predviđanje - rezultati i poslije izbora

gradjaninSa
Posts: 37
Joined: 03/04/2006 06:44

#1 predviđanje - rezultati i poslije izbora

Post by gradjaninSa »

ista meta - isto odstojanje

pobijediće nacionalisti

predstoje 4 izrazito loše godine
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#2

Post by Pearl »

naravno... prijatelji koji nisu glasali ranijih godina nece glasati ni ove..

"kulturi eminenciji" je glasanje ispod nivoa, a polupismeni nam odreduju sudbinu.. oni mahom glasaju.. kad vidim ko sa mnom stoji u redu za glasanje, zeludac mi se okrene...
Dezze
Posts: 1286
Joined: 16/06/2005 19:59

#3

Post by Dezze »

Pearl wrote:naravno... prijatelji koji nisu glasali ranijih godina nece glasati ni ove..

"kulturi eminenciji" je glasanje ispod nivoa, a polupismeni nam odreduju sudbinu.. oni mahom glasaju.. kad vidim ko sa mnom stoji u redu za glasanje, zeludac mi se okrene...
Znam na sta mislis....imam isti problem sa nekim prijateljima.... svi kao obrazovani, super poslovi, dobre plate, ima se moze se, a kad treba malo da se informisu ko valja a ko ne valja, e to je vec prevelik napor. Nikad na izbore nisu izasli, a glavna spika im je "Nemam za koga glasati!" Kad to cujem, dodje mi da ih posaljem gdje ne treba! :x
Dezze
Posts: 1286
Joined: 16/06/2005 19:59

#4

Post by Dezze »

Sto se tice izbora i rezultata, mislim da ce biti gusto. Nece biti jasnog pobjednika ili gubitnika. Onda slijede mucni pregovori oko koalicija....
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#5

Post by daduli_sa »

Dezze wrote:
Pearl wrote:naravno... prijatelji koji nisu glasali ranijih godina nece glasati ni ove..

"kulturi eminenciji" je glasanje ispod nivoa, a polupismeni nam odreduju sudbinu.. oni mahom glasaju.. kad vidim ko sa mnom stoji u redu za glasanje, zeludac mi se okrene...
Znam na sta mislis....imam isti problem sa nekim prijateljima.... svi kao obrazovani, super poslovi, dobre plate, ima se moze se, a kad treba malo da se informisu ko valja a ko ne valja, e to je vec prevelik napor. Nikad na izbore nisu izasli, a glavna spika im je "Nemam za koga glasati!" Kad to cujem, dodje mi da ih posaljem gdje ne treba! :x
Mala korekcija u ovom slucaju - da ih posaljes GDJE treba!
zzzzz
Posts: 2053
Joined: 27/05/2004 22:30

#6

Post by zzzzz »

Ja samo znam da ce u manjem entitetu ubjedljivi pobjednik biti SNSD i Dodik. Ova druga polovina je teza za tipovati, pogotovo zbog neprirodnih koalicija
Arslan_
Posts: 302
Joined: 11/09/2006 10:35
Location: BiH

#7

Post by Arslan_ »

opet nam se isto pise :?
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#8

Post by kub lajkan »

Arslan_ wrote:opet nam se isto pise :?
Ma nama se isto piše otkako smo se rodili... puši i šuti... :D
haris ubleha
Posts: 516
Joined: 06/09/2006 11:24

#9

Post by haris ubleha »

Velemajstor demagogije i prodaje magle - Lepi Hare - veceras je bio ponovo u svom elementu... Nakon sto je usao u antologiju svojom izjavom o neispunjenim predizbornim obecanjima njegove stranke iz 2002. godine (Nismo obecavali... rekli smo radicemo... i evo radimo... :skoljka: ) veceras je na televiziji mafijasko-profiterskog ganga Svrakic-Hadzifejzovic uputio ovakvu poruku biracima:
Zaboravimo sada sta je uradila ili nije uradila Stranka za BiH... i onda bla, bla, o patriotizmu... Da ovakve dvije izjave uputi Madjarima ili Poljacima, veceras bi pred prostorijama Stranke ZAgraBiH bilo hiljade demonstranata koje ne bi mogla umiriti ni umiljata lady Meliha Alic, niti rastjerati Jata sa svojim bagerima... ali glupim Bosnjama sve je moguce prodati... pa i maglu umotanu u celofan :?
Ipak, jednu stvar je Lepi Hare dobro rekao i zasluzuje da se citira: Neka nam je Bog na pomoci...
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#10

