Kad bude grmljavina zovnem te
Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38006
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
- gentoo
- Posts: 4592
- Joined: 05/01/2008 12:10
- Location: Ze
- Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25
#69652 Re: Zeničani
OK, s obzirom da nisi odgovorio na 4 od 5 pitanja (vrlo jednostavnih za strucnjaka poput tebe) i da se i dalje drzis neke visine i uvreda ostajem pri tom da si kompleksas
Ne smijem ni upitati koga strucnjak ustvari drzi odgovornim sto nema grijanja svaka 3-4 dana.. A meni licno je svejedno vec 2. sezonu, konstantnih 23C uz manje od 500W/h
. Nego sam se ukljucio jer ako sta mrzim to je to nipodistavanje sa visine kao da si Branko Montenegro himself a ne kao i ja, bijedni gradjanin grada sa njim na celu
Ne smijem ni upitati koga strucnjak ustvari drzi odgovornim sto nema grijanja svaka 3-4 dana.. A meni licno je svejedno vec 2. sezonu, konstantnih 23C uz manje od 500W/h
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#69653 Re: Zeničani
znas i sam da lazes. ti se ne javljas ni kada se tebe zove...
EDIT: oh, cek, da nisi mislio da vazduh trepti kao da nebo gori?
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#69654 Re: Zeničani
na koje pitanje nisam odgovorio? ono cisto da ne bude da lazes... ako sam koje previdio budem odgovorio.gentoo wrote: ↑04/01/2025 23:37 OK, s obzirom da nisi odgovorio na 4 od 5 pitanja (vrlo jednostavnih za strucnjaka poput tebe) i da se i dalje drzis neke visine i uvreda ostajem pri tom da si kompleksas![]()
Ne smijem ni upitati koga strucnjak ustvari drzi odgovornim sto nema grijanja svaka 3-4 dana.. A meni licno je svejedno vec 2. sezonu, konstantnih 23C uz manje od 500W/h. Nego sam se ukljucio jer ako sta mrzim to je to nipodistavanje sa visine kao da si Branko Montenegro himself a ne kao i ja, bijedni gradjanin grada sa njim na celu
P.S. moras samo provjeriti da nisi lose ili nikako citao... ja ovdje nastupam samo prijateljski, zaista...
P.P.S zaista moram sacekati tvoj odgovor da ti pojasnim...
- -Chesterfield-
- Posts: 6916
- Joined: 04/08/2020 19:22
#69655 Re: Zeničani
Konačan odgovor su tri pitanja na koja nisi odgovorio.belfy wrote: ↑04/01/2025 23:42na koje pitanje nisam odgovorio? ono cisto da ne bude da lazes... ako sam koje previdio budem odgovorio.gentoo wrote: ↑04/01/2025 23:37 OK, s obzirom da nisi odgovorio na 4 od 5 pitanja (vrlo jednostavnih za strucnjaka poput tebe) i da se i dalje drzis neke visine i uvreda ostajem pri tom da si kompleksas![]()
Ne smijem ni upitati koga strucnjak ustvari drzi odgovornim sto nema grijanja svaka 3-4 dana.. A meni licno je svejedno vec 2. sezonu, konstantnih 23C uz manje od 500W/h. Nego sam se ukljucio jer ako sta mrzim to je to nipodistavanje sa visine kao da si Branko Montenegro himself a ne kao i ja, bijedni gradjanin grada sa njim na celu
Ali da se ne mučiš evo tvoj prijatelj AI odgovara za tebe.
1. Hoćemo li hodati goli ako ložimo samo ruski plin?
Nećemo hodati goli, ali možda ćemo skidati sloj po sloj kad vidimo račun za grijanje.
2. Hoćemo li imati problema svakih 3-4 dana?
Ako su problemi poput "šta ću sad s ovim računom", onda da – svaki 3-4 dana ćemo ga prelistavati i brojati minuse.
3. Može li toplana biti profitabilna uz ove cijene ruskog plina i trenutne cijene grijanja za građane?
Može, ali samo ako toplana počne nuditi i "premium" uslugu: grijanje + savjeti za štednju!
