Legalizacija kanabisa u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#101 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Njanjavi »

Drinski wrote:
Njanjavi wrote:Ja sam odlucio prestat duvat nakon procitanog komentara da bi mogao napusen pucat po narodu :lol:
Ja necu u zatvor, ne cherajte me da pusim :cry:
ma prika, ti si odavno popušio...
Ali ja sam prestaoooo, planiram i u djamiju da krenem ich, ne gledajte me tako cudno, fin sam i miran :roll:
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#102 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Drinski »

Janjicar wrote:
Drinski wrote:Prije 10tak godina, neki inspektor iz MUP-a TK za droge u nekoj anketi veli da je on za legalizaciju lakih droga, a potom je prije par godina ispalo da je i on svercovao drogu.

No, dobro, lik je samo htio da se uključi u legalne tokove poslovanja, da plaća porez itd., kao i nase kolege forumasi.
Iz mjesta kojeg sam ja TK je u pitanju, oni koji su bili momci za vrijeme rata 92-95 znaci imali su od 20 do 30 godina 80% njih je pusilo vutru i deralo se
Nakon zavrsenog rata mnogi su od njih postali inspektori, obicna policija itd. Da li su prestali ? sumnjam.
Otkud im lova za vrijeme rata da je kupe?
User avatar
Janjicar
Posts: 5466
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#103 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Janjicar »

Drinski wrote:
Janjicar wrote:
Drinski wrote:Prije 10tak godina, neki inspektor iz MUP-a TK za droge u nekoj anketi veli da je on za legalizaciju lakih droga, a potom je prije par godina ispalo da je i on svercovao drogu.

No, dobro, lik je samo htio da se uključi u legalne tokove poslovanja, da plaća porez itd., kao i nase kolege forumasi.
Iz mjesta kojeg sam ja TK je u pitanju, oni koji su bili momci za vrijeme rata 92-95 znaci imali su od 20 do 30 godina 80% njih je pusilo vutru i deralo se
Nakon zavrsenog rata mnogi su od njih postali inspektori, obicna policija itd. Da li su prestali ? sumnjam.
Otkud im lova za vrijeme rata da je kupe?
:lol:
Nije to mandarina, to uspijeva i na nasim prostorima :D
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#104 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Drinski »

Janjicar wrote: :lol:
Nije to mandarina, to uspijeva i na nasim prostorima :D
E a ja mislio da ces kazati da su im oficiri to dijelili.
User avatar
Janjicar
Posts: 5466
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#105 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Janjicar »

Drinski wrote:
Janjicar wrote: :lol:
Nije to mandarina, to uspijeva i na nasim prostorima :D
E a ja mislio da ces kazati da su im oficiri to dijelili.
Mozda bi ti sa svojim nekim cudnim mentalnim sklopom i devijantnim ponasanjem mogao to istrazit pa nam prezentirati ovdje ?
User avatar
Kyuss
Posts: 970
Joined: 13/07/2007 14:17

#106 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Kyuss »

Treba li legalizovati? - DA, odmah i sada.
Da li će se to desiti? - TEŠKO do nikada.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#107 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Njanjavi »

Drinski wrote:
Janjicar wrote: :lol:
Nije to mandarina, to uspijeva i na nasim prostorima :D
E a ja mislio da ces kazati da su im oficiri to dijelili.
Plaho ti neshto mislis, a na kraju muchak ejakuliras na usta kolko primjecujem :roll:
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#108 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Drinski »

Janjicar wrote:
Drinski wrote:
Janjicar wrote: :lol:
Nije to mandarina, to uspijeva i na nasim prostorima :D
E a ja mislio da ces kazati da su im oficiri to dijelili.
Mozda bi ti sa svojim nekim cudnim mentalnim sklopom i devijantnim ponasanjem mogao to istrazit pa nam prezentirati ovdje ?
Ma nema potrebe, vidim da se zalis na Mirsu Svicarca, bice da su ipak ti bolje upućen u to.
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#109 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Drinski »

Njanjavi wrote:
Drinski wrote:
Janjicar wrote: :lol:
Nije to mandarina, to uspijeva i na nasim prostorima :D
E a ja mislio da ces kazati da su im oficiri to dijelili.
Plaho ti neshto mislis, a na kraju muchak ejakuliras na usta kolko primjecujem :roll:
Uf, pa ti si vec zabrazdio. :lol:
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#110 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Njanjavi »

