Utakmice.

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

User avatar
van Basten
Posts: 7965
Joined: 21/09/2006 02:59

#40976 Re: Utakmice.

Post by van Basten »

Konacno smo i mi docekali da nam u ovim utakmicama rezultat bude bolji od igre. Obicno bude obrnuto. Ne treba traziti previse zamjerki poslije 3:0, ali zaista ima igraca koji su totalno van forme.
Plunkett
Posts: 2073
Joined: 01/06/2020 15:15

#40977 Re: Utakmice.

Post by Plunkett »

Odlicna utakmica.
Kao sto sam i rekao, postaviti se kao da igras protiv ekipe iz donjeg dijela tabele, kojoj ovi nesretnici i pripadaju, i onda ih razguliti.
User avatar
Maharadza
Posts: 17070
Joined: 30/01/2013 15:13

#40978 Re: Utakmice.

Post by Maharadza »

van Basten wrote: 08/10/2023 22:44 Konacno smo i mi docekali da nam u ovim utakmicama rezultat bude bolji od igre. Obicno bude obrnuto. Ne treba traziti previse zamjerki poslije 3:0, ali zaista ima igraca koji su totalno van forme.
Prvo što sam pomislio i što još uvijek ne gumo vjerovati..jer inače uvijek moramo igrati barem 3x bolje od njih da bi jedva dobili 1 razlike a evo po rezultatu ih rasturili a na terenu tu negdje, dosta grešaka i poklonjenih kornera npr. ali i pametne igre i hladne glave. Malo labavo na početku ali eto, valjda ih je tako Rožman pripremio da uđu max opušteni u tekmu i da ih ne isprovociraju klošari. :thumbup:

Inače, Ziljkić i Avram katastrofalno odigrali i prekasno ih je zamijenio bez obzira na rezultat. :run:

Renan, Hasić, Hamza prekucali naprijed, a pogotovu me Čataković pozitivno iznenadio, iskoristi svaku sekundu koju dobije do maximuma. :thumbup:
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#40979 Re: Utakmice.

Post by _Reds_ »

Gigovic neočekivano odličan. Čini se sa pola snage.

Ziljkić je pao u formi.

Odbrana odlična, obzirom na veliki broj kornera.
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#40980 Re: Utakmice.

Post by mirza_15 »

Novi fosili su zakucali na kraju :mrgreen:
User avatar
Maharadza
Posts: 17070
Joined: 30/01/2013 15:13

#40981 Re: Utakmice.

Post by Maharadza »

Samo će biti najveće pojačanje u historiji kluba ako nekim čudom zadrže Renana do kraja sezone, ali nada umire posljednja.
mond
Posts: 3615
Joined: 24/10/2010 20:45

#40982 Re: Utakmice.

Post by mond »

Pametno odigrali. Što nije ušlo protiv Lištice ušlo večeras.
Kapiten van forme i igrač manje, Avrama nije išlo, nije prvi put, ali trči za dvojicu.
Renan klasa. Izmjene malo kasno al pogodak. Julardžija odličan kao i Mustafić. Momci su pretrčali kao svi ostali zajedno, brži na prvoj lopti i bez gluposti.
Drugo poluvrijeme utegnuto bez nepotrebnih kornera.
Čestitke svima pogotovo treneru. Vidi i koriguje.
baxus
Posts: 1586
Joined: 29/10/2005 16:31

#40983 Re: Utakmice.

Post by baxus »

Otisao na tekmu s mišlju da garant nećemo uzet, a ono nikad manje strijepio nisam na jednom derbiju.
Puno smo jače igrali, jako često odmah po dvojica na igrača Želje koji ima loptu.
Osvojili jako puno takvih lopti na njihovoj polovini u tim situacijama dali i golove na kraju iz toga.
Svaka čast na pristupu. Ovo treba da preraste u mentalitet.
F&N
Posts: 5279
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: Od Ciglana do Podhrastova, Breke i Mejtasa including Jezero...

#40984 Re: Utakmice.

Post by F&N »

Nema se sta puno reci. STRASNO!!!
Ma svaka cast svima. Od Ismira do Šoje.
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#40985 Re: Utakmice.