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#69656 Re: Zeničani
ja ne znam koji je poriv da odgovaras na pitanje postavljeno drugom i to sa AI... jesi dobar?-Chesterfield- wrote: ↑05/01/2025 00:58Konačan odgovor su tri pitanja na koja nisi odgovorio.belfy wrote: ↑04/01/2025 23:42na koje pitanje nisam odgovorio? ono cisto da ne bude da lazes... ako sam koje previdio budem odgovorio.gentoo wrote: ↑04/01/2025 23:37 OK, s obzirom da nisi odgovorio na 4 od 5 pitanja (vrlo jednostavnih za strucnjaka poput tebe) i da se i dalje drzis neke visine i uvreda ostajem pri tom da si kompleksas![]()
Ne smijem ni upitati koga strucnjak ustvari drzi odgovornim sto nema grijanja svaka 3-4 dana.. A meni licno je svejedno vec 2. sezonu, konstantnih 23C uz manje od 500W/h. Nego sam se ukljucio jer ako sta mrzim to je to nipodistavanje sa visine kao da si Branko Montenegro himself a ne kao i ja, bijedni gradjanin grada sa njim na celu
Ali da se ne mučiš evo tvoj prijatelj AI odgovara za tebe.
1. Hoćemo li hodati goli ako ložimo samo ruski plin?
Nećemo hodati goli, ali možda ćemo skidati sloj po sloj kad vidimo račun za grijanje.
2. Hoćemo li imati problema svakih 3-4 dana?
Ako su problemi poput "šta ću sad s ovim računom", onda da – svaki 3-4 dana ćemo ga prelistavati i brojati minuse.
3. Može li toplana biti profitabilna uz ove cijene ruskog plina i trenutne cijene grijanja za građane?
Može, ali samo ako toplana počne nuditi i "premium" uslugu: grijanje + savjeti za štednju!
- -Chesterfield-
- Posts: 6916
- Joined: 04/08/2020 19:22
#69657 Re: Zeničani
Dobro sam, kako si ti?belfy wrote: ↑05/01/2025 01:12ja ne znam koji je poriv da odgovaras na pitanje postavljeno drugom i to sa AI... jesi dobar?-Chesterfield- wrote: ↑05/01/2025 00:58Konačan odgovor su tri pitanja na koja nisi odgovorio.
Ali da se ne mučiš evo tvoj prijatelj AI odgovara za tebe.
1. Hoćemo li hodati goli ako ložimo samo ruski plin?
Nećemo hodati goli, ali možda ćemo skidati sloj po sloj kad vidimo račun za grijanje.
2. Hoćemo li imati problema svakih 3-4 dana?
Ako su problemi poput "šta ću sad s ovim računom", onda da – svaki 3-4 dana ćemo ga prelistavati i brojati minuse.
3. Može li toplana biti profitabilna uz ove cijene ruskog plina i trenutne cijene grijanja za građane?
Može, ali samo ako toplana počne nuditi i "premium" uslugu: grijanje + savjeti za štednju!
Moj poriv je da nas poštediš. Da se ne mučiš u naredne tri stranice tražeći pitanja i odgovore. Mora neko uletjeti da to presječe.
Stvarno znaš biti naporan.
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#69658 Re: Zeničani
da postedim koje "vas"? (tesko ti pisati u svoje ime, pa bi da se krijes iza neke mnozine?) trazeci odgovore na sta? gdje sam ja trazio ikakve odgovore? sta pricas bolan? a ti ces ti si presjekac koji ce sve to da "presjeces"... ajde! svaka cast. ti imas moc! (ono kao He-Men, samo ko bi znao ko je taj) da li se i inace ovako dogovarate?-Chesterfield- wrote: ↑05/01/2025 01:53Dobro sam, kako si ti?belfy wrote: ↑05/01/2025 01:12ja ne znam koji je poriv da odgovaras na pitanje postavljeno drugom i to sa AI... jesi dobar?-Chesterfield- wrote: ↑05/01/2025 00:58
Konačan odgovor su tri pitanja na koja nisi odgovorio.
Ali da se ne mučiš evo tvoj prijatelj AI odgovara za tebe.
1. Hoćemo li hodati goli ako ložimo samo ruski plin?
Nećemo hodati goli, ali možda ćemo skidati sloj po sloj kad vidimo račun za grijanje.
2. Hoćemo li imati problema svakih 3-4 dana?
Ako su problemi poput "šta ću sad s ovim računom", onda da – svaki 3-4 dana ćemo ga prelistavati i brojati minuse.
