Bitcoin & crypto svijet

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
laserShow
Posts: 4130
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#15576 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by laserShow »

Kako ces regulisati uplate i isplate na taj racun iz BIH? Provizija, pa ako ima isplata porez etc.

Zasto je glupo naci se nekim? Taj stav sam imao kad su mi govorili da je btc za ubice i kurve, drogu etc i ne uzmem par stotina komada. Nadjes se s nekim, tu pred tobom posalje, popijete kafu, legne ti, ti njemu kes.
joma64
Posts: 153
Joined: 09/09/2014 16:40

#15577 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by joma64 »

U današnje vrijeme je jako glupo kupovati crypto na ulici kad ga možeš legalno uzeti za 1.5% naknade....Najveći razlog je što hipotetički možeš kupovinom na ulici kupiti npr ukradeni crypto i kad ga ti pošalješ npr na binance oni ga zaplijene i ti imaš i dodatni problem,a taj što ti je prodao isto npr nije znao da je možda nekad davno ukraden...Mnoge agencije prate crypto adrese i čekaju momenat da zaplijene takav crypto jer je za njim raspisana potjernica...
acer5101
Posts: 436
Joined: 06/08/2012 09:42

#15578 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by acer5101 »

joma64 wrote: 31/12/2023 01:40 U današnje vrijeme je jako glupo kupovati crypto na ulici kad ga možeš legalno uzeti za 1.5% naknade....Najveći razlog je što hipotetički možeš kupovinom na ulici kupiti npr ukradeni crypto i kad ga ti pošalješ npr na binance oni ga zaplijene i ti imaš i dodatni problem,a taj što ti je prodao isto npr nije znao da je možda nekad davno ukraden...Mnoge agencije prate crypto adrese i čekaju momenat da zaplijene takav crypto jer je za njim raspisana potjernica...
Ha?
Niđe veze
User avatar
laserShow
Posts: 4130
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#15579 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by laserShow »

E jebi ga sada. Hajde idemo u nove teorije zavjere, kupovina ukradenog kripta. I gdje je to 1.5%?

Imas lika u sarajevu, prodaje godinama i eto kao hajmo odmha srati ukradeni kripto.
joma64
Posts: 153
Joined: 09/09/2014 16:40

#15580 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by joma64 »

ACX.ba kupovina-prodaja crypta 1.5%
MAha
Posts: 370
Joined: 26/12/2002 00:00

#15581 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by MAha »

A zasto rizikovati, i koristiti i neke noname dex? Ima binance, ima coinbase, gemini itd...provizije su zanemarive....
joma64
Posts: 153
Joined: 09/09/2014 16:40

#15582 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by joma64 »

MAha wrote: 31/12/2023 13:41 A zasto rizikovati, i koristiti i neke noname dex? Ima binance, ima coinbase, gemini itd...provizije su zanemarive....
Gdje ti vidiš neki dex ,ACX.ba i BCX.ba su registrovane mjenjačnice u BIH
User avatar
Dozer
Posts: 28529
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#15583 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by Dozer »

n+1 wrote: 30/12/2023 21:21
Dozer wrote: 30/12/2023 17:10 I dalje cekam na link na tu odluku agencije. Evo pregledah im portal, i nisam uspio pronaci nista.

U tom.slucaju banka se ppzivala na nepostojeci zakon, i zato i jesu platili odstetu.

Znam da RZB Austrija nema nista direktno s ovima ovdje, ali sam istovremeno pisao i domacem UO.
I, opet ponavljam - tadasnji konacni odgovor, nakon mjeseci petljavina o zakonima.i odlukama, glasio je - interno pravilo banke.
Naravno tu se onda postavlja novo pitanje i problem, a glasi - zasto banka nije obavijestila svoje klijente o toj internoj odluci o limitiranju raspolaganja licnih sredstava klijenata?
Koliko znam, to jesu duzni uraditi po zakonu, ali i po vlastitim pravilnicima.
Logican odgovor je - jer se nemaju na sta pozvati u smislu zakona.
Banka se nije sigurno pozivala na "nepostojeći zakon". Šta to uopće znači i kako bi to izgledalo? :roll: Ako si već kontaktirao banku ovim povodom, kao što kažeš da jesi, onda znaš da se sve banke uniformno pozivaju na Zakon o sprečavanju pranja novca i finansiranja terorističkih aktivnosti kao razlog za zabranu kupoprodaje kripta. Dakle, koju god banku da kontaktiraš ovim povodom, dobit ćeš manje-više isti odgovor, i pozivanje na navedeni zakon, a ne na nepostojeće zakone.

