Relikti kokuzluka

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Naslovnica
Posts: 28486
Joined: 20/03/2013 15:38

#276 Re: Relikti kokuzluka

Post by Naslovnica »

Chmoljo wrote: 03/05/2024 22:32
Naslovnica wrote: 03/05/2024 22:30
Chmoljo wrote: 03/05/2024 22:23

bogami ja za 10. odvedem malog, to nam je 20. još sam promijenio frizera, prethodni je bio i skuplji.
Kod Dike petak od 1996.
:lol: :thumbup:
oj Dika u B fazi? :D :lol:
Ama...
8-) :lol:
Hej, slušaj, za moju "frizuru" mjera.
Kakvi "barberi", kakve mačke piterine!
User avatar
nepass1
Posts: 10197
Joined: 06/07/2017 07:35

#277 Re: Relikti kokuzluka

Post by nepass1 »

Chmoljo wrote: 03/05/2024 21:56 dobro ba Hakize jebote, uništio bi nokiu 3310...

glede teme, koja je interesantna... isti sam ko medo. baš taj taksi mi je toliko big no no, kao da ću potrošiti ne znam šta. a 10-20 dam za najveću glupost.

i ja i žena smo često u grču oko nekih stvari, a ne moramo biti. ne zarađujemo toliko da ne moramo gledati cijene, ali sigurno možemo biti opušteniji.

ono što čovjek primjeti je da ga jefitnije počesto dođe skuplje - neodržavanje auta, jeftina odjeća & obuća, jeftin alat i sl.

glede napojnica, ostavljam. izuzetak je da ne ostavim. doduše, primjetno je da su konobari u sarajevu mnogo profesionalniji od onih npr u jablanici što neko spomenu. vjerovatno je to uzrok slabe plate ili eksploatisanja, ili šta već, ali uslugu preko kurca "kažnjavam" plaćanjem tačnog iznosa.

inače, te napojnice stvarno nisu velike, marka, dvije... vrlo često je zaokruživanje. neki dan sam ostavio pet, gdje je ručak koštao 80. i to pošto nisam imao keša pitao je li se može karticom bakšiš ostaviti, kaže konobarica može. na drugom mjestu pitao nekad prije, rekli ne može.

i ko se to još šiša za 8 maraka :cry:

a da, službe gdje je davanje para nedozvoljeno uvijek se može zamijeniti sa čokoladom npr. i čokolada je sad 2-3 marke. :-? al vrlo vjerovatno je ljudima u uslužnoj djelatnosti kod nas od tih marku, dvije, tri, ako nije preniska plata, bitnije da nisi nadrkani debil koji se istresa tebi jer ne smije kući i da im taj bakšiš vrijedi isto koliko i ljubazno i pristojno "dobar dan" i "jeste li se umorili".
Ja se sisam za 7KM ili je mozda sad 8KM.
Ali uvjek ostavim cenera. Kafe su mi svakako preskupe pa ne ostavljam baksis. Jedino ako je sta vise pa kosta 19KM onda ostavim tu marku. Metropolis mada tu jednom godisnje sjedem ali nema sanse da bih i pola marke ostavio jer su cjene prenapuhane, da se razumijemo sam od sebe tamo nikad za nikad ne bih sjeo.
Restorane ne posjecujem od ove inflacije.
I kako zenu navesti da kriticno gleda prema trosenju novca? Jucer vec pomaga kako ce joj dug mjesec biti
User avatar
Edin H.
Posts: 47445
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#278 Re: Relikti kokuzluka

Post by Edin H. »

Naslovnica wrote: 03/05/2024 22:30
Chmoljo wrote: 03/05/2024 22:23
Naslovnica wrote: 03/05/2024 22:14
Ja se šišam za 5KM, ostavim 2-5KM na kafu.
bogami ja za 10. odvedem malog, to nam je 20. još sam promijenio frizera, prethodni je bio i skuplji.
Kod Dike petak od 1996.
:lol: :thumbup:
Je li sa pranjem kose, feniranjem, farbanjem i brijanjem? :skoljka:
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#279 Re: Relikti kokuzluka