Post by kub lajkan »

kub lajkan wrote:
Arslan_ wrote:opet nam se isto pise :?
Ma nama se isto piše otkako smo se rodili... puši i šuti... :D
Kazu da treba preferirati slikovno izrazavanje :D

Image
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#11

Post by manijak1 »

:oops: Kakav narod takva i Vlada ? :D :D
User avatar
SiSaJuMe
Posts: 983
Joined: 27/10/2005 12:24

#12

Post by SiSaJuMe »

Bice gusto al u k...u, BIH vlast ti je ko sapunica, nastavak slijedi.
dashing
Posts: 256
Joined: 30/05/2006 07:10

#13

Post by dashing »

moj glas ide haretu i stranci za bih. takodjer mislim da sdp zaista ima sta ponuditi - i sa dobrim izbornim rezultatom - mislim da bi napravili dobar posao. e u tom grmu lezi zec... dobrih rezultata nece biti sve dotle dok tu stranku vodi beskicmeni vozd koji nijednom svojom ljudskom karakteristikom ne oslikava dobrotu i merhamet bosanskog covjeka.

da ste se rijesili njega - danas bi bih mogla racunati na sigurno jedno 25-30% glasova i dobru poziciju za formiranje vlasti na svim nivoima. ali s njim - nema sanse. bih - je potrebna jedna jaka socijaldemokratska opcija - ali nikako sa narcisoidima tipa lidera te stranke, starih komunjara tipa Alijansinog Federalnog premijera ili cistih karijerista kao sto je onaj sto vodi Opcinu Novi Grad.

ZA BIH!!!
Bobi
Forum administrator
Posts: 32550
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#14

Post by Bobi »

Ma ljudi moji SDA pobjedjuje na svim nivoima..imaju 250000 profi glasacha, 100000 glasacha pripravnika i par stotina hiljada glasacha u prichuvi :D.Sta ima sdp....par hiljada clanova...nek me neko razuvjeri da ih ima vishe...a ostalo su glasachi hobbysti :D tipa hocu-necu izaci :D.
User avatar
Truba
Posts: 82853
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#15

Post by Truba »

SDP je imao članove koji nisu bili ni registrirani za izbore (one prošle)
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#16

Post by Jimmy_The_Saint »

dashing wrote:moj glas ide haretu i stranci za bih. takodjer mislim da sdp zaista ima sta ponuditi - i sa dobrim izbornim rezultatom - mislim da bi napravili dobar posao. e u tom grmu lezi zec... dobrih rezultata nece biti sve dotle dok tu stranku vodi beskicmeni vozd koji nijednom svojom ljudskom karakteristikom ne oslikava dobrotu i merhamet bosanskog covjeka.

da ste se rijesili njega - danas bi bih mogla racunati na sigurno jedno 25-30% glasova i dobru poziciju za formiranje vlasti na svim nivoima. ali s njim - nema sanse. bih - je potrebna jedna jaka socijaldemokratska opcija - ali nikako sa narcisoidima tipa lidera te stranke, starih komunjara tipa Alijansinog Federalnog premijera ili cistih karijerista kao sto je onaj sto vodi Opcinu Novi Grad.

ZA BIH!!!
Izvini, imam nekoliko pitanja:

A) Bogati, gdje je kičma Hareta S. ?

B) Što će ti merhamet u politici?

C) Gdje je dobrota Hareta S. možda u Kuvajtu?

D) Zašto tupiš o socijaldemokratiji, ako si već ZA populističku stranku jedinog arogantnijeg narcisa od Zlatka L., jel možda treba da ti i Hare kreirate SDP po vašoj mjeri?

E) Zašto se petljaš s gubitnicima, kad ZNAŠ da će izbore dobiti SDA s Bakirom i Sulejmenom na čelu?
Bobi
Forum administrator
Posts: 32550
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#17

Post by Bobi »

Pa eto...kakva je to stranka ciji clanovi se ne registruju za izbore...dovoljno govori.Sda ima nekoliko stotina hiljada clanova koji ne samo da plachaju clanarinu(neko vishe neko manje) nego se i pomazu medjusobom(stele pri zaposhljavanju, pomoc za vrijeme skolovanja, mladi obilaze stare, ...).Komi, da li znash i jednog chlana SDA da je na Zavodu za Zaposhljavanje ...:D..? Nema takvih...stranka stoji iza svojih chlanova i zato ce oni pobjediti ...:).
User avatar
Truba
Posts: 82853
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#18

Post by Truba »

