Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 1709
Joined: 29/11/2022 19:46

#69951 Re: Zeničani

Post by ShnjaZZZ »

gentoo wrote: 18/01/2025 16:43 Ne.. osim ako nije na zelenoj povrsini. Policija mora doci.. nazovi,budi fin i ljubazan i reci da ces ih zvati svakih 15 min., da si uzeo godisnji od 10 dana i da ti treba samo 6 sati sna a ostalih 18 ces potrositi na zvanje 122 dok ne dodju. Oni kad izadju mogu zvati pauka
Jednom ja odradio 4 noćne i taj dan toliko falilo radnika da me zovnu bi li mogao uskočiti makar od 19h do 23h :mrgreen: uskočim i dođem kući ko da sam Amoru Mašoviću pobjegao sa lopate. Već je prošla ponoć ali neki debili piju ispod kuće uz zvuke Jovana Perišića (da je makar Sinan ili Šemsa) pa upale auto i driftaju, valjda disleksičari umjesto Tokyo pročitali Tetovo drift. Nazovem policiju naravno gospodine zauzeti smo poslat ćemo patrolu, skoro 01h niđe njih, nazovem opet reko ako patrola ne dođe za 10 min i rastjera ovo, kad krenu nek slobodno krenu i 2-3 kola hitne pomoći sa njima. Ja ko šatro zajeban :mrgreen: kad bgm za 3-4 min vidim ovi samo stadoše. Stade driftanje, stade muzika, stade galama, sve stade :D kad bgm eto mariole izađoše 4 rmpalije i popisaše ih sve. ŽALOSNO je da moraš bit ovakav da dobiješ nekakvu reakciju.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#69952 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Mnogo smo jaki, dobar gradonačelnik :D.
Zenica je imala najveće povećanje prometa u apsolutnom broju. Naime, taj promet je u decembru prošle godine iznosio 297,60 miliona KM, što je za 73,98 miliona KM više u odnosu na decembar 2023. Udio ovog grada u ukupnom prometu je iznosio 4,78 posto, čime je bio na šestom mjestu po prometu.
DebelinJoe
Posts: 4224
Joined: 03/03/2021 20:06

#69953 Re: Zeničani

Post by DebelinJoe »

Bobi wrote: 19/01/2025 09:18 Mnogo smo jaki, dobar gradonačelnik :D.
Zenica je imala najveće povećanje prometa u apsolutnom broju. Naime, taj promet je u decembru prošle godine iznosio 297,60 miliona KM, što je za 73,98 miliona KM više u odnosu na decembar 2023. Udio ovog grada u ukupnom prometu je iznosio 4,78 posto, čime je bio na šestom mjestu po prometu.
To je zbog bogatih studenata iz Tešnja i nas Sarajlija na privremenom radu u Zenici.
Djewojka
Posts: 304
Joined: 25/05/2009 04:19

#69954 Re: Zeničani

Post by Djewojka »

Jučer sjeli u caffe Royal na spratu Trznog- kafic s balkonom zbog djeteta koje je htjelo u igraonicu.
Kafa mala 2,5
Neskafa 3,5
Čaj 3,00 obična vrećica
Pomfrit 4 KM
Nije problem kafa 2,5 KM da valja nečemu, nego mislim da je napravljena od 1/4 inače doze za kafu. Užas jedan. Ostale cijene su isto Boze sačuvaj. Isto je s pekarama. Lindapek mi je najbliže, kvaliet je skroz opao da se nešto ne moze ni jesti npr lisnato koja su im prije bila super dok su cijene totalno nerealne.
Svi dižu kafu na 2,5. Gdje vi pijete kafu? 2 km još uvijek u OPEN baru tzv cvjetiću, možda još ponegdje u gradu. Dođi vrijeme da he obična kafa ili kifle luksuz :|
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#69955 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

IgroGrad u podrumu je bolja igraona, a i kafa je dole bolja :mrgreen:
User avatar
xPaco1337
Posts: 2589
Joined: 30/09/2020 14:34

#69956 Re: Zeničani

Post by xPaco1337 »

Kakva bagra je sjedala prije po centru i dimila po cijeli dan uz jednu kafu ja bi digo na 5KM.

