Redovni vojni rok!?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

senco_panza
Posts: 27
Joined: 07/06/2010 21:46

#1 Redovni vojni rok!?

Post by senco_panza »

Pozdrav,

Zbog cega su Bosanci i Hercegovci uskraceni za sluzenje redovnog vojnog roka? Mislim da je vojni rok prijeko potreban nama mladima da bi sazreli kao licnost i izbacili svu negativnu energiju iz sebe.


????
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#2 Re: Redovni vojni rok!?

Post by burek_in_space »

senco_panza wrote:Pozdrav,

Zbog cega su Bosanci i Hercegovci uskraceni za sluzenje redovnog vojnog roka? Mislim da je vojni rok prijeko potreban nama mladima da bi sazreli kao licnost i izbacili svu negativnu energiju iz sebe.


????
Profesionalizacija vojnih snaga je odgovor na tvoje prvo pitanje.
Odgovor na drugo - idi goozi, izbacicesh svu negativu iz sebe.
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#3 Re: Redovni vojni rok!?

Post by Jazz_Junkie »

burek_in_space wrote:idi goozi, izbacicesh svu negativu iz sebe.
Nema boljeg lijeka.
User avatar
karanana
Posts: 47554
Joined: 26/02/2004 00:00

#4 Re: Redovni vojni rok!?

Post by karanana »

moze i masturbacija u nedostatku zivog bica.
User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#5 Re: Redovni vojni rok!?

Post by heckler »

Ako ti treba neko da ti komanduje, jebe u zdrav mozak i driluje, ozeni se.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8522
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#6 Re: Redovni vojni rok!?

Post by kokuz_sa »

jesi ti neizivljen..on bi u vojsku..
ma plakao bi prvi dan vec kad bi te odveli na grebak da spavas u onom tankom satoru na -25..
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#7 Re: Redovni vojni rok!?

Post by felipe kajetano »

karanana wrote:moze i masturbacija u nedostatku zivog bica.
moze i mrtav šaran, vec sam negdje dao takav prijedlog :-D
User avatar
alica.k
Posts: 8784
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#8 Re: Redovni vojni rok!?

Post by alica.k »

senco_panza wrote:Pozdrav,

Zbog cega su Bosanci i Hercegovci uskraceni za sluzenje redovnog vojnog roka? Mislim da je vojni rok prijeko potreban nama mladima da bi sazreli kao licnost i izbacili svu negativnu energiju iz sebe.


????
pa zar se ne mozes sam prijaviti u vojsku sad? mislim da je to sad ono profesionalno...prije je bilo da svi moraju, sad odes u vojsku i napravis karijeru u vojsci, ko i u drugim nekim drzavama.
senco_panza
Posts: 27
Joined: 07/06/2010 21:46

#9 Re: Redovni vojni rok!?

Post by senco_panza »

Jel se broji kao goozenje ako nabijam broj postova na forumu??? )))))))))
Vidim da svi plaho guzimo, pa nam je svaki dan puna crna hronika stvari kako omladina guzi pistoljima i nozevima raju po tramvaju i mracnim ulicama......
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#10 Re: Redovni vojni rok!?

Post by burek_in_space »

senco_panza wrote:Jel se broji kao goozenje ako nabijam broj postova na forumu??? )))))))))
Vidim da svi plaho guzimo, pa nam je svaki dan puna crna hronika stvari kako omladina guzi pistoljima i nozevima raju po tramvaju i mracnim ulicama......
Sve je to od nejebice.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8522
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#11 Re: Redovni vojni rok!?

Post by kokuz_sa »

alica.k wrote:
senco_panza wrote:Pozdrav,

Zbog cega su Bosanci i Hercegovci uskraceni za sluzenje redovnog vojnog roka? Mislim da je vojni rok prijeko potreban nama mladima da bi sazreli kao licnost i izbacili svu negativnu energiju iz sebe.


