Alfa Romeo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
sime_cipol
Posts: 23435
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#8851 Re: Alfa Romeo

Post by sime_cipol »

Iznenadjujuci veliki broj starih Alfi iz 70ih i 80ih
:thumbup:
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#8852 Re: Alfa Romeo

Post by Optimist »

skrbavi-admin wrote: 18/06/2026 10:54
Optimist wrote: 17/06/2026 15:44 A cijena sa 10k sletila na 5.

Ovaj bas zeli da je se rijesi, a nece je niko.

Da li vrijedi zajebancije i rizika, ne znam.
sto bi bila zajebancija? imam 2.4mjet i ide ko mecava.... dok ide ide... vozajte audije od 25 000 maraka sa 230 000 kilometara i nema problema....
Nastavi onda da ceras mecavu, a nas ostale pusti da uzivamo u Audiju.

Svakome njegovo. :wink:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7128
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#8853 Re: Alfa Romeo

Post by skrbavi-admin »

Optimist wrote: 18/06/2026 12:04
skrbavi-admin wrote: 18/06/2026 10:54
Optimist wrote: 17/06/2026 15:44 A cijena sa 10k sletila na 5.

Ovaj bas zeli da je se rijesi, a nece je niko.

Da li vrijedi zajebancije i rizika, ne znam.
sto bi bila zajebancija? imam 2.4mjet i ide ko mecava.... dok ide ide... vozajte audije od 25 000 maraka sa 230 000 kilometara i nema problema....
Nastavi onda da ceras mecavu, a nas ostale pusti da uzivamo u Audiju.

Svakome njegovo. :wink:
ja na audi teme ne dolazim nit me zanima svapski kvazipremijum ovo je tema o alfama
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#8854 Re: Alfa Romeo

Post by preludezalude »

mk ultra wrote: 17/06/2026 15:13 https://olx.ba/artikal/63645976

vrijedi li rizika za oko kuće
2.4 kvatro manuelni
Ovo je smijesna cijena ako je auto ok. Nekad davno sam imao 166 sa 2.4 motorom. Nisam imao nikakvih problema i nije mi jasno na sta se ljudi zale.
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#8855 Re: Alfa Romeo

Post by preludezalude »

mk ultra wrote: 17/06/2026 15:56
Optimist wrote: 17/06/2026 15:44 A cijena sa 10k sletila na 5.

Ovaj bas zeli da je se rijesi, a nece je niko.

Da li vrijedi zajebancije i rizika, ne znam.
Ima jos jedan merc w211 benzin istice registracija stavio brat za 6000

Jbt dobar telefon 3000 :lol:
Gdje je taj merc? Ima li ga na piku?
User avatar
ElRe
Posts: 16943
Joined: 12/12/2011 11:28

#8856 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

preludezalude wrote: 18/06/2026 22:13
mk ultra wrote: 17/06/2026 15:13 https://olx.ba/artikal/63645976

vrijedi li rizika za oko kuće
2.4 kvatro manuelni
Ovo je smijesna cijena ako je auto ok. Nekad davno sam imao 166 sa 2.4 motorom. Nisam imao nikakvih problema i nije mi jasno na sta se ljudi zale.
Na 159 koja je savjesno održavana nema se šta kapitalno pokvariti. Izuzev M32 mjenjača, ali nije ni on nauka da se ne može popraviti.
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#8857 Re: Alfa Romeo

Post by Optimist »

ElRe wrote: 19/06/2026 07:28
preludezalude wrote: 18/06/2026 22:13
mk ultra wrote: 17/06/2026 15:13 https://olx.ba/artikal/63645976

vrijedi li rizika za oko kuće
2.4 kvatro manuelni
Ovo je smijesna cijena ako je auto ok. Nekad davno sam imao 166 sa 2.4 motorom. Nisam imao nikakvih problema i nije mi jasno na sta se ljudi zale.
Na 159 koja je savjesno održavana nema se šta kapitalno pokvariti. Izuzev M32 mjenjača, ali nije ni on nauka da se ne može popraviti.
Kljucna rijec, ako je odrzavana.
Obzirom na drasticno spustanje cijene sa 10k na 5k, sumnjam da je uvala u pitanju, koje se prodavac zeli rijesiti pod must.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23435
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#8858 Re: Alfa Romeo

