Tesla model 3 iskustva

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
corolla02
Posts: 10421
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#26 Re: Tesla model 3 iskustva

Post by corolla02 »

dobra je 3 :thumbup: samo mala, tvrda i problemi sa punjenjem ako gdje krenes nadalje...
kravamuzara
Posts: 3952
Joined: 15/03/2022 11:18

#27 Re: Tesla model 3 iskustva

Post by kravamuzara »

corolla02 wrote: 20/08/2023 01:23 dobra je 3 :thumbup: samo mala, tvrda i problemi sa punjenjem ako gdje krenes nadalje...
Da ga moram voziti isla bi odmah zastita podvozja, dodatna zvucna izolacija, neki 3rd party HUD da imam jebene kazaljke ispred ociju i cetiri nova amortizera (Koni Special Active).

Samo ne znam sta bi za kvalitet volana na nivou Fabie Mk1 :lol:
User avatar
B6Redhell
Posts: 6029
Joined: 25/12/2010 04:56

#28 Re: Tesla model 3 iskustva

Post by B6Redhell »

preludezalude wrote: 20/08/2023 01:14
B6Redhell wrote: 19/08/2023 22:56 Mopar je tu. V7. :D. Pa sad malo drugacija priča. :P.
Bio je i prije 10-11 godina.
Skoro sam ti sreo onog pajdasa. Mozda ste i u rodstvu. Sa camarom. Asfaltirali od cipelica pa ga blokirali preko puta robota. ..
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4289
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#29 Re: Tesla model 3 iskustva

Post by skrbavi-admin »

kravamuzara wrote: 20/08/2023 01:32
corolla02 wrote: 20/08/2023 01:23 dobra je 3 :thumbup: samo mala, tvrda i problemi sa punjenjem ako gdje krenes nadalje...
Da ga moram voziti isla bi odmah zastita podvozja, dodatna zvucna izolacija, neki 3rd party HUD da imam jebene kazaljke ispred ociju i cetiri nova amortizera (Koni Special Active).

Samo ne znam sta bi za kvalitet volana na nivou Fabie Mk1 :lol:
esmer visoko :mrgreen: :thumbup:
jesam1
Posts: 123
Joined: 20/06/2009 15:42

#30 Re: Tesla model 3 iskustva

Post by jesam1 »

nikeze wrote: 15/08/2023 11:53 Kakva su iskustva sa Tesla Modelom 3? Prednosti i mane?
Vozim Y (doslovno ista platforma kao 3-ca) vec pola godine i presao dosta "dugih ruta" ukljucujuci DE > BIH pa cak i more u CG.

Ekonomicnost:
Mozda jedina zemlja u Evropi u kojoj se danas isplati imati EV je BIH s obizirom na cijenu struje. Matematika sve govori. Ispadne te 1000 km voznje 10-20 BAM.
Ovdje u EU to nije slucaj. Punjenje ekvivalenta benzin/dizel vs. struja na recimo 1000 km je razlika 5-10 EUR. Sto je obizirom na cijenu Tesle malo.

Auto:
Auto je dizajnom i UI-em definitvno buducnost. Meni je bila razlika isto kao kad imas nokiju i neko ti da iphone (a vozio sam sve ove "mocne zvijeri" o kojima ovi ovdje na pdf imaju vlazne snove) Preuzeo sam auto u salonu i lik mi objasni sve za 2 min. i ja se odvezao kuci.
Ubrzanje, voznja, udobnost, stabilnost na cesti > sve ogromni plusevi u odnosu na ICE auta.

Mane: djecije bolesti relativno novog proizvodjaca: gume za dihtung nisu negdje dobro "nasjele", neke djidje su recimo luksuznije u mercu/audiju, poklopac u gepeku lose dizajniran, kisa "upada" gdje ne treba, u novijim verzijama (> Nov 2022) su izbacili fizicke senzore za parking pa se oslanja na kamere (sto naravno ne funkcionise kako treba - Ovo me najvise nervira> defacto nemas parking senzore a modeli prije Nov 2022 ih imaju i to rade perfektno u cm tacno)
Ako budes vozio u BIH tu nema mobilnog paketa za internet (Spotify ne radi i karte) > tj. radi samo moras ukljuciti hotspot, sto je pegla.