Post by sumirprimus »

Ne mislim da je stedljivost mana. Naprotiv
Naslovnica
Posts: 28486
Joined: 20/03/2013 15:38

#280 Re: Relikti kokuzluka

Post by Naslovnica »

Edin H. wrote: 03/05/2024 22:45
Naslovnica wrote: 03/05/2024 22:30
Chmoljo wrote: 03/05/2024 22:23

bogami ja za 10. odvedem malog, to nam je 20. još sam promijenio frizera, prethodni je bio i skuplji.
Kod Dike petak od 1996.
:lol: :thumbup:
Je li sa pranjem kose, feniranjem, farbanjem i brijanjem? :skoljka:
Nema brijanja, a cijene za feniranje i farbanje standardno zavise od dužine kose.
Kosu ne perem kod frizera.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#281 Re: Relikti kokuzluka

Post by sumirprimus »

I nije to relikt kokuzlula nego zdrav razum. Uvijek misli na sutra dan i na moguce crne dane, i nikad ne trosi vise no sto mozes zaradit, tj gledaj da si uvijek u plusu.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#282 Re: Relikti kokuzluka

Post by sumirprimus »

Feniranje i farbanje wtf
User avatar
medvjed23
Posts: 27168
Joined: 16/07/2010 13:49

#283 Re: Relikti kokuzluka

Post by medvjed23 »

Kad sam bio mali, u mojoj raji - tad nisam bio teški introvert i imo sam raju - posipali smo kriške hljeba šećerom. Na šećer koju kap vode, da se malo kao rastopi i eto ga, dobiješ nešto kao slatki namaz. A kad bi se desilo da mama napravi domaći čokoladni namaz, to je tek bila poslastica. Vremenom su se stekli uslovi i za kupovinu takvih namaza, prvo oni najpovoljniji, kasnije nešto skuplji. Al mazanje se pažljivo doziralo :D Uzmeš trunku navrh kašike i onda tanko razmašeš po hljebu :D Tek nedavno me taj restriktivni pristup popustio. Sad zagrabim kolko mi je ćeif :D
Bobi
Forum administrator
Posts: 32551
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#284 Re: Relikti kokuzluka

Post by Bobi »

Dzinna wrote: 02/05/2024 11:22
skupljac_zeljeza wrote: 02/05/2024 11:01
dječak sa šibicama wrote: 02/05/2024 09:56 Svabe su prosto takvi, nije skrtost samo pragmaticnost...
Sjećam se kada sam prvi puta otišao u Njemačku i stanodavac koji je bio milioner ušao je nešto u kupatilo da pogleda, a ja prao zube i tekla voda i vrati se uze čašu iz kuhinje, nasu jednu, zavrnu česmu i reče da mi je to dovoljno vode da operem zube. Drugi puta našao mi prozor u spavaćoj na kip i reče mi da se tako zimi ne zrači soba nego se otvori na 5 minuta i zatvori da se zidovi ne hlade jer onda će radijatori da bi ugrijali zidove vući dugo plin. U to vrijeme je bila propaganda i na tv kako treba gasiti tv iz zida, a ne daljinskim jer na taj način cijela Njemačka uštedi struje koliko je potrebno jednom velikom gradu jedan dan. Meni to nije bilo nešto logično jer za Božić oni ukrasi po ulicama i radnjama potroše daleko više za mjesec dana. Bio sam jedne prilike na proslavi Nove godine sa Nijemcima i svi se ono po završetku digli da se očisti iza nas i mene zapadne sudopera i ja ispirao tanjire ispod česme i dođe jedan i napuni mi jednu stranu sudopere mlakom vodom, a drugu hladnom i reče kako trebam u toploj strani prati, a u hladnoj ispirati, a ne pustiti da teče voda. Itd...itd...
Joj ovo sve moji baka i dida koji su radili u Njemačkoj. Nedaj Bože otvorit prozor dok se grije, ili da voda curi dok se pere sudje
Ovo da se voda gasi dok se peru zubi nas je učila Frau Majic iz Njemackog, i to je fakat bacanje vode, to mi je ušlo u naviku da gasim vodu.
Isti sam ti :D..sad lakse kad su ove jednoruicne cesme, prije kad su bile one odvrni zavrni mijenjale se gumice svako malo :D .
Bobi
Forum administrator
Posts: 32551
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#285 Re: Relikti kokuzluka

