F1 2008, 2009, 2010 and counting

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Charuga, Tomahawk11

Maliodmene
Posts: 3400
Joined: 10/01/2020 13:36

#33826 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Maliodmene »

Imat ce Ferrari jos pobjeda do kraja, tu je par trka koje im leze
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33827 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

Maliodmene wrote: 01/09/2024 16:47 Imat ce Ferrari jos pobjeda do kraja, tu je par trka koje im leze
Pa i trebali bi, realno Leclerc ima realne sanse za titulu, ako dobro racunam nekih 100 bodova. Ako moze Norris stici 70, moze se i 100 :D nikad ne znas sta se sve moze do kraja desiti, a trka je puno
User avatar
beco
Posts: 5096
Joined: 25/08/2004 14:22

#33828 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by beco »

Slušam sad Zec Brown na F1TV, pitaju ga za Nor i Pia kaže kloc "That is what happens when you have two number 1's" :-) We told them to race fairly. Halo care nemaš prednost 100 peona pa da ih pustaš guraš iskusnijeg vozača sa najboljom šansom za šampionat.
User avatar
Pandakonda
Posts: 6119
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#33829 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Pandakonda »

McLaren opet daje masterclass iz gluposti. Pa zasto barem na kraju trke nisu swapali pozicije kada se vidjelo da Oskar ne moze do Leclera ? Na kraju će svaki bod biti bitan za WDC
User avatar
rovac13
Posts: 5763
Joined: 08/12/2013 16:17

#33830 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by rovac13 »

Ali sa ovakvim mclarenom je lakse stic 100 bodova nego sa ferarijem 50

Ferari imao bljesak u monaku,i srecu ovdje.
Dok mclarenu niko ne moze prismrdit zadnjih kolko vec staza.
User avatar
beco
Posts: 5096
Joined: 25/08/2004 14:22

#33831 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by beco »

Drugo da Nor nije popustio kad ga je Pia napao oba bi ispali, još Nor izgubi poziciju od Lec.

Za ovakve stvari nekad se posao u F1 gubio.

Šta je sad Zac Brown dobio, 2 vozača koji su zadrti rivali (rukavice su skinute, ni jedan ni drugi neće više ikad popustiti klubskom kolegi), Nor izgubio poene, tim izgubio 1-2.

Još kloc kaže it's always nice to see Ferrari win in Monza
User avatar
konoplja
Posts: 2697
Joined: 12/09/2018 19:31

#33832 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by konoplja »

Drago mi je da fantazije o Landu i tituli umiru polako. Nije lik imao ni 1% sanse za titulu ove sezone. Dvije pobjede u karijeri ima i sada da bi postao prvak mora pobijediti gotovo svaku trku. Nemoguca misija i za Lewisa u ovom McL, a ne nekog ko Lando. Mnogo kasikom on jos mora jesti.
Maliodmene
Posts: 3400
Joined: 10/01/2020 13:36

#33833 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Maliodmene »

Treba biti realan i reci da je Lec trenutno u najboljoj formi i najbrzi vozac na gridu u ovakvom bolidu. Zadnje tri trke momak odradio perfektno. Nazalost Lando nece uspjeti iskoristiti ovu priliku, a i sam je sebi kriv, nestvarno kako gubi pozicije na pocetku.
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#33834 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by nitro_90 »

Mclaren ima najbrzi bolid, ali su im vozaci i taktika za kurac.

Leclerc sampionska voznja danas.
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#33835 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Samprotivsviju »

Valjda Red Bull skonta u cemu je problem do sljesece trke
izbjeglica_iz_besmisla
Posts: 4288
Joined: 15/09/2005 17:22
Location: sarajevo ...

#33836 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by izbjeglica_iz_besmisla »

A bit ce da je McLarenu sasvim svejedno ko je prvi, dok god se bodovi za tim skupljaju. Dobit ce Piastri mozda koju packu za rizik i to je to.

Nama ko navijacima je bezveze ovako, ali ovim se vozacima ne da se uljuljkaju i da su uvijek na oprezu. I svim imaju svoju sansu, ako bi materijal za prvaka, pokazi se.

Meni je iz ove perspektive bolji mateirjal za sampiona Oscar nego smuseni Lando. A lando sad nek se dobro zamisli i uozbilji, ako ima to nesto u sebi isplivat ce.
izbjeglica_iz_besmisla
Posts: 4288
Joined: 15/09/2005 17:22
Location: sarajevo ...

#33837 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by izbjeglica_iz_besmisla »

Samprotivsviju wrote: 01/09/2024 17:42 Valjda Red Bull skonta u cemu je problem do sljesece trke
Da ovo sve nije zbog onoga sto su ih provalili, za onaj trik s kocenjem sto je zabranjen?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83486
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33838 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Evo sad kad sam se malo ohladio :mrgreen: moram iznijeti jednu impresiju

Nikad, ni za milion godina publika koja dolazi Bugatijima na americke, arapske i cije sve vec ne staze nece moci parirati Monzi koja uglas pjeva Fratelli d'Italia :thumbup:

Zadnji sam ko bi navijao za Ferrari, ali ta strast je nenadmasna. Crkvena zvona zvone u Maranellu zbog ovog, pa covjece....