????
pa zar se ne mozes sam prijaviti u vojsku sad? mislim da je to sad ono profesionalno...prije je bilo da svi moraju, sad odes u vojsku i napravis karijeru u vojsci, ko i u drugim nekim drzavama.
jest prije su primali svasta u vojsku da je samo odsluzi..a sada moras jajca da otegnes da se poloze testovi..i jos prima se 400 vojnika a prijavi se 4000 :D
svi bi platu i staz benificirani :)
User avatar
BiH-x
Posts: 2193
Joined: 18/07/2008 22:09

#12 Re: Redovni vojni rok!?

Post by BiH-x »

senco_panza wrote:Jel se broji kao goozenje ako nabijam broj postova na forumu??? )))))))))
:lol:
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#13 Re: Redovni vojni rok!?

Post by Comrad »

senco_panza wrote:Pozdrav,

Zbog cega su Bosanci i Hercegovci uskraceni za sluzenje redovnog vojnog roka? Mislim da je vojni rok prijeko potreban nama mladima da bi sazreli kao licnost i izbacili svu negativnu energiju iz sebe.


????
hint:
Meša Selimović
Ivo Andrić
Musa Ćazim Ćatić
Antun Branko Šimić
Mehmedalija Mak Dizdar
Petar Kočić

:D
User avatar
alica.k
Posts: 8784
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#14 Re: Redovni vojni rok!?

Post by alica.k »

kokuz_sa wrote:jest prije su primali svasta u vojsku da je samo odsluzi..a sada moras jajca da otegnes da se poloze testovi..i jos prima se 400 vojnika a prijavi se 4000 :D
svi bi platu i staz benificirani :)
pa meni je to ok :D. mislim, ljudi su smisljali sve i svasta samo da ne bi u tu vojsku isli...te ravna stopala, te zmirkanje, te drhtanje ruku...ono :S ovako, kad naprave da je do toga tesko doc, sad bi u vojsku.
e nemaaaa
User avatar
drndalo
Posts: 23027
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#15 Re: Redovni vojni rok!?

Post by drndalo »

senco_panza wrote:Pozdrav,

Zbog cega su Bosanci i Hercegovci uskraceni za sluzenje redovnog vojnog roka? Mislim da je vojni rok prijeko potreban nama mladima da bi sazreli kao licnost i izbacili svu negativnu energiju iz sebe.


????
Jel' se ti za*ebavas, ili samo nas za*ebavas !? Da ne kazem google-zis...???

:shock: :?
User avatar
Nele9
Posts: 598
Joined: 27/10/2010 12:45

#16 Re: Redovni vojni rok!?

Post by Nele9 »

senco_panza wrote:Pozdrav,

Zbog cega su Bosanci i Hercegovci uskraceni za sluzenje redovnog vojnog roka? Mislim da je vojni rok prijeko potreban nama mladima da bi sazreli kao licnost i izbacili svu negativnu energiju iz sebe.


????
Pitanje je na mjestu. Mnogo je više zemalja koje imaju obavezno služenje vojnog roka. To je strategija koju su komunisti zvali opštenarodna odbrana. To da li bi izbacio negativnu energiju iz sebe... :?:
A nakon svih ovih postova gore, uz dužno poštovanje prema onima koji su ih postavili, možda ti može biti jasno gdje se izgubila bošnjačka vojna i ratna tradicija. A, i što smo se ibretili i isčudjavali 1991-e 1992-e nad brojem Srba u ofocirskom i podoficirskom kadru JNA.
sabanss
Posts: 4710
Joined: 13/08/2006 11:20

#17 Re: Redovni vojni rok!?

Post by sabanss »

Comrad wrote: hint:
Meša Selimović
Ivo Andrić
Musa Ćazim Ćatić
Antun Branko Šimić
Mehmedalija Mak Dizdar
Petar Kočić

:D
Ne kontam? Ovi su ili nisu bili vojnici?

Musa Cazim Catic je sigurno bio u vojsci, za ostale ne znam.