Post by Bobi »

Savjet za muškarce kako ce ustediti na šišanju...brijte se na celavo :D. Jel problem?
suspect_zero
Posts: 26107
Joined: 11/10/2008 21:45

#286 Re: Relikti kokuzluka

Post by suspect_zero »

medvjed23 wrote: 03/05/2024 22:52 Kad sam bio mali, u mojoj raji - tad nisam bio teški introvert i imo sam raju - posipali smo kriške hljeba šećerom. Na šećer koju kap vode, da se malo kao rastopi i eto ga, dobiješ nešto kao slatki namaz. A kad bi se desilo da mama napravi domaći čokoladni namaz, to je tek bila poslastica. Vremenom su se stekli uslovi i za kupovinu takvih namaza, prvo oni najpovoljniji, kasnije nešto skuplji. Al mazanje se pažljivo doziralo :D Uzmeš trunku navrh kašike i onda tanko razmašeš po hljebu :D Tek nedavno me taj restriktivni pristup popustio. Sad zagrabim kolko mi je ćeif :D

Postao si rasipan i zatvorio se u sebe :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41606
Joined: 29/06/2011 23:39

#287 Re: Relikti kokuzluka

Post by dječak sa šibicama »

Ja se vec dvije godine sam sisam, nije skrtost nije mi zao dati desetak km, nego imam takvu frizuru koja se moze "samosisati" onim aparatom a trimer solidan, sa svim nastavcima.

Malo mi neko popravi ako gdje preskocim, ali sta ce mi frizerka za malo kose. Inace sam joj ostavljao dobar baksis, sigurno me sjetno gleda kad prolazim pored salona :D

Ne znam koliko ta "kad fukara dodje do para" ima mjesta, radio sam u nekoliko hercegovackih firmi kod gazda koji su vecinom rodjeni u neimastini i stekli neke pare po Njemackoj, onaj jedan u Italiji i dan danas trguje talijanske kremice i sampone, to mu je primarni biznis. Ti ljudi bas cijene dinar i nisu skrti kako sam ocekivao, daju finu platu ne zajebavaju radnika, ali oni kao oni paze na pare i trude se da ih "naprave" sto vise. Mozda ovisi od covjeka do covjeka i karaktera, ali nisam primjetio neko kurcenje sad kad imaju brdo para, niti rasipanje, niti skrtost.
Radio sam i sa jednim visockim zelenasem, nije reketas vec trgovac povrcem i vocem :D mislim trgovali smo, i on kaze jednom prilikom rodio sam se kao sirotinja sad sam nesto zaradio a necu nikad skrtariti niti se rasipati da me Bog ne kazni sutra i sve mi oduzme. Eto i vjerski aspekt filozofije :D
User avatar
Edin H.
Posts: 47445
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#288 Re: Relikti kokuzluka

Post by Edin H. »

Ma da, kod nas je prisutan taj strah od ponovne neimaštine.

Zato i cjenim lik i djelo Milića Vukašinovića - kad’ je svojevremeno Hanki Paldum komponovao hit i uzeo lopatom u Nani u Beogradu skine rog sa zida, napuni do vrha parama i duva. :D
korisnicki
Posts: 208
Joined: 13/03/2021 12:12

#289 Re: Relikti kokuzluka

Post by korisnicki »

Za šišanje. Provjereno najisplativija investicija kupovina mašinice za šišanje. Ima ih i ispod 20 KM. Posluži i za brijanje brade.
User avatar
Nastasia
Posts: 3472
Joined: 12/01/2018 13:44

#290 Re: Relikti kokuzluka

Post by Nastasia »

Chmoljo wrote: 03/05/2024 21:56 dobro ba Hakize jebote, uništio bi nokiu 3310...