3. Može li toplana biti profitabilna uz ove cijene ruskog plina i trenutne cijene grijanja za građane?
Može, ali samo ako toplana počne nuditi i "premium" uslugu: grijanje + savjeti za štednju!
Moj poriv je da nas poštediš. Da se ne mučiš u naredne tri stranice tražeći pitanja i odgovore. Mora neko uletjeti da to presječe.
Stvarno znaš biti naporan.
oh, cek, evo ga - He-Man (trebalo mi je obe sekunde da nadjem, ali sam se prepirao sa mozgicem da li treba, a onda se dogovorismo - zasto da ne!):
da, bas si me ono presjekao i shebao... osjecam se nemocno i sheba mi i auru i chakre (a taman da ih poslazem)... strah me i odgovor napisati... reci mi barem - imas li bradu...?
P.S. ti si uletio u ovu raspravu, a ne ja. ne znam zasto, ali mozemo to uvijek raspraraviti uz kafu. ako si ti njegov A.Dz. prijatelj onda mi je zao za obojicu, ali vise gentoo -a. radis li u Zeljezari uopste? znas li sta o plinovima/gasovima? ponuda za kafu ostaje. samo se javite/recite na PP.
-
Ci-Nick
- Posts: 6884
- Joined: 15/03/2015 17:38
#69659 Re: Zeničani
Ja ne vidim korist od tih prekida jer svaki prekid znači i umanjenje računa prema Grijanju i krajnjim korisnicima.
Tako da ušteda plina ne donosi ništa jer treba vodu u sistemu ponovo zagrijati.
Ako se pogledaju finansijski izvještaji Grijanje je u 2023. imalo ukupne prihode 15 miliona, rashode 14 miliona i dobit od milion maraka.
Toplane Zenica je ostvarilo prihode od 52 miliona, rashodi 49 miliona i dobit 3 miliona.
Znači da su i jedni i drugi ostvarili dobit i da više od 80% prihoda Toplana ostvaruje od Mittala.
Ne vidi se koliko Mittal dobiva za plin koji prodaje Toplani ali u svakom slučaju meni ovo izgleda kao fer odnos.
Toplane imaju imovinu vrijednu 86 miliona i dugoročna dugovanja od 39 miliona.
Iako se često i sam ovdje žalim na Grijanje, ja sam poprilično zadovoljan i ovih 1200 maraka koliko dam godišnje mi nije mnogo jer grijanje je 160 dana dobro. Ja se ne bi zajebavao sa klimama zbog uštede od par stotina maraka.
Tako da ušteda plina ne donosi ništa jer treba vodu u sistemu ponovo zagrijati.
Ako se pogledaju finansijski izvještaji Grijanje je u 2023. imalo ukupne prihode 15 miliona, rashode 14 miliona i dobit od milion maraka.
Toplane Zenica je ostvarilo prihode od 52 miliona, rashodi 49 miliona i dobit 3 miliona.
Znači da su i jedni i drugi ostvarili dobit i da više od 80% prihoda Toplana ostvaruje od Mittala.
Ne vidi se koliko Mittal dobiva za plin koji prodaje Toplani ali u svakom slučaju meni ovo izgleda kao fer odnos.
Toplane imaju imovinu vrijednu 86 miliona i dugoročna dugovanja od 39 miliona.
Iako se često i sam ovdje žalim na Grijanje, ja sam poprilično zadovoljan i ovih 1200 maraka koliko dam godišnje mi nije mnogo jer grijanje je 160 dana dobro. Ja se ne bi zajebavao sa klimama zbog uštede od par stotina maraka.
- notsure
- Posts: 1185
- Joined: 31/07/2008 19:57
#69660 Re: Zeničani
Ovo je zanimljivo, odakle ti podaci o prihodima/rashodima Toplane? I to da je 80% od Mitala?Ci-Nick wrote: ↑05/01/2025 08:09 Ja ne vidim korist od tih prekida jer svaki prekid znači i umanjenje računa prema Grijanju i krajnjim korisnicima.
Tako da ušteda plina ne donosi ništa jer treba vodu u sistemu ponovo zagrijati.
Ako se pogledaju finansijski izvještaji Grijanje je u 2023. imalo ukupne prihode 15 miliona, rashode 14 miliona i dobit od milion maraka.
