napad pasa / tuzba

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
muha_sa
Posts: 128884
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#101 Re: napad pasa / tuzba

Post by muha_sa »

cesto s unukom kojoj je 17 mjeseci šetam upravo ovom djadom gdje su mi snahu napali--ne do bog da su mene i princezu napali, ne smijem ni pomislit šta bi bilo da je bilo :-)
User avatar
escobar__
Posts: 8917
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#102 Re: napad pasa / tuzba

Post by escobar__ »

Tužne okice ne ujedaju i ne napadaju bez razloga. :oops:
User avatar
Dozer
Posts: 28530
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#103 Re: napad pasa / tuzba

Post by Dozer »

Ama shvatam ja poentu cijele price s lutalicama u gradu.
Naravno da se dijete ne moze odbraniti, rijetko i zena, a situacija je samo nesto bolja s muskarcima.

Samo sam pokusao prenijeti svoja licna iskustava. Opet kazem - mozda zivotinje u meni osjete nesto cega se boje, instinktivno nesto osjete i jednostavno me zaobilaze. Osim ovog nesretnog tornjaka. Iskreno, meni je bilo zao kera jer ih volim bez obzira na sve.

Ali, poenta cijele moje price jeste da ih se ne treba bojati. Ako ih je vise, tad dreka, podizanje ruku, trzanje i kretanje prema jednom, drugom, trecem... dovodi do njihovog odstupanja. Bez obzira koliko ih je i koliko laju, ovo upali u ogromnoj vecini slucajeva upravo zato jer vecina lutalica, kako rekoh, ima losa iskustva s ljudima. Ponekad mozda ovo i ne upali, ali je onda bitno ne dozvoliti najblizem da vas ugrize. Ako on uspije, pokusace i ostali. Zato omah oplesti bilo cime, nogom, rukom, torbom, kamenom, svejedno je, najblizeg sebi. Po pravilu, najblizi je i vodja copora, a ako se on povuce, odmah se povlace svi.

Naravno, uvijek se mozete i okrenuti i pokusati pobjeci. Sumnjam da cete uspjeti, a time cete ih samo jos vise razdraziti.

Jos jedna opcija za one koji se boje, a cesto prolaze pored pasa lutalica, jeste da sa sobom nosite kakvu kesicu sa suhom hranom za pse. 2-3 puta im to dajte, po mogucnosti uvijek prvo vodji copora ako mozete procijeniti koji je to (najcesce je najveci ili onaj koji izgleda najponosnije), i mirni ste. Cak ce vas upravo oni braniti od drugih slucajnih prolaznih lutalica.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#104 Re: napad pasa / tuzba

Post by Danguba »

muha_sa wrote:cesto s unukom kojoj je 17 mjeseci šetam upravo ovom djadom gdje su mi snahu napali--ne do bog da su mene i princezu napali, ne smijem ni pomislit šta bi bilo da je bilo :-)
svakako bi mu bio zadnji napad... :D
User avatar
Dozer
Posts: 28530
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#105 Re: napad pasa / tuzba

Post by Dozer »

muha_sa wrote:cesto s unukom kojoj je 17 mjeseci šetam upravo ovom djadom gdje su mi snahu napali--ne do bog da su mene i princezu napali, ne smijem ni pomislit šta bi bilo da je bilo :-)
U tom slucaju, naravno, ide sljedeca procedura - Toljaga/Metak > Gepek > Igman. Moraju i mede i vukovi zivit od necega :)
registrovana onako
Posts: 1109
Joined: 26/05/2013 20:33

#106 Re: napad pasa / tuzba

Post by registrovana onako »

meni je tako lijepo bilo kada sam vidjal jednu djevocicu i njemu mamu, kad joj maam kaze, "sacekaj, nemoj trcati tu, ima cuka" :)
volim pametne i fine mame :D obicno imaju pametnu i finu djecu, bez previse bijesa
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#107 Re: napad pasa / tuzba

Post by Alfons Kauders »