Drinski wrote:
Uf, pa ti si vec zabrazdio. :lol:
Ne kontam te shumarske termine decko, nego back to the topic, legalize that shit, da i mater navucem na to umjesto onih tableturina shto roka za spavanje :roll:
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#111 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Drinski »

Njanjavi wrote:
Drinski wrote:
Uf, pa ti si vec zabrazdio. :lol:
Ne kontam te shumarske termine decko, nego back to the topic, legalize that shit, da i mater navucem na to umjesto onih tableturina shto roka za spavanje :roll:
Da se bezze ne natezemo, svako je kazao sto je imao kazati. Ostaje da se vidi sta ce biti.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#112 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Njanjavi »

Drinski wrote:
Njanjavi wrote:
Drinski wrote:
Uf, pa ti si vec zabrazdio. :lol:
Ne kontam te shumarske termine decko, nego back to the topic, legalize that shit, da i mater navucem na to umjesto onih tableturina shto roka za spavanje :roll:
Da se bezze ne natezemo, svako je kazao sto je imao kazati. Ostaje da se vidi sta ce biti.
Neam se ja sta s tobom natezat, prashinaru :roll:
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#113 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Drinski »

OK. Nema problema.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#114 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Njanjavi »

Tachno se osjeti vonj poslije pojedinih forumasa, onaj ustajali vonj zatucanosti pomjesane sa losim tripom privida utjecajnosti, koji ispliva napolje usljed udara reale u glavu.
Tipican sindrom propalog balkanskog prasinara.
Pa ono vidi u kojem smjeru tece tok rasprave, pa bi ono malo mjenjalo taj tok trolanjem a nema mentalnih kapaciteta da uspjesno ostvari naum :roll:
Najvjerovatnije si na dnu ljestvice u svojoj prciji, prashinar koji obilazi kladionice i klepa lokalne male hasisarcice po mahali :)
User avatar
Janjicar
Posts: 5466
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#115 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Janjicar »

Drinski wrote: Ma nema potrebe, vidim da se zalis na Mirsu Svicarca, bice da su ipak ti bolje upućen u to.
Samo poremecenoj osobi ne smeta Mirso Svicarac. I njegovim roditeljima ne smeta, jer roditelj ne mrzi dijete kakvo god da je djubre. Vjerovatno i tebe tvoji ne mrze ?
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#116 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Drinski »

Janjicar wrote:
Drinski wrote: Ma nema potrebe, vidim da se zalis na Mirsu Svicarca, bice da su ipak ti bolje upućen u to.
Samo poremecenoj osobi ne smeta Mirso Svicarac. I njegovim roditeljima ne smeta, jer roditelj ne mrzi dijete kakvo god da je djubre. Vjerovatno i tebe tvoji ne mrze ?
Ja sa onim ko mi smetaju ne poslujem, ja se nadam da i kupcima kanabisa isto tako smeta poslovanje sa MIrsom.
User avatar
fortaleza
Posts: 5619
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#117 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by fortaleza »

KB9 wrote:
Tesla10 wrote:U medicinske svrhe možda. Što se tiče generalne upotrebe ne.
amin

samo nam jos fali da gledamo narkomancine raspale po ulicama i da imaju svoji drzavu, samo ta bagra se i zalaze za legalizaciju
Postoji naftaški lobi, željeznički lobi, i masa drugih lobija po državi o kojima se ne piše, a direktno utječu i na mene i tebe. Al zabrana marihuane za konzumenta većinu ljudi pogađa zbog ispranog mozga, a niti malo ne utječe na tebe. Alkohol je broj jedan ubojica u svijetu i samo zato što je društveno prihvaćen i legaliziran ne gledamo ga takvim očima. Slično je i za duhan koji u sebi sadrži tisuće kancerogenih spojeva, osobno prije bih pušio marihuanu nego duhan. U Nizozemskoj npr je konzumacija kanabisa u sličnom omjeru kao i u drugim zemljama zapadne Europe, ne pretjerano viša, a legalizirano je.