Toplane Zenica je ostvarilo prihode od 52 miliona, rashodi 49 miliona i dobit 3 miliona.
Znači da su i jedni i drugi ostvarili dobit i da više od 80% prihoda Toplana ostvaruje od Mittala.
Ne vidi se koliko Mittal dobiva za plin koji prodaje Toplani ali u svakom slučaju meni ovo izgleda kao fer odnos.
Toplane imaju imovinu vrijednu 86 miliona i dugoročna dugovanja od 39 miliona.
Iako se često i sam ovdje žalim na Grijanje, ja sam poprilično zadovoljan i ovih 1200 maraka koliko dam godišnje mi nije mnogo jer grijanje je 160 dana dobro. Ja se ne bi zajebavao sa klimama zbog uštede od par stotina maraka.
-
Ci-Nick
- Posts: 6884
- Joined: 15/03/2015 17:38
#69661 Re: Zeničani
Pa nema trećeg korisnika. Toplane ostvaruju prihode samo od Grijanja Zenica i Mittala. Ja ne znam da imaju značajniji prihod i ugovore sa nekim drugim.notsure wrote: ↑05/01/2025 08:30Ovo je zanimljivo, odakle ti podaci o prihodima/rashodima Toplane? I to da je 80% od Mitala?Ci-Nick wrote: ↑05/01/2025 08:09 Ja ne vidim korist od tih prekida jer svaki prekid znači i umanjenje računa prema Grijanju i krajnjim korisnicima.
Tako da ušteda plina ne donosi ništa jer treba vodu u sistemu ponovo zagrijati.
Ako se pogledaju finansijski izvještaji Grijanje je u 2023. imalo ukupne prihode 15 miliona, rashode 14 miliona i dobit od milion maraka.
Toplane Zenica je ostvarilo prihode od 52 miliona, rashodi 49 miliona i dobit 3 miliona.
Znači da su i jedni i drugi ostvarili dobit i da više od 80% prihoda Toplana ostvaruje od Mittala.
Ne vidi se koliko Mittal dobiva za plin koji prodaje Toplani ali u svakom slučaju meni ovo izgleda kao fer odnos.
Toplane imaju imovinu vrijednu 86 miliona i dugoročna dugovanja od 39 miliona.
Iako se često i sam ovdje žalim na Grijanje, ja sam poprilično zadovoljan i ovih 1200 maraka koliko dam godišnje mi nije mnogo jer grijanje je 160 dana dobro. Ja se ne bi zajebavao sa klimama zbog uštede od par stotina maraka.
A podaci se lako nađu.
https://www.companywall.ba/firma/toplan ... o/MM1OOUZ0
- Bosanski_pastuh
- Posts: 106
- Joined: 21/02/2022 14:40
#69662 Re: Zeničani
Cuj ako znas sta znaci sbbkbb, ne stoji ti da glumis nastavnika skolarcima. Stav s visine bez argumenata je supljak, jer ova aktuelna tema Bilinog polja kao nacionalnog stadiona je tema o kojoj Zenica mora pricati sve dok se to uopste spominje.
Bilo je nekad i vrijeme za Turcina kad su mnogi govorili "valjda udje", pa na kraju doslovno usao u Celik "i sprijeda i sazad". Bio je i Turcin tad kratak i vrlo jasan sa ugovorom na a4 formatu da ce biti rasulo kad je uletio u Celik. Jasno se to vidjelo iz njegovog neozbiljnog pristupa. I tad su ljudi bili skepticni da ce neko doci u Celik koji je u kanalizaciji do grla, pa su klub ostavili golog i nezasticenog na ledini svojom podrskom da Turcin udje u klub, a upravo jer su tu temu shvatali neozbiljno. Masa ljudi nespremna za odluku i klub popusi foru zbog vecine koja je poklekla pred gradskom vlascu i jos povjerovala u milione i te lazi. Klub izasao iz tog procesa zaduzeniji nego ikad. Sad i jest pametno izvuci pouku iz svega toga i biti spreman na ovakve odluke ako dodje do njih da klub opet ne bi prosao kao bos po trnju, jer to se moze desiti ako ljudi budu htjeli po svaku cijenu da bleje u sminku kao ovce dok setaju bulevarom, a da Celik ne bi imao ista od tog kao sto su slusali pricu o turskim milionima i masturbirali dok klub skoro nije ugasen.
