Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
skoronikako
- Posts: 1135
- Joined: 08/10/2018 12:09
#66101 Re: Zeničani
Imas gdje pizu pojest i da je dobra. Imas gdje doner pojest i da je dobar. Imas gdje cevape pojest i da su dobri. Imas gdje sendvic/burger pojest i da su dobri. Imas gdje pojest i tradicionalna jela i budu dobra. Imas i ova "finija" mjesta poput Dubrovnika ili Hotela Zenica.
Sta bi ti vise? Raspravu smo zapoceli s tim da nemas gdje odvesti osim Dubrovnika, kazem ti da imas Hotel Zenica. Jednako kulturno mjesto uz dobru hranu. Oliv sam i zaboravio.
Hocemo li sad raspravljati svaki put o tome gdje te neko ruzno pogledao pa ih odmah krizati? Nema restorana na svijetu da nema lose ocjene. Evo primjer Karuzo Sarajevo, bilesi ih uporedjuju sa restoranima sa Michelin zvijezdom. Dovoljno je uci i pogledati koliko ima losih ocjena. Medjutim, treba nekad malo povuci crtu, ja licno nikada nisam imao losu uslugu, ali je i moj pristup prema njima jednako profesionalan i uctiv.
Sta bi ti vise? Raspravu smo zapoceli s tim da nemas gdje odvesti osim Dubrovnika, kazem ti da imas Hotel Zenica. Jednako kulturno mjesto uz dobru hranu. Oliv sam i zaboravio.
Hocemo li sad raspravljati svaki put o tome gdje te neko ruzno pogledao pa ih odmah krizati? Nema restorana na svijetu da nema lose ocjene. Evo primjer Karuzo Sarajevo, bilesi ih uporedjuju sa restoranima sa Michelin zvijezdom. Dovoljno je uci i pogledati koliko ima losih ocjena. Medjutim, treba nekad malo povuci crtu, ja licno nikada nisam imao losu uslugu, ali je i moj pristup prema njima jednako profesionalan i uctiv.
-
scarr
- Posts: 585
- Joined: 28/01/2019 23:34
#66102 Re: Zeničani
Sad ti meni hoces imputirat da ja nisam učtiv i profesionalan hahaha
U Zenici nema finijih mjesta, a ti vozi svoju trolu sa donerom pizzom i sendvičima do sutra.
Jedna stvar je losa recenzija na google, toga ima svugdje druga stvar je da ja svaki put kad odem u neki ugostiteljski objekat doživim neku neugodnosti, bilo po pitanju usluge, kvalitete, odnosa konobara, higijene, itd..
Tebi kad je dobro, onda ok, očito imamo drugačija očekivanja i domete
U Zenici nema finijih mjesta, a ti vozi svoju trolu sa donerom pizzom i sendvičima do sutra.
Jedna stvar je losa recenzija na google, toga ima svugdje druga stvar je da ja svaki put kad odem u neki ugostiteljski objekat doživim neku neugodnosti, bilo po pitanju usluge, kvalitete, odnosa konobara, higijene, itd..
Tebi kad je dobro, onda ok, očito imamo drugačija očekivanja i domete
-
skoronikako
- Posts: 1135
- Joined: 08/10/2018 12:09
#66103 Re: Zeničani
Ocigledno da imamo. Isto tako, evo pregled 618 recenzija za Oliv, ocjena 4.8. Mozda je i do tebe.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83503
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#66104 Re: Zeničani
Za ozbiljnu gastronomiju trebaju ti pare ali i kultura odlazaka u restorane.
To kod nas nikad nije nesto posebno ferceralo. A para nije da fali.
U Sarajevo su to donijeli inostrani lovatori, a domicilnim bi bez njih domet ostao cevap i pita na carsiji. Mnogima to i danas jeste domet.
Tako da, kad se sve uobziri, ponuda je taman sa tendencijom da bi mogla i trebala biti bolja.
To kod nas nikad nije nesto posebno ferceralo. A para nije da fali.