Bobi wrote:Pa eto...kakva je to stranka ciji clanovi se ne registruju za izbore...dovoljno govori.Sda ima nekoliko stotina hiljada clanova koji ne samo da plachaju clanarinu(neko vishe neko manje) nego se i pomazu medjusobom(stele pri zaposhljavanju, pomoc za vrijeme skolovanja, mladi obilaze stare, ...).Komi, da li znash i jednog chlana SDA da je na Zavodu za Zaposhljavanje ...:D..? Nema takvih...stranka stoji iza svojih chlanova i zato ce oni pobjediti ...:).
tako je

a kad ih ja molim za posao meni kažu

nismo mi kao oni :roll: :roll: :shock: :-)
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#19

Post by manijak1 »

Što je više kleveta i laži ...... :? :? Tito je miliji i draži ? :D :D
dashing
Posts: 256
Joined: 30/05/2006 07:10

#20

Post by dashing »

Jimmy_The_Saint wrote:
dashing wrote:moj glas ide haretu i stranci za bih. takodjer mislim da sdp zaista ima sta ponuditi - i sa dobrim izbornim rezultatom - mislim da bi napravili dobar posao. e u tom grmu lezi zec... dobrih rezultata nece biti sve dotle dok tu stranku vodi beskicmeni vozd koji nijednom svojom ljudskom karakteristikom ne oslikava dobrotu i merhamet bosanskog covjeka.

da ste se rijesili njega - danas bi bih mogla racunati na sigurno jedno 25-30% glasova i dobru poziciju za formiranje vlasti na svim nivoima. ali s njim - nema sanse. bih - je potrebna jedna jaka socijaldemokratska opcija - ali nikako sa narcisoidima tipa lidera te stranke, starih komunjara tipa Alijansinog Federalnog premijera ili cistih karijerista kao sto je onaj sto vodi Opcinu Novi Grad.

ZA BIH!!!
Izvini, imam nekoliko pitanja:

A) Bogati, gdje je kičma Hareta S. ?

B) Što će ti merhamet u politici?

C) Gdje je dobrota Hareta S. možda u Kuvajtu?

D) Zašto tupiš o socijaldemokratiji, ako si već ZA populističku stranku jedinog arogantnijeg narcisa od Zlatka L., jel možda treba da ti i Hare kreirate SDP po vašoj mjeri?

E) Zašto se petljaš s gubitnicima, kad ZNAŠ da će izbore dobiti SDA s Bakirom i Sulejmenom na čelu?
jimmy - odgovori na tvoja satro-pitanja:

A. mislim da je hare pokazao da ima kicmu kada se usprotivio i kunti i pantu i sprijecio kaubojski novi ustav po narudzbi douglasa mc... kako se vec zove, no nije ni bitno.
B. Nije merhamet u politici - ali da bi politicar bio uspjesan - najbitnije je da moze komunicirati sa svojim narodom, da razumije njihove osjecaje, boljke, frustracije- mislim da je alija bio u tome neprevazidjen (bez obzira sto nije po mom ukusu). naravno, tu mislim na masu, na bosnjacku vecinu, a ne na ove mahalase koji sebe zovu SDP.

C. Bez komentara - stvarno. Imate li kakvih konkretnih argumenata - kanite se mahalanja. Ili vam je to preduslov da biste bili clanovi ili simpatizeri SDP-a.

D. Mislim da je SD-ja potrebna svakoj drzavi, pa i BiH. Ne mora on biti po mom ili Haretovom ukusu - ali cinjenica ja da s vasim vozdom nikad na vlast doci necete. Naravno, rastjerali ste Bogicevica, Markovica, Avdica i sve druge iskrene socijal-demokrate. Upitajte se sami zasto?

E. Mislim da ce SDA biti jedan ili dva % iza SzaBiH, dok ce treci biti SDP.
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#21

Post by Jimmy_The_Saint »

dashing wrote:
Jimmy_The_Saint wrote:
dashing wrote:moj glas ide haretu i stranci za bih. takodjer mislim da sdp zaista ima sta ponuditi - i sa dobrim izbornim rezultatom - mislim da bi napravili dobar posao. e u tom grmu lezi zec... dobrih rezultata nece biti sve dotle dok tu stranku vodi beskicmeni vozd koji nijednom svojom ljudskom karakteristikom ne oslikava dobrotu i merhamet bosanskog covjeka.

da ste se rijesili njega - danas bi bih mogla racunati na sigurno jedno 25-30% glasova i dobru poziciju za formiranje vlasti na svim nivoima. ali s njim - nema sanse. bih - je potrebna jedna jaka socijaldemokratska opcija - ali nikako sa narcisoidima tipa lidera te stranke, starih komunjara tipa Alijansinog Federalnog premijera ili cistih karijerista kao sto je onaj sto vodi Opcinu Novi Grad.