Razlog zašto se pozivaju na taj zakon, kako sam objasnio, evo, već 4 puta, jeste što ga Agencija za bankarstvo tumači kako tumači, i u skladu s tim tumačenjem izdaje instrukciju bankama. Ne postoji nikakva odluka na web stranici Agencije za bankarstvo, niti sam rekao da postoji; čitaj šta piše, a ne šta misliš da piše. Nije ni potrebno da postoji bilo kakva odluka, dovoljno je da Agencija kao regulator tumači postojeći zakon na način koji je nepovoljan za kripto, i u skladu s tim izda instrukciju bankama. Kako sam, također, već pojasnio nekoliko puta, to mi je Agencija i eksplicitno rekla u obrazloženju svoje odluke da banke nisu prekršile zakone, a što imaš postavljeno ovdje na temi.

I opet, lično smatram da je takvo tumačenje Zakona neispravno, te da bi palo na sudu. Međutim, banke su obavezne držati se navedenog tumačenja sve dok regulator insistira na istom. Tebe pozivam da unajmiš advokata, i pred sudom dokazuješ kako Agencija zakon tumači pogrešno. Svi ćemo ti biti zahvalni.

I konačno, još jedna glupost koju ispaljuješ u eter, tvoje raspolaganje ličnim sredstvima nije ugroženo time što ti banka ne dozvoljava da kupuješ kripto. Ti još uvijek raspolažeš sa 100% svojih sredstava. To što nemaš payment infrastrukturu da kupuješ, recimo, heroin ili usluge prostitucije, a da te pri tome niko nije obavijestio da to ne možeš raditi, ne znači kako si ograničen u raspolaganju vlastitim sredstvima. Isto je sa kriptom. Sve dok se ne promijeni zakon, ili tumačenje istog od strane Agencije.

Sad znaš šta ti je činiti. :D
Krasno.
I tako to biva kad neko hoce da je u pravu, pa kako god.
Da si procitao, i shvatio sta sam napisao o korespondenciji s bankom, vidio bi vrlo jasne odgovore koje mi je banka davala, naravno bez ikakvog prateceg dokumenta, sve dok na kraju nisu rekli "interno pravilo banke". Naravno, opet bez ikakvog prateceg dokumenta kojim bi i to potkrijepili.
Imam ovu korespondenciju, ali je malo bez veze da je objavljujem na forumu.

S druge strane, poredjenje kripta, koji nije ilegalan na bilo koji nacin, s teskim drogama.koje jesu ilegalne, malo je, najblaze receno, smijesno.
I, da, banka mi onemogucava raspolaganje vlastitim sredstvima samim tim sto, opet ponavljam, a isto potvrdjujes i sam - ne postoji bilo kakvo zakonsko uporiste za to.
AML/KYC je jedno, ali svaka banka ima KYC za svakog klijenta, i priliv sredstava od kripta se vrlo lako moze dokazati, tako da je to "tumacenje" cisti dilentatizam i idiotizam. Pogotovo znajuci da smo bukvalno jedina zemlja na planeti koja je iskljucena iz crypto trzista, tj. koja svojim gradjanima zabranjuje pristup tom trzistu. Da stvar bude gora, nisu blokirane transakcije samo prema crypto mjenjacnicama, nego bukvalno i prema svim payment procesorima koji imaju veze s cryptom, iako im to nije primarna funkcija.
Tako su zabranjeni i Skrill, i AdvCash, i Banxa, itd.itd., a koji sluze i za jeftini prenos sredstava medju ljudima, npr. rodbinom.

