LGBT+ parada - 2023.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
John Cleese
Posts: 38121
Joined: 25/05/2010 18:30

#1326 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by John Cleese »

Ateista wrote: 11/07/2023 15:06
eurodancer wrote: 11/07/2023 14:47
Sve si u pravu drug, ocekujmo i paradu pedofila uskoro i zoofila. Trazice i oni svoja prava.
Opet mijesanje baba i zaba... :-) Dokle vise...
Pa dobro, istini za volju vec neko vrijeme nismo imali priliku procitati takve izlive genijalnosti, a i bolje je da stupidarije pisu tu nego da svrljaju po fasadama :D
User avatar
Nowicki
Posts: 267
Joined: 07/05/2020 15:20

#1327 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Nowicki »

dječak sa šibicama wrote: 11/07/2023 14:31 Koliko sam ubrao, sada i transseksualci traze svoje parade, nije im vise dovoljna LGBT ili gej parada, zele i oni posebnu. Uskoro ce svako od ovih slova iz LGBT+ traziti posebnu paradu.

Naravno da je sve reklama, ne paradiraju oni zbog prava koja nemaju, bar ako govorimo o zapadnom svijetu. Koja to prava danas nemaju LGBT osobe na zapadu? imaju cak veca prava od strejt ljudi, za njihovu ljubav ubacuju se zamjenice roditelj 1 i roditelj 2, a zanimljivo je da niko od tih osoba famoznih boraca za licna prava, ne postavlja pitanje i ne dovodi u polemiku to sto se vecini namece volja manjine sa tim guranjem tate i mame u zapecak.
Dakle opet klasicna liberalna ubleha, oni su za sva prava i sve im se mora dopustiti, podrzavaju svako misljenje, osim onog koje se kosi sa njihovim. Kad naidju na suprotno misljenje, onda bi zatvarali, hapsiji, ubijali.

Reklama, propaganda, koje nikada dosta, a masovni skupovi na ulicama su jedna od efektnijih propagandi u svakom poretku, drustvenom, politickom i tako dalje. Bar smo se mi u SFRJ nagledali raznoraznih parada, parada govori puno, prvo reklamira onoga ko je izasao na ulicu a zatim i namece narativ da je to misljenje vecine.

Uz sve to, agresivna namjera da svim ostalim zabrane kriticku misao o njima, pa cekaj covjece toleriram ti slobodu da paradiras, da hodas ulicama, da siris svoju propagandu kroz medije, film, kulturu, imas sva prava i ja vjerujem da ce jednog dana i u BiH imati pravo na brak i zakonsku zastitu partnera, usvajanje djece, to je tu eto u Hrvatskoj nekaznjeno odu u Zambiju da kupe djecu i vrate se nazad uz svesrdnu pomoc drzave i LGBT zajednice, bez ikakve kazne. Jos ih predstave kao napacene junake, a oni bukvalno isli kupovati djecu. Da sam ja otisao kupiti dijete u Africi, siguran sam da bi me osudili na 10-20 godina a mediji razapeli kao bolesnog pedofila.
Dakle iaju i imace sva porava, ali ne mozes zabraniti misljenje da nisi zdrav. Kao sto onaj ko voli da mu neko kenja u usta tokom seksa ili pisa ili da ga neko bicuje, dakle mogu ja to voljeti i loziti se na takve stvari, ali ne mogu tvrditi da je to savrseno normalno. Jer nije, to je devijacija, i svi bolujemo od neke devijacije, pa i ovi "moralni stubovi drustva" koji rade kontramitinge i razbacuju se religijom i slicno, a da nikakvi bogobojazni vjernici nisu. Oni su opet gresnici. A vi ste gospodo, maknuti u glavu. Ne nije normalno i prirodno da muskarac kaze "ja sam zena", jeste ocekivano da ti kazem "pa dokazi, gdje ti je menstruacija? kad ces roditi dijete?" naprimjer. I ne nemas me pravo nazivati zatucanim fanatikom jer ti postavljam logicna normalna pitanja.