Punjenje:
funcionise vrlo dobro ali ti definitivno treba neki "home base" bilo posao ili kuca ili garaza. Znaci mjesto gdje ti auto "noci" treba da ima punjac i neces imati nikakvih problema (kucna uticnica sa 3kw i 10A za 10tak sati ti napuni >100km sto je ok). Ti pocetni strahovi oko punjenja i range-a brzo ispare. Y i 3-ca imaju fakat realan range. Naravno u gradu je najekonomicniji radi rekuperacije (>550 km) - cak i vise od navedenog. Dok je najgori na autoputu (tu je oko 350-400 sa preko 130 km/h)

Buducnost:
U Kini (Peking) sam trenutno. Ovdje je svako 2-3 auto EV. Govorimo o milionima auta. Lokalne marke za koje niko nije cuo (osim mozda BYD, MG etc)
prodaju najvise novih auta i US/Evropski "legacy" proizvodjaci mogu samo da napadaju premium EV segment (a i tu su tanki). Ako iko ima dilemu kakva je buducnost auta za licnu upotrebu, pogledom na ulice Shanghai-ja i Pekinga sve ce mu biti jasno.
Napomena: Kina je najvece auto trziste na svijetu!
User avatar
konektovan
Posts: 41304
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#31 Re: Tesla model 3 iskustva

Post by konektovan »

Wow.... :shock:
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#32 Re: Tesla model 3 iskustva

Post by MehmedPasaMoric »

Automobil za ljude koji ne znaju nista o automobilima osim da ima 4 tocka i volan, ljudi tipa app developeri, kripto ublehasi, programeri, web dizajneri itd. Postujem cinjenicu da takvi postoje, postujem cinjenicu da takvi imaju pare ali ne postujem sto se od nas ostalih ocekuje da preko noci postanemo takvi i zaboravimo sve sto znamo o automobilima zarad simpovanja nad tim sinom robovlasnika iz Zambijskih rudnika dijamanata.
jesam1
Posts: 123
Joined: 20/06/2009 15:42

#33 Re: Tesla model 3 iskustva

Post by jesam1 »

Terapija za tebe:
Svako jutro 10 puta pred ogledalom ponavljati:
1. Nisam svjestan koliko ne znam!
2. Svijet nije nastao mojim rodjenjem, svijet nece nestati mojom smrcu!
3. Danas cu nauciti nesto novo!
ReymondReddington
Posts: 711
Joined: 07/01/2018 22:25

#34 Re: Tesla model 3 iskustva

Post by ReymondReddington »

MehmedPasaMoric wrote: 07/09/2023 17:17 Automobil za ljude koji ne znaju nista o automobilima osim da ima 4 tocka i volan, ljudi tipa app developeri, kripto ublehasi, programeri, web dizajneri itd. Postujem cinjenicu da takvi postoje, postujem cinjenicu da takvi imaju pare ali ne postujem sto se od nas ostalih ocekuje da preko noci postanemo takvi i zaboravimo sve sto znamo o automobilima zarad simpovanja nad tim sinom robovlasnika iz Zambijskih rudnika dijamanata.
Komad lima sta se tu ima poznavati. Isto ko da kazes da mobitel ne treba koristiti neko ko ne zna nesto o mobitelima.

Kod tesle mi se svidja sto se moze auto konfigurisati da upali klimu/grijanje prije polaska na posao. Sto preko aplikacije mogu pratiti stanje auta, kamere itd.

Sto se neke stvari softverske mogu ispraviti updateom.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11382
Joined: 10/03/2022 22:16

#35 Re: Tesla model 3 iskustva

Post by ZoomZoomKiwi »

Postoji nešto što se zove ljepota jednostavnosti. Švedi su to usavršili.