Znam ja da bih bez problema dobio banku na sudu, ali ne da mi se peglati jer uvijek imam nacin da ih zaobidjem. Tu su samo oni na gubitku za transakcijske i konverterske provizije.
MAha
Posts: 370
Joined: 26/12/2002 00:00

#15584 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by MAha »

joma64 wrote: 31/12/2023 15:14
MAha wrote: 31/12/2023 13:41 A zasto rizikovati, i koristiti i neke noname dex? Ima binance, ima coinbase, gemini itd...provizije su zanemarive....
Gdje ti vidiš neki dex ,ACX.ba i BCX.ba su registrovane mjenjačnice u BIH
Ok, da prefolmulisem, sto bi korostio no name mjenjacnice i placao1,5 % proviziju. Plus riskirao da popapaju to sto drzis kod njih. Sad ok?
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#15585 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by n+1 »

Dozer wrote: 31/12/2023 16:28 Krasno.
I tako to biva kad neko hoce da je u pravu, pa kako god.
Da si procitao, i shvatio sta sam napisao o korespondenciji s bankom, vidio bi vrlo jasne odgovore koje mi je banka davala, naravno bez ikakvog prateceg dokumenta, sve dok na kraju nisu rekli "interno pravilo banke". Naravno, opet bez ikakvog prateceg dokumenta kojim bi i to potkrijepili.
Imam ovu korespondenciju, ali je malo bez veze da je objavljujem na forumu.

S druge strane, poredjenje kripta, koji nije ilegalan na bilo koji nacin, s teskim drogama.koje jesu ilegalne, malo je, najblaze receno, smijesno.
I, da, banka mi onemogucava raspolaganje vlastitim sredstvima samim tim sto, opet ponavljam, a isto potvrdjujes i sam - ne postoji bilo kakvo zakonsko uporiste za to.
AML/KYC je jedno, ali svaka banka ima KYC za svakog klijenta, i priliv sredstava od kripta se vrlo lako moze dokazati, tako da je to "tumacenje" cisti dilentatizam i idiotizam. Pogotovo znajuci da smo bukvalno jedina zemlja na planeti koja je iskljucena iz crypto trzista, tj. koja svojim gradjanima zabranjuje pristup tom trzistu. Da stvar bude gora, nisu blokirane transakcije samo prema crypto mjenjacnicama, nego bukvalno i prema svim payment procesorima koji imaju veze s cryptom, iako im to nije primarna funkcija.
Tako su zabranjeni i Skrill, i AdvCash, i Banxa, itd.itd., a koji sluze i za jeftini prenos sredstava medju ljudima, npr. rodbinom.

Znam ja da bih bez problema dobio banku na sudu, ali ne da mi se peglati jer uvijek imam nacin da ih zaobidjem. Tu su samo oni na gubitku za transakcijske i konverterske provizije.
Da se vratimo na početak: kupoprodaja kipta je implicitno zabranjena, kao što sam pokazao. Uz to, nismo jedina država koja je kupoprodaju kripta zabranila. Postoje mnoge koje su to učinile, ili implicitno kao mi, ili eksplicitno. Tako da, pretvara se sad već u tradiciju, ali još jednom: nemoj dezinformisati javnost. :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67240
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#15586 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by _BataZiv_0809 »

Nemoj dezinformisati javnost, ne kvotaj me i stavi me na foe :lol:
joma64
Posts: 153
Joined: 09/09/2014 16:40

#15587 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by joma64 »

MAha wrote: 31/12/2023 17:41
joma64 wrote: 31/12/2023 15:14
MAha wrote: 31/12/2023 13:41 A zasto rizikovati, i koristiti i neke noname dex? Ima binance, ima coinbase, gemini itd...provizije su zanemarive....
Gdje ti vidiš neki dex ,ACX.ba i BCX.ba su registrovane mjenjačnice u BIH
Ok, da prefolmulisem, sto bi korostio no name mjenjacnice i placao1,5 % proviziju. Plus riskirao da popapaju to sto drzis kod njih. Sad ok?
E vidiš meni lično je ukradeno u martu ove godine oko 5000$ u cryptu ,tj vlasnik STEX berze koja je u EU je pogasio sve i pobjegao,a nikome nije vraćeno do sada ništa,, E vidiš kad su u pitanju naše mjenjačnice bar im mogu hebat sve po spisku na našem jeziku...
MAha
Posts: 370
Joined: 26/12/2002 00:00