Dozer wrote:
muha_sa wrote:cesto s unukom kojoj je 17 mjeseci šetam upravo ovom djadom gdje su mi snahu napali--ne do bog da su mene i princezu napali, ne smijem ni pomislit šta bi bilo da je bilo :-)
U tom slucaju, naravno, ide sljedeca procedura - Toljaga/Metak > Gepek > Igman. Moraju i mede i vukovi zivit od necega :)
dje bi nam bio kraj da se isto moze i s ljudima... crna hronika bi nestala preko noci :roll:
User avatar
Dozer
Posts: 28530
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#108 Re: napad pasa / tuzba

Post by Dozer »

U sustini - moze. Samo zipa da te ne uhvate :D
User avatar
meth
Posts: 182
Joined: 28/05/2013 22:20

#109 Re: napad pasa / tuzba

Post by meth »

Alfons Kauders wrote:
Dozer wrote: U tom slucaju, naravno, ide sljedeca procedura - Toljaga/Metak > Gepek > Igman. Moraju i mede i vukovi zivit od necega :)
dje bi nam bio kraj da se isto moze i s ljudima... crna hronika bi nestala preko noci :roll:
Zika je dokaz da može :D
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#110 Re: napad pasa / tuzba

Post by Matijevic_Vlado »

imal neko iz dijaspore da nam kaze koji psi nas ujedaju i plase dal srpski, hrvatski il bosnjacki? oni sejdici su pitomi, uvijek trce pored kocije i vode svoju brigu, oni nisu! sad bi nam valjao onaj svedski strucnjak truhePath il kako vec
User avatar
Dozer
Posts: 28530
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#111 Re: napad pasa / tuzba

Post by Dozer »

:lol: :lol: :lol:
Dobro si... vidis, nece nas iznenaditi da se sutra, ili nekad sljedece, izborne godine, jave kojekakvi duzebriznici i pocnu tupiti kako se u Sarajevu nalaze Srpski i Hrvatski psi, namjerno izvezeni iz Banja Luke ili Mostara, s ciljem unosenja nemira medju postene Bosnjake, ili cak radi posrbljavanja ili hrvatizacije Bosnjackih pasa lutalica :D :D
Naravno, visa-versa prica je takodjer u igri :D
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#112 Re: napad pasa / tuzba

Post by visocicaguy »

registrovana onako wrote:meni je tako lijepo bilo kada sam vidjal jednu djevocicu i njemu mamu, kad joj maam kaze, "sacekaj, nemoj trcati tu, ima cuka" :)
volim pametne i fine mame :D obicno imaju pametnu i finu djecu, bez previse bijesa
i ti mislis da je to OK? ogranicavanje slobode djece u smislu da ne trce!? sta je sljedece? uvodjenje pravila ponasanja ili zona gdje djeca smiju trcati, kako se trebaju kretati, sve da ih cuke ne bi ujele? da mozda napravimo azile za ljude? to nije nikakvo rjesenje, to je kapitulacija

ne razumijem uopce takav nacin razmisljanja. to je isto kao kada bi policija rekla, slusajte, gradjani, kada vam neko pridje sa nozem i hoce da vas opljacka, vi mu se nemojte suprotstavljati, dajte mu sta hoce, nemojte ga mrko gledati, i slicno - umjesto da maknu takve spodobe sa ulica, da djeluju preventivno i da sprijece da do takve situacije uopce dodje. to je pokusaj ublazavanja posljedica, a ne rjesavanje uzroka problema. to je kukavicluk, bjezanje od stvarnosti.
mali_balon
Posts: 11530
Joined: 12/09/2012 09:57

#113 Re: napad pasa / tuzba

Post by mali_balon »

sjooooooooooo jesam sjadak

Image

da mu dam malo salamice da naraste pepi cuko

Image
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#114 Re: napad pasa / tuzba

Post by ladyblue18 »

Dozer wrote:
Jos jedna opcija za one koji se boje, a cesto prolaze pored pasa lutalica, jeste da sa sobom nosite kakvu kesicu sa suhom hranom za pse. 2-3 puta im to dajte, po mogucnosti uvijek prvo vodji copora ako mozete procijeniti koji je to (najcesce je najveci ili onaj koji izgleda najponosnije), i mirni ste. Cak ce vas upravo oni braniti od drugih slucajnih prolaznih lutalica.
Moj dozeru, mislis ti da meni kad se vracam navecer iz grada i doceka me njih 10-15 na ulazu u mahalu, pada na pamet da razgledam koji je vodja :lol: :D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#115 Re: napad pasa / tuzba