U Sarajevo su to donijeli inostrani lovatori, a domicilnim bi bez njih domet ostao cevap i pita na carsiji. Mnogima to i danas jeste domet.
Tako da, kad se sve uobziri, ponuda je taman sa tendencijom da bi mogla i trebala biti bolja.
-
scarr
- Posts: 585
- Joined: 28/01/2019 23:34
#66105 Re: Zeničani
U gradu u kojem imaš takvu ponudu kakva je, sasvim je logično da će imati dobre recenzije. I ja sam bio pravo zadovoljan olivom s početka, al kasnije oscilacije, svaki put drugačije i jbg..skoronikako wrote: ↑25/04/2024 11:54 Ocigledno da imamo. Isto tako, evo pregled 618 recenzija za Oliv, ocjena 4.8. Mozda je i do tebe.
-
skoronikako
- Posts: 1135
- Joined: 08/10/2018 12:09
#66106 Re: Zeničani
https://www.theworlds50best.com/the-lis ... rutar.html
Bas me zanimalo kakve su ocjene za ovaj restoran koji je kao drugi najbolji u svijetu. Tona losih iskustava. Sad, da li to ima veze sa ocekivanjima ili je jednostavno los dan, stvarno ne znam.
Bas me zanimalo kakve su ocjene za ovaj restoran koji je kao drugi najbolji u svijetu. Tona losih iskustava. Sad, da li to ima veze sa ocekivanjima ili je jednostavno los dan, stvarno ne znam.
Bilo je veoma nepoštovanje. Konobari su doneli prljavu viljušku. Sljedeće jelo je imalo prljavu čašu. i bila je muva na desertu. Sommelier je sipao vino po stolu. Za toliki iznos i sa takvim rejtingom, to je užasno. ne preporučujem
Ne znam, mozda ja stvarno nemam toliko zamjerki, ali mislim da nam je ponuda sasvim dobra za ono sto nama treba. U sustini, za boljeg i nismo generalno kao drzava, ne samo kao grad.Na osnovu kvaliteta hrane, ne zaslužuju Michelinovu zvjezdicu, a kamoli dvije. Iznenađen sam da su čak ušli u top 3 najboljih restorana godine jer je očigledno bilo nezasluženo kada sam tamo večerao. Mogu da navedem stotine restorana koji su bolji i zaslužni za Michelinovu zvjezdicu! Kako razočaravajuće...
- kamberovica polje
- Posts: 4105
- Joined: 28/01/2012 11:38
#66107 Re: Zeničani
Gastro ponuda je slika i prilika ekonomskog stanja grada. Da imaš ozbiljnu ekonomiju, dolazile bi ti raznorazne guzonje pa bi i ponuda restorana automatski bila bolja.
-
addiction
- Posts: 158
- Joined: 19/10/2021 19:16
- Grijem se na: ze toplana ba ze
#66108 Re: Zeničani
Moj komentar je na neki način bio alternativa gore navedenim problemima te mislim da ne postoji drugačije rješenje. A što se tiče tog učenja, što da ne? Kao inžinjer koji je nekada radio sezone u kuhinji mogu ti reći da je pohvalna stvar da znaš kuhati, ponajprije što nikada nećeš ovisiti o drugima a tek onda što znaš šta si pojeo i od čega je to spremljeno. Pa nije kuhanje nauka, pobogu!scarr wrote: ↑25/04/2024 11:33Jest, kad ti dodju ljudi sa strane najbolje ih posjest u dnevni pa da žena i ja idemo kuhat 4 sata, ili možda da unaprijed spremimo rucak za 6 7 osoba, pa da ih pozovem sebi?addiction wrote: ↑25/04/2024 11:23 Zasučite rukave te naučite kuhati kod kuće. Više nikad nećete razglabati o tome što nam je gastronomska ponuda u gradu blago rečeno sranje. Pored brojnih Youtube tutorijala mislim da bi i Eka posto neka vrsta reinkarnacije Jamie Olivera. Nije teško osim ako nemate onaj narativ da je samo ženama mjesto u kuhinji.