Lako je reci nece biti nista od tog ili svesti pricu na sbbkbb da se ne zamaramo, ali je puno bolje da Zenicani budu spremni i da se znaju postaviti ako nekim slucajem dodje do trenutka odluke. Mora se znati sta je u Celikovom interesu i to podrzati. Na kraju nek Vico strateski i igra igrice da dobije zemljiste u Sarajevu, neka i ne bude nista, ali Grad Zenica, Celik i gradjani Zenice se moraju znati postaviti za svoj, tj. Celikov interes u slucaju da dodje do odlucivanja o jako bitnom pitanju Bilinog polja. Grad Zenica moze postupiti protiv interesa kluba, sto ne bi bilo cudno, ali Zenica i njeni gradjani u tom slucaju moraju pruziti otpor.
Kad sam rekao valjda znaci nisam izvukao proizvoljno nego iz svega onog sto je izaslo u javnost. Sam Vico je dao intervju i spomenuo Celik da ce imati pravo koristenja stadiona sto evidentno aludira da bi Celik bio u podredjenom polozaju, pa ti sad tumaci to valjda znaci kako hoces, ali ako iskreno volis taj klub onda bi se dobro zapitao koliko dobro i lose moze izaci iz svega toga. Gradjani Zenice moraju imati jasan stav u Celikovom interesu. Eto toliko, jer ovdje nije poenta mjeriti ciji je duzi nego da ljudi shvate da sva ta prica nije bas zajebancija.
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38006
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#69663 Re: Zeničani
Mislim da su ovdje sporne nekrtenine koje ce biti u sastavu stadiona, ko ce uzimat lovu od rente
.
- Bosanski_pastuh
- Posts: 106
- Joined: 21/02/2022 14:40
#69664 Re: Zeničani
Naravno, izmedju ostalog. Ima tu jos dosta bitnih detalja. Kako si to postavio ispada kao da to neko sebi privatno uzima i kao da Celik nije nas zenicki klub nego neki tamo nebitan i kao da je zajebancija. Stvar je da Celik egzistira i od tih prihoda. Umjesto da gledamo kako da olaksamo poslovanje kluba koji predstavlja nas grad, mi mu izgleda jos trebamo i dovoditi u pitanje sve ono sto je u njegovom interesu?
Dajte malo da vratimo to da se zenicki razmislja, jer Celik je javni interes za Zenicu, a ne da su nam strane prave vrijednosti naseg grada. Zar je tesko tako gledati?
-
kuglanje_ze
- Posts: 1278
- Joined: 17/02/2020 11:29
#69665 Re: Zeničani
Hajde budite pametni. Ponoviću, od tog nema ništa. Sarajevo nikad neće dozvoliti nacionalni stadion izvan Sarajeva. Malo se cjenkaju, ali će projekat biti definitivno u Sarajevu, najvjerojatnije Koševo (ne vjerujem da bi Željo dao Grbavicu u bilo kojem obliku)
-
Spasitelj
- Posts: 136
- Joined: 11/04/2016 15:27
#69666 Re: Zeničani
Toliko palamudjenja o čeliku i stadionu…doduše zato forum i sluzi,da svako misli da je jedino njegovo mišljenje bitno i važno.
Načitah se stranica i stranica i ima mnoštvo razmišljanja koje jih odmah potpisao ali sve je ovo uprazno ako neko ko je odgovoran ne čita!prvo s kim je to Vico pregovarao iz Ze????pa onda vidjeti šta je dogovoreno i onda pokušati s inicijativom da se sto povoljnije prodje kad je čelik u pitanju !i zato se pitam ima li ovde na forumu neke snage za to ili je samo prepucavanje ja tebi-ti meni!
Načitah se stranica i stranica i ima mnoštvo razmišljanja koje jih odmah potpisao ali sve je ovo uprazno ako neko ko je odgovoran ne čita!prvo s kim je to Vico pregovarao iz Ze????pa onda vidjeti šta je dogovoreno i onda pokušati s inicijativom da se sto povoljnije prodje kad je čelik u pitanju !i zato se pitam ima li ovde na forumu neke snage za to ili je samo prepucavanje ja tebi-ti meni!