Inace skonto sam da se osjecam kao lik kome je zenska u zadnji trenutak otkazala. A ja se spremio, zdrmo plavu pilulicu :lol:

Konto sam laganih 1-2, a Maxonjica mozda i neki sudar da ima heheheh
El_comadante
Posts: 9045
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#33839 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by El_comadante »

Ja bih pohvalio i Kolapinta koji je završio 12 na kraju u to u istom krugu. Još je 7 vozača ostavio iza sebe.
User avatar
konoplja
Posts: 2697
Joined: 12/09/2018 19:31

#33840 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by konoplja »

_BataZiv_0809 wrote: 01/09/2024 17:54 Evo sad kad sam se malo ohladio :mrgreen: moram iznijeti jednu impresiju

Nikad, ni za milion godina publika koja dolazi Bugatijima na americke, arapske i cije sve vec ne staze nece moci parirati Monzi koja uglas pjeva Fratelli d'Italia :thumbup:

Zadnji sam ko bi navijao za Ferrari, ali ta strast je nenadmasna. Crkvena zvona zvone u Maranellu zbog ovog, pa covjece....

Inace skonto sam da se osjecam kao lik kome je zenska u zadnji trenutak otkazala. A ja se spremio, zdrmo plavu pilulicu :lol:

Konto sam laganih 1-2, a Maxonjica mozda i neki sudar da ima heheheh
Možeš da ne voliš Ferrari, ali baš je jebeno teško je da ih mrziš.

Što nas dovodi do one tačne Vettelove.
https://youtube.com/shorts/6jswQGmIdD0? ... zSRiiM1T5H
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83486
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33841 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

Mrzio sam ih dok je Sumaher vozio za njih, ali bijah tad jako mlad i nezreo :D

Postujem ih, ali ih ne volim.

Zamisli kad tako razmislja neko ko privatno obozava italijanska auta :mrgreen:
User avatar
konoplja
Posts: 2697
Joined: 12/09/2018 19:31

#33842 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by konoplja »

Pa to je to - mlad i nezreo. Sad kad si zreo jasno je koliko je to kultan brend, i zato svako ozbiljan je Ferrari fan, čak i kad to nije. :mrgreen:
Forumerrer
Posts: 987
Joined: 14/06/2014 17:27

#33843 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by Forumerrer »

_BataZiv_0809 wrote: 01/09/2024 18:08 Mrzio sam ih dok je Sumaher vozio za njih, ali bijah tad jako mlad i nezreo :D

Postujem ih, ali ih ne volim.

Zamisli kad tako razmislja neko ko privatno obozava italijanska auta :mrgreen:
Ja sam mrzio Alonsa jer je pobjedjivao Ferrari, a sad ga izuzetno postujem.

Sto se tice ex vozaca, meni je Rosberg kralj. Covjek osvojio titulu i povukao se, legenda.
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 2155
Joined: 13/07/2016 11:10

#33844 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by sve_ovo_ja »

Norris mi je antipatican skroz i ljigav, Piastri je za moj ukus 10x normalniji i jedino sto navijam za Norrisa do kraja ove sezone je da skine Maxa jer od njega ljigaviji nema.
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#33845 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by nitro_90 »

sve_ovo_ja wrote: 01/09/2024 18:38 Norris mi je antipatican skroz i ljigav, Piastri je za moj ukus 10x normalniji i jedino sto navijam za Norrisa do kraja ove sezone je da skine Maxa jer od njega ljigaviji nema.
On da ga skine, pa taj ne bi ni Pereza stigao, kamoli Verstappena.
dragonz
Posts: 2352
Joined: 20/09/2008 13:12

#33846 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by dragonz »

Vidio sam ovoga giganta danas na tribinama i poslije na twitteru vidim da su ga doveli uz VIP ulaznicu da upozna Bottasa.
User avatar
konektovan
Posts: 51443
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33847 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by konektovan »

Ferrari je emocija,...ostali timovi su cisti biznis, uvijek bilo. Ovo govorim kao navijac Mclarena..a Sir Lewis Hamilton potvrdio. :mrgreen:
sahbazzz
Posts: 1088
Joined: 19/07/2020 12:27

#33848 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by sahbazzz »

E šta sam dočekao, da Ferrari odradi trku taktički na pravi način. Očigledno je da im je dosta bolji tempo u trci, Leclerc to koristi, u ključnim trenutcima nije dozvoljavao da mu puno pobjegnu Mclareni i to je na kraju presudilo da se ide na jedno stajanje.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83486
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33849 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by _BataZiv_0809 »

konektovan wrote: 01/09/2024 21:27 Ferrari je emocija,...ostali timovi su cisti biznis, uvijek bilo. Ovo govorim kao navijac Mclarena..a Sir Lewis Hamilton potvrdio. :mrgreen:
Ti navijac McLarena :? :?
User avatar
beco
Posts: 5096
Joined: 25/08/2004 14:22

#33850 Re: F1 2008, 2009, 2010 and counting

Post by beco »

sahbazzz wrote: 01/09/2024 21:37 E šta sam dočekao, da Ferrari odradi trku taktički na pravi način. Očigledno je da im je dosta bolji tempo u trci, Leclerc to koristi, u ključnim trenutcima nije dozvoljavao da mu puno pobjegnu Mclareni i to je na kraju presudilo da se ide na jedno stajanje.
Ferrari je najblaži za gume, a po brzini je definitivno iza Mcl možda čak i Mercedesa i ako su imali neki dobar upgrade za Monzu.
Post Reply