Ono za što se osobno zalažem je potpuna legalizacija ne kanabisa (jer je marihuna i pušenje nebitna stvar) nego legalizacija KONOPLJE u potpunosti te korištenje ove biljke za bilo kakve svrhe, od građevinskog materijala, izolacije, tekstila, pa sve do potpune legalizacije i proizvodnje konopljinog thc ulja u medicinske svrhe, pogotovo za liječenje raka, a to će se teško dogoditi u ovakvom sustavu.

Kladim se da ne bi ni spomenuo "medicinske svrhe" da ti nisu na tv-u nedavno rekli. :P
Drinski wrote:
hali gali halid wrote:Taj što ciči, razbija, lupa, to sigurno ne radi nakon što je zapalio buksnu...
pretpostavljam, morao je nesto jace uzeti, ali prvo zasto da ja rizikujem i mislim sta jeste a sta nije uzeo i drugo, ja cisto sumnjam da je odmah otisao na iglu bez prethodne konzumacije trave..
Sve je do čovjeka i karaktera. Poveznica između marihuane i heroina je čisto napuhana bez ikakvih istraživanja. Ono što želim reći je da tko uzme cigaretu, uzet će i alkohol, pa i marihuanu, dalje i nešto jače.

Puno je veći postotak pušača kod neobrazovanijeg sloja društva, a isto je i s alkoholom.

Moj primjer, gotovo da i ne pijem (posebno u usporedbi s prosječnim balkancem), ne pušim, nisam fan nikakvih poroka, normalno funkcioniram u društvu, a zapalim marihuanu jednom u dva mjeseca.

Još se samo čeka kad ću preći na heroin. :lol:

Juga je bila sedmi proizvođač konoplje u svijetu dok je nisu zabranili u 60-tima, a proizvodilo se sve živo od nje, a kao cigareta je gotovo da i nije koristila, mada nije bila zabranjivana.

http://www.zenicablog.com/konoplja-se-u ... -u-zenici/
User avatar
Dozer
Posts: 28530
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#118 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Dozer »

Standarno, imamo one za, i one protiv.
Ovi sto su "za" obicno daju i neke argumente, dok ovi sto su "protiv" svoje "argumente" svode na "znam ja da je to droga, da se postaje ovisan" i sl.

A istorija te biljke i njene upotrebe u raznorazne svrhe traje preko 5000 godina. Sve dok neko u Americi pocetkom pedesetih nije shvatio da THC (tetrahydrocanabidol) iz te biljke ima i masu ljekovitih svojstava na ljude.
I onda je odjednom taj isti THC, koji se tamo cak prodavao i u vidu tableta, postao "opojno sredstvo", pa droga, pa je i zabranjen. I to ne samo ono, nego i cijela biljka. Pa su onda to prosirili i na monge druge zemlje, a na kraju i na vecinu svijeta.
Od tog vremena polako pocinje i ekspanzija karcinoma po svijetu.

Onda je, radi raznih pobuna mnogih organizacija i ljudi generalno, US vlada narucila detaljno istazivanje koje je trebalo pokazati kako je marihuana droga koja stvara ovisnost (btw, ne postoji ni jedan jedini zabiljezen slucaj ovisnika o marihuani, ikada, igdje), kako je opasna po zdravlje ljudi, i kako nema nikakva ljekovita svojstva.
Na njihovu zalost, istrazivanje je vec i prije svog zavrsetka pokazalo potpuno suprotne rezultate - niti je marihuana droga (iako ima opojna svojstva koja poticu upravo od THC-a), niti stvara ovisnost, a ljekovita svojstva su joj daleko od nikakvih.
Istrazivanje je odmah prekinuto, svi papiri sklonjeni, a naucnici koji su na tome radili morali su potpisati ugovore o tajnosti podataka s vladom.

A, s druge strane, imamo recimo Indiju, u kojoj marihuana nikada nije ni zabranjena, i cak se hiljadama godina koristi na desetine raznih nacina i u redovnoj ishrani (kao sastojak salata, variva, ulje, sjemenje na razne nacine, itd.).
Statisticki, po WHO, Indija je na samom zacelju drzava po broju oboljelih od karcinoma, ali i mnogih drugih bolesti.