Volite se u svoja cetiri zida, podrzavam i gej brakove, ali neka granica mora postojati.
Ova floskula o „ljubavi između zidova“ koja se kod nas često mantra puno govori. Upotrebljava se kao nešto što bi treba da dadne prizvuk tolerancije, a u svojoj suštini to nije. Niko ne želi da bude ono što jeste u zatvorenom prostoru. Kao što ljubav između muškarca i žene nije ograničena zidovima, jer je društveno prihvaćena, i može se pokazivati javno, razumljivo je da i gej zajednica ne želi biti ograničena zidovima. Upravo u tom ograničavanju prostora na sveru privatnog se ogleda suština. Ograničeno je ono što je izopćeno. Slogan jedne od povorki ponosa u Sarajevu je bio: „Ima izać!“ Dakle, borba za javni prostor, borba da se izađe iz četiri zida.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41598
Joined: 29/06/2011 23:39

#1328 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by dječak sa šibicama »

Prijatelju, oni neka se vole i na ulici, sto se mene tice, ali neka budu spremni i na prezirne poglede ili nesto slicno.

Natjerati sve ostale da im aplaudiraju, ne mogu niti ce ikada moci.

Postapalica "u cetiri zida" inace nije nikakvo ogranicavanje vec nesto sto ide sve ljubavne parove, drzite svoju intimu u svoja 4 zida. Nece se jebavati na ulici.
John Cleese
Posts: 38121
Joined: 25/05/2010 18:30

#1329 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by John Cleese »

Nowicki wrote: 11/07/2023 17:17 Ova floskula o „ljubavi između zidova“ koja se kod nas često mantra puno govori. Upotrebljava se kao nešto što bi treba da dadne prizvuk tolerancije, a u svojoj suštini to nije. Niko ne želi da bude ono što jeste u zatvorenom prostoru. Kao što ljubav između muškarca i žene nije ograničena zidovima, jer je društveno prihvaćena, i može se pokazivati javno, razumljivo je da i gej zajednica ne želi biti ograničena zidovima. Upravo u tom ograničavanju prostora na sveru privatnog se ogleda suština. Ograničeno je ono što je izopćeno. Slogan jedne od povorki ponosa u Sarajevu je bio: „Ima izać!“ Dakle, borba za javni prostor, borba da se izađe iz četiri zida.
Jasno. Samo bih dodao da je tu vrlo bitno pitanje mjere i dobrog ukusa :D

Bilo kakvo intenzivnije iskazivanje intimnosti seksualne naravi u prisustvu osoba koje u tome ne ucestvuju (a vjerujem da je prilicno jasno gdje bi bila granica) ne bi trebalo biti drustveno prihvatljivo ponasanje, bez obzira na seksualnu orijentaciju.
User avatar
Nowicki
Posts: 267
Joined: 07/05/2020 15:20

#1330 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Nowicki »

John Cleese wrote: 11/07/2023 18:08
Nowicki wrote: 11/07/2023 17:17 Ova floskula o „ljubavi između zidova“ koja se kod nas često mantra puno govori. Upotrebljava se kao nešto što bi treba da dadne prizvuk tolerancije, a u svojoj suštini to nije. Niko ne želi da bude ono što jeste u zatvorenom prostoru. Kao što ljubav između muškarca i žene nije ograničena zidovima, jer je društveno prihvaćena, i može se pokazivati javno, razumljivo je da i gej zajednica ne želi biti ograničena zidovima. Upravo u tom ograničavanju prostora na sveru privatnog se ogleda suština. Ograničeno je ono što je izopćeno. Slogan jedne od povorki ponosa u Sarajevu je bio: „Ima izać!“ Dakle, borba za javni prostor, borba da se izađe iz četiri zida.
Jasno. Samo bih dodao da je tu vrlo bitno pitanje mjere i dobrog ukusa :D

Bilo kakvo intenzivnije iskazivanje intimnosti seksualne naravi u prisustvu osoba koje u tome ne ucestvuju (a vjerujem da je prilicno jasno gdje bi bila granica) ne bi trebalo biti drustveno prihvatljivo ponasanje, bez obzira na seksualnu orijentaciju.
Naravno. Ne govorim o ničemu seksualnom. Za svaku aktivnost postoji mjesto :D
User avatar
Ateista
Posts: 47062
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#1331 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Ateista »

eurodancer wrote: 11/07/2023 16:07
Ateista wrote: 11/07/2023 15:06

Opet mijesanje baba i zaba... :-) Dokle vise...
Nije bolest sve sto boli
Dobro si rekao za sebe, nema sta.
Zivi svoj zivot i pusti druge da zive.
paladinka
Posts: 1890
Joined: 23/06/2013 17:08

#1332 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by paladinka »