Post by vjesticanametli »

e zato sto si okrutna i ne nosis kekse voĐŽi ili voždu kerova onda se ne vracaj iz grada :D
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#116 Re: napad pasa / tuzba

Post by visocicaguy »

ladyblue18 wrote:
Dozer wrote:
Jos jedna opcija za one koji se boje, a cesto prolaze pored pasa lutalica, jeste da sa sobom nosite kakvu kesicu sa suhom hranom za pse. 2-3 puta im to dajte, po mogucnosti uvijek prvo vodji copora ako mozete procijeniti koji je to (najcesce je najveci ili onaj koji izgleda najponosnije), i mirni ste. Cak ce vas upravo oni braniti od drugih slucajnih prolaznih lutalica.
Moj dozeru, mislis ti da meni kad se vracam navecer iz grada i doceka me njih 10-15 na ulazu u mahalu, pada na pamet da razgledam koji je vodja :lol: :D
pogadjam... jos jedna od opcija je da skinem gace?
NeenaSa
Posts: 1700
Joined: 25/04/2012 12:20

#117 Re: napad pasa / tuzba

Post by NeenaSa »

Ne samo to, vech chuj, ... nosit' suhu hranu. :-)
Fakat, al' bash fakat. :roll:
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#118 Re: napad pasa / tuzba

Post by ladyblue18 »

vjesticanametli wrote:e zato sto si okrutna i ne nosis kekse voĐŽi ili voždu kerova onda se ne vracaj iz grada :D
Nista, iduci put prespavati u kafani. :mrgreen:

A po (ne)sreci imam drugaricu koja zivi blizu i nekada se zajedno vracamo, a ona pored toga sto ih ima 4-5 kuci, hoda po mahalama i hrani ih, i kad vidi tako copor ozari se ko da je vidjela sunce usred januara i eto ih prema njoj a meni oci ispadnu od straha i samo gledam kako cu je pozdravit i doc do kuce sigurno :mrgreen:
registrovana onako
Posts: 1109
Joined: 26/05/2013 20:33

#119 Re: napad pasa / tuzba

Post by registrovana onako »

visocicaguy wrote:
registrovana onako wrote:meni je tako lijepo bilo kada sam vidjal jednu djevocicu i njemu mamu, kad joj maam kaze, "sacekaj, nemoj trcati tu, ima cuka" :)
volim pametne i fine mame :D obicno imaju pametnu i finu djecu, bez previse bijesa
i ti mislis da je to OK? ogranicavanje slobode djece u smislu da ne trce!? sta je sljedece? uvodjenje pravila ponasanja ili zona gdje djeca smiju trcati, kako se trebaju kretati, sve da ih cuke ne bi ujele? da mozda napravimo azile za ljude? to nije nikakvo rjesenje, to je kapitulacija

ne razumijem uopce takav nacin razmisljanja. to je isto kao kada bi policija rekla, slusajte, gradjani, kada vam neko pridje sa nozem i hoce da vas opljacka, vi mu se nemojte suprotstavljati, dajte mu sta hoce, nemojte ga mrko gledati, i slicno - umjesto da maknu takve spodobe sa ulica, da djeluju preventivno i da sprijece da do takve situacije uopce dodje. to je pokusaj ublazavanja posljedica, a ne rjesavanje uzroka problema. to je kukavicluk, bjezanje od stvarnosti.
da, mislim da je to vrlo ok, zivot nije pod staklenim zvonom, nego prilagodjavanje i ucenje, upoznavanje svega sto nas okruzuje,
ona fino uci dijete kako da se ponasa kada prelazi ulicu, kada grmi, kada vidi cuke, kada trci, kada nekog udari i slicno, dijete uci i prihvata od malena, i sa takvim pristupom zna postupati sa mnogo vise stvari u buducnosti
ovo nije ni blizu poredjenja sa tvojim primjerom, ti psi ne diraju to dijete, osim ako bi poceo trcati, sto je u ovom slucaju psu povod za igru, i dijete to zna, ne panici bez potrebe

ja apsolutno razumijem tvoj nacin razmisljanja :)

tvoj primjer bi se jedino mogao prevesti u ovo, i to mu je plafon, izvadi novcanik i baci ga s mosta pa otidji po njega, ako ga neko drugi pokupi krminalac je
zao mi je :)
User avatar
Dozer
Posts: 28530
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#120 Re: napad pasa / tuzba