I, ko je onda tu lud ili glup? Oni koji kazu da se ta biljka treba vratiti u legalnu i potpuno slobodnu upotrebu (a ne samo medicinsku, jer je to naredno limitiranje upotrebe), ili oni koji i dalje vjeruju da je to droga koja stvara ovisnost i nema nikakva ljekovita svojstva, tj. koji vjeruju tome samo zato sto je neko prije 70-ak godina rekao da je tako iz nekih licnih interesa...?
User avatar
fortaleza
Posts: 5619
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#119 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by fortaleza »

sumirprimus wrote:ovde je najmanje rijec o pusenju gudre ispod balkona...
vise se radi o ulju u med.svrhe.
To pokušavam i reći. :D

Gudra je zabranjena samo zbog interesnih skupina koje monopolizacijom dilaju, pa sve do visoke politike koja je umješana.

Veći je problem ulje koje farmaceutska industrija ne misli dozvoliti, nedavno su kao dozvolili u jednoj američkoj državi al bez udjela thc-a koji bi trebao biti glavni sastojak tog ulja. :lol:
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#120 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Drinski »

fortaleza wrote: Sve je do čovjeka i karaktera. Poveznica između marihuane i heroina je čisto napuhana bez ikakvih istraživanja. Ono što želim reći je da tko uzme cigaretu, uzet će i alkohol, pa i marihuanu, dalje i nešto jače.

Puno je veći postotak pušača kod neobrazovanijeg sloja društva, a isto je i s alkoholom.

Moj primjer, gotovo da i ne pijem (posebno u usporedbi s prosječnim balkancem), ne pušim, nisam fan nikakvih poroka, normalno funkcioniram u društvu, a zapalim marihuanu jednom u dva mjeseca.

Još se samo čeka kad ću preći na heroin. :lol:

Juga je bila sedmi proizvođač konoplje u svijetu dok je nisu zabranili u 60-tima, a proizvodilo se sve živo od nje, a kao cigareta je gotovo da i nije koristila, mada nije bila zabranjivana.

http://www.zenicablog.com/konoplja-se-u ... -u-zenici/
Da. I zasto da ja sada razmisljam da li onaj moj sa donjeg sprata ima nesto dozvoljeno ili nema? ma zive me zaboli.

I postoje istrazivanja koja povezuju travu sa tezim drogama, kao i legalizaciju sa povećanjem broja uzivalaca, pa mogu se naci u svim ozbiljnijim studijama o tome. Uostalom, čim se razvija zavisnost, simptomi apstincije, nemogućnost da se prestane sa konzumacijom, opravdanje da se bez toga "ne može normalno ponasati i funkcionisati" itd. , jasno je o čemu se radi.

Ovdje treba razjasniti, općenito, da li je upotreba kanabisa loša ili ne, a ako jeste, onda ne vidim kako se misli protiv toga boriti legalizacijom?!
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#121 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Pirija »

ljudi su povjerovali u ovo i zato je zabranjena
Image

to sto moras bit blago retardiran da povjerujes u ovo ne igra nikakvu ulogu....
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56090
Joined: 15/12/2008 16:53

#122 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by ultima_palabra »

Drinski wrote:
Da. I zasto da ja sada razmisljam da li onaj moj sa donjeg sprata ima nesto dozvoljeno ili nema? ma zive me zaboli.

I postoje istrazivanja koja povezuju travu sa tezim drogama, kao i legalizaciju sa povećanjem broja uzivalaca, pa mogu se naci u svim ozbiljnijim studijama o tome. Uostalom, čim se razvija zavisnost, simptomi apstincije, nemogućnost da se prestane sa konzumacijom, opravdanje da se bez toga "ne može normalno ponasati i funkcionisati" itd. , jasno je o čemu se radi.

Ovdje treba razjasniti, općenito, da li je upotreba kanabisa loša ili ne, a ako jeste, onda ne vidim kako se misli protiv toga boriti legalizacijom?!
Sve te stvari su izraženije kod duhana, koji nije zabranjen. Kod kanabisa ne postoji fizička ovisnost, samo psihička.
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#123 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Drinski »

ultima_palabra wrote:
Drinski wrote:
Da. I zasto da ja sada razmisljam da li onaj moj sa donjeg sprata ima nesto dozvoljeno ili nema? ma zive me zaboli.

I postoje istrazivanja koja povezuju travu sa tezim drogama, kao i legalizaciju sa povećanjem broja uzivalaca, pa mogu se naci u svim ozbiljnijim studijama o tome. Uostalom, čim se razvija zavisnost, simptomi apstincije, nemogućnost da se prestane sa konzumacijom, opravdanje da se bez toga "ne može normalno ponasati i funkcionisati" itd. , jasno je o čemu se radi.