OK onda , ne treba vise demonstrirati ni za prava radnika , prava zena , ukinimo 1 maj , dan zena.
User avatar
eurodancer
Posts: 140
Joined: 29/07/2012 23:42
Location: •Place of nowhere•

#1333 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by eurodancer »

Ateista wrote: 11/07/2023 18:46
eurodancer wrote: 11/07/2023 16:07
Nije bolest sve sto boli
Dobro si rekao za sebe, nema sta.
Zivi svoj zivot i pusti druge da zive.
tako je sine, pusti normalne ljude da zive, nemoj da paradirate javno
User avatar
Ateista
Posts: 47062
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#1334 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Ateista »

eurodancer wrote: 11/07/2023 21:57
Ateista wrote: 11/07/2023 18:46

Dobro si rekao za sebe, nema sta.
Zivi svoj zivot i pusti druge da zive.
tako je sine, pusti normalne ljude da zive, nemoj da paradirate javno
Tako je, nasilnici neka puste sve normalne ljude da zive.
User avatar
jantruscek
Posts: 296
Joined: 08/07/2023 16:25
Location: jebote ba bog, to ne postoji

#1335 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by jantruscek »

meni je drago :D kada vidim koliko se neki sekiraju, sto gej populacija paradira
drazi su mi oni nego vehabije i njihov nacin zivota
Cregan
Posts: 435
Joined: 15/05/2016 13:51

#1336 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Cregan »

dječak sa šibicama wrote: 11/07/2023 17:20 Prijatelju, oni neka se vole i na ulici, sto se mene tice, ali neka budu spremni i na prezirne poglede ili nesto slicno.

Natjerati sve ostale da im aplaudiraju, ne mogu niti ce ikada moci.

Postapalica "u cetiri zida" inace nije nikakvo ogranicavanje vec nesto sto ide sve ljubavne parove, drzite svoju intimu u svoja 4 zida. Nece se jebavati na ulici.
Ko uopšte priča o intimi u ovom kontekstu? Intima je po defeiniciji u svoja četri zida, seksualni akt u javnosti više nije intimni akt. Jasno je šta se misli kad se ovo kaže, sakrijte se, ne pokazujte da ste gej. Kad si zadnji put vidio dva muškarca da hodaju zagrljeni ili se drže za ruku kroz grad?
Last edited by Cregan on 12/07/2023 14:57, edited 1 time in total.
iz zadnje klupe
Posts: 966
Joined: 27/07/2012 18:10

#1337 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by iz zadnje klupe »

Ukratko receno, drzanje za ruku dva muskarca je teska provokacija javnog prostora koja opravdano zahtijeva ako ne cakiju, onda bar flasu u glavu 😁
Inace, bas sam se iznenadio kad sam skoro gledao jednu emisiju da cak i u najliberalnijim zemljama vecina gejeva izbjegava da se na ulici drze za ruke, kad su ih pitali zasto je to tako, kazu da to izaziva toliki stres jer ne znaju s koje strane psovka, grupa huligana zeljna kavge, ili nrsto trece moze izletiti, da se moras bas dobro psiholoski pruoremiti na sve, i onda u cemu je poenta, prema tome nemojte se bojati da cete skoro na ferhadiji vidjeti slican prizor, jedino ako su dvojica bildera u pitanju, prije par godina gledam neku reportazu iz central parka u nju jorku i vidjeh dosta muskih parova koji se drze za ruke, ali sve do jednog se vidi da su nabildani i stava pridji slobodno ako smijes, ovih sitnijih nisam vidio, valjda ih je strah...
User avatar
Javier Pena
Posts: 582
Joined: 09/11/2020 21:50

#1338 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Javier Pena »

dječak sa šibicama wrote: 11/07/2023 14:31 Koliko sam ubrao, sada i transseksualci traze svoje parade, nije im vise dovoljna LGBT ili gej parada, zele i oni posebnu. Uskoro ce svako od ovih slova iz LGBT+ traziti posebnu paradu.
Pa slovo T u LGBT je za trans, možda ti to nisi dobro ubrao. Nema logike da žele posebnu kad su već u ovoj :mrgreen:
User avatar
JohnnyS
Posts: 14169
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#1339 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by JohnnyS »

https://www.index.hr/mobile/vijesti/cla ... i_ostalo_m

Evo za onog što je jučer prekjučer tvrdio da nema gay seksa među životinjama
Hakiz
Posts: 41331
Joined: 30/07/2015 20:01

#1340 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Hakiz »

JohnnyS wrote: 12/07/2023 14:19 https://www.index.hr/mobile/vijesti/cla ... i_ostalo_m

Evo za onog što je jučer prekjučer tvrdio da nema gay seksa među životinjama
"Radi se o stvaranju društvenih veza, oni pomažu jedni drugima kasnije tijekom sukoba. Zbog toga imaju i bolji pristup ženkama te više potomaka", rekao je biolog Vincent Savolainen, a prenosi Business Insider.
Opet je, na kraju, zbog potomaka.