Fino idući put nemoj majstora zvat za bilo šta nego nauči sam.
Kad ti bude doktor trebao, guglaj, ili zasuči rukave pa uzmi prelistaj koju knjigu nauči šta, pobogu!
Što se tiče same ponude meni lično Sejo na Sarajevskoj ima finu ponudu naše tradicionalne hrane no sama usluga i ambijent nisu na nekom zavidnom nivou. Svi bi mi željeli restorane sa Michelnovim zvjezdicama i preporukama ali mislim da se treba pomiriti s činjenicom da je i nakon toliko godina domet naših ljudi ostala piletina sa varijacijama izvedbe sosa od gljiva, uštipci te kao prestižni luksuz Cordon Bleu. Imamo potencijal, siguran sam da neko napravi i osmisli neki tematski restoran te doda sljed od par tanjira bez nekih astronomskih cijena zainteresovanosti bi bilo no otom potom.
- anex
- Nindža revizor
- Posts: 5105
- Joined: 20/02/2007 13:25
- Grijem se na: čumur
- Vozim: Scott i Kuga
- Horoskop: imam
#66109 Re: Zeničani
Sad ćemo vidjeti ovaj novi restoran sa "sirovom ribom" 
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83503
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#66110 Re: Zeničani
Jedan dio.kamberovica polje wrote: ↑25/04/2024 12:12 Gastro ponuda je slika i prilika ekonomskog stanja grada. Da imaš ozbiljnu ekonomiju, dolazile bi ti raznorazne guzonje pa bi i ponuda restorana automatski bila bolja.
Drugi je kultura odlaska u restorane.
Para ima, ali nisu usmjerene na restorane.
- kamberovica polje
- Posts: 4105
- Joined: 28/01/2012 11:38
#66111 Re: Zeničani
Da se stvarno ima para, i da se restorani ne zatvaraju ili padaju u kvaliteti nakon mjesec dva, vrlo brzo bi se razvila kultura._BataZiv_0809 wrote: ↑25/04/2024 12:42Jedan dio.kamberovica polje wrote: ↑25/04/2024 12:12 Gastro ponuda je slika i prilika ekonomskog stanja grada. Da imaš ozbiljnu ekonomiju, dolazile bi ti raznorazne guzonje pa bi i ponuda restorana automatski bila bolja.
Drugi je kultura odlaska u restorane.
Para ima, ali nisu usmjerene na restorane.
Da ima ekonomske računice , i za klijente, i za restorane bilo bi i ponude, ovako je fast food glavna opcija.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83503
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#66112 Re: Zeničani
Stoji i to.kamberovica polje wrote: ↑25/04/2024 12:52Da se stvarno ima para, i da se restorani ne zatvaraju ili padaju u kvaliteti nakon mjesec dva, vrlo brzo bi se razvila kultura._BataZiv_0809 wrote: ↑25/04/2024 12:42Jedan dio.kamberovica polje wrote: ↑25/04/2024 12:12 Gastro ponuda je slika i prilika ekonomskog stanja grada. Da imaš ozbiljnu ekonomiju, dolazile bi ti raznorazne guzonje pa bi i ponuda restorana automatski bila bolja.
Drugi je kultura odlaska u restorane.
Para ima, ali nisu usmjerene na restorane.
Da ima ekonomske računice , i za klijente, i za restorane bilo bi i ponude, ovako je fast food glavna opcija.
Ali prioriteti su ocigledno negdje drugo a ne na gastro ponudi.
Para ocigledno ima, ako nista tome svjedoci nikad veci budzet grada koji se od necega mora puniti, a to sto su pare u rukama onih koji nam se mozda ne svidjaju (seljaci kako se ovdje kaze) ili sto ne dolaze sa izvora sa kojima bi nama bilo drago da dolaze, to je nesto drugo.