Ako u centru pijem onda je to vecinom gore na spratu preko onaj hodnik prekoputa onog kafica sa kišobranima što je zatvoren trenutno. Tamo mi je tišina i mir, dole kod waikikija isto znam sjest ali je gužvara
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5102
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#69957 Re: Zeničani

Post by anex »

Cooltura :thumbup:
Ermin ZM
Posts: 1724
Joined: 09/01/2019 18:40

#69958 Re: Zeničani

Post by Ermin ZM »

Djewojka wrote: 19/01/2025 12:01 Jučer sjeli u caffe Royal na spratu Trznog- kafic s balkonom zbog djeteta koje je htjelo u igraonicu.
Kafa mala 2,5
Neskafa 3,5
Čaj 3,00 obična vrećica
Pomfrit 4 KM
Nije problem kafa 2,5 KM da valja nečemu, nego mislim da je napravljena od 1/4 inače doze za kafu. Užas jedan. Ostale cijene su isto Boze sačuvaj. Isto je s pekarama. Lindapek mi je najbliže, kvaliet je skroz opao da se nešto ne moze ni jesti npr lisnato koja su im prije bila super dok su cijene totalno nerealne.
Svi dižu kafu na 2,5. Gdje vi pijete kafu? 2 km još uvijek u OPEN baru tzv cvjetiću, možda još ponegdje u gradu. Dođi vrijeme da he obična kafa ili kifle luksuz :|
Prije faksa krenem konobarisat.. Dnevnica bila stabilnih 15 km. Al ja za 5taka kutiju cigara uzmem(1.7 km bila drina light), 1 km burek, 1 km kafa i jos zavrnem tiket za marku.

Kad skontam tadasnih 400njak km jace bilo od sadasnjih 1000+
User avatar
sheikh
Posts: 875
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#69959 Re: Zeničani

Post by sheikh »

DebelinJoe wrote: 19/01/2025 11:58
Bobi wrote: 19/01/2025 09:18 Mnogo smo jaki, dobar gradonačelnik :D.
Zenica je imala najveće povećanje prometa u apsolutnom broju. Naime, taj promet je u decembru prošle godine iznosio 297,60 miliona KM, što je za 73,98 miliona KM više u odnosu na decembar 2023. Udio ovog grada u ukupnom prometu je iznosio 4,78 posto, čime je bio na šestom mjestu po prometu.
To je zbog bogatih studenata iz Tešnja i nas Sarajlija na privremenom radu u Zenici.
kakvi studenti i sarajlije kralju

dijaspora bila nisi mogao maket gradom
tek se tad vidjelo koliko nas se iselilo iz bosne
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#69960 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

sheikh wrote: 20/01/2025 08:04
DebelinJoe wrote: 19/01/2025 11:58
Bobi wrote: 19/01/2025 09:18 Mnogo smo jaki, dobar gradonačelnik :D.
To je zbog bogatih studenata iz Tešnja i nas Sarajlija na privremenom radu u Zenici.
kakvi studenti i sarajlije kralju

dijaspora bila nisi mogao maket gradom
tek se tad vidjelo koliko nas se iselilo iz bosne
Kakva ba dijaspora? Nemaju za kafe. Kaže "Kako je kod vas skupo"

Povećanje je zbog bogatih studenata iz Tešnja i Jelaha koji su kupili stanove u Zenici i nas koji povremeno dođemo iz Sarajeva.
User avatar
Rothmans
Posts: 4651
Joined: 21/11/2019 21:32

#69961 Re: Zeničani

Post by Rothmans »

Dje vi perete kola , a da ne sfusere ?
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#69962 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

U dvorištu, sâm.