- gentoo
- Posts: 4592
- Joined: 05/01/2008 12:10
- Location: Ze
- Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25
#69667 Re: Zeničani
Plus Fudo bi se davno pohvalio "pregovorima u poodmakloj fazi" da je to tako..
Takodje ne znam sta hoce da "grade" cak i da je to BP ? Treba staviti po jedan sprat tribina na S,I,J i staviti im neki montazni krov.. Z "dotegnuti, prekreciti, promjeniti stolice, renovirati svlacionice itd.. Sve je to dosta manje i posla i para od "izgraditi nacionalni stadion" + stadion bi, bar za Celik, mogao biti i u upotrebi dok se to radi.
Takodje ne znam sta hoce da "grade" cak i da je to BP ? Treba staviti po jedan sprat tribina na S,I,J i staviti im neki montazni krov.. Z "dotegnuti, prekreciti, promjeniti stolice, renovirati svlacionice itd.. Sve je to dosta manje i posla i para od "izgraditi nacionalni stadion" + stadion bi, bar za Celik, mogao biti i u upotrebi dok se to radi.
- anex
- Nindža revizor
- Posts: 5105
- Joined: 20/02/2007 13:25
- Grijem se na: čumur
- Vozim: Scott i Kuga
- Horoskop: imam
- Bosanski_pastuh
- Posts: 106
- Joined: 21/02/2022 14:40
#69669 Re: Zeničani
Slazemo se da je pitanje nacionalnog stadiona toga ko je jaci u toj igri. Moze biti da si i u startu u pravu, ali hajmo vidjeti sta je tu sve u igri. Vico se trenutno pita kao najveci mocnik u svemu tome, a uzet ce i taj treci mandat u savezu. Vidi se to i u Premijer ligi na pitanju sudijske protekcije Borcu da mu se Sarajlije trenutno samo mogu sageti. Drago bi mi bilo da je ta liga zdravija, pa da pobjeduje onaj koji najvise zasluzi, ali kad vidis da oni ispred sebe guraju jednog Brkovica koji je njima stimao tekme sve ti jasno bude da se oni i Vico ganjaju prljavo, a Vico ih trenutno tamani kao sitnu buraniju tako da je trenutno moc na njegovoj strani. Mislim da bi on volio vise dati da stadion ide Zenici i da ih tako naguzi. Ipak, svi tu i dalje imaju svoju sansu, pa sto bi rekao Baka Sliskovic - rezultat iz open.kuglanje_ze wrote: ↑05/01/2025 16:19 Hajde budite pametni. Ponoviću, od tog nema ništa. Sarajevo nikad neće dozvoliti nacionalni stadion izvan Sarajeva. Malo se cjenkaju, ali će projekat biti definitivno u Sarajevu, najvjerojatnije Koševo (ne vjerujem da bi Željo dao Grbavicu u bilo kojem obliku)
Kad se pojednostavi, ulaganje u Kosevo mislim da zahtijeva puno vecu cifru nego ulaganje u Bilino, Grbavicu kao svoju imovinu Zeljeznicar nece sigurno dati (tako i mi trebamo gledati ako ne mozemo naci zajednicki interes) niti bi sam Vico to zelio, imaju opciju za tu neku ledinu u Rajlovcu, ali ako biraju tu ledinu ili Bilino onda je ipak daleko bolja opcija Bilino. I drugi i nisu konkurencija tako da se opcija Bilinog polja za nacionalni stadion namece kao jedna od dosta realnih opcija. Ako bi Vico dobio Bilino pod dobrim uslovima za njihov interes onda mislim da bi odolio pritiscima iz Sarajeva. Medjutim, ti dobri uslovi za savez nisu dobri uslovi za Celik i Zenicu.