Uostalom otidji u bilo koji grad srednje Evrope koji nije turisticki. Drmaju od para, ali gastro ponuda da se roknes.
- N.N.
- Posts: 3553
- Joined: 04/04/2012 19:27
- Location: 072
#66113 Re: Zeničani
-Aidi Halać, na Skyju Griselda 25.000 KM;
- Tariku Zuloviću, na Skyju Aristotelus, 25.000 KM.
Ja ovih nasih kokosara
- Tariku Zuloviću, na Skyju Aristotelus, 25.000 KM.
Ja ovih nasih kokosara
- cenecimoveocino
- Posts: 2546
- Joined: 31/12/2013 23:00
- Location: Zenica
#66114 Re: Zeničani
Sta se desava sa zajednickim naplatnim mjestima?
Jutros nisaM mogao platiiti ni na stadionu niti na mjestu pored kocevskog mosta.
Istaknuto "SALTER NE RADI"
Jutros nisaM mogao platiiti ni na stadionu niti na mjestu pored kocevskog mosta.
Istaknuto "SALTER NE RADI"
- N.N.
- Posts: 3553
- Joined: 04/04/2012 19:27
- Location: 072
#66115 Re: Zeničani
Jos malo i Zenica nece raditicenecimoveocino wrote: ↑25/04/2024 13:47 Sta se desava sa zajednickim naplatnim mjestima?
Jutros nisaM mogao platiiti ni na stadionu niti na mjestu pored kocevskog mosta.
Istaknuto "SALTER NE RADI"
Jel' dosla ALBA, nekada do 5. racuni dolazi, sada jos nema
- Sanjarko
- Posts: 28455
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#66116 Re: Zeničani
Pa mnogi ovi inter-REŽIJE, nemaju naplatnih mjesta i mjesta odavno gdje se može provjeriti stanje režija.
ViK nema, grijanje nema ako sam dobro upamtio, ne znam ima li ih još bez tih naplatnih mjesta i mjesta gdje se može provjeriti stanje režija.
Morala moja stara ići u grijanje i ViK direktno, a daleko joj, skupi taksiji, a autobusa do njih nema.
Išla da vidi imamo li i dalje duga u vezi njih. Jer je izmirila skoro sav dug. Čak i koji je bio zastario možda i sl, i kamate je izmirila.
Mora opet ići da vidi stanje jer na računu nema više duga, a i ne dolaze više računi.
Ja bi njih sve natjerao zakonski da u jednoj mjestu tj zgradi imaju sjedišta ili ispostave istih, ali u gradu gdje su nam i druge institucije od MUP-a pa nadalje ili u nekom krugu grada, centra.
Odgađa žena da ode jer joj daleko, od Bilimišta pa dalje joj daleko.
Ipak joj je 70 godina.
ViK nema, grijanje nema ako sam dobro upamtio, ne znam ima li ih još bez tih naplatnih mjesta i mjesta gdje se može provjeriti stanje režija.
Morala moja stara ići u grijanje i ViK direktno, a daleko joj, skupi taksiji, a autobusa do njih nema.
Išla da vidi imamo li i dalje duga u vezi njih. Jer je izmirila skoro sav dug. Čak i koji je bio zastario možda i sl, i kamate je izmirila.
Mora opet ići da vidi stanje jer na računu nema više duga, a i ne dolaze više računi.
Ja bi njih sve natjerao zakonski da u jednoj mjestu tj zgradi imaju sjedišta ili ispostave istih, ali u gradu gdje su nam i druge institucije od MUP-a pa nadalje ili u nekom krugu grada, centra.
Odgađa žena da ode jer joj daleko, od Bilimišta pa dalje joj daleko.
Ipak joj je 70 godina.
-
ZuzuTop
- Posts: 552
- Joined: 02/03/2022 12:44
#66117 Re: Zeničani
Probaj da ih zvrcne. Neka kaze da nemoze hodati tj da je joj tesko.Sanjarko wrote: ↑25/04/2024 14:09 Pa mnogi ovi inter-REŽIJE, nemaju naplatnih mjesta i mjesta odavno gdje se može provjeriti stanje režija.