Ovo nije to...
Image

Ovo je čista bezidejnost. Nije ovo loš dizajn, ovo je nedostatak dizajna uopće.


Jebena Dacia pravi ljepši i kvalitetniji interijer od ovog govneta.
User avatar
konektovan
Posts: 41304
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#36 Re: Tesla model 3 iskustva

Post by konektovan »

Pa ovo je jednostavnost na kvadrat, ne moze biti jednostavnije.
frngla
Posts: 3238
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#37 Re: Tesla model 3 iskustva

Post by frngla »

Imao sam priliku prije par godina u Kanadi voziti Teslu 3 i voziti se u Tesli. Auto je prezanimljivo, luđačko ubrzanje ima, milion nekih opcija, sviđa mi se npr. podešavanje ventilacije na touch screenu :D
Generalno, auto je super dizajniran, ali sa prilično lošom završnom obradom, npr. zazori između blatobrana, branika, gepeka nisu jednaki, stop svjetla zarosila, meni je za auto te vrijednosti takvo nešto prosto nevjerovatno. Zadnja klupa kada troje sjedne je škripala. Bio sam u zimskom periodu (decembar) i baterija se dosta brže prazni kada je uključeno grijanje/grijanje sjedišta. Na -20°C npr. dok smo večerali cca 1.5 sat, parkiranom autu je domet pao za nekih 8 km. Kod njih su postojali podsticaji za kupovinu EV (u tom periodu barem, kako je sada, ne znam), poreske olakšice, besplatna parking mjesta u prvom redu sa besplatnim punjenjem itd.
Da sam u mogućnosti da li bih ga kupio, definitivno, bez obzira na sve ove "dječije bolesti" auto je brutalno dobar. Kod nas konkretno cijena struje je smiješno jeftina i ko prelazi malo više kilometara EV se definitivno isplati, to se može primjetiti po broju taksi vozila na struju.
User avatar
kabal1337
Posts: 8453
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: auto na otpad

#38 Re: Tesla model 3 iskustva

Post by kabal1337 »

sto nije, krpom lahko prebrises. Brzo se cisti, imas ekran na kojem se nalazi sve sto ti treba.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11382
Joined: 10/03/2022 22:16

#39 Re: Tesla model 3 iskustva

Post by ZoomZoomKiwi »

Ne znam, meni se nikako ne sviđa. Ne odgovara mi onakav "dizajn" za automobil.
Za komodu u modernoj dnevnoj sobi odlično.
Meni to dođe kao da neko kaže da mu je Apple Watch lijep. Funkcionalan jest, ali brate pored toliko pravih satova, nije lijep da ga jebeš. Meni je svaki Swatch ljepši od Apple Watcha, a da ne pričam o Tag Heuer Carreri ili tako nečemu.


Da ne idemo u prošlost, kad je stvarno bilo lijepih auta, evo ovo je aktuelno a lijepo:
Image

Image
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#40 Re: Tesla model 3 iskustva

Post by MehmedPasaMoric »

ReymondReddington wrote: 07/09/2023 22:01
MehmedPasaMoric wrote: 07/09/2023 17:17 Automobil za ljude koji ne znaju nista o automobilima osim da ima 4 tocka i volan, ljudi tipa app developeri, kripto ublehasi, programeri, web dizajneri itd. Postujem cinjenicu da takvi postoje, postujem cinjenicu da takvi imaju pare ali ne postujem sto se od nas ostalih ocekuje da preko noci postanemo takvi i zaboravimo sve sto znamo o automobilima zarad simpovanja nad tim sinom robovlasnika iz Zambijskih rudnika dijamanata.
Komad lima sta se tu ima poznavati. Isto ko da kazes da mobitel ne treba koristiti neko ko ne zna nesto o mobitelima.

Kod tesle mi se svidja sto se moze auto konfigurisati da upali klimu/grijanje prije polaska na posao. Sto preko aplikacije mogu pratiti stanje auta, kamere itd.