ZA BIH!!!
Izvini, imam nekoliko pitanja:

A) Bogati, gdje je kičma Hareta S. ?

B) Što će ti merhamet u politici?

C) Gdje je dobrota Hareta S. možda u Kuvajtu?

D) Zašto tupiš o socijaldemokratiji, ako si već ZA populističku stranku jedinog arogantnijeg narcisa od Zlatka L., jel možda treba da ti i Hare kreirate SDP po vašoj mjeri?

E) Zašto se petljaš s gubitnicima, kad ZNAŠ da će izbore dobiti SDA s Bakirom i Sulejmenom na čelu?
jimmy - odgovori na tvoja satro-pitanja:

A. mislim da je hare pokazao da ima kicmu kada se usprotivio i kunti i pantu i sprijecio kaubojski novi ustav po narudzbi douglasa mc... kako se vec zove, no nije ni bitno.
B. Nije merhamet u politici - ali da bi politicar bio uspjesan - najbitnije je da moze komunicirati sa svojim narodom, da razumije njihove osjecaje, boljke, frustracije- mislim da je alija bio u tome neprevazidjen (bez obzira sto nije po mom ukusu). naravno, tu mislim na masu, na bosnjacku vecinu, a ne na ove mahalase koji sebe zovu SDP.

C. Bez komentara - stvarno. Imate li kakvih konkretnih argumenata - kanite se mahalanja. Ili vam je to preduslov da biste bili clanovi ili simpatizeri SDP-a.

D. Mislim da je SD-ja potrebna svakoj drzavi, pa i BiH. Ne mora on biti po mom ili Haretovom ukusu - ali cinjenica ja da s vasim vozdom nikad na vlast doci necete. Naravno, rastjerali ste Bogicevica, Markovica, Avdica i sve druge iskrene socijal-demokrate. Upitajte se sami zasto?

E. Mislim da ce SDA biti jedan ili dva % iza SzaBiH, dok ce treci biti SDP.
a) Usprotivio se, i šta sad? Hoće li mu Fidel Castro, ako pobijedi na izborima, napraviti 100% BiH i poslati vojsku da je čuva?

b) Mislim da ti je ta priča sura demagogija. Probaj se i ti kandidovati, pa malo komuniciraj s merhametom. Merhamet je izmišljotina kojom boanski muslimani pravdaju svoju slabost. A Alija.... Alijaaaaaa.....
I Boga ti, jel' tebi jasno da je ta "Bošnjačka većina" 40 % populacije BiH... A ovih preostalih 60 % nešto nisu hebavali Aliju ni 2 %, sa sve merhametom i komunikacijom.... A možda i s njima treba ponešto iskomunicirati, da ne odemo opet u tri lijepe materine?

c) Što će ti, bolan argumenti.... Zenica, pa Kuvajt, pa sad Hindusi.... Iz ruke u ruku, samo poneko uzima pinku.... A Jata je, naravno, nadnaravno sposoban biznismen, a ne kafanska baraba koja je s Haretom u talu, a?

I otkud ti to da sam ja IŠTA u SDP-u? Ni glasač.

d) Otkud bolan ti da ocjenjuješ ko je iskren socijaldemokrat? Sejfudin Tokić, bandit? Ili oni debili s Mirnesom? BLJAAAAK.

e) ja ne mislim. SDA, SDP, S BiH. A vi ćete, kad Hare opet izgubi, opet plakati za koalicijom, samo vas sad neće ni jedni ni drugi. A neće ni jedni druge. Tako da smo u kurcu svi skupa.
Jasho
Posts: 503
Joined: 05/06/2003 00:00
Location: Sarajevo

#22

Post by Jasho »

Bogičević nije otjeran i ako si mogao primjetiti učesatvovao je u predizbornoj kampanji i pojavio se na nekim važnijim skupovima! Marković je položio ispit za notara i kao budući notar, morao je da da da ostavku na članstvo u SDP-u, jer posao notara nedozvoljava da se bude član bilo koje partije! Redosljed koji ti misliš da će biti nakon izbora je tačan, ali samo ako ga preokreneš. Što znaći da će SBiH biti 3, a ne prva i to mislim na Federaciju, jer na državnom nivou će te biti 5 ili 6, a možda i još koju poziciju lošiji!
dashing
Posts: 256
Joined: 30/05/2006 07:10

#23

Post by dashing »