ViK nema, grijanje nema ako sam dobro upamtio, ne znam ima li ih još bez tih naplatnih mjesta i mjesta gdje se može provjeriti stanje režija.
Morala moja stara ići u grijanje i ViK direktno, a daleko joj, skupi taksiji, a autobusa do njih nema.
Išla da vidi imamo li i dalje duga u vezi njih. Jer je izmirila skoro sav dug. Čak i koji je bio zastario možda i sl, i kamate je izmirila.
Mora opet ići da vidi stanje jer na računu nema više duga, a i ne dolaze više računi.
Ja bi njih sve natjerao zakonski da u jednoj mjestu tj zgradi imaju sjedišta ili ispostave istih, ali u gradu gdje su nam i druge institucije od MUP-a pa nadalje ili u nekom krugu grada, centra.
Odgađa žena da ode jer joj daleko, od Bilimišta pa dalje joj daleko.
Ipak joj je 70 godina.
A i da ima duga, pise na racunu.
- cenecimoveocino
- Posts: 2546
- Joined: 31/12/2013 23:00
- Location: Zenica
#66119 Re: Zeničani
Jesul stvarno zatvorili zajednicka naplatna mjesta? 
-
kuglanje_ze
- Posts: 1278
- Joined: 17/02/2020 11:29
#66120 Re: Zeničani
Možda je do tebe ako svaki put doživiš neugodnost.scarr wrote: ↑25/04/2024 11:54 Sad ti meni hoces imputirat da ja nisam učtiv i profesionalan hahaha
U Zenici nema finijih mjesta, a ti vozi svoju trolu sa donerom pizzom i sendvičima do sutra.
Jedna stvar je losa recenzija na google, toga ima svugdje druga stvar je da ja svaki put kad odem u neki ugostiteljski objekat doživim neku neugodnosti, bilo po pitanju usluge, kvalitete, odnosa konobara, higijene, itd..
Tebi kad je dobro, onda ok, očito imamo drugačija očekivanja i domete
Promjeni svoj odnos pa će se i drugi korigovati.
- anex
- Nindža revizor
- Posts: 5105
- Joined: 20/02/2007 13:25
- Grijem se na: čumur
- Vozim: Scott i Kuga
- Horoskop: imam
#66121 Re: Zeničani
Ne mogu na temi ovdje pronaci komentare kad je Zulović dobio posao direktora KBZa. Napisao sam komentar "vidi ti malog Tarika" misleci da ga znam iz doba škole...Ali ovdje me neko napao, kao "šta ti pricaš, nije mogao pošteniji doči..."
Eto...ispostavilo se da ni za oca ne možeš biti siguran a ne nekog onako koga poznaješ usput...
- Sanjarko
- Posts: 28455
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#66122 Re: Zeničani
Zvala, rekli joj da mora lično da dođe da vidi. Dug i kamate i režije bile sve na ime rahmetli starog prije.ZuzuTop wrote: ↑25/04/2024 14:17Probaj da ih zvrcne. Neka kaze da nemoze hodati tj da je joj tesko.Sanjarko wrote: ↑25/04/2024 14:09 Pa mnogi ovi inter-REŽIJE, nemaju naplatnih mjesta i mjesta odavno gdje se može provjeriti stanje režija.
ViK nema, grijanje nema ako sam dobro upamtio, ne znam ima li ih još bez tih naplatnih mjesta i mjesta gdje se može provjeriti stanje režija.
Morala moja stara ići u grijanje i ViK direktno, a daleko joj, skupi taksiji, a autobusa do njih nema.
Išla da vidi imamo li i dalje duga u vezi njih. Jer je izmirila skoro sav dug. Čak i koji je bio zastario možda i sl, i kamate je izmirila.