glede teme, koja je interesantna... isti sam ko medo. baš taj taksi mi je toliko big no no, kao da ću potrošiti ne znam šta. a 10-20 dam za najveću glupost.

i ja i žena smo često u grču oko nekih stvari, a ne moramo biti. ne zarađujemo toliko da ne moramo gledati cijene, ali sigurno možemo biti opušteniji.

ono što čovjek primjeti je da ga jefitnije počesto dođe skuplje - neodržavanje auta, jeftina odjeća & obuća, jeftin alat i sl.

glede napojnica, ostavljam. izuzetak je da ne ostavim. doduše, primjetno je da su konobari u sarajevu mnogo profesionalniji od onih npr u jablanici što neko spomenu. vjerovatno je to uzrok slabe plate ili eksploatisanja, ili šta već, ali uslugu preko kurca "kažnjavam" plaćanjem tačnog iznosa.

inače, te napojnice stvarno nisu velike, marka, dvije... vrlo često je zaokruživanje. neki dan sam ostavio pet, gdje je ručak koštao 80. i to pošto nisam imao keša pitao je li se može karticom bakšiš ostaviti, kaže konobarica može. na drugom mjestu pitao nekad prije, rekli ne može.

i ko se to još šiša za 8 maraka :cry:

a da, službe gdje je davanje para nedozvoljeno uvijek se može zamijeniti sa čokoladom npr. i čokolada je sad 2-3 marke. :-? al vrlo vjerovatno je ljudima u uslužnoj djelatnosti kod nas od tih marku, dvije, tri, ako nije preniska plata, bitnije da nisi nadrkani debil koji se istresa tebi jer ne smije kući i da im taj bakšiš vrijedi isto koliko i ljubazno i pristojno "dobar dan" i "jeste li se umorili".
:thumbup:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45839
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#291 Re: Relikti kokuzluka

Post by Chmoljo »

Bobi wrote: 04/05/2024 00:47 Savjet za muškarce kako ce ustediti na šišanju...brijte se na celavo :D. Jel problem?
Jeste. Tih 10-20 ustedjenih bi me moglo kostati braka, jer ne vjerujem da mi se zena zeli buditi pored Goluma.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32551
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#292 Re: Relikti kokuzluka

Post by Bobi »

Chmoljo wrote: 04/05/2024 10:02
Bobi wrote: 04/05/2024 00:47 Savjet za muškarce kako ce ustediti na šišanju...brijte se na celavo :D. Jel problem?
Jeste. Tih 10-20 ustedjenih bi me moglo kostati braka, jer ne vjerujem da mi se zena zeli buditi pored Goluma.
Pa pitaj je :D, reci sta god se ustedi ide za njene privatne troškove :D.
User avatar
Nastasia
Posts: 3472
Joined: 12/01/2018 13:44

#293 Re: Relikti kokuzluka

Post by Nastasia »

Bobi wrote: 04/05/2024 10:25
Chmoljo wrote: 04/05/2024 10:02
Bobi wrote: 04/05/2024 00:47 Savjet za muškarce kako ce ustediti na šišanju...brijte se na celavo :D. Jel problem?
Jeste. Tih 10-20 ustedjenih bi me moglo kostati braka, jer ne vjerujem da mi se zena zeli buditi pored Goluma.
Pa pitaj je :D, reci sta god se ustedi ide za njene privatne troškove :D.
Jao Bobi..

Pa ako ce ih trosit, zar nije bolje na svoj cejf :koluta:
User avatar
medvjed23
Posts: 27168
Joined: 16/07/2010 13:49

#294 Re: Relikti kokuzluka

Post by medvjed23 »

suspect_zero wrote: 04/05/2024 00:51
medvjed23 wrote: 03/05/2024 22:52 Kad sam bio mali, u mojoj raji - tad nisam bio teški introvert i imo sam raju - posipali smo kriške hljeba šećerom. Na šećer koju kap vode, da se malo kao rastopi i eto ga, dobiješ nešto kao slatki namaz. A kad bi se desilo da mama napravi domaći čokoladni namaz, to je tek bila poslastica. Vremenom su se stekli uslovi i za kupovinu takvih namaza, prvo oni najpovoljniji, kasnije nešto skuplji. Al mazanje se pažljivo doziralo :D Uzmeš trunku navrh kašike i onda tanko razmašeš po hljebu :D Tek nedavno me taj restriktivni pristup popustio. Sad zagrabim kolko mi je ćeif :D