Sto se neke stvari softverske mogu ispraviti updateom.
Onaj za koga je komad lima taj ce i kupiti Teslu i biti odusevljen paljenjem klime preko aplikacije, sjedistima koja prde, igranjem igrica koristeci volan u automobilu itd. Ali isto tako postoje i ljudi koje boli qrac za te stvari
User avatar
B6Redhell
Posts: 6029
Joined: 25/12/2010 04:56

#41 Re: Tesla model 3 iskustva

Post by B6Redhell »

Jest. Ali tih (nas) sto ih boli qurac, sve je manje….
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#42 Re: Tesla model 3 iskustva

Post by MehmedPasaMoric »

B6Redhell wrote: 07/09/2023 23:14 Jest. Ali tih (nas) sto ih boli qurac, sve je manje….
Nije manje nego ljudi ne osjecaju potrebu da se javno eksponiraju kao Tesla simpovi niti da snimaju svoje normalne automobile za TikTok i ostale epicentre autizma
Sid the sloth
Posts: 2924
Joined: 30/01/2013 15:56

#43 Re: Tesla model 3 iskustva

Post by Sid the sloth »

jesam1 wrote: 07/09/2023 18:25 Terapija za tebe:
Svako jutro 10 puta pred ogledalom ponavljati:
1. Nisam svjestan koliko ne znam!
2. Svijet nije nastao mojim rodjenjem, svijet nece nestati mojom smrcu!
3. Danas cu nauciti nesto novo!
:lol: :lol: :thumbup: :thumbup:
User avatar
B6Redhell
Posts: 6029
Joined: 25/12/2010 04:56

#44 Re: Tesla model 3 iskustva

Post by B6Redhell »

Ma nemora znaciti. Ima fine raje, koje ne interesuje te zajebancije vozaju Tesle,
samo sto su neki influenceri koristili teslu kao svoju promociju i pale se na elona…. Nije tu tesla kriva..
User avatar
konektovan
Posts: 41304
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#45 Re: Tesla model 3 iskustva

Post by konektovan »

Gori su mazdasi od teslaša 100 puta... :mrgreen:
User avatar
B6Redhell
Posts: 6029
Joined: 25/12/2010 04:56

#46 Re: Tesla model 3 iskustva

Post by B6Redhell »

To je 💯 %.
Ovaj forum cisti dokaz
:D
User avatar
Rockefeller
Posts: 7400
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#47 Re: Tesla model 3 iskustva

Post by Rockefeller »

EFD22 wrote: 07/09/2023 22:11 Postoji nešto što se zove ljepota jednostavnosti. Švedi su to usavršili.

Ovo nije to...
Image

Ovo je čista bezidejnost. Nije ovo loš dizajn, ovo je nedostatak dizajna uopće.


Jebena Dacia pravi ljepši i kvalitetniji interijer od ovog govneta.
Smece obicno.
User avatar
sehohari
Posts: 8669
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#48 Re: Tesla model 3 iskustva

Post by sehohari »

Pa onaj Togg je za ovo Rolls-Royce jbt

Ma nema nista od njih, ja mislim da ce za par godina prestati vise i pricati o Tesli, za par godina ce klasicni proizvodjaci to opet poklopiti
User avatar
konektovan
Posts: 41304
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#49 Re: Tesla model 3 iskustva

Post by konektovan »

Moze samo biti obratno...
User avatar
sehohari
Posts: 8669
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#50 Re: Tesla model 3 iskustva

Post by sehohari »

konektovan wrote: 07/09/2023 23:54 Moze samo biti obratno...
Mislis?
Ne vidim kako je to moguce.

Jedino ako ce i auta uvuci u ova sranja oko socijalnih mreza, pa ce se skupiti neki broj hardcore Musk fanova da kupe njegove modele.

U protivnom, Tesla ce biti obicna marka kao i svi ostali, a tu se ipak zna ko je na najboljem glasu.

Ne moze mi niko reci da je ova bezlicna Tesla bolje auto od neke elektricne verzije Audija A8.
Post Reply