Sta savez moze ponuditi Celiku zauzvrat ako zele nacionalizirati Bilino? Mogu mu ponuditi koristenje da igra tekme, ali u tom slucaju sam uvjeren da bi za ostale stvari htjeli maknuti Celik s Bilinog polja. Sumnjam da bi se mogli dogovoriti oko prostorija za rad kluba, prihoda oko poslovnih prostora, prostorija za druge namjene u korist kluba itd. Mogu mu ponuditi da uzmu ucesce u izgradnji terena na Plandilu i nekakvih prostorija tamo. U slucaju da bude ta prica da mijenjamo Bilino odnosno status koji imamo 50ak godina da bi preko noci postali starac ili nekakav velikan s Plandila onda to apsolutno nema nikakvog smisla. Pada velicina kluba za narednih 50 godina. Jedan Velez je u ratu izgubio svoj stadion i s tom pricom je nazalost pala i njihova velicina, pa iako ih ne volim kao ni druge klubove, ali kazem nazalost, jer su izgubili stadion na nepravedan nacin. Mi bismo jos gore prosli da Celik svoj stadion izgubi u miru. Celik mozda trenutno nije vlasnik na papiru, ali sve dok se smatra pravim vlasnikom to ima vrijednost, a ako damo legitimitet da Bilino polje ima novog vlasnika onda Celik postaje podstanar. To bi uveliko ubuduce gradilo pricu o gradu i ispodprosjecnom klubu koji su sebi dopustili da ispadnu zadnji levati. Svoji na svom, a zbog malo sminke dali svoj ponos.
Volio bih ili da Celik rijesi u svoju korist, pa da se i desi nacionalizacija stadiona u smislu da Celik bude zajedno vlasnik sa savezom u istom omjeru sto bi bilo pravedno i dobro za sve. Naravno, vise bih volio da je jedini ili vecinski vlasnik, ali u tom slucaju je sva ta prica oko nacionalizacije nerealna, a ako mu se ponude mrvice koje sam gore naveo onda Celik debelo pusi foru. Celik mora biti minimalno u partnerskom odnosu sa savezom ili odjebati komplet tu pricu. Nije problem ni da Fudo pristane i nek gura onda sam tu svoju odluku, ali mu klub i gradjani Zenice taj legitimitet ne smiju dati ako bi dogovor bio protiv interesa kluba. U tom slucaju, treba pruziti otpor.
Pisem sve ovo, jer je Bilino polje Čelikovo srce i dusa, nasa snaga i nas ponos. Koliko god da je Bilino i zapusteno, ali predstavlja simbol grada i velicinu naseg kluba. Uzmi nam snagu i jebani smo. Ne moze Čelik biti posmatran poput nekog siroceta s Plandila, jer to bi utjecalo na klub na duze staze. Pada sva borba kluba da iskoristi svoj potencijal. I zato je bolje i pruziti otpor ako dotle dodje nego ikad pristati da Celik bude poput kopileta na svom Bilinom.
Inace, evo @kuglanje_ze volio bih da si u pravu i da sva ova prica padne u vodu, pa da nekad kad bude moguce Zenica i Čelik sami ulazu u svoje Bilino i na taj nacin streme ocuvanju kulta naseg stadiona. Ipak, prijetnja je realna i trebamo biti svi zajedno kao Zenicani i Celikovci spremni reagovati u interesu kluba ako vec bude potrebno. Zaustavit cu pricu na ovu temu, jer ova tema svakako nije tu da mi nesto odlucujemo, ali nek se ljudi koji citaju bar malo upute i shvate da ne treba biti samo posmatrac nego u slucaju potrebe i stati za svoje Bilino! Ako cemo ga dati tek tako samo da bi bio sminka onda jebo ti nas!
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#69670 Re: Zeničani
Bio sam u subotu u Zenici, pa malo i do Džananovića.
Gužva ludnica na ². Platim SMS-om parking prema mostu, 1KM sahat, milina. Ovamo kod TC i hotela nema mjesta za Smarta, puno sve.
Nema duhanskog dima u TC. WoW.
I opet puno, svi jedu, piju, niko ne puši.
Svaka čast!
Gužva ludnica na ². Platim SMS-om parking prema mostu, 1KM sahat, milina. Ovamo kod TC i hotela nema mjesta za Smarta, puno sve.
Nema duhanskog dima u TC. WoW.
I opet puno, svi jedu, piju, niko ne puši.
Svaka čast!
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38006
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#69671 Re: Zeničani
Koliko para si ostavioNaslovnica wrote: ↑05/01/2025 17:59 Bio sam u subotu u Zenici, pa malo i do Džananovića.
Gužva ludnica na ². Platim SMS-om parking prema mostu, 1KM sahat, milina. Ovamo kod TC i hotela nema mjesta za Smarta, puno sve.
