote: ...
Pa sam si rekao da samo Bog može opraštati grijehe. :D

Daj mi primjer nekog proroka oz Kur'ana koji je izričito govorio "opraštam ti grijehe".
Je li proroku Muhamedu Bog isto tako dao vlast da oprašta grijehe?

I nađi mi gdje se još u povijesti netko sam nazivao "Sin Čovječji".
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50575
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#122 Re: Islam vs Krscanstvo, slicnosti, razlike, zamjerke

Post by Bloo »

Smrcak15 wrote:
Bloo wrote:Smrčak, kakav si sa razumijevanjem Plotinovih hipostaza?
nikakav
Pa kako misliš da možeš onda razumjeti nauk o Trojstvu?
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#123 Re: Islam vs Krscanstvo, slicnosti, razlike, zamjerke

Post by JVC »

Smrle, da li znaš zašto novozavjetni pisci koriste naziv Sin covjecji? Vidim da to povecavas kao da si otkrio toplu vodu.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7904
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#124 Re: Islam vs Krscanstvo, slicnosti, razlike, zamjerke

Post by Idemedosumom »

Humljanin wrote: Pa sam si rekao da samo Bog može opraštati grijehe. :D

Daj mi primjer nekog proroka oz Kur'ana koji je izričito govorio "opraštam ti grijehe".
Je li proroku Muhamedu Bog isto tako dao vlast da oprašta grijehe?
Sorry što se ovako prezoprazno ubacujem :P

Svakom čovjeku je dato pravo da (ne)prašta.

Pri tome se, naravno, radi o nepravdama nanesenim od strane drugih ljudi.

Ja mislim da će više ljudi nadrljati zbog grijeha prema drugim ljudima, jer Bog je ipak Svemilosni, Samilosni.

Zato budimo fini jedni prema drugima :kiss:
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#125 Re: Islam vs Krscanstvo, slicnosti, razlike, zamjerke

Post by Humljanin »

Idemedosumom wrote:
Humljanin wrote: Pa sam si rekao da samo Bog može opraštati grijehe. :D

Daj mi primjer nekog proroka oz Kur'ana koji je izričito govorio "opraštam ti grijehe".
Je li proroku Muhamedu Bog isto tako dao vlast da oprašta grijehe?
Sorry što se ovako prezoprazno ubacujem :P

Svakom čovjeku je dato pravo da (ne)prašta.

Pri tome se, naravno, radi o nepravdama nanesenim od strane drugih ljudi.

Ja mislim da će više ljudi nadrljati zbog grijeha prema drugim ljudima, jer Bog je ipak Svemilosni, Samilosni.

Zato budimo fini jedni prema drugima :kiss:
Slažem se! :thumbup:

Mi kršćani moramo moliti molitvu koju nas je naučio Isus, a ona u jednom dijelu glasi: "Otpusti nama dugove naše kako i mi otpuštamo dužnicima našim." Tko god ne oprosti neće dobiti oproštenje.
Na drugom mjestu Biblija kaže: Ako si pošao u hram prinijeti žrtvu, pa se sjetiš putem da tvoj bližnji ima nešto protiv tebe, ostavi žrtvu i idi izmiri se sa svojim bližnjim pa tek onda dođi i prinesi žrtvu u hramu. Što znači da Bog možda čak ne prihvaća ni molitvu ako smo u grijehu sa svojim bližnjim. Na neki način nas Bog opominje da put do Boga vodi preko bližnjega. Da se ljudi ne zatvore u svoju vlastitu samodostatnost i umišljenu pravednost.
Mnogi to vjernici smeću sa uma iako su bezbroj puta čuli to u Crkvi.
Kao što piše na još jednom mjestu: Ne može nitko reći da ljubi Boga a mrzi brata svoga. Taj je lažac i u njemu nema Istine.

Težak je put do Boga. Teški su međuljudski odnosi. Ali drugog puta barem za one koji se smatraju kršćanima ne može biti.
:thumbup:
Locked