Šta nedostaje Sarajevu-Kako učiniti Sarajevo boljim?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#101 Re: Šta nedostaje Sarajevu da bi bilo ugodnije za život?

Post by Pasiflora »

Da, ali to nema veze sa mjestom gdje je ko rođen vec sa porodicom u kojoj je neko rođen - gdje su roditelji odgojeni, djecu ne treba nista posebno odgajati.
Edit: izvinjavam se za off
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#102 Re: Šta nedostaje Sarajevu da bi bilo ugodnije za život?

Post by VjecitiStudent »

Bodkin wrote:Starbucks
:-)
User avatar
Logovan
Posts: 94686
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#103 Re: Šta nedostaje Sarajevu da bi bilo ugodnije za život?

Post by Logovan »

VjecitiStudent wrote:
Bodkin wrote:Starbucks
:-)
Pa zar nije u pravu?
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#104 Re: Šta nedostaje Sarajevu da bi bilo ugodnije za život?

Post by sema911s »

nedostaje malo vise opce kulture, boljeg ponasanja, postovanja prema drugima,.,

kad ste vidjeli da vozaci puste pjesaka na pjesackom, sarajelije kazu da je lijeva traka koroz grad najbrza, smanjit broj kafica, kafana, i slicnog sranja, imamo previse mrznje,
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#105 Re: Šta nedostaje Sarajevu da bi bilo ugodnije za život?

Post by quarterback »

mene juce pusti tip na semaforu, nisam mogao sebi doci :shock:
jos nisam bio ni sa djetetom, ni sa kesama, nista, onako ruke u dzepovima
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18187
Joined: 11/02/2013 11:32

#106 Re: Šta nedostaje Sarajevu da bi bilo ugodnije za život?

Post by Ramzess Veliki »

Mračajski proto wrote:Nevinih djevojaka.
Šta će ti one kad kratko traju. :shock:
OT:
Noćni život ... striptiz barovi za žene i muškarce, barovi za bajkere, za navijače, ulica crvenih svjetiljki kao u Amsterdamu, Hondino zastupništvo i izložbeni saloni za Hondu, Yamahu i druge japanske proizvođače, zatvoriti saobraćaj od Evrope do Ilidže za auta i dozvoliti trke sa motorima za racere, i zabraniti duge suknje. :thumbup:
ocammog
Posts: 237
Joined: 20/01/2010 14:17

#107 Re: Šta nedostaje Sarajevu da bi bilo ugodnije za život?

Post by ocammog »

sema911s wrote:nedostaje malo vise opce kulture, boljeg ponasanja, postovanja prema drugima,.,

kad ste vidjeli da vozaci puste pjesaka na pjesackom, sarajelije kazu da je lijeva traka koroz grad najbrza, smanjit broj kafica, kafana, i slicnog sranja, imamo previse mrznje,

U potpunosti dijelim ovo iskustvo. Ukratko, nedostaje malo više Obzirnosti i Tolerancije, a dok se te robe ne o+pojavi u nekoj normalnijoj količini, sredstava za zaštitu svih onih i dalje Obzrinih i Tolerantnih od mainstream i njihovih pseudo-elita kojima su pojmovi poput Obzrisnot i Tolerancija sci-fi.

Occa
ocammog
Posts: 237
Joined: 20/01/2010 14:17

#108 Re: Šta nedostaje Sarajevu da bi bilo ugodnije za život?

Post by ocammog »

HrvatMusliman wrote:Nedostaje više čistoće i civilizovanih ljudi
:thumbup:
ocammog
Posts: 237
Joined: 20/01/2010 14:17

#109 Re: Šta nedostaje Sarajevu da bi bilo ugodnije za život?

Post by ocammog »

mayab wrote:Prije svega postena vlast nedostaje, koja ce raditi u interesu svih gradjana, a ne samo za racun interesa i pljacke za svoju stranku; i onda bi sve doslo na svoje mjesto, te bi zivot bio puno ugodniji
Mnogi dijele taj utisak, a opet, ispada da mngi i održavaju takvu vlast u životu...djeluje paradoksalno....
Last edited by ocammog on 08/01/2015 02:09, edited 1 time in total.
ocammog
Posts: 237
Joined: 20/01/2010 14:17

#110 Re: Šta nedostaje Sarajevu da bi bilo ugodnije za život?