Post by sime_cipol »

ElRe wrote: 19/06/2026 07:28
preludezalude wrote: 18/06/2026 22:13
mk ultra wrote: 17/06/2026 15:13 https://olx.ba/artikal/63645976

vrijedi li rizika za oko kuće
2.4 kvatro manuelni
Ovo je smijesna cijena ako je auto ok. Nekad davno sam imao 166 sa 2.4 motorom. Nisam imao nikakvih problema i nije mi jasno na sta se ljudi zale.
Na 159 koja je savjesno održavana nema se šta kapitalno pokvariti. Izuzev M32 mjenjača, ali nije ni on nauka da se ne može popraviti.
Na 2.4 nije M32 mjenjac.
Ova je FL, pa ni letva nije problem.
User avatar
ElRe
Posts: 16943
Joined: 12/12/2011 11:28

#8859 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

sime_cipol wrote: 19/06/2026 09:09 Na 2.4 nije M32 mjenjac.
Ova je FL, pa ni letva nije problem.
:thumbup:
Mislio sam uopšteno o 159.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23435
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#8860 Re: Alfa Romeo

Post by sime_cipol »

ElRe wrote: 19/06/2026 09:15
sime_cipol wrote: 19/06/2026 09:09 Na 2.4 nije M32 mjenjac.
Ova je FL, pa ni letva nije problem.
:thumbup:
Mislio sam uopšteno o 159.
Ma znam da si mislio uopsteno, ali eto da dodam jos nešto + na ovaj primjerak. I po meni je ovo realna cijena za punoljetnu Alfu. Sigurno ima nešto uvale i to je to. Pa pogledajte koliko se kreće Audi A4 iz 2006 - 2007. BMW 3 karavan istog godista. Sve je to u hiljadu dvije. Razlika jedna prosjecna plata :lol:
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#8861 Re: Alfa Romeo

Post by preludezalude »

Prica se kao da je jedino alfa neodrzavana. Gotovo svaki wv, audi, merc... tog godista je uvala.
User avatar
beco
Posts: 5096
Joined: 25/08/2004 14:22

#8862 Re: Alfa Romeo

Post by beco »

Ovaj automatik kod 159 je Aeisin?
User avatar
ElRe
Posts: 16943
Joined: 12/12/2011 11:28

#8863 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

beco wrote: 19/06/2026 11:48 Ovaj automatik kod 159 je Aeisin?
Jeste
Passat_B6
Posts: 20
Joined: 22/06/2026 07:26

#8864 Re: Alfa Romeo

Post by Passat_B6 »

Misljenje o Alfi Giuliji? Koliko se bolje pokazala od 159ke?
User avatar
ElRe
Posts: 16943
Joined: 12/12/2011 11:28

#8865 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Passat_B6 wrote: 24/06/2026 15:52 Misljenje o Alfi Giuliji? Koliko se bolje pokazala od 159ke?
Samo gledaj 2020.+ godište i bez brige uz savjesno održavanje prethodnog vlasnika i novog kupca.
Mana, gumica pumpe za ulje, releji elektronike, parking senzori.
Passat_B6
Posts: 20
Joined: 22/06/2026 07:26

#8866 Re: Alfa Romeo

Post by Passat_B6 »

ElRe wrote: 24/06/2026 17:01
Passat_B6 wrote: 24/06/2026 15:52 Misljenje o Alfi Giuliji? Koliko se bolje pokazala od 159ke?
Samo gledaj 2020.+ godište i bez brige uz savjesno održavanje prethodnog vlasnika i novog kupca.
Mana, gumica pumpe za ulje, releji elektronike, parking senzori.
Sta je sa modelima od 2015. do 2020.?
User avatar
ElRe
Posts: 16943
Joined: 12/12/2011 11:28