#15588 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by MAha »

joma64 wrote: 31/12/2023 19:51
MAha wrote: 31/12/2023 17:41
joma64 wrote: 31/12/2023 15:14

Gdje ti vidiš neki dex ,ACX.ba i BCX.ba su registrovane mjenjačnice u BIH
Ok, da prefolmulisem, sto bi korostio no name mjenjacnice i placao1,5 % proviziju. Plus riskirao da popapaju to sto drzis kod njih. Sad ok?
E vidiš meni lično je ukradeno u martu ove godine oko 5000$ u cryptu ,tj vlasnik STEX berze koja je u EU je pogasio sve i pobjegao,a nikome nije vraćeno do sada ništa,, E vidiš kad su u pitanju naše mjenjačnice bar im mogu hebat sve po spisku na našem jeziku...
Sto si koristio neku noname berzu iz estonije. Mislim zao mi je sto si izgubio lovu. I drugo, pametno je drzat crypto u odvojenom waletu ne walletu berze. Osim ako nisi neki day trader pa se ne isplati stalno slat u wallet i vracat. Ja imam account na binanc-u, imam i nekoliko walleta. Kad zavrsim sto sam htio kupit, prebacim u wallet i miran manje vise (jos nije 1.000% jer nije cold wallet, ali je mnogo sigurnije)
joma64
Posts: 153
Joined: 09/09/2014 16:40

#15589 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by joma64 »

Da trejdam na 6 berzi a STEX sam koristio 6 god zbog nekih coina i znam ja dobro koji je to rizik ...
User avatar
Dozer
Posts: 28529
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#15590 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by Dozer »

n+1 wrote: 31/12/2023 18:33
Dozer wrote: 31/12/2023 16:28 Krasno.
I tako to biva kad neko hoce da je u pravu, pa kako god.
Da si procitao, i shvatio sta sam napisao o korespondenciji s bankom, vidio bi vrlo jasne odgovore koje mi je banka davala, naravno bez ikakvog prateceg dokumenta, sve dok na kraju nisu rekli "interno pravilo banke". Naravno, opet bez ikakvog prateceg dokumenta kojim bi i to potkrijepili.
Imam ovu korespondenciju, ali je malo bez veze da je objavljujem na forumu.

S druge strane, poredjenje kripta, koji nije ilegalan na bilo koji nacin, s teskim drogama.koje jesu ilegalne, malo je, najblaze receno, smijesno.
I, da, banka mi onemogucava raspolaganje vlastitim sredstvima samim tim sto, opet ponavljam, a isto potvrdjujes i sam - ne postoji bilo kakvo zakonsko uporiste za to.
AML/KYC je jedno, ali svaka banka ima KYC za svakog klijenta, i priliv sredstava od kripta se vrlo lako moze dokazati, tako da je to "tumacenje" cisti dilentatizam i idiotizam. Pogotovo znajuci da smo bukvalno jedina zemlja na planeti koja je iskljucena iz crypto trzista, tj. koja svojim gradjanima zabranjuje pristup tom trzistu. Da stvar bude gora, nisu blokirane transakcije samo prema crypto mjenjacnicama, nego bukvalno i prema svim payment procesorima koji imaju veze s cryptom, iako im to nije primarna funkcija.
Tako su zabranjeni i Skrill, i AdvCash, i Banxa, itd.itd., a koji sluze i za jeftini prenos sredstava medju ljudima, npr. rodbinom.