Osim toga slazem se sa postavljacem teme, vojska donese mnogo vise dobrog nego loseg covjeku od 20 god. na vrhuncu pucanja hormona.
User avatar
drndalo
Posts: 23027
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#18 Re: Redovni vojni rok!?

Post by drndalo »

Mnogo vise zemalja ima pare da tu vojsku hrani, pere, oblaci, kad ih vec neki tamo "drkosi" drkaju u mali mozak... Posto smo pokrali sve od samih sebe sto smo mogli, pa pocinje faliti za buduce kradje, pocinju problemi, tzv. kanibalizacija lopova... Morace poceti krast' sami od sebe... :lol:

Prije par godina (dok je jos bilo vojnog roka) povezoh momka (koji je stopao) u uniformi iz Travnika za Jajce, ide dijete kuci na vikend... I u prici kaze da ih pustaju svaki vikend kuci, da se operu i oni i roba, i da im se ne mora kuhati subotom i nedeljom... Kako sam te price cuo i ranije od druga koji je (jos uvijek) profesionalni oficir-predavac u Travniku, ne bi mi drago...

Em ih *ebu u zdrav mozak vojnim drilom, em' im to rade o njihovom trosku...? Nemas para za svoju vojsku ? Placaces tudju !

Dobro dosli u NATO ! Godisnja faktura za przene usluge = xx.xxx.xxx $...

Nema dzabe ni u stare babe, jer sto ne platis na mostu, platices na cupriji...
User avatar
Vragolan
Posts: 1268
Joined: 05/11/2009 09:26
Location: Portir na Dzehenemskoj kapiji

#19 Re: Redovni vojni rok!?

Post by Vragolan »

eeeeee da ti je vojska samo jedan dan, vac sutradan bi plakao i trazio mamicu da ti da s...e

ma ne treba mu ni jedan dan, evo samo neka veceras bude na strazi 3 sata i to u vremenu od 2 do 5 ujutro
pitao bi ga ja bi li u vojsku



a sam malo ozbiljnije
sjecam se da je vojni rok bio godinu dana, pa 6 mjeseci, pa 4 mjeseca
pa onda dobijali prekomande u gradove gdje zive, pa vikend kod kuce, neki su isli kuci u 4 svaki dan osim ako nisu na strazi bili, pa ponesi uniformu kuci neka ti je mati opere, ponesi i hrane od kuce itd itd itd

nema se para za takvu vojsku

a ako je do hormona neka se jave u kakvu gradjevinsku firmu lopatu u ruke i udri ili u rudnik tovari vagone, jesete da je to danas haman pa sve automatizovano, ali neka rudnik ustedi malo i to sve da radje djaba i eto haman pa ko u vojsci
Konjanik
Posts: 417
Joined: 18/01/2009 11:09

#20 Re: Redovni vojni rok!?

Post by Konjanik »

heckler wrote:Ako ti treba neko da ti komanduje, jebe u zdrav mozak i driluje, ozeni se.
hahahahahaha.... :lol: :lol: :lol: al istina to je to!!
sabanss
Posts: 4710
Joined: 13/08/2006 11:20

#21 Re: Redovni vojni rok!?

Post by sabanss »

Vragolan wrote: a ako je od hormona neka se jave u kakvu gradjevinsku firmu lopatu u ruke i udri ili u rudnik tovari vagone, jesete da je to danas haman pa sve automatizovano, ali neka rudnik ustedi malo i to sve da radje djaba i eto haman pa ko u vojsci
Jeste da hoce neko dzaba da to radi :D U vojsci moraju :D

Fakat, sluzio sam vojsku i ne vidim da mi je nesto lose donijela mada sam prosao sve lose strane sa kupanjem ledenom vodom na -5, pranje odjece kuci, kupovanje hrane vlastitim parama, Grebak na -25 (feel like - 40 :D ) i sl. Slazem se da bi vojska trebala biti puno ozbiljnija, ali je i takva bila prilika da se ljudi na pocetku svog zivota prekontaju i vide da ima i drugih i drugacijih i da se ponekad mora biti i tolerantan, a ponekad planuti...