Post by mirza_15 »

mond wrote: 08/10/2023 23:23 Pametno odigrali. Što nije ušlo protiv Lištice ušlo večeras.
Kapiten van forme i igrač manje, Avrama nije išlo, nije prvi put, ali trči za dvojicu.
Renan klasa. Izmjene malo kasno al pogodak. Julardžija odličan kao i Mustafić. Momci su pretrčali kao svi ostali zajedno, brži na prvoj lopti i bez gluposti.
Drugo poluvrijeme utegnuto bez nepotrebnih kornera.
Čestitke svima pogotovo treneru. Vidi i koriguje.
Bila je jedna glupost u drugom baš prvo Mustafića, a onda se ni Julardžija nije dobro snašao nakon što je ovaj prvi dao lošu loptu što nas je moglo skupo koštati, ali generalno dobra utakmica obojice.

Šahinović dobar večeras. Ono što je bilo do njega dobro odradio. Baš u gore spomenutoj situaciji je izašao na vrijeme i pokupio loptu.

Soldo se isto dobro snašao. Strahovao sam kada sam vidio da igra on, a ne Aničić. Sve u svemu dobra utakmica. Nismo im puno dopustili. Jedan šut Mekića i dva puta glavom nakon kornera u prvom, ta jedna greška kada je Šahinović izašao na vrijeme.

Sada BL i Borac.
velaxsa
Posts: 408
Joined: 12/04/2005 06:53
Location: Sarajevo
Contact:

#40986 Re: Utakmice.

Post by velaxsa »

Konacno da ih ubijemo u pojam, bravo momci, bravo za strucni stab. Lijevo smo biki tanki nazad, Ziljkic bas los veceras. Djurickovic maestralan nazad, Hasic i Renan pokazali klasu jos jednom. Bravo momci! Prvih pola sata smo bili inferiorni, bojazljivi i onda majstorska akcija. Drugi go u pravom trenutku. U drugom smo igrali mnogo pametnije, iskontrolisali pametno bez puno srljanja. Bilo je par naivnih ispadanja, ali srecom nismo kaznjeni. Hamza fula zicer, zamalo da nas kazne i da strepimo jos 5 minuta. Srecom, udje i Hamzina golcina glavom.
P.S. Moram pohvaliti sudiju Gigovica, pisao sam da ce nas masakrirati i uništiti derbi, odlicno sudjenje, pogriješio sam u procjeni sudjenja za danasnju tekmu.
Cestitke svima! Koreografija odlicna, posjeta fantasticna...s bakljadama se malo pretjerivalo, ali veceras se sve prasta...
User avatar
Logovan
Posts: 102806
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#40987 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

Uh kakva pobjeda :izet: :izet: :izet:

Igra nije bila ništa specijalna, da sad padamo na glave koliko smo dobro odigrali, ali može proći, opet prolazna ocjena za igru. Bilo je čvrstine, sigurnosti, znalo se ko, šta treba raditi na terenu. Par igrača je vrhunski odradilo utakmicu. Imali smo baš par finih, smislenih akcija. Zaslužena pobjeda. Simon Rožman :thumbup: Doktore!

Šuti, samo šuti... :izet:
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#40988 Re: Utakmice.

Post by Samprotivsviju »

93ca min Rozman urla pored aut linije :D
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#40989 Re: Utakmice.

Post by ruud »

:izet:
last mohicans
Posts: 18250
Joined: 09/08/2012 23:19

#40990 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

Image
Neprocjenljivo. Ljudi moji, ja sam bio na Zapadu, iza naše klupe. Kako Rozman vodi utakmicu, to je nevjerovatno. Koja količina energije, strasti i borbe do zadnje minute. Ni jednom im nije rekao da stanu, da smire, samo ih je gurao naprijed. Školska pobjeda bolje ekipe. Oni su najobičniji mrtvaci, ali smo im konačno pokazali gdje im je mjesto. Jedina zamjerka Rozmanu da ne počinje sa Alemedinom u BL. On je katastrofalan bio u I polu., sve su napravili po njegovoj strani, a ni Radoviću nije mahane. Almedin igrač manje, nevjerovatne kretnje ima u defanzivi, 20 metara je od mjesta gdje bi trebao biti. Da ne kudim, svi su poginuli, sretan sam ostao na stadionu. Zaslužili smo ovu visoku pobjedu. Vratilo nam se za sve one glupo izgubljene bodove protiv metiljavaca. Da Bog da se ugasili mali plavi.
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#40991 Re: Utakmice.