Znam ja da bih bez problema dobio banku na sudu, ali ne da mi se peglati jer uvijek imam nacin da ih zaobidjem. Tu su samo oni na gubitku za transakcijske i konverterske provizije.
Da se vratimo na početak: kupoprodaja kipta je implicitno zabranjena, kao što sam pokazao. Uz to, nismo jedina država koja je kupoprodaju kripta zabranila. Postoje mnoge koje su to učinile, ili implicitno kao mi, ili eksplicitno. Tako da, pretvara se sad već u tradiciju, ali još jednom: nemoj dezinformisati javnost. :D
Fakat nemam zivaca strugati kroz stranice teme da bih nasao eventualni link na taj "implicitni" dokument.
Zasto ti je problem ponovo ga postaviti, vec treci put ti to trazim?
Jel' postoji ili ne?
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#15591 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by n+1 »

Dozer wrote: 01/01/2024 12:02
n+1 wrote: 31/12/2023 18:33
Dozer wrote: 31/12/2023 16:28 Krasno.
I tako to biva kad neko hoce da je u pravu, pa kako god.
Da si procitao, i shvatio sta sam napisao o korespondenciji s bankom, vidio bi vrlo jasne odgovore koje mi je banka davala, naravno bez ikakvog prateceg dokumenta, sve dok na kraju nisu rekli "interno pravilo banke". Naravno, opet bez ikakvog prateceg dokumenta kojim bi i to potkrijepili.
Imam ovu korespondenciju, ali je malo bez veze da je objavljujem na forumu.

S druge strane, poredjenje kripta, koji nije ilegalan na bilo koji nacin, s teskim drogama.koje jesu ilegalne, malo je, najblaze receno, smijesno.
I, da, banka mi onemogucava raspolaganje vlastitim sredstvima samim tim sto, opet ponavljam, a isto potvrdjujes i sam - ne postoji bilo kakvo zakonsko uporiste za to.
AML/KYC je jedno, ali svaka banka ima KYC za svakog klijenta, i priliv sredstava od kripta se vrlo lako moze dokazati, tako da je to "tumacenje" cisti dilentatizam i idiotizam. Pogotovo znajuci da smo bukvalno jedina zemlja na planeti koja je iskljucena iz crypto trzista, tj. koja svojim gradjanima zabranjuje pristup tom trzistu. Da stvar bude gora, nisu blokirane transakcije samo prema crypto mjenjacnicama, nego bukvalno i prema svim payment procesorima koji imaju veze s cryptom, iako im to nije primarna funkcija.
Tako su zabranjeni i Skrill, i AdvCash, i Banxa, itd.itd., a koji sluze i za jeftini prenos sredstava medju ljudima, npr. rodbinom.

Znam ja da bih bez problema dobio banku na sudu, ali ne da mi se peglati jer uvijek imam nacin da ih zaobidjem. Tu su samo oni na gubitku za transakcijske i konverterske provizije.
Da se vratimo na početak: kupoprodaja kipta je implicitno zabranjena, kao što sam pokazao. Uz to, nismo jedina država koja je kupoprodaju kripta zabranila. Postoje mnoge koje su to učinile, ili implicitno kao mi, ili eksplicitno. Tako da, pretvara se sad već u tradiciju, ali još jednom: nemoj dezinformisati javnost. :D
Fakat nemam zivaca strugati kroz stranice teme da bih nasao eventualni link na taj "implicitni" dokument.
Zasto ti je problem ponovo ga postaviti, vec treci put ti to trazim?
Jel' postoji ili ne?
Ne postoji nikakav dokument. Naglasio sam ti to tri puta. Postoji moja korespondencija sa Agencijom povodom slučaja protiv banaka, i njihova odluka.

Dakle, za razliku od tebe koji ovdje fantazira godinama, ja sam uradio nešto konkretno, i cijelu stvari ispratio na ovoj temi, a potom ti sada sve prepričao, jer nisi pratio na času. I sada ti još trebam lično servirati linkove na stranice teme jer ti "nemaš živaca" da potražiš sam?