Nema duhanskog dima u TC. WoW.
I opet puno, svi jedu, piju, niko ne puši.
Svaka čast!
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#69672 Re: Zeničani
Ma završio posla što sam imao, malo prošopingiro u Bimgetu, ručao gore na spratu u onom restoranu što gleda prema stadionu.Bobi wrote: ↑05/01/2025 19:01Koliko para si ostavioNaslovnica wrote: ↑05/01/2025 17:59 Bio sam u subotu u Zenici, pa malo i do Džananovića.
Gužva ludnica na ². Platim SMS-om parking prema mostu, 1KM sahat, milina. Ovamo kod TC i hotela nema mjesta za Smarta, puno sve.
Nema duhanskog dima u TC. WoW.
I opet puno, svi jedu, piju, niko ne puši.
Svaka čast!?
Nekakva me sjeta obuzme, dok sam radio u Ze poprilično sam bio čest u ekspres restoranu, sada tamo nekakva garderoba.
Išlo se u Superiore, Sweet, Pikolo, Expres i onaj gore u Džananoviću, Tapas staro pozorište (najčešće), Paviljon u Babinoj, Lađana (obje), Urban grill na ćošku kod mosta.
5-6 godina Zenice jarane, trebao sam tetovažu napraviti.
- anex
- Nindža revizor
- Posts: 5105
- Joined: 20/02/2007 13:25
- Grijem se na: čumur
- Vozim: Scott i Kuga
- Horoskop: imam
#69673 Re: Zeničani
Drugi put zovi....biće kafa 
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
-
kuglanje_ze
- Posts: 1278
- Joined: 17/02/2020 11:29
#69675 Re: Zeničani
@Bosanski_pastuh ne znam šta je tebi? Šta si se toliko upalio oko stadiona? Čak i ako dođe do toga, tema će biti kad se bude sklapao konačan ugovor. Kažem "čak i ako dođe do toga", a znamo da neće
Ono što mi zapinje za oko u tvom pisanju je priča o tome kako klub ne treba pristati na nešto, te spominjanje zeničkog identiteta ili simbola. Realno klub nije u poziciji da ga se išta pita. Sutra ga FK može nabiti sa stadiona, niko se ne bi ni počešao. Možda bi se pobunilo par stotina ljudi i tu bi bio kraj. Klub je spao na onih 10-ak fanatika u upravi kluba i par stotina zaluđenih na tribinama. SDA je maltretirala klub 20 godina, FK mu je pucao u glavu. Teško da se tu išta može spasiti, posebno jer 90% "zeničana" ne interesuje šta se tu dešava. Isto kao što ih ne interesuju ni drugi sportovi koji su ugašeni u ovom gradu. To je ono što je čovjek napisao da Zenicu možeš opisati sklopom "zaobiđi me". Nema tu nikakvih simbola, nema identiteta grada, nema istorije, samo ta jebena fabrika oko koje se sve vrti i koja nas je izgradila, a sada nas uništava. I ništa više. Eto i rudnik se ugasi, niko ništa.
Mrtav grad... Grad nastanjuju zombiji, Walking dead.
Ono što mi zapinje za oko u tvom pisanju je priča o tome kako klub ne treba pristati na nešto, te spominjanje zeničkog identiteta ili simbola. Realno klub nije u poziciji da ga se išta pita. Sutra ga FK može nabiti sa stadiona, niko se ne bi ni počešao. Možda bi se pobunilo par stotina ljudi i tu bi bio kraj. Klub je spao na onih 10-ak fanatika u upravi kluba i par stotina zaluđenih na tribinama. SDA je maltretirala klub 20 godina, FK mu je pucao u glavu. Teško da se tu išta može spasiti, posebno jer 90% "zeničana" ne interesuje šta se tu dešava. Isto kao što ih ne interesuju ni drugi sportovi koji su ugašeni u ovom gradu. To je ono što je čovjek napisao da Zenicu možeš opisati sklopom "zaobiđi me". Nema tu nikakvih simbola, nema identiteta grada, nema istorije, samo ta jebena fabrika oko koje se sve vrti i koja nas je izgradila, a sada nas uništava. I ništa više. Eto i rudnik se ugasi, niko ništa.
Mrtav grad... Grad nastanjuju zombiji, Walking dead.

