Alfa Romeo
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- sime_cipol
- Posts: 23435
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#8851 Re: Alfa Romeo
Iznenadjujuci veliki broj starih Alfi iz 70ih i 80ih

- Optimist
- Posts: 15531
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#8852 Re: Alfa Romeo
Nastavi onda da ceras mecavu, a nas ostale pusti da uzivamo u Audiju.skrbavi-admin wrote: ↑18/06/2026 10:54sto bi bila zajebancija? imam 2.4mjet i ide ko mecava.... dok ide ide... vozajte audije od 25 000 maraka sa 230 000 kilometara i nema problema....
Svakome njegovo.
- skrbavi-admin
- Posts: 7128
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#8853 Re: Alfa Romeo
ja na audi teme ne dolazim nit me zanima svapski kvazipremijum ovo je tema o alfamaOptimist wrote: ↑18/06/2026 12:04Nastavi onda da ceras mecavu, a nas ostale pusti da uzivamo u Audiju.skrbavi-admin wrote: ↑18/06/2026 10:54sto bi bila zajebancija? imam 2.4mjet i ide ko mecava.... dok ide ide... vozajte audije od 25 000 maraka sa 230 000 kilometara i nema problema....
Svakome njegovo.![]()
-
preludezalude
- Posts: 7013
- Joined: 07/03/2012 00:09
#8854 Re: Alfa Romeo
Ovo je smijesna cijena ako je auto ok. Nekad davno sam imao 166 sa 2.4 motorom. Nisam imao nikakvih problema i nije mi jasno na sta se ljudi zale.mk ultra wrote: ↑17/06/2026 15:13 https://olx.ba/artikal/63645976
vrijedi li rizika za oko kuće
2.4 kvatro manuelni
-
preludezalude
- Posts: 7013
- Joined: 07/03/2012 00:09
#8855 Re: Alfa Romeo
Gdje je taj merc? Ima li ga na piku?
- ElRe
- Posts: 16943
- Joined: 12/12/2011 11:28
#8856 Re: Alfa Romeo
Na 159 koja je savjesno održavana nema se šta kapitalno pokvariti. Izuzev M32 mjenjača, ali nije ni on nauka da se ne može popraviti.preludezalude wrote: ↑18/06/2026 22:13Ovo je smijesna cijena ako je auto ok. Nekad davno sam imao 166 sa 2.4 motorom. Nisam imao nikakvih problema i nije mi jasno na sta se ljudi zale.mk ultra wrote: ↑17/06/2026 15:13 https://olx.ba/artikal/63645976
vrijedi li rizika za oko kuće
2.4 kvatro manuelni
- Optimist
- Posts: 15531
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#8857 Re: Alfa Romeo
Kljucna rijec, ako je odrzavana.ElRe wrote: ↑19/06/2026 07:28Na 159 koja je savjesno održavana nema se šta kapitalno pokvariti. Izuzev M32 mjenjača, ali nije ni on nauka da se ne može popraviti.preludezalude wrote: ↑18/06/2026 22:13Ovo je smijesna cijena ako je auto ok. Nekad davno sam imao 166 sa 2.4 motorom. Nisam imao nikakvih problema i nije mi jasno na sta se ljudi zale.mk ultra wrote: ↑17/06/2026 15:13 https://olx.ba/artikal/63645976
vrijedi li rizika za oko kuće
2.4 kvatro manuelni
Obzirom na drasticno spustanje cijene sa 10k na 5k, sumnjam da je uvala u pitanju, koje se prodavac zeli rijesiti pod must.
- sime_cipol
- Posts: 23435
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#8858 Re: Alfa Romeo
Na 2.4 nije M32 mjenjac.ElRe wrote: ↑19/06/2026 07:28Na 159 koja je savjesno održavana nema se šta kapitalno pokvariti. Izuzev M32 mjenjača, ali nije ni on nauka da se ne može popraviti.preludezalude wrote: ↑18/06/2026 22:13Ovo je smijesna cijena ako je auto ok. Nekad davno sam imao 166 sa 2.4 motorom. Nisam imao nikakvih problema i nije mi jasno na sta se ljudi zale.mk ultra wrote: ↑17/06/2026 15:13 https://olx.ba/artikal/63645976
vrijedi li rizika za oko kuće
2.4 kvatro manuelni
Ova je FL, pa ni letva nije problem.
- ElRe
- Posts: 16943
- Joined: 12/12/2011 11:28
#8859 Re: Alfa Romeo
Mislio sam uopšteno o 159.