Post by ocammog »

goran16v wrote:
Tomos wrote:Nedostaju Sarajlije one koji su tu prije 1992 godine živjele.
Meni Karadzic, Plavsicka, Koljevic, Krajisnik, Brne i ostala slica bagra vece i manjeg kalibra koji su takodjer bili sarajlije prije 92 ne fale bas previse.
Pretpostavljam da je kolega mislio na one civilizovane Sarajlije ( ako pod "civilizovanim" podrazumijevamo "Obziran" "Tolerantan" "Informisan" i "odgovoran" ) a ne na navedene....pretpostavljam ( i nadam se)
ocammog
Posts: 237
Joined: 20/01/2010 14:17

#111 Re: Šta nedostaje Sarajevu da bi bilo ugodnije za život?

Post by ocammog »

ocammog wrote:
mayab wrote:Prije svega postena vlast nedostaje, koja ce raditi u interesu svih gradjana, a ne samo za racun interesa i pljacke za svoju stranku; i onda bi sve doslo na svoje mjesto, te bi zivot bio puno ugodniji
Mnogi dijele taj utisak, a opet, ispada da mngi i održavaju takvu vlast u životu...djeluje paradoksalno....
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7386
Joined: 12/03/2012 18:04

#112 Re: Šta nedostaje Sarajevu-Kako učiniti Sarajevo boljim?

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

Nedostaje kulture, obrazovanja i svijesti.

Kako ga učiniti boljim. Zakonima koji se provode ( al za sve ) i državom/gradom/kantonom koji te štiti bilo na ulici, bilo što se tiče posla. Nemoguća misija.

Najbolji opis situacije, tržili ste zapad, dobili ste divlji. Sam svoj majstor, pomozi kome možeš, budi spreman da pogineš za svoje, dušmanu vrati petorostruko ako možeš, ne barkaj u tuđe i mirna Bosna.
User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#113 Re: Šta nedostaje Sarajevu da bi bilo ugodnije za život?

Post by Mračajski proto »

Ramzess Veliki wrote:
Mračajski proto wrote:Nevinih djevojaka.
Šta će ti one kad kratko traju. :shock:
OT:
Noćni život ... striptiz barovi za žene i muškarce, barovi za bajkere, za navijače, ulica crvenih svjetiljki kao u Amsterdamu, Hondino zastupništvo i izložbeni saloni za Hondu, Yamahu i druge japanske proizvođače, zatvoriti saobraćaj od Evrope do Ilidže za auta i dozvoliti trke sa motorima za racere, i zabraniti duge suknje. :thumbup:
Legalizirati prostituciju, marihuanu, kokain, silovanje i paljenje manijaka na lomači. :D
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#114 Re: Šta nedostaje Sarajevu-Kako učiniti Sarajevo boljim?

Post by quarterback »

zasto samo manijaka, gdje su pitari?

:lol:
broj dva
Posts: 4593
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#115 Re: Šta nedostaje Sarajevu-Kako učiniti Sarajevo boljim?

Post by broj dva »

Staze za biciklo.
Igralista za squash (ne znam, mozda i ima)
Za kulturu, saobracaj, cistocu - do nas je. Tako nam je kako nam je jer smo takvi kakvi smo.
Mozda sledeca generacija bude bolja, u ovu sam izgubio nadu.
User avatar
Veljko_Lukic
Posts: 39
Joined: 05/04/2013 21:27

#116 Re: Šta nedostaje Sarajevu-Kako učiniti Sarajevo boljim?

Post by Veljko_Lukic »

Nedostaje Branko Mikulic.
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#117 Re: Šta nedostaje Sarajevu-Kako učiniti Sarajevo boljim?

Post by klixo »

Vise fudbalskih,kosarkaskih terena.
Npr. u mojoj mahali nije bilo kosarkaskog parka dok ga Zvonko Maric nije sam finansirao i napravio.
I ovu djecu nekako natjerati da nauce igrati zmire i ganje :mrgreen:
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#118 Re: Šta nedostaje Sarajevu-Kako učiniti Sarajevo boljim?

Post by todd_smith »

Mislim da nama nedostaje nesto sto svaki veliki grad ima, samo Sarajevo nema.