Produženje vrste je jedini razlog postojanja. Svakog živog bića. Neki svoju zadaću ispune, neki ne, ali to im je jedini prirodom zadani razlog postojanja.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8422
Joined: 25/05/2013 23:49

#1341 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by apsidejzi »

Hakiz wrote: 12/07/2023 16:46
JohnnyS wrote: 12/07/2023 14:19 https://www.index.hr/mobile/vijesti/cla ... i_ostalo_m

Evo za onog što je jučer prekjučer tvrdio da nema gay seksa među životinjama
"Radi se o stvaranju društvenih veza, oni pomažu jedni drugima kasnije tijekom sukoba. Zbog toga imaju i bolji pristup ženkama te više potomaka", rekao je biolog Vincent Savolainen, a prenosi Business Insider.
Opet je, na kraju, zbog potomaka.

Produženje vrste je jedini razlog postojanja. Svakog živog bića. Neki svoju zadaću ispune, neki ne, ali to im je jedini prirodom zadani razlog postojanja.
Ja napravio potomke. Sad valja mrijet jbg :D
User avatar
qlface
Posts: 305
Joined: 04/04/2013 09:38

#1342 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by qlface »

Hakiz wrote: 12/07/2023 16:46
JohnnyS wrote: 12/07/2023 14:19 https://www.index.hr/mobile/vijesti/cla ... i_ostalo_m

Evo za onog što je jučer prekjučer tvrdio da nema gay seksa među životinjama
"Radi se o stvaranju društvenih veza, oni pomažu jedni drugima kasnije tijekom sukoba. Zbog toga imaju i bolji pristup ženkama te više potomaka", rekao je biolog Vincent Savolainen, a prenosi Business Insider.
Opet je, na kraju, zbog potomaka.

Produženje vrste je jedini razlog postojanja. Svakog živog bića. Neki svoju zadaću ispune, neki ne, ali to im je jedini prirodom zadani razlog postojanja.
Opet neće skontati. Spomenuo sam upravo primate i objasnio da nije trajno (samim tim nije ni konkretna orijentacija) ali woke mozak ne može doći do druge rečenice nekog posta bez da se izgubi. Zato mu se i moraju objašnjavati elementarne evolutivne i reprodukcijske stvari iz biologije za sedmi osnovne.
Hakiz
Posts: 41331
Joined: 30/07/2015 20:01

#1343 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Hakiz »

qlface wrote: 12/07/2023 17:39
Hakiz wrote: 12/07/2023 16:46



Opet je, na kraju, zbog potomaka.

Produženje vrste je jedini razlog postojanja. Svakog živog bića. Neki svoju zadaću ispune, neki ne, ali to im je jedini prirodom zadani razlog postojanja.
Opet neće skontati. Spomenuo sam upravo primate i objasnio da nije trajno (samim tim nije ni konkretna orijentacija) ali woke mozak ne može doći do druge rečenice nekog posta bez da se izgubi. Zato mu se i moraju objašnjavati elementarne evolutivne i reprodukcijske stvari iz biologije za sedmi osnovne.
Ovo šta ja govorim ne znači da ljudi nemaju pravo da vole koga hoće, budu homoseksualni i da ih se smije zbog toga diskriminisati.

Ja sam heteroseksualan, potomke neću imati jer ih ne želim i seks upražnjavam isključivo zbog zadovoljstva. Radim u suprotnom od razloga svog postojanja i u suprotnom od razloga postojanja seksa.

Jedan od problema ovog foruma je taj što ako nešto kažeš, ako napišeš da nešto razumiješ, priznaješ razloge itd, automatski se podrazumijeva da to odobravaš, da i sam to slijediš. To apsolutno nije tačno, barem ne u svakom slučaju.
Trappist
Posts: 4308
Joined: 12/09/2020 08:52

#1344 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Trappist »

qlface wrote: 12/07/2023 17:39
Hakiz wrote: 12/07/2023 16:46



Opet je, na kraju, zbog potomaka.