#8867 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Bilo je tu nekih dječijih mušica, plus stari infotainment.
Ručna kočnica, Elektronika motora i sl.
Passat_B6
Posts: 20
Joined: 22/06/2026 07:26

#8868 Re: Alfa Romeo

Post by Passat_B6 »

ElRe wrote: 24/06/2026 19:15 Bilo je tu nekih dječijih mušica, plus stari infotainment.
Ručna kočnica, Elektronika motora i sl.
Iako je model predstavljen prije 11 godina, i dalje izgleda odlicno za svoje godine. Vidi se da nema nikakve veze sa 159kom. Giulia je ujedno i prva Alfa novije generacije koja ima zadnji pogon (ne racunam one modele iz 70ih i sredine 80ih). Mislim da je Alfa s novijim modelima promijenila pravac, pocevsi od Giuliette pa na dalje.
Passat_B6
Posts: 20
Joined: 22/06/2026 07:26

#8869 Re: Alfa Romeo

Post by Passat_B6 »

ElRe wrote: 24/06/2026 19:15 Bilo je tu nekih dječijih mušica, plus stari infotainment.
Ručna kočnica, Elektronika motora i sl.
A kako se kod Giulie gleda kolika je temp rashladne tecnosti, da li ima negdje na infotaimentu da se vidi.
User avatar
ElRe
Posts: 16943
Joined: 12/12/2011 11:28

#8870 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Passat_B6 wrote: 24/06/2026 19:48
ElRe wrote: 24/06/2026 19:15 Bilo je tu nekih dječijih mušica, plus stari infotainment.
Ručna kočnica, Elektronika motora i sl.
Iako je model predstavljen prije 11 godina, i dalje izgleda odlicno za svoje godine. Vidi se da nema nikakve veze sa 159kom. Giulia je ujedno i prva Alfa novije generacije koja ima zadnji pogon (ne racunam one modele iz 70ih i sredine 80ih). Mislim da je Alfa s novijim modelima promijenila pravac, pocevsi od Giuliette pa na dalje.
Po svemu sudeći prije 2032. neće biti novog modela. Za novi model se traži partner i nova platforma ili veća nadogradnja Giorgio platforme (kao i za Maserati). Navodno su u igri Huawei, JAC i BMW.
Passat_B6
Posts: 20
Joined: 22/06/2026 07:26

#8871 Re: Alfa Romeo

Post by Passat_B6 »

ElRe wrote: 24/06/2026 20:02
Passat_B6 wrote: 24/06/2026 19:48
ElRe wrote: 24/06/2026 19:15 Bilo je tu nekih dječijih mušica, plus stari infotainment.
Ručna kočnica, Elektronika motora i sl.
Iako je model predstavljen prije 11 godina, i dalje izgleda odlicno za svoje godine. Vidi se da nema nikakve veze sa 159kom. Giulia je ujedno i prva Alfa novije generacije koja ima zadnji pogon (ne racunam one modele iz 70ih i sredine 80ih). Mislim da je Alfa s novijim modelima promijenila pravac, pocevsi od Giuliette pa na dalje.
Po svemu sudeći prije 2032. neće biti novog modela. Za novi model se traži partner i nova platforma ili veća nadogradnja Giorgio platforme (kao i za Maserati). Navodno su u igri Huawei, JAC i BMW.
Mozda i bude nadogradnja.
User avatar
ElRe
Posts: 16943
Joined: 12/12/2011 11:28

#8872 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Problem je što su svi bitni ljudi koji su radili na Giorgio platformi, GME motorima i Nettuno motoru otišli iz FCA.
User avatar
Qler
Posts: 25836
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#8873 Re: Alfa Romeo

Post by Qler »

Koliko je auto lijepo govori to da se još pravi, i još najljepša u klasi..
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8874 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

Giulia je neprikosnoveno auto medju sedanima.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7128
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#8875 Re: Alfa Romeo

Post by skrbavi-admin »

Djulija je fantazija auto....Al je karter motora napravljen uzasno minijaturizirano.... Da li je to namjerno ili ne smatram da se 3-4 litre ulja ne ponasa isto kao 5L nakon iste kilometraze.....
Post Reply