Post by Cossack »

Kakvu smo mi trenercinu dobili malo je reći! :thumbup: Napokon! Lik je bukvalno u svakom pasu aktivan, prati, koordinira, motiviše. Samo da sto duže ostane s nama i biće ovo jos bolje.
User avatar
Logovan
Posts: 102806
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#40992 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

Produžujte Simonu ugovor. :D I Oliveiri i Julardžiji i još nekim. :D
User avatar
xoklix
Posts: 3391
Joined: 16/01/2018 16:07

#40993 Re: Utakmice.

Post by xoklix »

Šta je sa Penerandom ? Zašto ga nije bilo ni na klupi? Aničić povreda ?
last mohicans
Posts: 18250
Joined: 09/08/2012 23:19

#40994 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

Cossack wrote: 09/10/2023 00:23 Kakvu smo mi trenercinu dobili malo je reći! :thumbup: Napokon! Lik je bukvalno u svakom pasu aktivan, prati, koordinira, motiviše. Samo da sto duže ostane s nama i biće ovo jos bolje.
Mene je to najviše dojmilo..Dzaba sto on lijepo zbori, zna se izražavati i itekako razumije fudbal. On pored klupe skače kao da je košarka u pitanju. Kakvi su nas blečci vodili, kad se sjetim, svale se pored klupe bez obzira na dešavanja na terenu. Čovjeka treba pustiti i ispuniti mu sve želje. I da ne ide dobro, dati mu sve, a ide nas. Za kratko vrijeme smo protrčali, a hodati nismo mogli, a još ličimo konačno na ekipu. Da ne ureknem, da ga gdje sretnem, izljubio bih ga. Konačno da je i Mirva ubo. Slavimo, braćo mila. Nema spavanjaaaa.
F&N
Posts: 5279
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: Od Ciglana do Podhrastova, Breke i Mejtasa including Jezero...

#40995 Re: Utakmice.

Post by F&N »

xoklix wrote: 09/10/2023 00:31 Šta je sa Penerandom ? Zašto ga nije bilo ni na klupi? Aničić povreda ?
aduktor povreda
last mohicans
Posts: 18250
Joined: 09/08/2012 23:19

#40996 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

Logovan wrote: 09/10/2023 00:29 Produžujte Simonu ugovor. :D I Oliveiri i Julardžiji i još nekim. :D
Hasića obavezno pokušati zadržati. Koja klasa, još kad fizički nadođe, ne mogu zamisliti.
User avatar
Logovan
Posts: 102806
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#40997 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

last mohicans wrote: 09/10/2023 00:35
Logovan wrote: 09/10/2023 00:29 Produžujte Simonu ugovor. :D I Oliveiri i Julardžiji i još nekim. :D
Hasića obavezno pokušati zadržati. Koja klasa, još kad fizički nadođe, ne mogu zamisliti.
To će već teže ići, ali naravno da treba pokušati, što da ne.



Uh :izet: :D
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#40998 Re: Utakmice.

Post by omega369 »

Cuj himnu kluba, joj morona :lol: :lol: :lol:

Tarabljene i taslacina! Cestitke treneru i igracima, fantasticna borba i pozrtvovanost. Nemam nikome nista zamjeriti. Golman STRASAN veceras, ziljkic malo losiji ali nista to, sve za 10
User avatar
Ultraviolent
Posts: 1661
Joined: 24/04/2015 20:18
Location: Somewhere I Belong

#40999 Re: Utakmice.

Post by Ultraviolent »

Da je bogdom himma
Premocno
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#41000 Re: Utakmice.

Post by mirza_15 »

Treba pohvaliti i Beganovića. Odlična utakmica večeras. Ništa po desnoj strani nisu napravili. Prošlo kolo asistencija, Radović gol (iako nisam pretjerano zadovoljan kako Radović igra), Duraković ušao sa klupe pred kraj i asistencija za Čatakovića. Puno se kritikuju bekovi u posljednje vrijeme pa je red i da se pohvale kada su dobri, mada ja mislim da je barem 50% kritika na njihov račun plod prevelikog očekivanja od bekova. Ne mogu oni (pogotovo ne mogu sami) uvijek zatvoriti stranu i spriječiti svaki centaršut i uz to asistirati za golove.


P.S. Kakva bi euforija nastala da klepimo Borac :mrgreen:
S njima dvije od sljedeće 4.
Post Reply