Produženje vrste je jedini razlog postojanja. Svakog živog bića. Neki svoju zadaću ispune, neki ne, ali to im je jedini prirodom zadani razlog postojanja.
Opet neće skontati. Spomenuo sam upravo primate i objasnio da nije trajno (samim tim nije ni konkretna orijentacija) ali woke mozak ne može doći do druge rečenice nekog posta bez da se izgubi. Zato mu se i moraju objašnjavati elementarne evolutivne i reprodukcijske stvari iz biologije za sedmi osnovne.
je li svaki put kad imas sex to radis kako bi ispunio prirodni zadani razlog postojanja i kako bi produzio vrstu?
User avatar
jantruscek
Posts: 296
Joined: 08/07/2023 16:25
Location: jebote ba bog, to ne postoji

#1345 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by jantruscek »

Hakiz wrote: 12/07/2023 16:46
JohnnyS wrote: 12/07/2023 14:19 https://www.index.hr/mobile/vijesti/cla ... i_ostalo_m

Evo za onog što je jučer prekjučer tvrdio da nema gay seksa među životinjama
"Radi se o stvaranju društvenih veza, oni pomažu jedni drugima kasnije tijekom sukoba. Zbog toga imaju i bolji pristup ženkama te više potomaka", rekao je biolog Vincent Savolainen, a prenosi Business Insider.
Opet je, na kraju, zbog potomaka.

Produženje vrste je jedini razlog postojanja. Svakog živog bića. Neki svoju zadaću ispune, neki ne, ali to im je jedini prirodom zadani razlog postojanja.
Žene koje ne mogu da rode treba baciti u jamu i zatrpati
Hakiz
Posts: 41331
Joined: 30/07/2015 20:01

#1346 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Hakiz »

jantruscek wrote: 12/07/2023 19:07
Hakiz wrote: 12/07/2023 16:46



Opet je, na kraju, zbog potomaka.

Produženje vrste je jedini razlog postojanja. Svakog živog bića. Neki svoju zadaću ispune, neki ne, ali to im je jedini prirodom zadani razlog postojanja.
Žene koje ne mogu da rode treba baciti u jamu i zatrpati
Ti si zločinac.
User avatar
jantruscek
Posts: 296
Joined: 08/07/2023 16:25
Location: jebote ba bog, to ne postoji

#1347 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by jantruscek »

Hakiz wrote: 12/07/2023 19:07
jantruscek wrote: 12/07/2023 19:07
Žene koje ne mogu da rode treba baciti u jamu i zatrpati
Ti si zločinac.
Zatrpati ih gejevima
User avatar
JohnnyS
Posts: 14169
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#1348 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by JohnnyS »

Ja nikad nisam sporio da je seks zamišljen za produženje vrste i da je to evolucija i slične stvari, samo sam rekao da je bezveze to uzimati za primjer kod ljudi? Zašto? Zato što je kontra evolucije spašavati djecu koja su prerano rođena, kontra evolucije je potpomagati oplodnju, sva medicina je zapravo kontra evolucije jer bi najjača djeca trebala opstati, a ne da svi znaju šanse preživjeti upalu pluća zbog antibiotika.
I sad, od svega što ljudska vrsta radi kontra evolucije, neki su se uhvatili baš pedera. Kao da se boje da će njih naguzit. Ili se boje da će im se svidjeti
Hakiz
Posts: 41331
Joined: 30/07/2015 20:01

#1349 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Hakiz »

Mah...

Ne znam. Meni je homoseksualnost OK. I transseksualnost. Ali to da ti spol ne definiše rod mi nije OK.

To jeste, ako si rođen u nekom spolu, i želiš da budeš suprotnog roda, prije nego što ti se taj rod prizna, promijeni spol, da spol i rod odgovaraju.

Ako si rođen kao hermafrodit, po rodu muško si ili, ako ne želiš biti muško, izvrši operaciju.

Nebinarnost mi je neprihvatljiva. Moraš se odlučiti.
User avatar
Ateista
Posts: 47062
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#1350 Re: LGBT+ parada - 2023.

Post by Ateista »

Realno, masturbacija, oralni sex, i sve slicne varijacije koje ne dovode do potomstva nisu nista cudnije od homoseksualnosti. Sve je to na neki nacin neprirodno.
Post Reply