Mora opet ići da vidi stanje jer na računu nema više duga, a i ne dolaze više računi.
Ja bi njih sve natjerao zakonski da u jednoj mjestu tj zgradi imaju sjedišta ili ispostave istih, ali u gradu gdje su nam i druge institucije od MUP-a pa nadalje ili u nekom krugu grada, centra.
Odgađa žena da ode jer joj daleko, od Bilimišta pa dalje joj daleko.
Ipak joj je 70 godina.
A i da ima duga, pise na racunu.
Sad su na njoj, pa zato možda i nema duga na računima.
Rahmetli starom su odbijali od kako su skočile penzije na 300+ KM redovno za režije čak do 50% penzije.
Lupali tužbama kamate itd, a na tužbe nije bilo pravo žalbi.
Kamatari, kamatarili uz sprezi s državom i njenim aparatom.
Htjeli nam stan zaplijeniti. A ja i stara nikako nismo imali primanja.
A bolesni, oboje. Socijalni slučaj bili, i sad smo radi svega, dugova i još što šta.
-
ZuzuTop
- Posts: 552
- Joined: 02/03/2022 12:44
#66123 Re: Zeničani
Kakvi medjedi, to neko iz administracije moze pregledat i poslati na mail.Sanjarko wrote: ↑25/04/2024 14:32Zvala, rekli joj da mora lično da dođe da vidi. Dug i kamate i režije bile sve na ime rahmetli starog prije.ZuzuTop wrote: ↑25/04/2024 14:17Probaj da ih zvrcne. Neka kaze da nemoze hodati tj da je joj tesko.Sanjarko wrote: ↑25/04/2024 14:09 Pa mnogi ovi inter-REŽIJE, nemaju naplatnih mjesta i mjesta odavno gdje se može provjeriti stanje režija.
ViK nema, grijanje nema ako sam dobro upamtio, ne znam ima li ih još bez tih naplatnih mjesta i mjesta gdje se može provjeriti stanje režija.
Morala moja stara ići u grijanje i ViK direktno, a daleko joj, skupi taksiji, a autobusa do njih nema.
Išla da vidi imamo li i dalje duga u vezi njih. Jer je izmirila skoro sav dug. Čak i koji je bio zastario možda i sl, i kamate je izmirila.
Mora opet ići da vidi stanje jer na računu nema više duga, a i ne dolaze više računi.
Ja bi njih sve natjerao zakonski da u jednoj mjestu tj zgradi imaju sjedišta ili ispostave istih, ali u gradu gdje su nam i druge institucije od MUP-a pa nadalje ili u nekom krugu grada, centra.
Odgađa žena da ode jer joj daleko, od Bilimišta pa dalje joj daleko.
Ipak joj je 70 godina.
A i da ima duga, pise na racunu.
Sad su na njoj, pa zato možda i nema duga na računima.
Rahmetli starom su odbijali od kako su skočile penzije na 300+ KM redovno za režije čak do 50% penzije.
Lupali tužbama kamate itd, a na tužbe nije bilo pravo žalbi.
Kamatari, kamatarili uz sprezi s državom i njenim aparatom.
Htjeli nam stan zaplijeniti. A ja i stara nikako nismo imali primanja.
A bolesni, oboje. Socijalni slučaj bili, i sad smo radi svega, dugova i još što šta.
A za kamatu ti vjerujem. Fulaj malo, odma nekakve tuzbe i sudjenja. Stara fulala platit kablovsku TxTV, zove me zena panika je ufatila jer su joj slali ljude na vrata. Odem gore prvo ih pitam jesul normalni, platim dug 19 km i odjavim.
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#66124 Re: Zeničani
Tužilaštvo BiH je razotkrilo da je u Sky komunikacijama Edin Gačanin naglasio koliko je “važno da Aida postane prvi ženski gradonačelnik”.
...a pricalo se da se KF nece ove godine kandidovati.
...a pricalo se da se KF nece ove godine kandidovati.