Čuo sam da momci (dva brata) u Blatuši, kuća iza onog lika što servisira kosilice i motorne pile, dobro rade posao, al' vazda im je gužva.

https://maps.app.goo.gl/5QQzJuYy3KzcMjhc7
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 1709
Joined: 29/11/2022 19:46

#69963 Re: Zeničani

Post by ShnjaZZZ »

Rothmans wrote: 20/01/2025 10:37 Dje vi perete kola , a da ne sfusere ?
Uslužna, trebaš kupit samo dobre krpe za brisanje poslije.
Ermin ZM
Posts: 1724
Joined: 09/01/2019 18:40

#69964 Re: Zeničani

Post by Ermin ZM »

sheikh wrote: 20/01/2025 08:04
DebelinJoe wrote: 19/01/2025 11:58
Bobi wrote: 19/01/2025 09:18 Mnogo smo jaki, dobar gradonačelnik :D.
To je zbog bogatih studenata iz Tešnja i nas Sarajlija na privremenom radu u Zenici.
kakvi studenti i sarajlije kralju

dijaspora bila nisi mogao maket gradom
tek se tad vidjelo koliko nas se iselilo iz bosne
Prije 10tak godina kad sam dosao u Njemacku jako rijetko sam sretao nase ljude iz Zenice. Ugl Krajina i Tuzlanski kraj. Unazad 2-3 godine se to promijenilo, masu sam zenicana upoznao(i neke prepoznao)

Btw drug ono bobijevo za Tesanj i Sarajevo e forumska zajebancija, ukljuci centar za sarkazam
User avatar
xPaco1337
Posts: 2589
Joined: 30/09/2020 14:34

#69965 Re: Zeničani

Post by xPaco1337 »

Ona gore Bingo uslužna je propala ko žeton, otišo neki dan poplava ne možeš hodat, ono crijevo na sred stoji moraš autom zapinjat za njega itd. :-)

I ako je još gora ona dole na kapiji kod željezare ali imam neki mir kad dole odem nema puno ljudi, kad je sunčano je fino otvoreno pa se osuši brzo. Robot i ona tamo u industrijskoj zoni su uvijek pretrpani
nauticamid
Posts: 1379
Joined: 14/05/2023 13:35

#69966 Re: Zeničani

Post by nauticamid »

kuglanje_ze wrote: 20/01/2025 09:21
sheikh wrote: 20/01/2025 08:04
DebelinJoe wrote: 19/01/2025 11:58

To je zbog bogatih studenata iz Tešnja i nas Sarajlija na privremenom radu u Zenici.
kakvi studenti i sarajlije kralju

dijaspora bila nisi mogao maket gradom
tek se tad vidjelo koliko nas se iselilo iz bosne
Kakva ba dijaspora? Nemaju za kafe. Kaže "Kako je kod vas skupo"

Povećanje je zbog bogatih studenata iz Tešnja i Jelaha koji su kupili stanove u Zenici i nas koji povremeno dođemo iz Sarajeva.
Povecanje je jer dolaze ljudi iz kantona subotom u TC. Cak ih dovoze autobusima kao kakav izlet.
Udjite u TC subotom pa cete vidjeti da nema uopste zenicana. Sve to sa strane dodje.
Jedanput stojim i cekam nekoga kad cujem pricu pored mene neka 3-4 metra, otkud vi, vidi zavidovicana(bilo ih je 5-6, cekaju zene iz wc-a), kad jedan govori dosli zavidovicanski cigani :mrgreen: ( a i jesu vala ganici ljudi iz zavidovica,ne znam nikoga normalnog).
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 1709
Joined: 29/11/2022 19:46

#69967 Re: Zeničani

Post by ShnjaZZZ »

Ja ih opet znam dosta, rade sa mnom, uglavnom divni ljudi.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#69968 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Najbolja praona trenutno je u Radakovu na Brkicu. Ne treba spuzva da opere auto. Blizu Robota zivim i cesto sam tu ksd zurim al bez spuzve ne mozes oprat auto da lici na nesto. A ne ide da trljas u boksu kad je guzva. Pored nje, na Bristu je isto dobra al cesto bude puna blata od kvadova i krosera sto ljudi saperu kad se izvozaju preko Zmajevca i Lisca. Nisam jedino bio kod Rame na DHDu jos :D
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 1709
Joined: 29/11/2022 19:46

#69969 Re: Zeničani

Post by ShnjaZZZ »