Post by Dozer »

ladyblue18 wrote:
Dozer wrote:
Jos jedna opcija za one koji se boje, a cesto prolaze pored pasa lutalica, jeste da sa sobom nosite kakvu kesicu sa suhom hranom za pse. 2-3 puta im to dajte, po mogucnosti uvijek prvo vodji copora ako mozete procijeniti koji je to (najcesce je najveci ili onaj koji izgleda najponosnije), i mirni ste. Cak ce vas upravo oni braniti od drugih slucajnih prolaznih lutalica.
Moj dozeru, mislis ti da meni kad se vracam navecer iz grada i doceka me njih 10-15 na ulazu u mahalu, pada na pamet da razgledam koji je vodja :lol: :D
I ne moras, samo im istresi svaki drugi-treci dan kesu psece hrane. Mali trosak, ali moze biti dugorocni mir ;)

Ja sam vam dao nacine kako da se spasite, a vi se s tim mozete sprdati ili pokusati nesto primijeniti. Do vas je :D
Mene ionako ne napadaju :)
Last edited by Dozer on 04/09/2013 22:31, edited 1 time in total.
NeenaSa
Posts: 1700
Joined: 25/04/2012 12:20

#121 Re: napad pasa / tuzba

Post by NeenaSa »

Dozer wrote:
ladyblue18 wrote:
Dozer wrote:
Jos jedna opcija za one koji se boje, a cesto prolaze pored pasa lutalica, jeste da sa sobom nosite kakvu kesicu sa suhom hranom za pse. 2-3 puta im to dajte, po mogucnosti uvijek prvo vodji copora ako mozete procijeniti koji je to (najcesce je najveci ili onaj koji izgleda najponosnije), i mirni ste. Cak ce vas upravo oni braniti od drugih slucajnih prolaznih lutalica.
Moj dozeru, mislis ti da meni kad se vracam navecer iz grada i doceka me njih 10-15 na ulazu u mahalu, pada na pamet da razgledam koji je vodja :lol: :D
I ne moras, samo im istresi svaki drugi-treci dan kesu psece hrane. Mali trosak, ali moze biti dugorocni mir ;)
I dugorochno rijeshenje :roll:
User avatar
Dozer
Posts: 28530
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#122 Re: napad pasa / tuzba

Post by Dozer »

Vjeruj mi, psi, i zivotinje uopste, pamte puno bolje i duze od nas.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#123 Re: napad pasa / tuzba

Post by seoBIH »

Dozer wrote:Vjeruj mi, psi, i zivotinje uopste, pamte puno bolje i duze od nas.
:lol: :lol:
pa covjek kad je gladan za koru hljeba bi uradio svasta, a kamo li pas kao zivotinja. Cuj nosaj keks u dzepu :lol:
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#124 Re: napad pasa / tuzba

Post by ladyblue18 »

Dozer wrote: I ne moras, samo im istresi svaki drugi-treci dan kesu psece hrane. Mali trosak, ali moze biti dugorocni mir ;)
Da izvines, u stanju u kakvom je drzava i kakva nam je ekonomija i gdje ti pola plate ode za rezije a ostalo za hranu, i gdje ljudi traze koru hljeba po kontejnerima ne pada mi na pamet hraniti lutalice.
Znam im vode iznjeti, i to cu uvijek uraditi, ali da im kupujem hranu, nikad.

Dugorocni mir ce biti ako se nekada nasa vlast sjeti ovog problema i pokusa nesto uraditi, a ne da ja i gradjani odvajamo od usta da bih hranila pascad i tako se osigurala da me sutra ne izujedaju.
NeenaSa
Posts: 1700
Joined: 25/04/2012 12:20

#125 Re: napad pasa / tuzba

Post by NeenaSa »

Kakve veze ima sa problemom lutalica?
Vjeruj , prvo bih onima kvaziljupcima, a ima ih, koji su pustili pse na ulicu i natovarila sve.
Chipovanje , pa nek se zna.
Locked