Jasho wrote:Bogičević nije otjeran i ako si mogao primjetiti učesatvovao je u predizbornoj kampanji i pojavio se na nekim važnijim skupovima! Marković je položio ispit za notara i kao budući notar, morao je da da da ostavku na članstvo u SDP-u, jer posao notara nedozvoljava da se bude član bilo koje partije! Redosljed koji ti misliš da će biti nakon izbora je tačan, ali samo ako ga preokreneš. Što znaći da će SBiH biti 3, a ne prva i to mislim na Federaciju, jer na državnom nivou će te biti 5 ili 6, a možda i još koju poziciju lošiji!
glupo je da se raspravljamo oko rezultata - vidjecemo za 3-4 dana, ali mislim da ce sdp dozivjeti jos jedan izborni krah (naravno bez ostavke lidera).

a ovo o bogicevicu, markovicu, itd - to su price za malu djecu... vi to znate najbolje
dashing
Posts: 256
Joined: 30/05/2006 07:10

#24

Post by dashing »

Jasho wrote:Bogičević nije otjeran i ako si mogao primjetiti učesatvovao je u predizbornoj kampanji i pojavio se na nekim važnijim skupovima! Marković je položio ispit za notara i kao budući notar, morao je da da da ostavku na članstvo u SDP-u, jer posao notara nedozvoljava da se bude član bilo koje partije! Redosljed koji ti misliš da će biti nakon izbora je tačan, ali samo ako ga preokreneš. Što znaći da će SBiH biti 3, a ne prva i to mislim na Federaciju, jer na državnom nivou će te biti 5 ili 6, a možda i još koju poziciju lošiji!
glupo je da se raspravljamo oko rezultata - vidjecemo za 3-4 dana, ali mislim da ce sdp dozivjeti jos jedan izborni krah (naravno bez ostavke lidera).

a ovo o bogicevicu, markovicu, itd - to su price za malu djecu... vi to znate najbolje
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#25

Post by valterbranisarajevo »

Predsjedništvo:

Silajdzic ce najvjerovatnije pobijediti Tihića iako je IZ neki dan kroz Muderisova usta na hutbi preporucila da se glasa za Tihića, tako da postoji mogucnost da se desi suprotno, ali mislim da su mogucnosti veoma male.

Ivo Miro Jovic bi trebao pobijediti Zeljka Komsica zato sto Komsic ipak nece dobiti ocekivane glasove onih koji su neisticanjem SDP-ovog kandidata za bosnjackog clana Predsjednistva prepoznali prljavi dil Tihica i Lagumdzije. Zeljko ce napraviti solidan rezultat, ali ne dovoljan za pobjedu, i bice jos jedna od mnogobrojnih zrtava Lagumdzijine nezajazljive zelje za vlascu.


Treci clan predsjednistva ce ocekivano biti Nebojsa Radmanovic.


U RS ubjedljiva pobjeda SNSD koja ce mu omoguciti da nokautira vec uzdrmani SDS i da ga, vjerovatno zauvijek posalje u opoziciju.


U FBIH SDA i SDP ce biti tu negdje,


U kantonu Sarajevo - moguca je relativna pobjeda SDP, mislim da ce tu SDA proci prilicno lose.


Koalicije:

Vjerovatno, iako je Lagumdzija mislio suprotno, i tako prokockao historijsku sansu da uz pomoc drugih gradjansko orijentiranih stranaka makne nacionaliste, opet ce na sceni biti iste koalicije.


U RS Dodik, Ivanic SDA i SBiH.

U FBiH SDA, SBiH + sve one ostale karijeristicke stranke.

U Kantonu Sarajevo su naizglednije sanse za koaliciju SDA-SDP po ugledu na njihovu koaliciju u Skupstini grada Sarajeva, ali ako SDA i SBiH koaliraju na drugim nivoima, onda ova mogucnost pada u vodu.

Naravno postoji mala mogucnost da se ostvari koalicija SDA-SDP, ali mislim da ce prevejani nacionalisti opet pohrliti jedni drugima u zagrljaj. Neformiranje ove koalicije bi za mene bila jedina pozitivna stvar ovih izbora. Ali ko zna.




Ja sam se zbog ovih prljavih igara prvi put u zivotu dvoumio da li cu glasati, ali ipak hocu. vise ne da bih izabrao manje zlo ili da bih glasao protiv nekoga nego cisto da ispunim svoju gradjansku duznost.

Glasacu za kantonalnu i federalnu listu SDP-a pokusavajucij sto vise iskoristiti pravo da biram i imena u okvriu lista (lagumdzijino ime necu zaokruziti sigurno).

U znak protesta necu glasati ni za jednog predsjednickog kandidata.
Post Reply