Ja perem na Bristu, kad operem imaju dvije česme i tu stanem i malo jelenska malo one krpe za auto (naručio na Temu) i stvarno se lijepo opere.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#69970 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Ermin ZM wrote: 20/01/2025 11:09 Btw drug ono bobijevo za Tesanj i Sarajevo e forumska zajebancija, ukljuci centar za sarkazam
ja se izvinjavam, Debelin je spomenuo Sarajlije i Tešnjake :mrgreen: iako sam razmišljao da još dodam "došle nam Sarajlije da rade pa povečali produktivnost" ali eto nadodao je :D.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#69971 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Throttle wrote: 20/01/2025 11:32 Nisam jedino bio kod Rame na DHDu jos
Bio ja ima dvi hefte, novo sve, ima i onaj šlag da šlagiraš auto :D.Obletio bio po gradu sve redovi i zapucam se prema Robotu kad i tamo čekaju njih 5-6 samo produžim kilometar dva kad nema nikog. Radi stop dugme a nije kao kod drugih da su ga iskljucili :D.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#69972 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Bobi wrote: 20/01/2025 11:49
Throttle wrote: 20/01/2025 11:32 Nisam jedino bio kod Rame na DHDu jos
Bio ja ima dvi hefte, novo sve, ima i onaj šlag da šlagiraš auto :D.Obletio bio po gradu sve redovi i zapucam se prema Robotu kad i tamo čekaju njih 5-6 samo produžim kilometar dva kad nema nikog. Radi stop dugme a nije kao kod drugih da su ga iskljucili :D.
Ramo postenjacina
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#69973 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

ShnjaZZZ wrote: 20/01/2025 11:30 Ja ih opet znam dosta, rade sa mnom, uglavnom divni ljudi.
Raja iz Zavidovića je extra. Prava rock and roll ekipa. Išao sam s njima na tekme kad je Čelik gostovao Krivaji i uvijek top doček i zeza.
Rafting na Krivaji koji organizuju svake godine je vrhunski.
DebelinJoe
Posts: 4224
Joined: 03/03/2021 20:06

#69974 Re: Zeničani

Post by DebelinJoe »

https://www.072info.com/koliko-novca-tr ... -u-zenici/
Prema podacima agencije „Bonus nekretnine“ i prometu koji je ostvaren u 2024. godini za stanove u staroj gradnji najviša prosječna cijena stana je u centru grada, gdje je i najveća potražnja, sa ostvarenom prosječnom cijenom od 3.200 KM/m². Na drugom mjestu je Nova Zenica sa prosječnom cijenom od 3.000 KM/m², zatim slijede Babina Rijeka i Travnička ulica sa prosječnom cijenom od 2.900 KM/m², dok Blatuša, Crkvice i Radakovo bilježe prosječnu cijenu od 2.800 KM/m². Kada je u pitanju novogradnja, prema podacima agencije „Bonus nekretnine“, prosječna cijena novog stana u Zenici iznosi 3.400 KM/m² + PDV.
„Situacija na tržištu je takva da je još uvijek značajno veći broj onih koji kupuju od onih koji prodaju.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#69975 Re: Zeničani

Post by Bobi »

DebelinJoe wrote: 20/01/2025 14:08 https://www.072info.com/koliko-novca-tr ... -u-zenici/
Prema podacima agencije „Bonus nekretnine“ i prometu koji je ostvaren u 2024. godini za stanove u staroj gradnji najviša prosječna cijena stana je u centru grada, gdje je i najveća potražnja, sa ostvarenom prosječnom cijenom od 3.200 KM/m². Na drugom mjestu je Nova Zenica sa prosječnom cijenom od 3.000 KM/m², zatim slijede Babina Rijeka i Travnička ulica sa prosječnom cijenom od 2.900 KM/m², dok Blatuša, Crkvice i Radakovo bilježe prosječnu cijenu od 2.800 KM/m². Kada je u pitanju novogradnja, prema podacima agencije „Bonus nekretnine“, prosječna cijena novog stana u Zenici iznosi 3.400 KM/m² + PDV.
„Situacija na tržištu je takva da je još uvijek značajno veći broj onih koji kupuju od onih koji prodaju.
Jesi uzeo ti šta?
Post Reply