- sime_cipol
- Posts: 23435
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#8860 Re: Alfa Romeo
Ma znam da si mislio uopsteno, ali eto da dodam jos nešto + na ovaj primjerak. I po meni je ovo realna cijena za punoljetnu Alfu. Sigurno ima nešto uvale i to je to. Pa pogledajte koliko se kreće Audi A4 iz 2006 - 2007. BMW 3 karavan istog godista. Sve je to u hiljadu dvije. Razlika jedna prosjecna plata
-
preludezalude
- Posts: 7013
- Joined: 07/03/2012 00:09
#8861 Re: Alfa Romeo
Prica se kao da je jedino alfa neodrzavana. Gotovo svaki wv, audi, merc... tog godista je uvala.
- beco
- Posts: 5096
- Joined: 25/08/2004 14:22
#8862 Re: Alfa Romeo
Ovaj automatik kod 159 je Aeisin?
- ElRe
- Posts: 16943
- Joined: 12/12/2011 11:28
-
Passat_B6
- Posts: 20
- Joined: 22/06/2026 07:26
#8864 Re: Alfa Romeo
Misljenje o Alfi Giuliji? Koliko se bolje pokazala od 159ke?
- ElRe
- Posts: 16943
- Joined: 12/12/2011 11:28
-
Passat_B6
- Posts: 20
- Joined: 22/06/2026 07:26
#8866 Re: Alfa Romeo
Sta je sa modelima od 2015. do 2020.?
- ElRe
- Posts: 16943
- Joined: 12/12/2011 11:28
#8867 Re: Alfa Romeo
Bilo je tu nekih dječijih mušica, plus stari infotainment.
Ručna kočnica, Elektronika motora i sl.
Ručna kočnica, Elektronika motora i sl.
-
Passat_B6
- Posts: 20
- Joined: 22/06/2026 07:26
#8868 Re: Alfa Romeo
Iako je model predstavljen prije 11 godina, i dalje izgleda odlicno za svoje godine. Vidi se da nema nikakve veze sa 159kom. Giulia je ujedno i prva Alfa novije generacije koja ima zadnji pogon (ne racunam one modele iz 70ih i sredine 80ih). Mislim da je Alfa s novijim modelima promijenila pravac, pocevsi od Giuliette pa na dalje.
-
Passat_B6
- Posts: 20
- Joined: 22/06/2026 07:26
- ElRe
- Posts: 16943
- Joined: 12/12/2011 11:28
#8870 Re: Alfa Romeo
Po svemu sudeći prije 2032. neće biti novog modela. Za novi model se traži partner i nova platforma ili veća nadogradnja Giorgio platforme (kao i za Maserati). Navodno su u igri Huawei, JAC i BMW.Passat_B6 wrote: ↑24/06/2026 19:48Iako je model predstavljen prije 11 godina, i dalje izgleda odlicno za svoje godine. Vidi se da nema nikakve veze sa 159kom. Giulia je ujedno i prva Alfa novije generacije koja ima zadnji pogon (ne racunam one modele iz 70ih i sredine 80ih). Mislim da je Alfa s novijim modelima promijenila pravac, pocevsi od Giuliette pa na dalje.
-
Passat_B6
- Posts: 20
- Joined: 22/06/2026 07:26
#8871 Re: Alfa Romeo
Mozda i bude nadogradnja.ElRe wrote: ↑24/06/2026 20:02Po svemu sudeći prije 2032. neće biti novog modela. Za novi model se traži partner i nova platforma ili veća nadogradnja Giorgio platforme (kao i za Maserati). Navodno su u igri Huawei, JAC i BMW.Passat_B6 wrote: ↑24/06/2026 19:48Iako je model predstavljen prije 11 godina, i dalje izgleda odlicno za svoje godine. Vidi se da nema nikakve veze sa 159kom. Giulia je ujedno i prva Alfa novije generacije koja ima zadnji pogon (ne racunam one modele iz 70ih i sredine 80ih). Mislim da je Alfa s novijim modelima promijenila pravac, pocevsi od Giuliette pa na dalje.
- ElRe
- Posts: 16943
- Joined: 12/12/2011 11:28
#8872 Re: Alfa Romeo
Problem je što su svi bitni ljudi koji su radili na Giorgio platformi, GME motorima i Nettuno motoru otišli iz FCA.
- Qler
- Posts: 25836
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#8873 Re: Alfa Romeo
Koliko je auto lijepo govori to da se još pravi, i još najljepša u klasi..
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#8874 Re: Alfa Romeo
Giulia je neprikosnoveno auto medju sedanima.
- skrbavi-admin
- Posts: 7128
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#8875 Re: Alfa Romeo
Djulija je fantazija auto....Al je karter motora napravljen uzasno minijaturizirano.... Da li je to namjerno ili ne smatram da se 3-4 litre ulja ne ponasa isto kao 5L nakon iste kilometraze.....