Ovdje treba razjasniti, općenito, da li je upotreba kanabisa loša ili ne, a ako jeste, onda ne vidim kako se misli protiv toga boriti legalizacijom?!
Sve te stvari su izraženije kod duhana, koji nije zabranjen. Kod kanabisa ne postoji fizička ovisnost, samo psihička.
Da, ali to ne mijenja na stvari. ja jos nisam vidio nekog duhandziju koji je presao na heroin, ali sam vidio bivseg travara na heroinu.
User avatar
fortaleza
Posts: 5619
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#124 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by fortaleza »

Drinski wrote:Da. I zasto da ja sada razmisljam da li onaj moj sa donjeg sprata ima nesto dozvoljeno ili nema? ma zive me zaboli.

I postoje istrazivanja koja povezuju travu sa tezim drogama, kao i legalizaciju sa povećanjem broja uzivalaca, pa mogu se naci u svim ozbiljnijim studijama o tome. Uostalom, čim se razvija zavisnost, simptomi apstincije, nemogućnost da se prestane sa konzumacijom, opravdanje da se bez toga "ne može normalno ponasati i funkcionisati" itd. , jasno je o čemu se radi.

Ovdje treba razjasniti, općenito, da li je upotreba kanabisa loša ili ne, a ako jeste, onda ne vidim kako se misli protiv toga boriti legalizacijom?!
Idemo samo okolokole bez nekih realnih činjenica o štetnosti. Trenutno jedini faktor štetnosti i posljedice možeš iskusiti iz prve ruke.

Trenutno je puno veći problem prehrana nego marihuana, industrijski prerađena hrana, neispitani GMO, sve veće širenje karcinoma i ostale teške bolesti, teški otrovi u hrani i okolini, umjetni otrovi poput aspartama, benzoata na narančama, te ostali pesticidi. Glifosat u organizmu gdje je istraživanje potvrdilo da je kod 50% Nijemaca prisutan.

Al da, problem je biljka koja slobodno raste ispred kuće, i koja se može koristiti na milijun načina.

Litar konopljinog ulja se u Zenici i okolini mijenjao za 10 kg masti u davno vrijeme, znači ljudi su prepoznali kvalitetu biljke i to diljem svijeta.

Gudra je nebitna u svemu tome. Zašto se duhan ne zabrani ako je štetan?
User avatar
Dozer
Posts: 28530
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#125 Re: Legalizacija kanabisa u BiH

Post by Dozer »

Drinski wrote: Da, ali to ne mijenja na stvari. ja jos nisam vidio nekog duhandziju koji je presao na heroin, ali sam vidio bivseg travara na heroinu.
Stvar je u tome da ga nije trava natjerala na heroin, nego je on zelio da proba heroin. I ostao na njemu.
Znam ih ja kamaru koji su na travi vec 30 godina, a heroinu ni prisli nisu. I nista im ne fali, a svi su jos uvijek tu, medju nama.
A znam ih i par koji nikad travi nisu ni prisli, ali su zato uredno otisli direkt na heroin. Jedan od njih radi toga vise nije s nama.

Naravoucenije - od trave NIKAD niko nije umro i trava nije ni direktan ni indirektan put ka heroinu ili necemu drugom tezem. Sve je stvar ljudskog uma.

Nadalje, ljudi u sebi imaju i tzv. endokanabidoidni sistem, a radi se o tome da nas mozak, prirodno, luci odredjenu mikro kolicinu THC-a.
I ta kolicina THC-a je bila sasvim dovoljna da nas vijekovima odrzava zdravima, pogotovo od raka. To se promijenilo onda kada smo poceli petljati po hrani dodavanjem kojekakvih hemijskih boja i drugih supstanci, a zatim i GM, sa zagadjenjem okoline (vozila, pesticidi, itd.), i kada taj kolicina naseg prirodnog THC-a vise nije bila dovoljna da nas i dalje odrzava zdravima.
I, gle cuda, sve se to nekako poklapa sa zabranom THC-a (marihuane) i porastom oboljenja karcinoma... :roll:
Last edited by Dozer on 19/11/2015 11:22, edited 1 time in total.
Post Reply