A to je park.

Ne mislim na onaj parkic izmedju 10 zgrada, nego nesto kao gradski park, veliki veliki park.

Kada skontas nemamo niti jedan jedini kojeg normalno mozemo zvati parkom. Uzasno.
User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#119 Re: Šta nedostaje Sarajevu-Kako učiniti Sarajevo boljim?

Post by Mračajski proto »

Prvo da se bioetički educiramo, pa onda park napraviti i dati nam ga na čuvanje. Za ovakve kakvi smo sad jedino nam kamen odgovara.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#120 Re: Šta nedostaje Sarajevu-Kako učiniti Sarajevo boljim?

Post by todd_smith »

Mračajski proto wrote:Prvo da se bioetički educiramo, pa onda park napraviti i dati nam ga na čuvanje. Za ovakve kakvi smo sad jedino nam kamen odgovara.
ma doduse i da ga imamo preko noci bi to postao centar pljackanja i fixanja, to je vec tema za drugi dan, nego kada vec pricamo o stvarima koje nedostaju u gradu
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18187
Joined: 11/02/2013 11:32

#121 Re: Šta nedostaje Sarajevu-Kako učiniti Sarajevo boljim?

Post by Ramzess Veliki »

quarterback wrote:zasto samo manijaka, gdje su pitari?

:lol:
Mora neko održavati vatru ... :lol:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18187
Joined: 11/02/2013 11:32

#122 Re: Šta nedostaje Sarajevu-Kako učiniti Sarajevo boljim?

Post by Ramzess Veliki »

todd_smith wrote:Mislim da nama nedostaje nesto sto svaki veliki grad ima, samo Sarajevo nema.

A to je park.

Ne mislim na onaj parkic izmedju 10 zgrada, nego nesto kao gradski park, veliki veliki park.

Kada skontas nemamo niti jedan jedini kojeg normalno mozemo zvati parkom. Uzasno.
Poravnati Nedžariće i posaditi tropsku džunglu sa svakakvim čudnim životinjama koje rijetko ili nikad nismo vidjeli a čuli smo za njih (ovce, krave, kokoške i druge opasne krvoločne zvijeri).
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#123 Re: Šta nedostaje Sarajevu-Kako učiniti Sarajevo boljim?

Post by amiliana »

Sanirati rupe po asfaltu, novu tramvaji i autobusi vise nocnih klubova koji rade do iza ponoci sa elektronskom muzikom a ne narodnjacki pokusaji od klubova. Striptiz barova,kockarnica u centru i Arena Sarajevo bas kakve imaju Zagreb i Beograd
User avatar
Logovan
Posts: 94686
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#124 Re: Šta nedostaje Sarajevu-Kako učiniti Sarajevo boljim?

Post by Logovan »

amiliana wrote:Sanirati rupe po asfaltu, novu tramvaji i autobusi vise nocnih klubova koji rade do iza ponoci sa elektronskom muzikom a ne narodnjacki pokusaji od klubova. Striptiz barova,kockarnica u centru i Arena Sarajevo bas kakve imaju Zagreb i Beograd
A ti bi što više striptiz barova... :D :D
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#125 Re: Šta nedostaje Sarajevu-Kako učiniti Sarajevo boljim?

Post by todd_smith »

Ramzess Veliki wrote:
todd_smith wrote:Mislim da nama nedostaje nesto sto svaki veliki grad ima, samo Sarajevo nema.

A to je park.

Ne mislim na onaj parkic izmedju 10 zgrada, nego nesto kao gradski park, veliki veliki park.

Kada skontas nemamo niti jedan jedini kojeg normalno mozemo zvati parkom. Uzasno.
Poravnati Nedžariće i posaditi tropsku džunglu sa svakakvim čudnim životinjama koje rijetko ili nikad nismo vidjeli a čuli smo za njih (ovce, krave, kokoške i druge opasne krvoločne zvijeri).
ma jok, predaleko je to za parka, Nedzarici su odmah sa Stupom, a Stup je k`o Ilidza, na ivici grada, od Bascarsije pa do Marijinog Dvora naci negdje, to je inace samo grad, ovo ostalo je u rangu brazliskih favela.
Post Reply