Helem, lijepe uspomene i fina zivotna skola. Pretpostavljam da bi ozbiljna vojska bila jos ozbiljnija skola...
User avatar
Vragolan
Posts: 1268
Joined: 05/11/2009 09:26
Location: Portir na Dzehenemskoj kapiji

#22 Re: Redovni vojni rok!?

Post by Vragolan »

sabanss wrote:
Vragolan wrote: a ako je od hormona neka se jave u kakvu gradjevinsku firmu lopatu u ruke i udri ili u rudnik tovari vagone, jesete da je to danas haman pa sve automatizovano, ali neka rudnik ustedi malo i to sve da radje djaba i eto haman pa ko u vojsci
Jeste da hoce neko dzaba da to radi :D U vojsci moraju :D

Fakat, sluzio sam vojsku i ne vidim da mi je nesto lose donijela mada sam prosao sve lose strane sa kupanjem ledenom vodom na -5, pranje odjece kuci, kupovanje hrane vlastitim parama, Grebak na -25 (feel like - 40 :D ) i sl. Slazem se da bi vojska trebala biti puno ozbiljnija, ali je i takva bila prilika da se ljudi na pocetku svog zivota prekontaju i vide da ima i drugih i drugacijih i da se ponekad mora biti i tolerantan, a ponekad planuti...

Helem, lijepe uspomene i fina zivotna skola. Pretpostavljam da bi ozbiljna vojska bila jos ozbiljnija skola...
na kazem ja da to ne bi bilo lose uvesti, ali neka se onda uvede sluzenje vojnog roka kao u jna pa da tek onda vidis sta je autoritet
nema ti mamici prvih 3 ili 4 a ponekad i 6 mjeseci, sve imas sta ti treba, e sad ako dobijes dvije razlicite cizme (budes sretan ako su borjevi isti) to su nijanse, pa brijanje bubuljica (jer sa 20 nemas ni dlaka kako treba) na suho
pa se pojavis sav iskasapljen, pa cebanje ako nisi raja, pa dril nadrkanog straijeg vodnika kojeg kod kuce izjebu zena i djeca itd itd
User avatar
bailaor
Posts: 283
Joined: 19/10/2010 10:52
Location: Kod majoriziranih Ujni

#23 Re: Redovni vojni rok!?

Post by bailaor »

Služenje vojnog roka bi se trebalo uvesti prije svega zbog stalnih pretenzija na BiH teritorij i nezaštićenosti bošnjačkog naroda.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#24 Re: Redovni vojni rok!?

Post by O'zone »

senco_panza wrote:Pozdrav,

Zbog cega su Bosanci i Hercegovci uskraceni za sluzenje redovnog vojnog roka? Mislim da je vojni rok prijeko potreban nama mladima da bi sazreli kao licnost i izbacili svu negativnu energiju iz sebe.


????
Ti bi da sazriš? Može! Moj ti je prijedlog da se organizuješ sa još te raje koja bi da sazri pa lagano na radne akcije krampa,lopata,civare...nakon cijelodnevnog fizičkog rada nema se volje za izlazak i pravljenje belaja ovo znam iz iskustva.
sabanss
Posts: 4710
Joined: 13/08/2006 11:20

#25 Re: Redovni vojni rok!?

Post by sabanss »

O'zone wrote: Ti bi da sazriš? Može! Moj ti je prijedlog da se organizuješ sa još te raje koja bi da sazri pa lagano na radne akcije krampa,lopata,civare...nakon cijelodnevnog fizičkog rada nema se volje za izlazak i pravljenje belaja ovo znam iz iskustva.
Sve sto je on rekao, rekao si i ti. Sporan je samo voljni momenat za radnu akciju :D
Post Reply