Postao si rasipan i zatvorio se u sebe :D
Hej, dobar sam fol skonto. Lafo neka introvertnost, lafo neki poetični vuk samotnjak, lafo neke šopenhauerske kontemplacije o samoći, u samoći, a zapravo - želja da svoju Nutellu zadržim za sebe :oops:
DebelinJoe
Posts: 1766
Joined: 03/03/2021 20:06

#295 Re: Relikti kokuzluka

Post by DebelinJoe »

Ja sam se počeo šišati sam. Kupio za Crni petak dobru mašinicu u Mobilediji ili kako se već zove sad, ogledalce i ožeži. Sretnem u gradu mog frizera, gleda u moju tintaru i konta zašto se nisam ovaj mjesec pojavio u radnji.

Evo zasadio salatu na balkonu. U kuci i na autu sve sam popravljam koliko mogu.
User avatar
Truba
Posts: 82856
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#296 Re: Relikti kokuzluka

Post by Truba »

ja sam na dar dobio 2018 masinicu jer sam se odavno ima 10 godina uvijek sisao na keca ili dvicu
kaze frizer ljudi ganjaju s 4 dlake frizuru a ti s tako gustom kosom na keca
i onda su culi to i kupili mi masinicu

pun pogodak je bio i u koroni ta masinica

nedavnmo sam kupio novu i zajebo se jer je na kabl nije na bateriju
ali radi i ona prva pa se natezem na vikendici zbog dlaka nek idu u polje
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41606
Joined: 29/06/2011 23:39

#297 Re: Relikti kokuzluka

Post by dječak sa šibicama »

Ja sam na balkonu sadio persun, kopar, pokusao i paradajz :D ne ide samo sa kupovnom zemljom, brzo se isusi, mora se mijesati i mora se veca posuda od "cvijetne" saksije odnosno kako se zove ono pravougaono cudo. I naravno, neke granule djubriva i prihrana.

Za te eKzibicije ipak nemam vremena i volje, ali uvijek mi se svidjala ideja na suncanom balkonu imati mali vrt. Ovi ukucani kazu "posadi cvijece jadan, nismo na selu". Sve gospoda oko mene :D
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5765
Joined: 04/08/2020 19:22

#298 Re: Relikti kokuzluka

Post by -Chesterfield- »

Truba wrote: 04/05/2024 12:03 ja sam na dar dobio 2018 masinicu jer sam se odavno ima 10 godina uvijek sisao na keca ili dvicu
kaze frizer ljudi ganjaju s 4 dlake frizuru a ti s tako gustom kosom na keca
i onda su culi to i kupili mi masinicu

pun pogodak je bio i u koroni ta masinica

nedavnmo sam kupio novu i zajebo se jer je na kabl nije na bateriju
ali radi i ona prva pa se natezem na vikendici zbog dlaka nek idu u polje
https://hairground.hr/proizvod/wahl-sup ... a-sisanje/

Ja imam više komada. Na kraju sam uzeo tu gore.
Izađem vani na livadu i gas...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41606
Joined: 29/06/2011 23:39

#299 Re: Relikti kokuzluka

Post by dječak sa šibicama »

A sta moze uraditi ova od 300 maraka sto ne moze uraditi masinica od 20 maraka?
laik1981
Posts: 13293
Joined: 05/12/2012 13:04

#300 Re: Relikti kokuzluka

Post by laik1981 »

Za pocetak moze raditi bez kabla :mrgreen:

Malo su paglu ta pitanja sta moze skuplje i kvalitetnije u odnosu na alibaba fuseraj. Kao da pitas sta moze mecka u odnosu na daciu ili sta moze sony oled tv u odnosu na najeftiniji vivax.
Post Reply