Boli me kurac da li imaš živaca.
oXavier
Posts: 230
Joined: 14/03/2022 22:12

#15592 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by oXavier »

605-613 :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67240
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#15593 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by _BataZiv_0809 »

n+1 wrote: 01/01/2024 12:35
Boli me kurac da li imaš živaca.
:lol: :lol:
MAha
Posts: 370
Joined: 26/12/2002 00:00

#15594 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by MAha »

Ne znam sta je ko pisao i sta ko, kakav dokument ima, ali moze se direktno uplacivati za kupovinu crypta. Ja to radim vec par godina.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#15595 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by n+1 »

MAha wrote: 01/01/2024 15:01 Ne znam sta je ko pisao i sta ko, kakav dokument ima, ali moze se direktno uplacivati za kupovinu crypta. Ja to radim vec par godina.
S koje banke? Kad si zadnji put uplatio?
Kuvet
Posts: 634
Joined: 22/05/2012 11:58

#15596 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by Kuvet »

MAha wrote: 01/01/2024 15:01 Ne znam sta je ko pisao i sta ko, kakav dokument ima, ali moze se direktno uplacivati za kupovinu crypta. Ja to radim vec par godina.
Dje, sta, kako?
MAha
Posts: 370
Joined: 26/12/2002 00:00

#15597 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by MAha »

Zadnji put prije nekih mjesec.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#15598 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by n+1 »

Banka?
User avatar
laserShow
Posts: 4130
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#15599 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by laserShow »

MAha wrote: 01/01/2024 15:24 Zadnji put prije nekih mjesec.
pa majstore ako dijesli info na forumu, onda navedi proceuduru. Nemoj siljiti qrac pricom da mozes ako ne podijeslis kako.
User avatar
Dozer
Posts: 28529
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#15600 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by Dozer »

n+1 wrote: 01/01/2024 12:35
Dozer wrote: 01/01/2024 12:02
n+1 wrote: 31/12/2023 18:33

Da se vratimo na početak: kupoprodaja kipta je implicitno zabranjena, kao što sam pokazao. Uz to, nismo jedina država koja je kupoprodaju kripta zabranila. Postoje mnoge koje su to učinile, ili implicitno kao mi, ili eksplicitno. Tako da, pretvara se sad već u tradiciju, ali još jednom: nemoj dezinformisati javnost. :D
Fakat nemam zivaca strugati kroz stranice teme da bih nasao eventualni link na taj "implicitni" dokument.
Zasto ti je problem ponovo ga postaviti, vec treci put ti to trazim?
Jel' postoji ili ne?
Ne postoji nikakav dokument. Naglasio sam ti to tri puta. Postoji moja korespondencija sa Agencijom povodom slučaja protiv banaka, i njihova odluka.

Dakle, za razliku od tebe koji ovdje fantazira godinama, ja sam uradio nešto konkretno, i cijelu stvari ispratio na ovoj temi, a potom ti sada sve prepričao, jer nisi pratio na času. I sada ti još trebam lično servirati linkove na stranice teme jer ti "nemaš živaca" da potražiš sam?

Boli me kurac da li imaš živaca.
Znaci, iznervirani pametolog ima samo svoju korespondenciju s Agencijom, isto kao i ja s bankom, ali zapravo ne postoji nikakav ni zvanicni ni nezvanicni dokument Agencije, kao ni zakonski ili podzakonski akt zakonodavnog tijela, kojim se na bilo koji nacin bankama nalaze da gradjanima blokirraju transakcije vezane za crypto?
"Postoji" samo tumacenje Agencije, opet nezvanicno, po kojem je trgovanje crypto valutama u BiH zabranjeno zbog AML/KYC pravila?

Jel' ti fakat ne kontas da uporno potvrdjujes ono sto ja govorim vec cca. 2 godine, a to je da NE POSTOJI bilo kakva zakonska regulativa kojom se bankama nalaze da blokiraju bilo sta vezano za crypto, cime se banke zapravo ponasaju nelegalno u ovom slucaju?
Hoces da ti kazem i zasto to rade? Jer nece da rizikuju da im se opet pojavi neko ko ce povuci 6M KM s racuna, ili vise, a da oni nemaju mehanizam da to na neki nacin kontrolisu i sprijece, kao sto im se desilo upravo prije cca. 2 godine, o cemu je bilo i pisanja po medijima, da je neko platio 600K poreza na prihod od crypta.

Odmah nakon toga su pocele ove blokade.

Dakle, jedini koji ovdje dezinformise ljude si zapravo ti, a ne ja.
Post Reply